Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

QUOTE(dange @ 2011 12 04, 23:22)
Didelėmis raidėmis tam tikroje gydymo įstaigoje įvykusią tam tikrą istoriją pavadinote gydytojų požiūriu į natūralią atranką. Tai ar tikrai mano pasisakymai tendencingesni nei jūsiškiai  mirksiukas.gif


Žinau. Tai juk ne mano nuomonė, tai - bandymas atspindėti.. 4u.gif Kai normali diskusija tampa nebeįmanoma, tenka atsakinėti va taip.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 04 gruodžio 2011 - 22:35
QUOTE(flight @ 2011 12 04, 22:33)
Žinau. Tai juk ne mano nuomonė, tai -  bandymas atspindėti.. 4u.gif Kai normali diskusija tampa nebeįmanoma, tenka atsakinėti va taip.

Flight, o kas nebeįmanomo vyko diskusijoje, kad va taip tektų g.gif Tema kontaversiška, nuomonės be abejonės išsiskiria, tačiau niekas niekam į gerklę nekibo, į asmeniškumus nesivėlė. O ir tema klausia: ar saugu? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 04, 21:32)
Įdomi konferencija ir temos gražios.
Klaara, dar kartą bandau paaiškinti, kodėl imu lyginimui Rusijos pavyzdį ir nesuprantu, kodėl judvi su flight nuo jo vis "atsižegnot" bandot : gimdymo namuose teisinis reglamentavimas, pribuvėjų atsakomybė ir kontaktas su gydymo įstaigomis, gimdyvės perdavimas medikų priežiūrai komplikacijų atveju pas mus ne olandiškas, ne britiškas ir ne skandinaviškas.


Na taip-ne olandiškas ir ne skandinaviškas.Bet ar tai pribuvėjų bėda kad visa tai nelegalu pas mus?-visos problemos ir kyla iš to-būtų oficialu ir reglamentuota-nebūtų dabar ką ir diskutuoti..Bet matyt mūsų medicina dar tam nepribrendus(šiuo požiūriu ji ir likus kil kas tarybinė ir dėl to kyla tokios problemos-jei tobulėtų,vystytųsi,tai ir turėtume tuos naminius gimdymus oficialius.Na,bet čia jau visos valsrybės bėda matyt-reikia laiko tam.)-tai kas tada belieka?Lėkt pribuvėjai kartu su gimdyve į ligoninę?Tai kas tada kitus naminukus priiminės?Tikiuos mintį teisingai suprasit biggrin.gif Nes dabar lyginimas OFICIALIOS gimdymo namuose olandiškos sistemos su NEPRIPAŽINTA lietuviškąja prilygsta lyginimui dieną su naktim.Ar nesutinkat? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 04 gruodžio 2011 - 22:58
O:1 gimdančių namuose nenaudai. Jūsų argumentai nepykit, bet pritempti. Apie tuos baisiuosius gydytojus.... kurie tik keikiasi ir kavutę geria g.gif (aš matyt priklausau tai neįtikėtinai kategorijai, kurie tokių nesutiko), ir apie tuos makabriškus naminių kūdikių kankinimus ligoninėse, be aiškių diagnozių, painiojantis skaičiuose ir nieko konkrečiai neįvardijant (vėlgi kiek teko dėl vaikų susidurt su medikais, visuomet viskas būdavo paaiškinama, matyt vėl esu išimtis g.gif ). Tuo tarpu tie jautrūs pasakojimai apie emocines mamų būkles ir potyrius..... na taip labai jau jie gražūs ir jautrūs, puiku kai žmonės turi tokį išlavintą vidinį pasaulį. Belieka tokiems išlikti tvirtiems, kai atsitinka komplikacijos. O jos atsitinka. Ir nebūtinai tai priklauso nuo jūsų ar jūsų tvirtumo.
Blogiausia šioje istorijoje mano manymu ne tos mamos, kurios turi tvirtą apsisprendimą ir argumentus, kurios ieško atsakymų, juos randa ir pasirenka. Blogiausia, kad sekdamos šita "mada" vorele tipena tokios jautrios ir nesubrendusios asmenybės, kurios pačios nežino ko ieško ir kur ieško. Statistika šito proceso bus labai labai liūdna.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 12 04, 22:57)
Na taip-ne olandiškas ir ne skandinaviškas.Bet ar tai pribuvėjų bėda kad visa tai nelegalu pas mus?-visos problemos  ir kyla iš to-būtų oficialu ir reglamentuota-nebūtų dabar ką ir diskutuoti..Bet matyt mūsų medicina dar tam nepribrendus(šiuo požiūriu  ji ir likus  kil kas  tarybinė ir dėl to kyla tokios problemos-jei tobulėtų,vystytųsi,tai ir turėtume tuos naminius gimdymus oficialius.Na,bet čia jau visos valsrybės bėda matyt-reikia laiko tam.)-tai kas tada belieka?Lėkt pribuvėjai kartu su gimdyve į ligoninę?Tai kas tada kitus naminukus priiminės?Tikiuos mintį teisingai suprasit biggrin.gif Nes dabar lyginimas OFICIALIOS gimdymo namuose olandiškos sistemos  su NEPRIPAŽINTA lietuviškąja prilygsta lyginimui dieną su naktim.Ar nesutinkat? g.gif

Visiškai sutinku bigsmile.gif Vadinasi ir sakyti, jog gimdyti namuose LT taip pat saugu kaip Olandijoje mažų mažiausiai nesąžininga, tiesa?
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 05, 08:01)
Visiškai sutinku  bigsmile.gif Vadinasi ir sakyti, jog gimdyti namuose LT taip pat saugu kaip Olandijoje mažų mažiausiai nesąžininga, tiesa?

dange, o ka daryti, kad gimdymu namuose sistema taptu legali? g.gif
Atsakyti
QUOTE(crema @ 2011 12 05, 00:26)
vėlgi kiek teko dėl vaikų susidurt su medikais, visuomet viskas būdavo paaiškinama, matyt vėl esu išimtis g.gif

na, as siaip jau nesu zmogus nei reiklus, nei priekabus. taciau kai gydytojas neonatologas, kai paklausiau, ką reiskia naujagimio kraujo tyrimo rezultatai, man atreze - "o jus vis tiek nesuprasit", tai "paaiskinimu" to negaleciau pavadinti...
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 04, 23:45)
Flight, o kas nebeįmanomo vyko diskusijoje, kad va taip tektų  g.gif


Na, tarkim, įvardinsiu taip - jei viena pusė laikosi įsikibusi vienintelio požiūrio ir atsirenka pavydžius bei nutikimus, kurie galėtų tą požiūrį papildyti, ignoruodama bet kokią kitą patirtį - gerbiama redakcija, patarkite, ką tokiu atveju daryt kitai pusei?
Mano asmeninė naminių gimdymų patirtis graži, daugumos mano pažįstamų - irgi, bet ji niekam neįdomi ir "neegzistuoja" . Taigi, lygiai tą patį galima padaryti su ligoninių patirtimi, ar ne?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 05 gruodžio 2011 - 09:12
Pribuvėjai Lietuvoje važiuoti į į ligoninę su susikomplikavusiu gimdymu praktiškai neįmanoma dėl teisinės bazės, kuri nereglamentuoja tokios veiklos, kuri tokiu atveju po kiekvieno susikomplikavusio naminio gimdymo tikriausiai nuteistų pribuvėję laisvės atėmimo bausme, nors kitose šalyse tokia atsakomybė pribuvėjoms netenka, o ne dėl to, kad pribuvėja tyčia vengtų atsakomybės už pasekmes. Įteisiname pribuvėjystę ir pribuvėja gali atvykti į ligoninę, papasakoti kas ir kaip, šeima iš anksto gali pranešti ligoninei, kad vyks gimdymas namuose, paskambinti pranešti, kad įvyko komplikacijos ir kad atvažiuojama. Lenkai, kaip suprantu, tą ir padarė - leido akušeriams priiminėti gimdymus namuose ir apmoka tokią pagalbą iš ligonių kasų.
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 12 05, 09:01)
Visiškai sutinku  bigsmile.gif Vadinasi ir sakyti, jog gimdyti namuose LT taip pat saugu kaip Olandijoje mažų mažiausiai nesąžininga, tiesa?


O kas sakė kad TAIP PAT SAUGU?Olandijoj negimdžiau,tad ir objektyviai palyginti negaliu.O Lietuvoj žinoma kad nesaugu,bet ne dėl pribuvėjų neprofesionalumo,kaip per visą temą bandoma įteigti,o būtent dėl to,kad tai nelegalu mūsų valstybėje.Tai net nebežinau-ar dar verta diskutuoti apie tai ir lyginti tą dieną su naktim...Lyg gimdančios namuose ar pribuvėjos būtų kaltos,kad tai nelegalu mūsų valstybėj..Įdomus požiūris
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 12 05, 09:26)
na, as siaip jau nesu zmogus nei reiklus, nei priekabus. taciau kai gydytojas neonatologas, kai paklausiau, ką reiskia naujagimio kraujo tyrimo rezultatai, man atreze - "o jus vis tiek nesuprasit", tai "paaiskinimu" to negaleciau pavadinti...

O as visada klausineju iki smulkmenu koks hemoglobinas, kiek leukocitu, nusedimas koks...- jei pasako neblogas tyrimas - vis tiek paprasau pasakyti visus skaicius - , nueina atsinesa byla ir pasako - jie privalo tokia informacija suteikti.... (as palyginu vaiko hemoglobina su ankstesniu, matau, kiek nukrito ar ne, pagal kitus duomenis irgi matau ar virusine liga ar bakterine, ir t.t.)
kai ligonineje israso antibiotikus - irgi klausiu kokius, koks dozavomas pagal kilogramus (dar namie vyras internetu viska patikrina ar nevirsytos dozes, kokios galimos reakcijos ir t.t... )
Pvz. paskutini karta kai gydemes (labai sunki vejaurupiu forma) - israse Crystal violeta (reikia gamintis) - pasake kad briliantine zaluma uzdrausta - vel klausinejomes kodel - nors atsakymai visu buvo skirtingi - toks vaizdas patys nezino kodel...
Bet visuomet i viska, ka klausi atsako, nors gal tai nevisada patinka ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 05 gruodžio 2011 - 10:13
QUOTE(crema @ 2011 12 05, 01:26)
O:1 gimdančių namuose nenaudai. Jūsų argumentai nepykit, bet pritempti. Apie tuos baisiuosius gydytojus.... kurie tik keikiasi ir kavutę geria  g.gif  (aš matyt priklausau tai neįtikėtinai kategorijai, kurie tokių nesutiko), ir apie tuos makabriškus naminių kūdikių kankinimus ligoninėse, be aiškių diagnozių, painiojantis skaičiuose ir nieko konkrečiai neįvardijant (vėlgi kiek teko dėl vaikų susidurt su medikais, visuomet viskas būdavo paaiškinama, matyt vėl esu išimtis g.gif ). Tuo tarpu tie jautrūs pasakojimai apie emocines mamų būkles ir potyrius..... na taip labai jau jie gražūs ir jautrūs, puiku kai žmonės turi tokį išlavintą vidinį pasaulį. Belieka tokiems išlikti tvirtiems, kai atsitinka komplikacijos. O jos atsitinka. Ir nebūtinai tai priklauso nuo jūsų ar jūsų tvirtumo.
Blogiausia šioje istorijoje mano manymu ne tos mamos, kurios turi tvirtą apsisprendimą ir argumentus, kurios ieško atsakymų, juos randa ir pasirenka. Blogiausia, kad sekdamos šita "mada" vorele tipena tokios jautrios ir nesubrendusios asmenybės, kurios pačios nežino ko ieško ir kur ieško. Statistika šito proceso bus labai labai liūdna.


Dėl baisiųjų gydytojų ir jautrumo nediskutuosiu-gan invidulaūs tai dalykai tikrai-tiek patekimas pas normalius medikus,tiek sielos jautrumas biggrin.gif
Tik noris pasakyti-mūsų visuomenė dar be galo užgniaužta tarybinio mentaliteto ir tai irgi to pasekmės-ai,visos pagimdė kažkaip ir aš pagimdysiu-baisiai čia kažkokios emocijos-pakentėsiu,gi vardan vaikelio,ne dėl savęs-labai daug dar šito pas mus tik kadangi didžiajai visuomenės daliai tai tinka tai ir yra kaip yra..

O dėl paskutinių sakinių-LABAI LABAI Pritariu-būtent,kad dažniausiai nusivilia gimdymais namuose tos,kurios,kaip ir rašote,tai daro vedamos"mados"-tokios moterys dažnai neturi iki galo net suvokimo kodėl tai daro,motyvai silpni,atitinkamai ir pasiruošimas silpnas,baimių-krūvos ir dažnas tokio gimdymo rezultatas-finalas ligoninėjė(Svirplelės atvejis bent jau man pasirodė toks)..
O apie kokią statistika čia kalbat taip ir nesupratau.. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 05 gruodžio 2011 - 10:30