Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

sėkmingai užbaigėme diskusiją apie Natūralų gimdymą šiuolaikinių moterų akimis. Nevalingai vis praslysdavo vienur, kitur gimdymo namuose problema.
Labai nedrąsiai, bet kryptingai vis daugiau mamų tampa pirmykščių papročių šalininkėmis. Geriausias tam pavyzdys sukurtas filmas "Lengvas raganavimas", atsirandantys klubai, kur kai kurios mamos dalyvauja pusiau paslapčia, nes dažnai visuomenė jų tiesiog nesupranta. Vienur, kitur racionalesnio proto mamos pasidalina, kad po tokių "ratų" lankymo jautėsi kaip sektoje, todėl numoja ranka ir nebelanko. Kitos lankosi, ir i neštumo pabaiga su jomis susikalbėti yra gana sudėtingai. Pasauli mato per burtų, papročių kratinio, lemties ir ritualų prizme. Dažnai perdėtai pasitiki "dvasiniais pribuvėjais", ir iki galo tiki, kad gimdymas namų sąlygomis bus saugesnis. Argumentai: pribuvėja nnn jau 900 kūdikių priėmė, ir labai sunkius gimdymus, moteris daugiau atsipalaiduoja savo namuose, nebūna daug plyšimu ir t.t. Iš karto skubu paneigti šiuos argumentus, nes moteris atsipalaiduoti gali bet kur, tam reikia jos pačios pastangų, mažiau plyšta ir mažiau komplikacijų, nes pas mus pribuvėjos vis dar labai atsargios, ir sudėtingų atvejų stengiasi neprisiimti, o ir tokių beatodairiškų įvykių nėra pas mus daug, mamos tradiciškai vis dar renkasi gimdymą ligoninėje, o todėl dar kol kas nekvepia skandalais. Nenoriu būti blogu pranašu, bet greitai vienas, kitas atsiras. Kodėl moterys pasinešą į tokias avantiūras? Atsakymas paprastas: ieško savęs 20-30 metų ir neatranda. Nori išskirtinumo, dėmesio, kurio greičiausiai negauna, arba gaudamos nori daugiau ir nevertina to, ką turi, nesuvokia atsakomybės, neįvertina galimos rizikos, nes neturėjo neigiamos patirties, pagaliau turi ribotą išsilavinimą, kurį maskuoja savęs apibrėžimais:„meninė siela“, „dvasinga siela“, ir t.t. Tą dvasingumą būtent taip ir suvokia ir realizuoja per fiziologinius veiksmus . Labai neigiamai ir griežtai čia rašau, nors esu gimdymo namuose šalininkė. Visomis prasmėmis, ir pilnai sutinku su visais tyrimais, kurie buvo atlikti užsienyje ir įrodė tokio gimdymo naudą. Bet pateisinu tokį gimdymo būdą tik tada, kai yra normaliai įteisintas, jam galioja visos prevencinės priemonės, profesinės rizikos draudimai, kai yra remiamas valstybės sveikatos apsaugos organų, ir jo saugumas bei higienos normos yra tinkamos ir prilygsta medicininėms įstaigoms.
Ar mes tai turime šiandien Lietuvoje? Ne. Neturime, bet turime auksiniu rankų žmogutį, p. Jurgą Švedienę, apie kuria girdėjau daug gerų žodžių. Ir tiek. Ką gali vienas žmogus, kuris atsistoja prie gyvybės ir mirties slenksčio (čia kalbu apie netikėtumus), kai gimdymas per gimdymo takus tampa neįmanomas, vaikelis dusta, nekvėpuoja ir .t.t. Irgi nieko. Tik paguosti ir iškviesti greitąją. Kiek tokių atvejų užfiksuota Lietuvoje, nežinau, gal Jus man papasakosite apie tai? Kas atsakys nelaimės atveju – čia viskas aišku, busimi arba neįvykę tėveliai, ką Jus patys apie tai galvojate? O butu įdomu. Papasakokite savo požiūrį, gal žinote daugiau pavyzdžių, kas jau gimdė namuose? Kaip jautėsi? Kam galima, o kam negalima tai išbandyti? Kaip Jums atrodo, ar negimusio kūdikio motina yra kalta, kad kūdikis tokio gimdymo metu neišgyveno? Kaip manote, kokie jausmai užlieja žmonės, kurie prarado savo kūdikį taip beprasmiškai? Mamos, gal tarp Jūsų yra tokių, kurių kūdikiai sunkiai išgyveno, arba ne ligoninės sąlygomis, kaip jaučiatės, ir ka jaustumėte, jeigu būtumėte pasinešusios į visokias www.kolybelka.ru tipo organizacijas, kokios organizacijos vienija šiandien LT mamas, pasiryžusias gimdyti namuose? Labai įdomu būtų išgirsti nuomonę, gauti nuorodas ir drauge padaryti naudingas išvadas, o gal ir apsaugoti ką nors nuo neapgalvoto žingsnio smile.gif .

Emilka
Atsakyti
nerimsti, Emilka lotuliukas.gif

Ka gi pasistengsiu parankioti idomesnes info apie senuosius gimdymus namuose, laukuose ir t.t.

Jei tik spesiu iki gimdymo smile.gif

Tik apie Jurga esu skeptiskos nuomones, geriau tokiu atveju Banga smile.gif
Atsakyti
As labai trumpai. Apie tuos gimdymus namuose, kai zusta vaikeliai galima pasiskaityti kriminaliniu ivykiu suvestinese - dazniausiai pagimdoma lauko tualetuose arba gimdymo metu pramiegama nuo per dideles "nuskausminamuju", t.y. alkoholio, dozes. Tokios mamos vargu ar skaito si foruma.
Manau, kad tos mamos, kurios samoningai pasirinko gimdyma namuose, jam ruosesi, tikrai nebus praradusios kudikiu. O gal klystu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(laukinė kriaušė @ 2008 12 19, 15:19)
nerimsti, Emilka lotuliukas.gif

Ka gi pasistengsiu parankioti idomesnes info apie senuosius gimdymus namuose, laukuose ir t.t.

Jei tik spesiu iki gimdymo smile.gif

Tik apie Jurga esu skeptiskos nuomones, geriau tokiu atveju Banga smile.gif


Cha! turiu siandien laisvadieni, tai ir nusprendziau papramogauti. lotuliukas.gif
O kodel Banga? Ji turi visas tinkamas priemones ir issilavinima, kas leidzia jai uzsiimti tokia veikla? biggrin.gif O kodel apie Jurga galvojate skeptiskai?
Papildyta:
QUOTE(Jura_j @ 2008 12 19, 15:24)
, kurios samoningai pasirinko gimdyma namuose, jam ruosesi, tikrai nebus praradusios kudikiu. O gal klystu? g.gif

O ka Jus turite omenyje "samoningai"? Ar samoningai pasiryzo rizikuoti savo ir savo vaikelio gyvybe? O kur cia matote samoninguma? blink.gif
Atsakyti
Banga medike, pakankamai, mano skoniui, nupususi, bet medike. teko jos paskaitose pabuti, beje. Moka mamytems smegenine praplauti... Tiesa pasakius, net nezinau, ar namuose gimdymus priimineja.

Jei man isteriskai reiktu realizuoti savo... net nezinau ka... ir nuspresciau gimdyti namuose, kreipciausi i sia moteriske.

O Jurga, kiek zinau, medicininio issilavinimo neturi.

O siaip mielai gimdyciau namuose, jei gimdyma priiminrtu visa mediku brigada ir butu paruosta kokia nors kilnojama operacine. Reiketu ir greitosios kieme. Na, bet cia utopija. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(emilka @ 2008 12 19, 15:27)
Cha! turiu siandien laisvadieni, tai ir nusprendziau papramogauti. lotuliukas.gif
O kodel Banga? Ji turi visas tinkamas priemones ir issilavinima, kas leidzia jai uzsiimti tokia veikla?  biggrin.gif  O kodel apie Jurga galvojate skeptiskai?
Papildyta:

O ka Jus turite omenyje "samoningai"? Ar samoningai pasiryzo rizikuoti savo ir savo vaikelio gyvybe? O kur cia matote samoninguma?  blink.gif


Tai cia Jusu nuomone "pasiryzo rizikuoti", o "samoningai", tai ir reiskia apgalvotai pagal savo isitikinimus, paziuras.
Atsakyti
QUOTE(laukinė kriaušė @ 2008 12 19, 15:35)
Banga medike, pakankamai, mano skoniui, nupususi, bet medike. teko jos paskaitose pabuti, beje. Moka mamytems smegenine praplauti... Tiesa pasakius, net nezinau, ar namuose gimdymus priimineja.

Jei man isteriskai reiktu realizuoti savo... net nezinau ka... ir nuspresciau gimdyti namuose, kreipciausi i sia moteriske.

O Jurga, kiek zinau, medicininio issilavinimo neturi.

O siaip mielai gimdyciau namuose, jei gimdyma priiminrtu visa mediku brigada ir butu paruosta kokia nors kilnojama operacine. Reiketu ir greitosios kieme. Na, bet cia utopija. lotuliukas.gif

Na uzsinyje tai realu. Manau uz didelius pinigus ir cia imanoma biggrin.gif , na ka, paaukociau kokius 50-80 t. VGN reikmems, jauciu pasirasytu. lotuliukas.gif

O Svediene yra biochemike isklausius Amerikoje akuserijos kursus.
O Jus buvote Bangos paskaitose? Idomu, apie ka ten sneka? g.gif Tiesa, girdejau, kad kazkuri is ju tai net pagoniskiems stabams melstis rekomenduoja blink.gif o cia kuri, Banga ar Jurga?
Papildyta:
QUOTE(Jura_j @ 2008 12 19, 15:39)
Tai cia Jusu nuomone "pasiryzo rizikuoti", o "samoningai", tai ir reiskia apgalvotai pagal savo isitikinimus, paziuras.

Idomiai issireiskete, bet neapibreztai. Apgalvotai tai kaip? Is anksto apgalvodama visas neigiamas ir teigiamas pasekmes, ar tik teigiamas? g.gif Isitikinimai tai kas? Kas gali is anksto isitikinti, kad pagimdys gerai? Mano akimis arba naivuole, arba visiska degrade, arba silpnaprote...Paziuros, ka turite omenyje? Papasakokite prasom, apie tokiu moteru paziuras. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(emilka @ 2008 12 19, 15:42)
Na uzsinyje tai realu. Manau uz didelius pinigus ir cia imanoma  biggrin.gif , na ka, paaukociau kokius 50-80 t. VGN reikmems, jauciu pasirasytu.  lotuliukas.gif

O Svediene yra biochemike isklausius Amerikoje akuserijos kursus.
O Jus buvote Bangos paskaitose? Idomu, apie ka ten sneka?  g.gif Tiesa, girdejau, kad kazkuri is ju tai net pagoniskiems stabams melstis rekomenduoja  blink.gif  o cia kuri, Banga ar Jurga?
Papildyta:

Idomiai issireiskete, bet neapibreztai. Apgalvotai tai kaip? Is anksto apgalvodama visas neigiamas ir teigiamas pasekmes, ar tik teigiamas?  g.gif  Isitikinimai tai kas? Kas gali is anksto isitikinti, kad pagimdys gerai? Mano akimis arba naivuole, arba visiska degrade, arba silpnaprote...Paziuros, ka turite omenyje? Papasakokite prasom, apie tokiu moteru paziuras.  biggrin.gif


Nu ko Jus manes klausinejate, paklauskite tu, kurios pasirinko namini gimdyma kodel, kokios ju paziuros ir nustatinekite, ar cia silpnaprotyste, naivumas, ar kas..
Atsakyti
Tikrai ne Banga ragina stabams melstis. Banga is dalies man panasi i Semeta. Ta prasme, reikia atsirinkti, ka jie kalba ir apie ka. Pavyzdziui, atmesti pasakojimus apie niekuo nepagristas meditacijas ir pan.

Taciau apie gimdymo pozas bei masazus pateike pakankamai daug naudingos info.

Teigiamai ziuri i gimdyma vandenyje... g.gif

Be to, jai pliusas uz tai kad is jos kalbos tryksta entuziazmas ir meile darbui, mazam zmoguciui.

Bet i 4 val paskaita dziaugiausi pasiiemus laikrasti smile.gif

tai vat, kad Jurga biochemike verysad.gif o visokiu akuseriu kursu amerikoj kaip prisi....... Gal pas indenu bobutes dziunglese ar dykumoj baige?

tai is kur zinoti, kad ji teisingai viska daro?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukinė kriaušė: 19 gruodžio 2008 - 14:55
aš manau, kad nesaugu...o ir kam?aš labai džiaugiausi praleista savaite ligoninėj...nes pirmą kartą pagimdžius taip nedrąsu ...klausimų milijonas, dėl kiekvieno spuogo bėgi ir klausi smile.gif ir džiugu, kad atsako-nuramina...pasako kaip elgtis...padaro visus tyrimus ir t.t. o namie?kokia nauda - nesuprantu...jausčiausi žiauriai nesaugiai... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Jura_j @ 2008 12 19, 15:52)
Nu ko Jus manes klausinejate, paklauskite tu, kurios pasirinko namini gimdyma kodel, kokios ju paziuros ir nustatinekite, ar cia silpnaprotyste, naivumas, ar kas..

Na jeigu nerasysite apie tokio pasirinkimo samoninguma tai ir neklausinesiu biggrin.gif
Atsakyti
As tai turiu toki praktini klausima. Jei gimdydant namie plysta ne tik tarpviete, bet ir gimdos kaklelis? Esu skaiciusi forume, kad pribuveja gali susiuti tarpviete, bet kaip ji susiuva gimdos kakleli? Manau, kad namu salygomis , tai neimanoma. O gal imanoma? O gal gimdant namie nei vienai kaklelis neplyso?
Atsakyti