Įkraunama...
Įkraunama...

3 mėnuo

Sveikutes !
Aciu uz patarimus rolleyes.gif Pabandziau vis gi vakar numaudyti dideleje vonioje. Maudemes kartu. Na zinokit visai gerai sekesi, nebebuvo isitempusi, akys nebe tokios dideles is baimes bigsmile.gif ir be asaru svarbiausia baigem procedura thumbup.gif Manau po keletos kartu visai iveiksim baime ir bus liuks lotuliukas.gif
Papildyta:
O del obuoliuku ir bananu, tai mums gydytoja patare, kaip ir minejau, nuo 4,5 men duoti paragauti obuoliuko ir jei viskas gerai, kas karta vis didinti norma po truputuka (po puse saukstelio, po sauksteli ir t.t.). Pries maitinima pienuku.
Labai rupi jau pabandyt, labai idomu kaip mano maze reguos i nauja skoni ax.gif
O kaip jusu leliukams patinka, nesirauko, nespjauna?
Atsakyti
Laba diena dar karta. 4u.gif

JUS cia uzsiminet apie obuolius ir bananus. Kai buvom dabar pas gydytoja, tai ji sake tempti su MP iki 3 men ir 3 sav. tada bus galima damaitinti kosytem, kad nuo 4 men pilnai butu galima damaitint kosyte, kazin apie ka ji kalbejo? O as ir nepaklausiau, kokias tas koses bus galima duoti.
Atsakyti
QUOTE(spindulys @ 2009 01 31, 13:52)
Laba diena dar karta. 4u.gif

JUS cia uzsiminet apie obuolius ir bananus. Kai buvom dabar pas gydytoja, tai ji sake tempti su MP iki 3 men ir 3 sav. tada bus galima damaitinti kosytem, kad nuo 4 men pilnai butu galima damaitint kosyte, kazin apie ka ji kalbejo? O as ir nepaklausiau, kokias tas koses bus galima duoti.


Kiek as zinau tai pirmiausia visus vaikiukus pratinti reikia prie kieto maisto, t.y. nuo obuoliu ir bananu, kad veliau kai reikes valgyti rimtesnes koseles apie 5-6 men., jau moketu ryti. Po obuolio reikia pradeti virti darzoviu koseles.
Atsakyti
Mano vaikas obuolio net i burna neima. O va banana ir vaisiu tyreles valgo su mielunoru. As neklausau jokiu gydytoju, darau taip kaip man atrodo geriau, mano vaikas didelis, nors jam tik vakar suejo 3 mensiai, bet duodu po truputi ir kieto maisto. Gydytoja mano tarkim buvo dar ir mano gydytoja, ji tokiu senu paziuru, ir tikrai ne visi gydytojai domisi naujovem, aiskina kaip jiem patinka, kaip auginti vaikai buvo pries 30 metu. Man tarkim kai menesio laiko vaika pasvere ir pamate, kad 6 kg( nors jis gime virs 4 kg ) liepe duoti ne piena, o gerti vandens daugiau schmoll.gif Sako duokit vandenuko, kad tiek daug svorio nepriaugtu... nu sakes galvoju.. jis ir taip valgo normaliai, ne per daug kaip pagal savo amziu ( o ne pagal svori), o dar as jam vandens duosiu.. taigi neklausua as tu gydytoju, darau kaip man atrodo teisinga ir kaip pataria kitos mamytes, kurios uzauginsusio ne po viena vaika..
Atsakyti
QUOTE(spindulys @ 2009 01 31, 13:13)
o kokia skaitosi gera? As turiu womar, ji skaitosi ne kas? As vakar bandziau isisdeti i kengura, bet man kazkaip nelabai patiko, vaikutis toks sukniubes paliko, o ir svoris lieka ant stuburiuko, nes ji faktiskai sedi.

kiek as zinau ir kiek domejaus labai kokybiskos yra baby bjorn mirksiukas.gif patys tokia pirksim ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pamaivelka: 31 sausio 2009 - 16:11
QUOTE(spindulys @ 2009 01 31, 13:13)
o kokia skaitosi gera? As turiu womar, ji skaitosi ne kas? As vakar bandziau isisdeti i kengura, bet man kazkaip nelabai patiko, vaikutis toks sukniubes paliko, o ir svoris lieka ant stuburiuko, nes ji faktiskai sedi.


as tai chiko turiu. joje jau nuo pat gimimo galima nesiot. mes nuo dvieju menesiu naudojam ir vaikui labai patinka. ir man patogu, svoris gerai pasiskirsto, visai nesunku nesti thumbup.gif nors siaip nezinau ar ji skaitosi gera g.gif
Atsakyti
QUOTE(Meskute5 @ 2009 01 31, 16:27)
As neklausau jokiu gydytoju, darau taip kaip man atrodo geriau, mano vaikas didelis, nors jam tik vakar suejo 3 mensiai, bet duodu po truputi ir kieto maisto. Gydytoja mano tarkim buvo dar ir mano gydytoja, ji tokiu senu paziuru, ir tikrai ne visi gydytojai domisi naujovem, aiskina kaip jiem patinka, kaip auginti vaikai buvo pries 30  metu. Man tarkim kai menesio laiko vaika pasvere ir pamate, kad 6 kg( nors jis gime virs 4 kg ) liepe duoti ne piena, o gerti vandens daugiau  schmoll.gif 


Tai kiek gydytoju tiek ir nuomoniu unsure.gif o, kad siulo vandenuka duoti vietoj pienelio tai pirma syki girdziu lotuliukas.gif tikra smaikstuole jusu gydytoja lotuliukas.gif
Pritariu tau, kad geriausiai zino pati mamyte kaip ka ir kada daryti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Meskute5 @ 2009 01 30, 20:06)
Sveikos mamytes, mano leliui siandien lygiai trys menesiai, sveria tikrai virs 8 kg, valgo po 150 ml misinelio kas tris valandas diena, miegot eina 23 val, prabunda 6 val pavalgyt ir toliau miega iki 9 ryto. Bandau duoti banano, obuolio nevalgo, kartais duodu po pora sauksteliu vaisiu tyreles. Labiausiai jis nori sestis, galva laiko tvirtai  bigsmile.gif  Bet nesivarto isvis  schmoll.gif . Smagiausias uzsiemimas - ciulpti kumstukus  ax.gif

vajei, ar ne per anksti tokie produktai vaikams? Musu daktare sake isvis geriau nieko neduoti iki6men.
Taciau as jau pradejau dometis apie kudikiu mityba ir stai ka radau:
1.Lietuvoje augusių vaisių ir uogų tyrės yra žymiai naudingesnės už atvežtinių vaisių, kad ir šviežių, pvz., bananų
2.Kruopų košėmis pradedamas maitinti kūdikis, pripratęs prie daržovių ir vaisių. Pirmosios košės turėtų būti verdamos iš ryžių, grikių, avižų
3.Žindomam kūdikiui iki 6 mėn. neduodama vandens, gliukozės tirpalų, sulčių ir tyrelių, nes MP patenkina ir visus kūdikio skysčių poreikius.
4. neanksciau 4-6 mėn. kūdikio burna būna pasirengusi priimti kietą maistą
5. Tyres galima pradėti maitinti nuo 4 mėn, bet ne amksciau.
6. nepatariama saldinti ir sūdyti maisto kūdikiams, nes druskos perteklius formuoja įprotį sūriai valgyti, o tai ateityje gali nulemti hipertoninės ligos vystymąsi, įprotis saldžiai valgyti - nutukimo, cukrinio diabeto bei dantų ėduonies atsiradimą. Naujausi tyrimai parodė, kad geriant saldžius skysčius išdygsta jau ėduonies pažeisti dantukai.
7. Pagal Pasaulines Sveikatos Organizacijos rekomendacijas pirmoji tyrė, duodama 4-6 mėn., yra kruopų (o ne daržovių, kaip mes esame įpratę).
8. Lietuvoje rekomenduojama pradėti papildomą maitinimą daržovių ar kruopų koše, atsižvelgiant į vaiko sveikatos būklę. Jei kūdikio svoris per mažas, jis linkęs viduriuoti, reikėtų pradėti maitinti kaloringesne kruopų koše, ypač tokiu atveju tiktų ryžiai. Jei kūdikio svoris yra per didelis, jis linkęs į obstipacijas, yra rachito ar anemijos požymių geriau pradžioje duoti mažiau kolorijų ir daugiau skaidulų turinčią daržovių košę

QUOTE(spindulys @ 2009 01 30, 21:18)
sveikos  4u.gif

ar galima 3 men vaika deti i kengura?

As pati domejausi del to, tai raso, jog vaika i kengura galima deti praktiskai visai maziuka, taciau nerekomenduojama kol pats tvirtai nesedi smile.gif ot ir suprask kaip nori tongue.gif
Isvada: mamai geriau, bet vaiko sveikatai prasciau.
Atsakyti
Meduve, labai aciu uz naudinga info 4u.gif pritariu, jog jei kudikis maitinamas MP iki 6 men jam nieko papildomai nereikia thumbup.gif beje jei gali isduok paslapti kur radai sia info, gal ten yra ko daugiau panasiom temom, nes rasau darba apie kudikiu raida ir mityba ax.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Meskute5 @ 2009 01 31, 16:27)
As neklausau jokiu gydytoju, darau taip kaip man atrodo geriau, mano vaikas didelis, nors jam tik vakar suejo 3 mensiai, bet duodu po truputi ir kieto maisto.


Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacija - iki 4-6 menesiu maitinti vien krutimi arba pieno misiniu.
Papildyta:
QUOTE(indrezz @ 2009 01 31, 18:25)
Tai kiek gydytoju tiek ir nuomoniu  unsure.gif  o, kad siulo vandenuka duoti vietoj pienelio tai pirma syki girdziu  lotuliukas.gif  tikra smaikstuole jusu gydytoja  lotuliukas.gif


Tai senosios kartos pediatru praktika, teko su tuo susidurti, jiems labai keista, kad dabar nerekomenduojama vandens/arbatyciu/gliukoziu, bet tai ateina is tu laiku, kai nebuvo kokybisku misiniu, o visokie ryziu nuoviro pieneliai.
Papildyta:
QUOTE(indrezz @ 2009 01 31, 18:25)
Pritariu tau, kad geriausiai zino pati mamyte kaip ka ir kada daryti  thumbup.gif


Oi ne, ne visada, teko girdeti apie mamytes, duodancias 3 men kudikiui desrele ( ta vadinama "sasiska")! Tai krastutinumas, bet ...
Atsakyti
QUOTE(pamaivelka @ 2009 01 31, 22:44)
Meduve, labai aciu uz naudinga info 4u.gif  pritariu, jog jei kudikis maitinamas MP iki 6 men jam nieko papildomai nereikia thumbup.gif  beje jei gali isduok paslapti kur radai sia info, gal ten yra ko daugiau panasiom temom, nes rasau darba apie kudikiu raida ir mityba ax.gif  blush2.gif

daug apie tai raso A.Vingras "Kūdikių ir mažų vaikų maitinimas". Taip pat turiu jo knyga "Pirmieji treji gyvenimo metai" thumbup.gif
cia yra neblogas straipsnis
CIA rasite bendras kudikiu maitinimo taisykles
Atsakyti
QUOTE(Nikolia @ 2009 01 08, 22:01)
laba,
nelabai suprantu kam tas skubejimas kuo greichiau savo maziukui duoti kazko papildomai? Juk 3 menesiai dar neilgas laiko tarpas ir virskinimo sistema dar nera pilnai susiformavusi. Juk ir atpilinejimai del to ir yra, kad ten ne viskas dar veikia kaip reikia.
Patyre rekomenduoja pradeti primaitinima nuo 6 menesiu. Ir geriau nepasimauti ant "gamintoju kabliuko", nes jiems is tikro svarbu preke parduoti, nei ypatingai pasirupinti musu mazyliu sveikata.
Viskam savas laikas. O jei yra MP tai geriau ir sochiau iki puses metu nieko nera.


drinks_cheers.gif 100 proc sutinku smile.gif
kam skubet?

Atsakyti