Įkraunama...
Įkraunama...

3 mėnuo

QUOTE(zivka_z @ 2009 01 21, 00:26)
savo mazykvori padalinkite is kofeciento 6 tada gauta suma is 6 arba 7 maitinimu,ziurint kiek kartu  jus valgote ir gausit suma kiek jusu vaikui reikia valgyti mirksiukas.gif

paskaiciavau-iseina 130 jei 3 kartus per para, bet tiek man rodos vistiek nesuvalgoma

QUOTE(Burtininke @ 2009 01 21, 09:20)
vekoni, aš kokia val. ar dvi prieš maudymą galvytę ištepu aliejumi (aš tepu balmandolio aliejumi), o prieš pat maudymą iššukuoju tas pleiskanytes  thumbup.gif

bandziau viska, iisukuoti tai issukoju, bet is ryt vel tas pats, o nuo to iisujavimo tai visa odyte jau raudona. dabar mums paskyre Escili losjono, tai labai fainiai, pleiskanos pacios nusilupa , bet vel gi, is ryto  tas pats kiekis ant galvos

Atsakyti
QUOTE(spindulys @ 2009 01 20, 14:33)
Sveikos mamytes ir ju mazyciai stebuklelei.

Mano lelyte yra nusitrynusi galvytes plaukucius nuo intensyvaus sukinejimo lovyteje, o gydytoja pasake jog tai yra rachito pozymis, esu linkus tuom abejoti, bet vis delto nerima kelia tai. Kaip jusu vaikuciams plaukuciai? Ir ka jus manote ar tai tiesa?

taip tai tikrai rachito pozymis verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(pamaivelka @ 2009 01 21, 13:02)
taip tai tikrai rachito pozymis verysad.gif

tikslaiu, ne paciu plaukuciu nusitrynimas o ant pakausio matosi toks puslankis kur plaukuciai prareteje, o prakaituoantys delniukai taip pat rachito pradzia verysad.gif
Atsakyti
kada planuojat vaikus su kosytemis pradeti maitinti?cia toms kurios misinuku maitina.ir nuo kokios poradesit kosytes?
Atsakyti
Aha, ir man idomu g.gif
Atsakyti
QUOTE(vekoni @ 2009 01 20, 23:51)
mums 3 men ir 9 dienos, visu pirma-nutrinti plaukikai tai normalu, ne is pirmo gyd.girdziu, vitamino doze irgi 3 lasiukai, bet manau kai toks oras-kaip tik. o del prakaituotu rankiciu ir kojiciu-o cia sake rachito pozymis, bet mes padidinom D doze taciau viskas tas pats.
turiu pora klausimeliu:
ar pakeitet ciulptuka maitinimo buteliuke i 3 nr.? ne mums 2-vaikutis pavargsta ir normos nesuvalgo, beje, kokia norma butu? mes 6700 ir 65 cm, taciau daktare kaz kaip nutylejo ir nepasake del misinuko normos, o kas parasyta ant pakuotes-nelabai pasitikiu,
ir dar klausimelia-kuo tepat veiduka, nes nuo seiliu spuogiukai atsiarnada, kuo tepat galvute-mums jau 2 menesi pleiskanos nenueina,sako cia  normalu, bet gaila ziuret i ta  g.gif galvute,
ir paskutinis pastebejimas-nejaugi nuo 3 men jau duodat sulciu? man rodos net sovietu laikais to neleisdavo.(klausimas maitinantiems misinukais)


pas mus irgi plaukuciai pasitryne, penktadieni eisim pas gyd., tai paklausiu, ka cia daryti, didinti doze ar ne.
as misinuka duodu nakciai, bet manoji vis dar is Nr.1 skylutes geria, kad visai jai problemu kol kas skylute nekelia. Pastebejau, kad is kauciukinio ciulptuko isgeria misini greiciau nei is silikoninio. Man gerai, kad dar didinti numerio nereikia, nes geriau kruti ima po to.
normos tai tikslios nzn, mums raso ant dezutes kad vos ne 180 ml reikia, bet as iki siol vis po 130-140 ml taisydavau, bet jau kokia savaite, kai maziule isvalgo ir pravirksta, tai nuo siandien uztaisysiu 150 ml.
manoji irgi nuo seiliu paberta. As tai ryte suvilgau vatos tamponeli ir vandenmuku nuplaunu ir vakare taip pat ir rankutes, kad svarios butu. Padeda.
O pleiskaneliu luoba salinu taip, kaip cia viena mama patare - su Belmondol aliejuku istepu, uzdedu kepurele visai dienai ir po to vakare isplaunu galvute. Tiesa, pries plaunant dar su sukutem pakrapstau tas pleiskanas. Dabar beliko tik momenelio sritis, bet cia as bijau grandyti, dar sakau, palauksiu.
o sulciu, manau, dar anksti duoti, jau tada geriau ka nors is HIPP arbateliu, jei labai reikia.
Atsakyti
QUOTE(spindulys @ 2009 01 20, 15:33)
Sveikos mamytes ir ju mazyciai stebuklelei.

Mano lelyte yra nusitrynusi galvytes plaukucius nuo intensyvaus sukinejimo lovyteje, o gydytoja pasake jog tai yra rachito pozymis, esu linkus tuom abejoti, bet vis delto nerima kelia tai. Kaip jusu vaikuciams plaukuciai? Ir ka jus manote ar tai tiesa?

Cia pasiskaityk. Bet nieko baisaus, juk duodi vitamino D, tai viskas susitvarkys 4u.gif
Rachitas – bene labiausiai paplitusi kūdikių ir mažų vaikų liga, kuria susergama sutrikus medžiagų apykaitai (ypač kalcio ir fosforo). Dėl ultravioletinių spindulių trūkumo rachitu ypač dažnai suserga poros mėnesių–dvejų metų amžiaus vaikai.
Pagrindinė šios ligos priežastis – vitamino D trūkumas organizme: nepakankamai jo gaunama su maistu, jo trūksta mažyliui aktyviai augant, vitaminas blogai pasisavinamas ir panašiai. Kai organizmas šio vitamino gauna per mažai, sumažėja kalcio ir fosforo, gauto su maistu, pasisavinimas žarnyne, šių junginių mažiau kaupiasi kauluose, jie pradeda minkštėti.

Sergant rachitu ir sutrikus inkstų veiklai iš organizmo šalinamos jam reikalingos medžiagos (pvz., aminorūgštys). Jei sutrinka nervų sistemos veikla, vaikas pasidaro neramus. Mažylis praranda apetitą, tampa dirglus, jam ima prakaituoti pakaušis, vėliau pradeda dygti dantys, gali atsirasti kaulų formos pakitimų (kreivos kojytės), mažas raumenų įtempimas, pastebimai suplokštėti pakaušis.
Ligos pradžioje kūdikis paprastai tampa irzlesnis, blogai miega, prakaituoja, galvytę trina į pagalvę, drėgsta jo delniukai. Dėl mažesnio raumenų įtempimo lengviau lankstosi rankos ir kojos, mažylis nesipriešina jas lankstant. Pačiupinėjus kūdikio galvos kaulus ties momenėliu, jaučiama, kad jų kraštai minkštesni, vėliau vaikelio pakaušis suplokštėja, jis, dėl mažo raumenų įtempimo, vėliau pradeda sėdėti, stovėti, vaikščioti.
Liga gali būti lengva, vidutinio sunkumo ir sunki, gali pasireikšti ūmiai ar poūmiai. Jei prasideda staiga, minkštėja vaiko kaulai, vėliau užsidaro momenėlis, pavėluotai suauga kaukolės kaulai, deformuojasi galva, krūtinės ląsta pasidaro varpo formos, sunkiais atvejais į priekį išsikiša krūtinkaulis. Gali iškrypti stuburas. Vaikui pradėjus vaikščioti, iškrypsta jo kojytės ir tampa 0 arba X formos. Mažylis lėčiau auga, yra irzlus, neramus, blogai miega. Jei ligos eiga poūmė, pakinta vaiko kaulų forma. Ant šonkaulių atsiranda sustorėjimų, o ant riešų - „rachitinės apyrankės“, suplokštėja pakaušis.
Sergant bet kokia rachito forma raumenų tonusas yra mažas. Negydomi vaikai lėčiau auga, atsilieka nuo bendraamžių, turi mažiau dantų. Laiku nepastebėjus ir negydant ligos, kaulų deformacijos gali išlikti visam gyvenimui. Be to, dėl sumažėjusio raumenų tonuso trinka kvėpavimas. Tokie vaikai neretai serga plaučių uždegimu, mažakraujyste.
Mažiems ligoniukams ypač tinka ir juos tonizuojančiai veikia vonios su jūros druska, pušų ekstraktu ir valgomąja druska. Su rachitu sergančiomis atžalomis reikia daug laiko praleisti gryname ore (ne mažiau kaip 2 valandas per dieną). Kūdikiui turi būti daromas masažas, gimnastika. Šios priemonės gerina medžiagų apykaitą, kraujotaką, raumenų tonusą, kvėpavimą. Visiems kūdikiams gydytojai skiria profilaktinę vitamino D dozę nuo pirmo gyvenimo mėnesio iki metų, o kartais ir dvejų.
Svarbiausia, tik sunerimus dėl savo mažylio sveikatos, nedelsiant kreiptis į savo gydytoją, nes tik jis gali nustatyti tikslią diagnozę ir skirti gydymą.


Atsakyti
QUOTE(laputaite30 @ 2009 01 21, 19:01)
pas mus irgi plaukuciai pasitryne, penktadieni eisim pas gyd., tai paklausiu, ka cia daryti, didinti doze ar ne.
as misinuka duodu nakciai, bet manoji vis dar is Nr.1 skylutes geria, kad visai jai problemu kol kas skylute nekelia. Pastebejau, kad is kauciukinio ciulptuko isgeria misini greiciau nei is silikoninio. Man gerai, kad dar didinti numerio nereikia, nes geriau kruti ima po to.
normos tai tikslios nzn, mums raso ant dezutes kad vos ne 180 ml reikia, bet as iki siol vis po 130-140 ml taisydavau, bet jau kokia savaite, kai maziule isvalgo ir pravirksta, tai nuo siandien uztaisysiu 150 ml.
manoji irgi nuo seiliu paberta. As tai ryte suvilgau vatos tamponeli ir vandenmuku nuplaunu ir vakare taip pat ir rankutes, kad svarios butu. Padeda.
O pleiskaneliu luoba salinu taip, kaip cia viena mama patare - su Belmondol aliejuku istepu, uzdedu kepurele visai dienai ir po to vakare isplaunu galvute. Tiesa, pries plaunant dar su sukutem pakrapstau tas pleiskanas. Dabar beliko tik momenelio sritis, bet cia as bijau grandyti, dar sakau, palauksiu.
o sulciu, manau, dar anksti duoti, jau tada geriau ka nors is HIPP arbateliu, jei labai reikia.

kaip tas kauciukinis zindukas atrodo g.gif
Atsakyti
QUOTE(pamaivelka @ 2009 01 21, 12:16)
taip tai tikrai rachito pozymis verysad.gif
Papildyta:

tikslaiu, ne paciu plaukuciu nusitrynimas o ant pakausio matosi toks puslankis kur plaukuciai prareteje, o prakaituoantys delniukai taip pat rachito pradzia verysad.gif


Sveikutės, nelabai jus suprantu g.gif , juk tokio amžiaus vaikučių nei nerasi , kad būtų nenusitrynę plaukučiai, juk jie nuolatos guli ir jei nėra plikučiai, nuo pastovaus gulėjimo ir galvytės sukinėjimo į šalis (blogiau būtų jei nesukinėtų), bet kokiu atveju dėl savo plonumo ir silpnumo plaukučiai nusitrina g.gif . Jau tikrai čia ne nuo to priklauso rachitas ar ne, tiesiog jei jau vaikučiui rachitas, tai jis nustatomas pagal kitus jam būdingus požymius, o nusitrynę plaukučiai tik dar vienas, tikrai ne pats svarbiausias rachito požymis schmoll.gif
Atsakyti
Laba diena.Tokia niuria diena visom po 4u.gif

Kyla dar vienas klausimas. O Jusu vaikuciai ilgai isguli ant pilvuko? Ir kiek laiko islaiko galvute pakelta? Manoji tai ilgai neisguli, na kokias 5 minutes, o po to pradeda labai pykti, o as kazkaip nenoriu, kad vaikas labai isiverktu. O galva zymiai ilgiau islaiko ir auksciau kelia, kai guli ant krutines, nei savo lovyteje apversta ant pilvuko.
Atsakyti
manoji dabar jau isbuna apie 10 ar 15 min.Kai yra geros nuotaikos biggrin.gif galvyte laiko labai gerai.Jau kai rankose nesioju tai nebereikia jau prilaikyti.Labai sportuojam ,o ypac patinka plikai buti,tai per diena padarau 3tokias oro voneles leidziu pabuti plikai ir pasidziaudti savo kojytemis,pries kokias 6d pradejo savo pedutemis dometis,begalo jau jos idomios,rieciasi kad jas i burnyte ikisti lotuliukas.gif .Jau sukasi pati i desini sona ir kartasi jau gali apsiversti,su mano rankos pastumimu,kai ji taip susiriecia i desine puse ji ir apsivercia jau thumbup.gif stipruole mano!!! thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(zivka_z @ 2009 01 22, 15:13)
manoji dabar jau isbuna apie 10 ar 15 min.Kai yra geros nuotaikos biggrin.gif  galvyte laiko labai gerai.Jau kai rankose nesioju tai nebereikia jau prilaikyti.Labai sportuojam ,o ypac patinka plikai buti,tai per diena padarau 3tokias oro voneles leidziu pabuti plikai ir pasidziaudti savo kojytemis,pries kokias 6d pradejo savo pedutemis dometis,begalo jau jos idomios,rieciasi kad jas i burnyte ikisti lotuliukas.gif .Jau sukasi pati i desini sona ir kartasi jau gali apsiversti,su mano rankos pastumimu,kai ji taip susiriecia i desine puse ji ir apsivercia jau thumbup.gif  stipruole mano!!! thumbup.gif


bigsmile.gif
kaip jum smagu, pavudziu "baltai". Maniske domisi tik mano plaukais, kai juos susitvarkau.
Atsakyti
O tu spindulys pati maitini ar misinuku?kokiu jei misinuku?kada planuoji kosytes pradeti duoti?Ar tavoji nebando sestis?manoji tai siaubingai,zinai ta vadinbama banano poza biggrin.gif visada ji taip keliasi kai guli,jau vibro keduteje padariau statesne padeti,bet jei nepatinka doh.gif reikia staciai kaip suaugusiai sedeti,tai kai ant keliu pasisodinam tai staciau palaikom,o tai patenkinta tada biggrin.gif
Atsakyti