Įkraunama...
Įkraunama...

Ar saugu skristi lėktuvu nėštumo metu

per pirmus tris menesius teko skristi 6 kartus ir nieko, jauciausi puikiai. skrendant 7men labai tino kojos, bet siaip viskas thumbup.gif
Atsakyti
sveikos,o ta patikra,kur ja praeit reikai ir tav e nuskanuoja,nekensminga?
gal galima jos atsisakyt?
Atsakyti
mes skridome, kai dar nezinojome apie nestuke.gif, buvo 3-4 sav. Viskas kolkas gerai thumbup.gif
Atsakyti
Manau labai taikliai cia buvo pasakyta, kad sveikam nestumui skrydis nesutrukdys.
Taciau esant komplikuotam nestumui tai jau tures itakos.

Skrydzio metu veikia sie veiksniai:

Radiacine spinduliuote yra 25 kartus didesne ten virsuje nei ant zemes

Slegio pasikeitimas. Visos dujos organizmo viduje lektuvui pakilus pleciasi, nes mazeja slegis. Musu organizme naturaliai yra susikaupusiu duju, kurios issipletusios gali pilve sudaryti spaudima, kas nera labai gerai, ypac beuzsimezganciam nestumui.

Vibracija. Ji priklauso nuo lektuvo, kuriuo skrendate. Taciau yra irodyta, kad ji kenkia zmogaus sveikatai.

Triuksmas. Kas nera labai sveika, ypac propeleriniuose lektuvuose, kur triuksmas tampa gan svarbiu veiksniu. Ypac pasikartojantis triuksmas

Sausas oras. Taip pat priskiriamas prie neigiamai sveikata veikianciu veiksniu.

Perkrovos. Nors jos keleiviniuose laineriuose yra itin mazos, bet gali pasitaikyti ir stipresniu, ypac lektuvui patekus i turbulencijos zona, kur ju stiprumo tiesiog negalima numatyti. Perkrovu itaka yra labai pavojinga sveikatai, ypac neigiamu perkrovu (tai tos perkrovos, kurios pakelia mus i virsu, o ne prispaudzia prie kedes). Ju metu visas organizmas patiria dideli stresa, sutrikdomas sirdies veikimas, kraujotakos sistema. Galima isivaizduoti, tuo metu, kai sakykim mus spaudzia prie kedes, zandus traukia zemyn, lygiai taip ir kraujas visas subega i apatine kuno dali, gali net aptemti akyse. Galima tik speti, kaip tai paveikia musu tik ka uzsimezgusi vaisiuka pilve.

Deguonies trukumas. Sako pats uz save.

Dar vienas svarbus dalykas yra tai, jog visi sie isvardinti punktai veikia vienu metu, tai irgi ne i gera.

Taip pat ilgas sedejimas nepatartinas nesciosioms, ypac nepatogioje padetyje, kas taip pat yra tiketinas dalykas skrendant ypac transatlantinius skrydzius.

Teiingumo delei, nera jokiu atliktu tyrimu ir kokiu oficiaiai paskelbtu isvadu, kad skraidymas kenkia nestumui ar kad nekenkia.

Taigi belieka spresti mums pacioms mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes 4u.gif o man kazka teko girdeti, kad nuo 6 men i lektuva nelabai nori ileist be gydytojo pazymos, kad tikrai viskas oki.Kazin, ar cia yra tiesos? Pati esu ne Lt, su masina neprivazinesi, tad mastau, kaip cia reikes skrist..Beje viena karta jau skridau 10 savaiciu, nieko blogo ar neiprasto nepajutau biggrin.gif Vat tik, yra toks dalykas, kad zmogus kiekvieno skrydzio metu gauna doze radiacijos ar kazkas panasaus..tai leliukui negerai tie dazni skraidymai g.gif nestuke.gif smile.gif
Atsakyti
as skridau lektuvu 27 savaiciu. smile.gif jauciausi gerai, niekas i mano pilveli net neziurejo ax.gif buvau girdejusi, kad galima skristi iki 36 savaites, tik tada turbut jau reikia gydytojo pazymos biggrin.gif
Atsakyti
sveikos 4u.gif kadangi man 5-6 sav. grese persileidimas, ir turbut del to kad savaitgali daugiau judejau, laipiojom po kalnus, na nedidelius, ten daugiau pasivaiksciojimas buvo, tai man is kart po to pradejo teplioti, tai lektuvu man uzdraude skraidyti nestumo metu del visa ko, geriau pasisaugoti 4u.gif
o kur dar radiacija ir visa kita doh.gif pasak gydytojo, nerekomenduojama skirti pirmais nestumo menesiais, nes kaip tik tada vystosi visi organai,mazylis, radiacija gali tureti neigiamu pasekmiu 4u.gif o nestumo pabaigoje skrydis gali issaukti prieslaikini gimdyma 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Adaja: 29 lapkričio 2009 - 15:09
[quote=jaudrute,2009 11 22, 16:59]Sveikos mamytes  4u.gif  o man kazka teko girdeti, kad nuo 6 men i lektuva nelabai nori ileist be gydytojo pazymos, kad tikrai viskas oki.Kazin, ar cia yra tiesos? Pati esu ne Lt, su masina neprivazinesi, tad mastau, kaip cia reikes skrist..Beje viena karta jau skridau 10 savaiciu, nieko blogo ar neiprasto nepajutau biggrin.gif  Vat tik, yra toks dalykas, kad zmogus kiekvieno skrydzio metu gauna doze radiacijos ar kazkas panasaus..tai leliukui negerai tie dazni skraidymai  g.gif  nestuke.gif  smile.gif
[/quote]
Tikrai ileis iki 8 men galo,bet paskutini menesi gali kilti problemu,tada reikia jau pazyma tureti is gydytojo,kad viskas ok ir gali skristi.Ypac vokieciu avialinijos kabinasi.Bet manau paskutini menesi nera ko skraidyti biggrin.gif ,reikia leliaus laukti zemeje.
Papildyta:
[/quote]
Pati daug skraidau,gydytoja liepe vandenuka gurgsnoti skrendant ir tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dziuginta33: 01 gruodžio 2009 - 08:16
Mano Gine sake, kad nestumui daug pavojingiau vaziuoti su masina, negu skristi. Tipo lektuvai tolydziai skrenda ir vsio, o su masina negerai : gazas- stabdis, o kur dar ivykio rizika, kai labai issigasi, staigiai stabdysi ir t.t. Be to, negerai vaziuoti duobetais keliais, todel vairuokite letai :-)

Dar Gine sake, kad pirmam trimestre niekaip neissaugosi nestumo, jei turi ivykti persileidimas. Liepe gyvent gyvenima kaip gyvenus..Cia ne musu valioe kazka pakeisti...

Bet as vis del to laikausi nuomones, kad geriau neskristi pirmam nestumo trimestre. Vien del to, kad man paciai mm prasidedavo anksciau, jei ta menesi skridau. Nesu tikra, kad tik del to, bet visada, kai skrisdavau, tai pastebedavau.

O si karta skridau, 6siu savaiciu budama, nes labai, labai reikejo. Darbe metu projektas, niekaip negalejau nukelti ar atsaukti. Bet uztat nauju kelioniu su skrydziais jau tikrai neplanuosiu
Atsakyti
QUOTE(Pellagija @ 2009 12 20, 18:21)
Mano Gine sake, kad nestumui daug pavojingiau vaziuoti su masina, negu skristi. Tipo lektuvai tolydziai skrenda ir vsio

Na, o kur slegiu kaita, kylant , leidziantis g.gif .
Atsakyti
Aš turėjau keliauti lėktuvu, kai vaikučiui buvo 5 savaitės, bet atsisakiau skrydžio.. pabijojau ax.gif
Atsakyti
As irgi laukiuosi nestuke.gif , dabar 14 sav. o vasario menesi tureciau skrist i Sveicarija, na o 6 nestumo men. dar planuojam pailset kur nors kur silta, tai irgi nusimato skrydis. Tariausi su savo gydytoja, tai sake, jei gerai jausiuosi jokiu problemu del skrydzio nera. Tai keliausiu ramiai smile.gif
Atsakyti