Įkraunama...
Įkraunama...

Obuoliukai

QUOTE(cipciukas @ 2008 10 30, 21:26)
mastau.gif  mastau.gif  mastau.gif  mastau.gif  mastau.gif  mastau.gif  mastau.gif

lotuliukas.gif ką gi cipsiuk plikę krapštai
Atsakyti
AI ......biski minties nepagavau unsure.gif unsure.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(cipciukas @ 2008 10 31, 10:42)
AI ......biski minties nepagavau unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif

nu žinai aš ir nesupratau,tos minties lotuliukas.gif gal žmogutis pasisakė,kaip dar galima obuolius panaudot.....
Atsakyti
QUOTE(zebra @ 2008 10 31, 13:19)
nu žinai aš ir nesupratau,tos minties lotuliukas.gif gal žmogutis pasisakė,kaip dar galima obuolius panaudot.....

jei jus cia apie mano blynus su obuoliais, tai tai ir norejau pasakyt, kur naudoju dideli obuoliuku derliu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(emiliuks @ 2008 10 31, 22:12)
jei jus cia apie mano blynus su obuoliais, tai tai ir norejau pasakyt, kur naudoju dideli obuoliuku derliu mirksiukas.gif


Gaila, kad mano mazgius vis dar alergiškas obuoliam, tai kepčiau ir kepčiau blynus su obuoliais... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(*Mistika* @ 2008 10 26, 23:59)
Sveikos, ar priimsit i savo tarpą?  blush2.gif

Šiandien ir man kepimų diena buvo, kadangi pradėjo obuoliai pūti, tai teko gelbėt.
Gaila, kad tik po visų kepimų šitą temutę atradau  doh.gif Mielai būčiau išbandžius kelis receptukus. Na bet bus proga pasitaisyt.

Pasidalinsiu ir aš obuolių pyrago receptu. Labai greitas, paprastas. Gal nesikartos

REIKIA:
3 kiaušiniai
1 stiklinė cukraus
0,5 stiklinės aliejaus
1 stiklinė miltų
1 šaukštelis kepimo miltelių
Obuoliai

Kiaušinius išplakti su cukrum, supilti aliejų, vėl išplakti. Atskirai sumaišyti miltus su kepimo milteliais. Viską sumaišyti kartu iki vientisos masės. Skardą itepti aliejum (aš kepu ne skardoj, o stikliniam inde), ant dugno dėti gabaliukais pjaustytus obuolius (aš juos nulupu, išimu sėklytes, gabaliukai būna nelabai dideli - vidutinį obuolį ketvičiuoju ir gautas skilteles per pusę, bet čia nėra didelio skirtumo). Galima obuolių gabaliukus apvolioti cukrumi, cinamonu. Jei labai skubu, niekuo nevolioju. Obuolių reikia tiek, kad padengtų skardos ar to stiklinio kepimo indo dugną. Tada ant viršaus pilu gautą tešlos masę. Šaunu į orkaitę. Kepu maždaug 200 laipsnių temperatūroj, kol paruduoja (stikliniam inde matosi, kai visas iškepa).

Gaila, kad nuotraukos neturiu...

Jau orkaitėje sis pyragas kepa smile.gif veliau ragausim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Regin @ 2008 11 02, 14:59)
Jau orkaitėje sis pyragas kepa smile.gif veliau ragausim smile.gif


Ir kaip?
Atsakyti
aš šiandien, irgi gelbėdama obuolius, iškepiau pyragą pagal šitą receptą (neatsimenu, kur jį radau ir kam turėčiau padėkoti blush2.gif ):

Trapus obuoliu pyragas:

apie 3 stiklines miltu (gali buti siek tiek daugiau ar maziau - kad tesla butu labai minksta)
1 pakelis sviesto (250gr)
3-4 saukstai cukraus (cia kaip kam patinka)
2 kiausiniu tryniai
1 saukstas konjako (labai tinka Metaxa)
1 saukstas kepimo milteliu

Sviesta ant labai mazos ugnies sildant islydyti, siek tiek pravesinus i ji sudeti cukru, isplaktus kiausiniu trynius, konjaka, kepimo miltelius i miltus. Tesla turi buti labai minksta. Tesla padalinti i dvi dalis. Kad butu lengviau su ja susitvarkyti, galima 15 minuciu palaikyti saldytuve (tik ne ilgiau, nes paskui labai trupes). Rankomis, o tiksliau delnais ismaigyti du "blynus" , vienas bus apaciai, ant kurio sudesite obuolius, o kitu uzklosite pyraga
Pirmuoju "blynu" iskloje kepimo forma ir ji subade sakute siek tiek apkepat.

Tuo tarpu paruosiate obuolius:

apie 1kg obuoliu
0.5-1 puodelis cukraus (pagal skoni)
1 saukstas cinamono
2 kiausiniu baltymai (tryniai nukeliavo i pyraga!)

Nulupti obuolius ir supjaustyti stambiom skiltim (kiekviena obuoli daugmaz i 5 dalis). Sudeti i puoda ir uzpilus siek tiek, labai nedaug (!) vandens (tik ant dugno kad butu) obuolius pavirti kol siek tiek suminkstes. Tuo tarpu isplakti iki purumo baltymus. Apvirtus obuolius sudeti i atskira dubeni, ideti i juos cukru, cinamona, ir ,siek tiek atvesus, isplaktus iki purumo baltymus.

Obuoliu mase sudeti ant apkepto pirmojo teslos sluoksnio ir juos graziai uzkloti bei "apkamsyti" antruoju teslos sluoksniu. Kepti 160-180 laispniu karstumo orkaiteje apie 30-40 minuciu, kol virsus siek tiek parusvuos. Istraukus is orakites, pabarstyti pyraga cukraus pudra ir leisti jam atvesti., Nors...jis skanus ir siltas, jeigu kam patinka su grietinele ar ledais. Tesla skilineja ir trupa, todel patogumo deliai ja kociokite (ismaigykite delnais) ant sviestinio (kepimo) popieriaus. Netgi ir apkepant pirmaji sluoksni, i skarda ji dekite su tuo paciu kepimo popieriumi - bus lengviau paskui supjaustyta pyraga nesutrupejusi isimti.

Mano pačios pastebėjimai: tešla, supylus 2,5 st. miltų, man išėjo kietoka, tai aš dar šiek tiek sviesto pridėjau, kad taip netrupėtų ir būtų minkštesnė. Mano formai tešlos buvo mažokai, su apatiniu sluoksniu buvo viskas gerai, nesunkiai ant sviestinio popieriaus išklojau visą formos dugną, bet viršutiniam sluoksniui ir tešlos mažokai pasirodė (buvau padalinusi ją į lygias dalis) ir neįsivaizdavau, kaip tokio trapumo tešlą ant tų obuolių masės paklot gražiai. Tai mano išeitis - tešlą tiesiog nestambiai sutrupinau pirštais, gražiai padengdama tais trupiniais visą paviršių. Net šonų "neužkamšiau" ir viskas pavyko thumbup.gif Šeimyna kirto pirštelius aplaižydami biggrin.gif
Tiesa, obuolių ėmiau iš akies, nes neturiu virtuvinių svarstyklių, tai liko šiek tiek masės (jau su visais cinamonais ir baltymais), iš jos iškepiau blynų - į masę įpyliau pieno, vandens, dar 1 kiaušinį ir miltų, suplakiau mikseriu ir iškepiau. Tai ir blynai suėjo už gerą (nors šiaip mano šeimyna nelabai jų mėgėja) smile.gif

Atsakyti
kepiau Aharoni obuolių pyraga bet man jis islipo verysad.gif bet vistiek labai skanus gavos thumbup.gif
Atsakyti
Bahama mama - skaičiau tavo aprašymą ir seilę varvinau biggrin.gif Įtariu kai baigsis mano dietinimosi procedūros bandysiu kept rolleyes.gif
Atsakyti
Is obuoliu galima pasidaryti tokius sumustinukus:
Paimam batono riekeles, aptepam sviestu. Obuollius (geriau rugstesnius) sutarkuojam burokine tarka, sumaisom su cukrumi, cinamonu (pagal skoni ir obuoliu rugstuma). Mase sudedam ant batono riekeliu. Jei nenorite, kad patamsetu, galima truputi paslakstyti citrinos sultimis. Isplakam kiausiniu baltymus, plakdami dedam cukraus pudros, kol gaunasi tirstokas kremas. Konditeriniu svirkstu isspaudziam ant sumustinuku, kad gautusi kalnelis smile.gif . Tuomet-i orkaite. Kepam ant nedideles ugnies, kaip beze, kad nesudegtu kiausinio baltymas, o apdziutu jo virsus ir istirptu sumustinuku sviestas. Valgom siltus.
Man skanu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(DinaR @ 2008 11 08, 19:21)
Is obuoliu galima pasidaryti tokius sumustinukus:
Paimam batono riekeles, aptepam sviestu. Obuollius (geriau rugstesnius) sutarkuojam burokine tarka, sumaisom su cukrumi, cinamonu (pagal skoni ir obuoliu rugstuma). Mase sudedam ant batono riekeliu. Jei nenorite, kad patamsetu, galima truputi paslakstyti citrinos sultimis. Isplakam kiausiniu baltymus, plakdami dedam cukraus pudros, kol gaunasi tirstokas kremas. Konditeriniu svirkstu isspaudziam ant sumustinuku, kad gautusi kalnelis  smile.gif . Tuomet-i orkaite. Kepam ant nedideles ugnies, kaip beze, kad nesudegtu kiausinio baltymas, o apdziutu jo virsus ir istirptu sumustinuku sviestas. Valgom siltus.
Man skanu smile.gif

ir grietinės įdėt ,sumaišyt su obuoliais,mes taip darom drinks_cheers.gif
Atsakyti