Įkraunama...
Įkraunama...

Amorfofalius

QUOTE(naitas @ 2009 03 10, 15:16)
man irgi buvo netikėta. MEGOS RIMI radau pirkti. Tiesa, jų būna įvairiausių rūšių ir dydžių. O šitos RIMI tai mažos "bulvės", forma panašį į gladiolės, tik šiek tiek storesnė. Nežinau, ar net kitais metais kas iš jos žydės...

maniske tai prazydo ketvirtais metais ax.gif
tik pas mane kitokia mirksiukas.gif Kur buvot ideje nuotraukele paskutine (raudonam remelyje) bigsmile.gif
jei ne paslaptis, kiek mokejot? rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo agnir: 10 kovo 2009 - 15:25
13 litų už gumbelį. Nors tiek, kad matėsi pro celofano skylutes, jog iš gumbelio kalasi žaluma.
Atsakyti
Vaje, jūs pirkote, o maniškė buvo svogūnų priauginus, tai niekam už dyką negalėjau jų įsiūlyti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Sig @ 2009 03 10, 18:21)
Vaje, jūs pirkote, o maniškė buvo svogūnų priauginus, tai niekam už dyką negalėjau jų įsiūlyti doh.gif

buvo?? o kur dingo? kokia spalva? vieno noriu bigsmile.gif
Atsakyti
smile.gif Prašom...galiu padovanoti. Spalva tamsi bordo.
Atsakyti
QUOTE(Sig @ 2009 03 10, 20:06)
smile.gif Prašom...galiu padovanoti. Spalva tamsi bordo.

o kaip atrodo ziedas jusiskes gelytes? ax.gif
Atsakyti
Buvau kažkada įdėjus foto šios temos pradžioje, bet, matyt, esu jau ištrynus...jei rasiu įkelsiu.
Atsakyti
karsta.gif
va čia tai dalykas. Strapsnis iš KAUNO DIENA.

Virginija Skučaitė2009-03-04, 11:40
Botanikos sode pražydo didžiausia pasaulyje gėlė

© Evaldo Butkevičiaus nuotr.Buvęs VDU Kauno botanikos sodo direktorius Ramunis Budriūnas į buvusią darbovietę rudenį atgabeno amorfofalo - didžiausios pasaulyje gėlės - gumbą, kuris pernai sausį prieš žydėjimą svėrė net 12 kg.

Sausio pabaigoje gumbas išleido žiedkočio daigą, kuris kiekvieną dieną užaugdavo du centimetrus. Kartu su žiedkočiu tįso ir žiedas, kurie abu per mėnesį pasiekė net 2,3 metro aukštį!

Žydi amorfofalas maždaug savaitę, išskleidęs ypatingo grožio ir dydžio bordo spalvos žiedą, panašų į kalijos. Pavasarį, kai orai galutinai atšyla, smarkiai sumenkęs gumbas be nuvytusio žiedstiebio sodinamas į šiltą, drėgną dirvą, esančią pusiau pavėsingoje ar net saulėtoje vietoje.

Žydėjimo metu amorfofalas skleidžia nemalonų kvapą, todėl ši gėlė kartais vadinama lavongėle ar dvokiančiu velnio liežuviu. Lietuviškas šios gėlės pavadinimas yra driežažolė. Kinijoje jos gumbai daugiau kaip 1000 metų auginami maistui. Džiunglėse ši gėlė gali išaugti iki penkių metrų aukščio.


Papildyta:
http://kauno.diena.l...yje-gele-204232
Atsakyti
Tai mano tokia! Galiu ir į laikraštį reklamintis. Tokia pat spalva ir aukšta labai. Gaila, kad nematavau.

Dabar ko tai "tyli" ji...nei koto neleidžia, gal dar miega? Arba aš per daug prisigyrus, ją numarinau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Sig @ 2009 03 12, 10:22)
Tai mano tokia! Galiu ir į laikraštį reklamintis. Tokia pat spalva ir aukšta labai. Gaila, kad nematavau.

Dabar ko tai "tyli" ji...nei koto neleidžia, gal dar miega? Arba aš per daug prisigyrus, ją numarinau unsure.gif


mano irgi tokia mirksiukas.gif ir jau matosi, kad bunda ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Sig @ 2009 03 12, 12:22)
Tai mano tokia! Galiu ir į laikraštį reklamintis. Tokia pat spalva ir aukšta labai. Gaila, kad nematavau.

Dabar ko tai "tyli" ji...nei koto neleidžia, gal dar miega? Arba aš per daug prisigyrus, ją numarinau unsure.gif

be abejo, kad gali. Tik nereikia tylėti, kai kas nors Tavo kieme gražaus nutinka rolleyes.gif

na aš pasiskaičius apie tų gumbų dydžius, tai truputį susigėdau dėl savo "pasiekimų". Štai kokie dydžiai dar tų menkų gumbelių.. vos keli cm į plotį, ir po 80 gr svoris maždaug.. tai kada man jie žydės?? doh.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 03 12, 12:40)
na aš pasiskaičius apie tų gumbų dydžius, tai truputį susigėdau dėl savo "pasiekimų". Štai kokie dydžiai dar tų menkų gumbelių.. vos keli cm į plotį, ir po 80 gr svoris maždaug.. tai kada man jie žydės??  doh.gif

user posted image


kiek suprantu tai jusiskiai kitos rusies, tai gal jie ir neturi buti labai dideli g.gif mirksiukas.gif
maniskis kuris jau nekart zydejo, tai gero kumscio dydzio bigsmile.gif o vaikiukai tai aisku mazesni ax.gif
Atsakyti