Įkraunama...
Įkraunama...

Pirštinės, šlepėtės, kojinės, batukai

Sveikos 4u.gif Prisižiūrėjau visko visko ir puoliau velt. Rezultatai: pats vėlimo procesas man nilabai..., bet daikčiukai graaaažūs blush2.gif , vat ir kočioju. Pradėjau nuo "jaučio ragų", tsakant... - tapukų ir kumštinių pirštinyčių savo vaikiui ax.gif Tapukai - liuks, su pirštinytėm persistengiau - gavosi voooos vooos per mažos doh.gif Dar bandžiau įgrūsti vaiko rankytę, tai dabar tas pamato pirštines ir lekia kaukdamas "neee, mama, neee - nenoji sita" lotuliukas.gif
Ryt bandau fotkint ir prisiduot pioneer.gif
Atsakyti
Nu nufotkinau savo "pirma blyna". Labai jau nesijuokit, o tai upas digs. As gi dabar turiu tapkem aprupint visa savo placia gimine lotuliukas.gif Aisku su jusiskem cia ner ko lygint. Bet prasau i mano tepukus paziuret kitom akim. Juk tai mano pirmieji, o kuo daugiau praktikuosius tu iseis geriau. Ane? Ir dar labai norejau pasirodyt, tai cia dar be dekoro. Noriu as dar akytes jiems padaryt, nes tepukai juk mano 7 metu vaikiukui.

Nu tai labai atsakingas momentas.


http://picasaweb.goo...rigita/Tepukai#
Atsakyti
Trakstbrakst - manau, kad visai neblogai, aišku iš nuotraukos sunku pasakyti ar iki galo gerai suvelta, bet pati pamatysi kaip nešiosis, jei greitai nupliš tai žinosi, kad kitas reikia tvirčiau velti, o kuo daugiau veli tuo geriau išeina, sėkmės tolesniuose darbuose smile.gif
Atsakyti
QUOTE(egluzem @ 2010 01 14, 15:06)
Trakstbrakst - manau, kad visai neblogai, aišku iš nuotraukos sunku pasakyti ar iki galo gerai suvelta, bet pati pamatysi kaip nešiosis, jei greitai nupliš tai žinosi, kad kitas reikia tvirčiau velti, o kuo daugiau veli tuo geriau išeina, sėkmės tolesniuose darbuose smile.gif




Nezinau ar gerai suveliau.Forma dariau dvigubai didesne uz gauta rezultata. Sluoksniu dejau nemaziau kaip 6. Veliau tol, kol gavosi reikiamo dydzio ir formos. Dabar kalusimu uzduosiu, ruoskites blush2.gif

1. Ar butinai reikia daryti forma (lekala) dvigubai didesne nei reikiamos tapkes? Gal galima imt mazesni ir det daugiau sluoksniu? Mat noriu MB tapkes jo 46 ismierai nuvelt. Bijau pagalvot apie formos daryma.
2. Kam reikalinga burbuline plevele? As jos neturejau, tai ir nenaudojau.
3. Ar gali buti, kad skirtingu rusiu vilna tarpusavy nesukimba?
4. Ar buna jums taip, kad veliant atsiranda tokiu vilnos "makaronu". Man taip buvo, as juos nukarpiau.
5. Ar tapkes neissitampo, nepraranda formos? Dabar jos atrodo pakankamai kietos ir tvirtos. Gal dar naudojat kokiasnors papildomas priemones.
6. Koks vistik geriausias padas? Skaiciau, kad daugkas naudoja lateksa. Kai kas bande silikona, bet nubyrejo. Sito yra labai daug rusiu, gal ne ta papuole. Gal kita rusis ir laikyu g.gif
7. Kaip tapkes priziurit?


Atsiprasau, esu labai nekantri. Gal visi atsakymai slypi sitoj ir kitoj temoj. Bet jau skaitydama anos temos 6 puslapi supratau, kad noriu velti tapkes, o ne skaityti. Tai va tapkes nuveltos, beveik isdziuve, o klausimu va kiek. Tai jei kas pabus kantresnis ir man atsakys i situos diletantiskus klausimus, tam 4u.gif didelis ACIU.
Atsakyti
Nu tai su savim kalbuosi, ziuriu g.gif

dar akytes tepukams pridejau, dabar as juos vadinu varliukais
http://picasaweb.goo...593063603512594
Atsakyti
Iškarto tapkiukai pagyvėjo, kai atsirado akys smile.gif
pabandysiu atsakyti:
1. dėl šablono dydžio geriau pabandyti kaip trauksis vilna, t.y. sudėti tiek sluoksnių kiek dėsi tapukam pavyzdėlį ir suvelti iki norimo tvirtumo ir apskaičiuoti taip šablono dydį, gal reikės šiek tiek mažesnio nei dvigubas;
2. burbulinė padeda greičiau susivelti vilnai pradiniam etape- burbuliukai masažuoja vilnele, taip turėtų būti šiek tiek greičiau nei be burbulinės.
3. skirtingų rūšių - sluoksnos ir karšinio velti kartu nebanžiau, bet Oksytė man atrodo pirštinėse bandė - susivėlė;
4. dėl makaronų - nelabai supratau smile.gif
5. jei gerai suveltos formos nepraranda;
6. aš naudoju lateksą, bet ir jis laikui bėgant po truputį krašteliuose nusinešioja;
7. kiek skaičiau tapkytes plauna kaip vilnonius gaminius.
Na gal kas papildys mano komentarą išsamiau smile.gif smile.gif
Atsakyti
egluzem labai aciu. 4u.gif Situacija vis aiskeja smile.gif


Esu i-nete macius ir dar turiu rusus kalba knyga, kurioj vilna tiesiog kraunama ant sablono, kuris yra tik ciut ciut didesnis uz reikiamos tapkes dydi. Tada muilinamas glostaomas ir kisamas i verdanti vandeni. Ir tipo viskas. blink.gif


Va va kas tas karsinas ir kas tas sluoksna? Dovanokit man cia visai neaaisku. As pirkausi latviska vilna man labai patiko. O kokia ten rusis tai ir nezinau. Dar bandziau tokia svelnia, lyg i kasa supinta velt tai s...das gavosi. Nesusivele. g.gif


Jei del makaronu neaisku, tai gal taip ir neturi but. Cia matyt man, debiutantei taip buvo. Speju, kad kaikurie sluoksniu elementai nukrito ir neprisisvele, o atskirai nutyse liko veltis kas kur.


Kur gauti latekso? Vilnos namuose uzsakymai nepriimami blink.gif
Atsakyti
nors nesu labai patyrus, bet ir as galiu pasidalint savo atradimais:)
1.kuo daugiau sluosniu tuo maziau traukiasi, bet skirtumas nera labai didelis, speju kad tapkem butu apie 5-10%.
2.as veliu praktiskai tik su burbuline plevele, nes bambukinio kilimelio neturiu ir nemokeciau naudot.
4.speju kad sliekiukai susidaro del to kad nenaudoji pleveles ir is pradziu vilna tarpusavy nesusikabina gerai, o prilenda i bambukines pleveles tarpus, ir taip susivelia sliekiukai:) cia tik speju. jei pabandytum su plevele velt manau tikrai ju nebutu.
3.gali nesukibti ir karsinys su karsiniu jei vienas is ju nesiveliantis, bet paprastai ir sluoksna su karsiniu susivelia, ir vilna su audiniais susivelia:))
man kol kas pasitaike kad vienos rusies karsinys labai issisere, bet dalis liko:))
5. turejau nuvelus suausiam tik vienas tapkes ir tas pakankamai plonas, tai jos truputi persiformavo pagal koja. na veltinio tapkes ne medines, o juk ir medines nusinesioja:)))
7. paprastai veltinukus skalbiu rankomis ir su specialu muilu.
neseniai pabandziau salika isskabt skalbimo masina, truputi susitrauke ir pasidare kietesnis. dar bandziau tapkes-imeciau, kad jau tikrai tikrai butu gerai suveltos. ir nesusitrauke nei trupucio, net nustebau.

tapkytes labai vykusios 4u.gif ir tikrai nepanasios i pirmas:))
tik man su akytem ziurisi labai keistai, noretusi kad kiekvienas batukas turetu savo dvi akytes. bet cia tik mano nuomone:))

Papildyta:

pries pora metu rode kaip lietuvoj veilokus veldavo. apdeda aplink medini bata vilna, ja siusiuna tada su muilu ir vandeniu suvelia. tikrai neatrode kad susitraukia 50%. manau kad vilna siurkstesne ir storiau klota.

sluoksna - kai visi plaukai vilnos eina viena kriptim, o karsinys kai jie susipyne, persimaise, plaukeliai nelygus ir nesusukuoti viena kriptim.
Atsakyti
QUOTE(corrie @ 2010 01 14, 18:28)
nors nesu labai patyrus, bet ir as galiu pasidalint savo atradimais:)
1.kuo daugiau sluosniu tuo maziau traukiasi, bet skirtumas nera labai didelis, speju kad tapkem butu apie 5-10%.
2.as veliu praktiskai tik su burbuline plevele, nes bambukinio kilimelio neturiu ir nemokeciau naudot.
4.speju kad sliekiukai susidaro del to kad nenaudoji pleveles ir is pradziu vilna tarpusavy nesusikabina gerai, o prilenda i bambukines pleveles tarpus, ir taip susivelia sliekiukai:) cia tik speju. jei pabandytum su plevele velt manau tikrai ju nebutu.
3.gali nesukibti ir karsinys su karsiniu jei vienas is ju nesiveliantis, bet paprastai ir sluoksna su karsiniu susivelia, ir vilna su audiniais susivelia:))
man kol kas pasitaike kad vienos rusies karsinys labai issisere, bet dalis liko:))
5. turejau nuvelus suausiam tik vienas tapkes ir tas pakankamai plonas, tai jos truputi persiformavo pagal koja. na veltinio tapkes ne medines, o juk  ir medines nusinesioja:)))
7. paprastai veltinukus skalbiu rankomis ir su specialu muilu.
neseniai pabandziau salika isskabt skalbimo masina, truputi susitrauke ir pasidare kietesnis. dar bandziau tapkes-imeciau, kad jau tikrai tikrai butu gerai suveltos. ir nesusitrauke nei trupucio, net nustebau.

tapkytes labai vykusios 4u.gif ir tikrai nepanasios i pirmas:))
tik man su akytem ziurisi labai keistai, noretusi kad kiekvienas batukas turetu savo dvi akytes. bet cia tik mano nuomone:))

Papildyta:

pries pora metu rode kaip lietuvoj veilokus veldavo. apdeda aplink medini bata vilna, ja siusiuna tada su muilu ir vandeniu suvelia. tikrai neatrode kad susitraukia 50%. manau kad vilna siurkstesne ir storiau klota.

sluoksna - kai visi plaukai vilnos eina viena kriptim, o karsinys kai jie susipyne, persimaise, plaukeliai nelygus ir nesusukuoti viena kriptim.




Aciu uz atsakymus 4u.gif

1 Cia susitraukimas toks vilnos 5-10 proc. Pas mane gi sakau perpus susitrauke.

2 Kur gaut burbulines pleveles, jei nesiruosiu pirkti saldytuvo ar pan.?

3 Pas mane nesukibo karsinys su sluoksna. Nu va jau zinau kas yra kas mirksiukas.gif


4 del slieku - makaronu taip galejo ir taip nutikti...

5 Kokio storio turi but tapkes?


7 kas per specialus muilas veltinukams skalbt?


Nu va kiekvienas atsakymas gimdo naujus klausimus. lotuliukas.gif Nu ir prikibau as prie jusu. lotuliukas.gif


Uz pagyrima aciu labai. Padrasinai. O akytes tai ir man atrodo labai pagyvino tepukus ir dar varda suteike - varliukai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trakstbrakst: 14 sausio 2010 - 17:42
As zinau i 1 klausima atsakyma - burbuline plevele senukuose tikrai yra smile.gif p.s. pritariu tai minciai del 4 akyciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(trakstbrakst @ 2010 01 14, 18:40)
Aciu uz atsakymus  4u.gif

1 Cia susitraukimas toks vilnos 5-10 proc. Pas mane gi sakau perpus susitrauke.

2 Kur gaut burbulines pleveles, jei nesiruosiu pirkti saldytuvo ar pan.?

3 Pas mane nesukibo karsinys su sluoksna. Nu va jau zinau kas yra kas  mirksiukas.gif
4 del slieku - makaronu taip galejo ir taip nutikti...

5 Kokio storio turi but tapkes?
7 kas per specialus muilas veltinukams skalbt?
Nu va kiekvienas atsakymas gimdo naujus klausimus.  lotuliukas.gif  Nu ir prikibau as prie jusu. lotuliukas.gif
Uz pagyrima aciu labai. Padrasinai. O akytes tai ir man atrodo labai pagyvino tepukus ir dar varda suteike - varliukai.


specialus vilnai muilas- lanolinas. tik gal cia ne muilas, bet vilna isplauna ir paminkstina. pirkau kartu su uzklotuku kai mano maziuke buvo naujagime.
5-10% tai tiek maziau, gal aiskiau- susitrauktu vietoj 50% kokius 43% smile.gif)
as burbuline plevele pirkau senukuose, mokejau tikrai apie pora litu uz dideli gabala:))
Atsakyti
Nu tai ryt is pat ryto i Senius nuleksiu. Pradejau pirciai kepure velt, nu uzsiknisimas su tais kilimukais gaunas. Tai suvyniosiu ir slapia paliksiu iki rytdienos, o tada bandysiu gal ant baliono det. Aciu labai mergaites 4u.gif ir uz patarimus ir uz nuomones. Bet tepukai kogero po antra aki negaus. Visu pirma del to, kad jos iskilios, tos akys ir is vidines puses nesiojant trinsis ir gali nulekt. Nu nelabai patogu manau bus. Tai lai tas varliukas susideda is dvieju tepuku, o ne kiekvienas batukas - atskiras varliukas. Nu ziuriu visai suasmeninau savo darbeli. Nu bet jis jau man toks mielas, nuglostytas, numyluotas. Ai gi jus suprantat. Ane?
Atsakyti