Operacijos metu neskauda, nes nuskausminama. Po to paskiriami nuskausminantys priešuždegiminiai medikamentai.
Gijimo greitis priklauso nuo to kokio dydžio defektas buvo ir koks gydymo metodas buvo taikytas. Nedidelę recesiją galima uždengti gretimomis dantenomis. Kai šaknies daugiau apsinuoginę, imamas transplantas iš gomurio ir prisiuvamas. Kartais nereikia gleivinės, reikia tik pogleivio audinių (imama iš gomurio irgi). Kai kuriais atvejais dedama "dirbtinė" speciali membrana. Viskas priklauso nuo situacijos.
Dėl pasaitėlio irgi... Kartais užtenka pasaitėlį tik pakirpti, kartais reikia visą išimti. Jei seklus burnos prieangis (atrodo, kad lūpa prisitvirtinusi prie dantenų), jis gilinamas, nes turi būti pakankamai vietos, kad lūpa judėdama netrauktų paskui save dantenų nuo dantų.
Šiaip, sakau, procedūra pati neskausminga, nes suleidžiama vaistų. Viskas susiuvama. Kartais padengiama specialiu tvarsčiu (priklausomai nuo to kas daroma). Operuotą vietą reikia labai saugoti. Toje vietoje kurį laiką valyti negalima. Visus kitus dantis valyti reikia. Būna paskiriami skalavimai priešbakteriniu tirpalu.
Siūlai dažniausiai išimami po savaitės, bet kartais ir anksčiau ar vėliau (priklausomai nuo to kas daryta). Paskiriami vaistai nuo skausmo.
Ar bus efektas priklauso nuo daugelio veiksnių. Nuo danties šaknies apsinuoginimo laipsnio, nuo imuniteto, nuo kraujotakos ypatybių, nuo gijimo greitumo, nuo to ar susidaro randai ar ne, nuo sąkandžio, nuo dantų priežiūros ir t.t. Galima vardinti ir vardinti. Bet kokiu atveju pabandyti verta.

Sėkmės

Nebijok!