Na man visos peripetijos dėl dokumentų tvarkymo iki griovimo kaip ir aiškios, bet klaustuks: reikia 50 proc. NAMO ar LAIPTINĖS gyventojų sutikimo?
Ir dar vienas klausimas, kokias maždaug kainas firmos plėšia Kaune už sienų griovimą? Pas mus nusimato daug griovimo, 4 kambarių butas, tarp virtuvės ir salionio (kapitalinė kaip suprantu), saliono - koridoriaus, vonia su WC, visi balkono slenksčiai
namo gyventoju
nebent pas jus yra taip kaip pas mus. namas yra is 4 laiptiniu, bet kiekviena laiptine zymima atskiru numeriu, kaip kitas namas. tai as rinkau tik tos laiptines gyventoju parasus.
Sveiki, mes ir norim isgriauti vonios ir WC siena, ismatavau tai in 6 cm, nera viena is laikanciuju. Tik beda kad mes gyvenam Vilniaus r., skambinu visais varpais ir nieks man nieko negelbeje tik vis nukreipineja kitur (cia pacioj savyvaldybej nukreipineja). Siaip ne taip radau reikiamus kontaktus ir be sansu prisiskambinti, bandysiu vaziuoti tiesiai pas juos, bet pries tai noreciau pasikonsultuoti su jumis - ekspertemis ko ten tiksliai reikia, kiek mazdaug sitas malonumas kainuoja, ir kas butent keisis nuo spalio 1. apart to kad reikes daugiau popierizmo ir atitinkamai viskas kainuos
ar yra cia visgi isgriovusiu sienas? kas realiai tai padare - gyvenam blokiniam name, laiptinej 20 butu, (per auuksta 4 butai), gyvenam paskutiniame 5 aukte, musu namas berods 1986 statybos, tipinis berods pasilaiciu ar tai justiniskiu butas (draugai gyvena uz sirdies hirurgijos centro - tai pas juos identiskas butas). Buciau dekinga uz bet kokia suteikta informacija
Gal kam pagelbėsiu su informacija. Pagaliau gavom leidimą rekonstruoti butą. Kelias buvo toks:
1. Nuėjom pas savo seniūnijos architektę sužinojom kas kaip, pasitarėm
2. Nulėkėm į mūsų namą administruojančią įmonę dėl tarpininkavimo - direktorius parašė protokolą " Gyventojų apklausos raštu susirinkimo" - taip vadinasi...( nors turėjo paskelbti datą susirinkimui ir vietoj buvę turėjo pasirašyti ant jo. Mes darėm kitaip - išsiėmėm iš registrų centro pažymą apie savininkus butų, perlėkėm per sukalbamiausius kaimynus, kurie pasirašė ant tos pažymos iš registrų centro...TIKO )
3. Su dokumentais - nuosavybės kopija, bylutės kopija, naujo brėžinuko kopija nulėkėm į savivaldybę ir pateikėm prašymą projektavimo sąlygų sąvadui.
4. Gavę jį susiradom įmonę, kuri pabraižė, aprašė ir paruošė 3 bylutes ( sveikatos centrui, miesto plėtros depart. ir mums). Ant naujų brėžinių turi uždėti spaudą namą administruojančios įmonės tech.konstruktorius...
( Galėjo jie ir toliau kelią skinti ir derinti leidimą, bet mes taupėm pinigėlius, ėjom patys... ) Dar kokius 3 kartus mažiausiai - jei nors kokio skaičiuko trūksta - vėl pas projektavusią įmonę.... O įstatymai keitėsi per tą laiką kokius 2 kartus mažiausiai ir vis kažko trūkdavo - košmaras, kai atsimenu...
5. Tada su tom bylos į savivaldybę prašymas statybų leidimui.
6. Sekame internete - Savivaldybė-struktūra-statybų leidimų skyrius-NSK Nr. .... pateiktų objektų sąrašas - kada numatoma data posėdžio, dalyvaujame tame posėdyje, jei reikia apginam savo projektą
7. Jei ko trūksta - duoda terminą klaidom pataisyti, jei ne - gaunate statybos leidimą, už kurį susimokate VMI
8. Samdotės arba dirbate patys...
Ką mes planuose turim - platinti vieną kambarį balkono sąskaita, perkelti virtuvę į didesnį kambarį, jungti ir pastumti truputį į šona WC su vonia, prakirsti 2 naujas duris, užmūryti nereikalingas.
Jei ko norit klausti- klauskit Papildyta:
QUOTE(elegancija11 @ 2010 09 24, 15:08)
O jeigu bute noriu sumuryti pertvara ir padaryti 2 kambariukus maziukus is vieno didelio, ar tam reikia kazkokiu leidimu ?
Plotas nesikeičia, leidimų tikrai nereikia. Nebent, jei norėsite butą parduoti, pasikeisite bylutę atlikus kadastrinius matavimus ir bus vienu kambariu daugiau
as pagaliau irgi turiu projekta savo buto remontui vakar nuejau i registru centra, kad pakeistu plana bylutej. tai mazdaug po menesio sake atvaziuos ismatuot viska, ir uz ta geri 500lt paprase
užkurėm ir mes leidimų bei oficialių įteisinimų traukinuką. Tik, kadangi laiko neturim nei vienas, samdom architektą. kainuos bijau net pagalvot kiek. o norim elementaraus ir paprasto oficialaus balkonų įstiklinimo (jiems pasirodo irgi leidimų reik) bei pora kambarių balkonų sąskaita pasididint. mes pačiam viršuj, kaip ir neturėtų kilt bėdų. patiems teko tik su kaimynais "meiliai" ir nelabai pabendraut. nes balkonai pasirodo yra bendras fasadas, t.y. bendra nuosavybė visų. nu bet užtai jaučiu būsim pirmi name, kiti galės palei mus lygiuotis.
Jeigu vieną dieną nutarsite virtuvę sujungti su svetaine arba padidinti vonios kambarį, gali tekti perstatyti ar visiškai išgriauti sieną. Tačiau kartais tokios rekonstrukcijos palaimos buto savininkui nesuteikia. Vietoj jos ginčai su kaimynais, didžiulės baudos ar net apgriuvęs namas.
Turbūt kiekvienas žmogus, įsigijęs neįrengtą ar kažkieno jau įrengtą būstą, nori jį daugiau ar mažiau pakeisti. Vieniems užtenka perstumti baldus, perdažyti sienas, o kitiems reikia radikalių permainų, tikina IĮ Sart architektė Inga Martinonytė. Darantieji pakeitimus standartiniame bute paprastai nori turėti kuo erdvesnes ir šviesesnes patalpas bei kuo mažiau nenaudingo ploto koridorių.
Dažniausiai pageidaujamos būsto rekonstrukcijos vykdomos virtuvėje.
Jau kelerius metus populiaru virtuvę sujungti su gyvenamuoju kambariu, sako architektė. Tiesa, pastaruoju metu dažnai prašoma šias erdves atskirti dekoratyvine sienele ar baldu, kuris užstotų buitinę virtuvės dalį ir joje neretai vyraujančią netvarką.
Vonios kambaryje šiuo metu populiaru atsisakyti vonios, kuri užima daug vietos, ir ją keisti dušo kabina.
Laikančios ar nelaikančios?
Visų pertvarkymų esmė sienos. Kiekviena buto ar namo siena laiko vieną ar kitą namo konstrukciją, tik vienos mažiau, kitos daugiau. Jeigu ketinate kažką griauti, vadinasi, tai reikia daryti profesionaliai kitaip galite sugriauti visą namą.
Jeigu griauti tenka paprastą sieną, jokių leidimų nereikia, aiškina IĮ Sart architektas Saulius Saulėnas. Leidimai remonto darbams reikalingi tada, kai daromi esminiai pakeitimai: griaunamos laikančiosios konstrukcijos, kertamos angos fasade. Tuomet privalu parengti projektą ir gauti leidimą statybų darbams.
Taigi pirmiausia išsiaiškinkite, kokia yra jums nereikalinga siena paprasta ar kapitalinė (laikančioji). Pastarosios laiko visą pastato konstrukciją, tad jeigu tokią sieną nugriausite nelegaliai (be leidimo), be to, tą patį padarys virš jūsų ar po jumis gyvenantys kaimynai, namas gali įtrūkti ar net įgriūti. Kur yra kokia siena, labai aiškiai matyti buto plane: laikančiosios sienos žymimos storesne linija.
Jeigu jums trukdanti siena nėra kapitalinė, galite drąsiai imtis rekonstrukcijos darbų leidimai, kuriuos išduoda savivaldybė, tokiam remontui bus reikalingi tik tuomet, jeigu namas yra senas, istorinis. Visais kitais atvejais remontui vadovaujate jūs.
Labiausiai tinkami perplanuoti būstai yra naujos statybos namuose, nes vidinės butų pertvaros dažniausiai būna lengvos ir neturi įtakos pastato konstrukcijai. Tokiuose butuose lengvai formuojamos naujos pertvaros, erdvės, pabrėžia S. Saulėnas.
Tiesa, viena nedidelė sąlyga vis tiek išlieka jūsų remontas neturi trikdyti kaimynų ramybės, taigi nuo 18 val. vakaro iki 6 val. ryto leiskite žmonėms ilsėtis. Be to, būtų mandagu dar prieš pradedant remonto darbus laiptinėje pakabinti skelbimą ir nurodyti, kiek laiko truks remontas, bei atsiprašyti už sukeliamus nepatogumus.
Būtinasis leidimas
Norint rekonstruoti butą griaunant laikančiąsias sienas, reikia gauti leidimus, kaip ir naujai statybai. Pirmiausia turite savivaldybei pateikti savo prašymą, raštišką daugiau nei pusės namo bendraturčių sutikimą ir statinio projektą (buto planą).
Jeigu namas aukštesnis nei devynių aukštų, reikia, kad atestuotas konstruktorius atliktų konstrukcinius skaičiavimus ir darbo brėžinius. Taip pat privaloma atlikti projekto ekspertizę, sako S. Saulėnas.
Gavus leidimą, privalu pakeisti paties buto planą, tad teks samdyti architektą projektuotoją. Tik tada, kai jis perbraižys jūsų buto detalųjį planą, galėsite imtis griovimo darbų.
Už savavališką kapitalinės sienos griovimą gali būti skiriama ne tik įspėjimas, bet ir didžiulės baudos. Pagal mūsų šalies įstatymus, tokiais atvejais, kai pakeičiamos bet kurios laikančiosios konstrukcijos kito tipo laikančiosiomis konstrukcijomis, įrengiamos naujos laikančiosios konstrukcijos, pašalinama dalis esančių laikančiųjų konstrukcijų, tokie statybos darbai priskiriami prie statinio rekonstravimo darbų.
Administracinių teisės pažeidimų kodekso 159 straipsnyje nustatyta, kad statinio, išskyrus nesudėtingą statinį, rekonstravimas ar kapitalinis remontas mieste ar saugomoje teritorijoje neturint statybos leidimo užtraukia baudą nuo 2 tūkst. iki 10 tūkst. litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda, užtraukia baudą nuo 10 tūkst. iki 25 tūkst. litų.
Statinio, išskyrus nesudėtingą statinį, rekonstravimas ar kapitalinis remontas miestelyje ar kaime neturint Statybos įstatymo nustatyta tvarka gauto statybos leidimo užtraukia baudą nuo 500 iki 2 tūkst. litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda, užtraukia baudą nuo 2 tūkst. iki 5 tūkst. litų.
Bus galima įteisinti
Nuo šių metų spalio 1 dienos įsigaliosiančiame Statybos įstatymo pakeitimo įstatyme nustatyta, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos pagal šio įstatymo jai priskirtą kompetenciją išnagrinėja savavališkos statybos faktą ir ne vėliau kaip per mėnesį nuo savavališkos statybos akto surašymo dienos pareikalauja iš statytojo (užsakovo) savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius: nugriauti statinį ir sutvarkyti statybvietę; išardyti savavališkai perstatytas ar pertvarkytas statinio dalis ir, jeigu būtina, sutvarkyti statybvietę; atstatyti (atkurti) nugriautą kultūros paveldo statinį (jo dalį) arba statinį (jo dalį), dėl kurio nugriovimo buvo pažeistas viešasis interesas, ir, jeigu būtina, sutvarkyti statybvietę.
Taigi už savavališką kapitalinės sienos išgriovimą galite būti ir nubaustas pinigine bauda, ir priverstas statinį atstatyti. Tačiau naujos Statybos įstatymo pataisos numato galimybę ir įteisinti jau atliktą remontą. Tokios galimybės iki šiol nebuvo.
Jeigu įvyko taip, kad žmogus savavališkai išgriovė sieną ir pasidarė remontą, reikėtų nedelsiant parengti projektinę dokumentaciją ir derinti perplanavimo projektą savivaldybėje, pabrėžia S. Saulėnas.
Nuo spalio įsigaliosiančiame Statybos įstatymo pakeitimo įstatyme nustatyta galimybė savavališką statybą įteisinti tuo atveju, kai ji yra galima pagal teisės aktus, sumokant nustatyto dydžio įmoką.
Gal kam pagelbėsiu su informacija. Pagaliau gavom leidimą rekonstruoti butą. Kelias buvo toks: 1. Nuėjom pas savo seniūnijos architektę sužinojom kas kaip, pasitarėm 2. Nulėkėm į mūsų namą administruojančią įmonę dėl tarpininkavimo - direktorius parašė protokolą " Gyventojų apklausos raštu susirinkimo" - taip vadinasi...( nors turėjo paskelbti datą susirinkimui ir vietoj buvę turėjo pasirašyti ant jo. Mes darėm kitaip - išsiėmėm iš registrų centro pažymą apie savininkus butų, perlėkėm per sukalbamiausius kaimynus, kurie pasirašė ant tos pažymos iš registrų centro...TIKO ) 3. Su dokumentais - nuosavybės kopija, bylutės kopija, naujo brėžinuko kopija nulėkėm į savivaldybę ir pateikėm prašymą projektavimo sąlygų sąvadui. 4. Gavę jį susiradom įmonę, kuri pabraižė, aprašė ir paruošė 3 bylutes ( sveikatos centrui, miesto plėtros depart. ir mums). Ant naujų brėžinių turi uždėti spaudą namą administruojančios įmonės tech.konstruktorius... ( Galėjo jie ir toliau kelią skinti ir derinti leidimą, bet mes taupėm pinigėlius, ėjom patys... ) Dar kokius 3 kartus mažiausiai - jei nors kokio skaičiuko trūksta - vėl pas projektavusią įmonę.... O įstatymai keitėsi per tą laiką kokius 2 kartus mažiausiai ir vis kažko trūkdavo - košmaras, kai atsimenu... 5. Tada su tom bylos į savivaldybę prašymas statybų leidimui. 6. Sekame internete - Savivaldybė-struktūra-statybų leidimų skyrius-NSK Nr. .... pateiktų objektų sąrašas - kada numatoma data posėdžio, dalyvaujame tame posėdyje, jei reikia apginam savo projektą 7. Jei ko trūksta - duoda terminą klaidom pataisyti, jei ne - gaunate statybos leidimą, už kurį susimokate VMI 8. Samdotės arba dirbate patys...
Ką mes planuose turim - platinti vieną kambarį balkono sąskaita, perkelti virtuvę į didesnį kambarį, jungti ir pastumti truputį į šona WC su vonia, prakirsti 2 naujas duris, užmūryti nereikalingas.
Jei ko norit klausti- klauskit
Jei nepaslaptis, kiek laiko truko visas sitas reikalas ir kiek jums kainavo? Idomu ar tokia rekonstrukcijas galima daryti bute, kuris pirktas uz paskola...
Jei nepaslaptis, kiek laiko truko visas sitas reikalas ir kiek jums kainavo? Idomu ar tokia rekonstrukcijas galima daryti bute, kuris pirktas uz paskola...