Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek išleidžiam vaikų poreikiams ?

ne tokie LR įstatymai jei vaikas nuomos sutartyje neįrašytas bendranuomiu arba nuo jo buvimo / nebuvimo nepriklauso nuomos kaina. įstatymų kad ir kaip norėtųsi pagal savo norus sukurti neįmanoma. komunalinės paslaugos - taip, jos įeina į vaiko poreikius, nors drįsčiau nesutikti kad pusė (tačiau tai tik mano nuomonė, paremta spėjimu kad vaiko komunalinių paslaugų poreikiai mažesni nei suaugusiojo). be to - man įdomi patirtis tų, kuriems jau (jei) pavyko tai prisiteisti (jūs kaip supratau to nepadarėte), nes noriu ne suprasti (kodėl yra norinčių kad taip būtų suprantu), o sužinoti kokie buvo argumentai?
Atsakyti
Ponia!Kaip vaiką įrašyti bendranuomininkiu ,jei jis yra nepilnametis,neturi parašo teisės?Kaip jis atsakys,jei nevykdys nuomos sutarties?Kaip jį patraukti atsakomybėn?Tačiau jei mama nenuomos buto ir neturės kur gyventi,ji neužtikrins vaiko poreikių!
P.S.Mama gali ir nors trasoje po žeme gyventi,bet vaikui privalomas šiltas kampas,švari lova,vanduo ir stogas virš galvos,ir jei mama neturi kitos išeities kaip nuomotis,tai nuoma ir yra tai,kad užtikrina vaikui namus-jo BŪTINĄ poreikį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shater: 05 lapkričio 2009 - 18:46
QUOTE(l'eau @ 2009 11 05, 18:56)
ne tokie LR įstatymai jei vaikas nuomos sutartyje neįrašytas bendranuomiu arba nuo jo buvimo / nebuvimo nepriklauso nuomos kaina. įstatymų kad ir kaip norėtųsi pagal savo norus sukurti neįmanoma. komunalinės paslaugos - taip, jos įeina į vaiko poreikius, nors drįsčiau nesutikti kad pusė (tačiau tai tik mano nuomonė, paremta spėjimu kad vaiko komunalinių paslaugų poreikiai mažesni nei suaugusiojo). be to - man įdomi patirtis tų, kuriems jau (jei)  pavyko tai prisiteisti (jūs kaip supratau to nepadarėte), nes noriu ne suprasti (kodėl yra norinčių kad taip būtų suprantu), o sužinoti kokie buvo argumentai?

Butu geriau ne spelioti, o pasikonsultuoti su advokatu. Jis viska ir paaiskins. Taip, nuoma tikrai ieina prie vaiko poreikiu.
Papildyta:
QUOTE(l'eau @ 2009 11 05, 16:28)
užtat ir būtų įdomu sužinoti ar kam nors yra pavykę dalį paskolos ar nuomos prisiteisti kartu su išlaikymu ir kokie buvo argumentai?

Taip, yra teke.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ciuke: 05 lapkričio 2009 - 21:38
QUOTE(l'eau @ 2009 11 05, 17:56)
ne tokie LR įstatymai jei vaikas nuomos sutartyje neįrašytas bendranuomiu arba nuo jo buvimo / nebuvimo nepriklauso nuomos kaina. įstatymų kad ir kaip norėtųsi pagal savo norus sukurti neįmanoma. komunalinės paslaugos - taip, jos įeina į vaiko poreikius, nors drįsčiau nesutikti kad pusė (tačiau tai tik mano nuomonė, paremta spėjimu kad vaiko komunalinių paslaugų poreikiai mažesni nei suaugusiojo). be to - man įdomi patirtis tų, kuriems jau (jei)  pavyko tai prisiteisti (jūs kaip supratau to nepadarėte), nes noriu ne suprasti (kodėl yra norinčių kad taip būtų suprantu), o sužinoti kokie buvo argumentai?

1. Jei vaikų neturėčiau - man nereiktų tokio didelio buto - užtektų vieno kambario. Taigi - nuomos kaina didesnė.
2. Kai turiu didesnį butą, daugiau moku už: šilumą, elektrą - tikrai. Visi kiti patarnavimai - taip pat. Ar daugiau ar mažiau patarnavimų - vėlgi neimkim dalinti. Priklauso nuo kiekvieno vaiko ir šeimos įpročių.
3. Taip, teko teistis ir į vaiko poreikių lentelę įtraukiau nuomos dalį ir patarnavimų mokesčių dalį. Niekas neginčijo šito punkto ir niekam nekilo jokių klausimų.
Jūs rašote: "tokiame įskaičiavime tiesiog nėra jokios logikos, o ir teisinio pagrindo." - apie paskolos dalies skaičiavimą prie išlaidų. Teisinis pagrindas yra. Jei Jus domina teisinis pagrindas, paskaitykite Aukščiausiojo teismo bylas, jose dažnai aiškinama, kad vaikas turi teisę gyventi ir sveikai vystytis (Konstitucijos 19str.), o tai apima fizinį, protinį, dvasinį, moralinį, psichinį ir socialinį vystymąsi.
Taigi, viskas kas yra daroma stengiantis suteikti vaikui geresnes sąlygas gali būti vertinama kaip rimtas teisinis pagrindas. Pabrėžiu - gali būti.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2009 11 05, 17:28)
užtat ir būtų įdomu sužinoti ar kam nors yra pavykę dalį paskolos ar nuomos prisiteisti kartu su išlaikymu ir kokie buvo argumentai?

Mano skyrybų teismo sprendime, aiškiai parašyta, kad tėvas privalo prisidėti prie nuomos mokesčio mokėjimo. Nes butas liko jam, o prievolę suteikti gyv. plotą vaikams turi abu tėvai. Ir to net nereikėjo kažkaip labai "prisiteisinėti"...
O dėl teiginio, kad jei ir nebūtų vaiko/ų mamai nuomos mokestis būtų toks pats - labai gerai atsakė Krysta. Jei gyvenčiau viena, man pakaktų žymiai mažiau gyv. ploto, nei gyvenant su dviem vaikais. Tad ir nuomos kaina gyvenant su vaikais - didesnė.
Atsakyti
QUOTE(zarazna @ 2009 11 12, 23:51)
Mano skyrybų teismo sprendime, aiškiai parašyta, kad tėvas privalo prisidėti prie nuomos mokesčio mokėjimo. Nes butas liko jam, o prievolę suteikti gyv. plotą vaikams turi abu tėvai. Ir to net nereikėjo kažkaip labai "prisiteisinėti"...
O dėl teiginio, kad jei ir nebūtų vaiko/ų mamai nuomos mokestis būtų toks pats - labai gerai atsakė Krysta. Jei gyvenčiau viena, man pakaktų žymiai mažiau gyv. ploto, nei gyvenant su dviem vaikais. Tad ir nuomos kaina gyvenant su vaikais - didesnė.


O kokia dali buto nuomos mokescio nurodete?
Atsakyti
QUOTE(Angry @ 2009 11 16, 02:50)
O kokia dali buto nuomos mokescio nurodete?

Tada nenurodžiau, nes dar nesinuomavau. O advokatė patarė skaičiuoti taip: nuomos kainą padalinti iš gyvenančių žmonių skaičiaus ir vaikams tenkančią dalį dalinti perpus - mamai ir tėtei.
Tiesa, nuomos mokestis yra įtrauktas į bendrą alimentų sumą, o ne taip : alimentai plius nuoma (gal neaiškiai parašiau).
Atsakyti
Nuoma kainuoja 1000 lt, 500 -vaiko poreikiai.Gyvename dviese.Komunalinės skaičiuojasi taip pat.Tai va,vien gyvenamas plotas vaikui gaunasi apie 700 lt į mėnesį, o ta suma -kaip ir visi kiti vaiko poreikiai - dalinama abiems tėvams,priklausomai nuo to ,kiek jie uždirba. Lietuvoje - dažniausiai per pusę arba priklausomai nuo to,kokio profesionalumo advokatę ieškovui pavyksta pasamdyti.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2009 11 05, 18:56)
komunalinės paslaugos - taip, jos įeina į vaiko poreikius, nors drįsčiau nesutikti kad pusė (tačiau tai tik mano nuomonė, paremta spėjimu kad vaiko komunalinių paslaugų poreikiai mažesni nei suaugusiojo).


Šiaip, iš smalsumo, paklausiu - kodėl taip manote? mastau.gif Jam šildymo mažiau tenka? Ar maudantis tarkim vonioj arba plaunantis rankas, valantis dantis ir t.t. ir pan. jis mažiau vandens sunaudoja? mastau.gif Ar įjungus šviesą kambary jam mažesnė jos dalis tenka? biggrin.gif Ar gaminant maistą jam mažiau dujų/elektros susinaudoja, nes jis mažesnę porciją suvalgo? biggrin.gif Nu šiaip, rimtai įdomu, kodėl smile.gif
Atsakyti
Is savo patirties - man elektra ir vanduo patrigubejo, o ne padvigubejo po vaikiuko gimimo. Kiek save vakarais pamenu - tai arba maudau vaika arba skalbiu.

O kaip ivardijamos papildomos islaidos ir kokia suma joms skiriama? Juk visada tas, pas kuri vaikas gyvena patiria nenumatytu papildomu islaidu. Tik dar nezinau kokiu.
Mes dar per mazi joms smile.gif

Ir kaip is aukles susirinkti "cekius"? Kaip parodyt islaidas auklei?

Apskritai ar yra teke kam su tokiu mazu vaiku bylinetis?
Atsakyti
Nenumatytas išlaidas rašote į poreikių lentelę ir joms skiriate kas mėnesį pvz 30 litų.
Auklei skiriamas išlaidas parodytumėte,jei turėtumėte darbo sutartį su ja.Jei samdote nelegaliai,t.y. nemokate mokesčių, o tik jai į rankas-tai jau kebloka.
Atsakyti
Tai ar galit kas papunkčiui įvardint, ką rašyt į vaiko poreikių lentelę keliant ieškinį. Man tai labai skubu...ir svarbu. Norėčiau patarimo iš tų, kurie tikrai tą išmano ar yra išgyvenę. Nė vienoj temoj atsakymo negavau apie vaiko poreikių lentelę. gal čia sulauksiu.
Iš anksto dėkoju.
Atsakyti