Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

čia ta didžioji 2000 metų gimimo? blink.gif blink.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Keberiokšt @ 2006 01 02, 15:17)
Almux, oho kaip neitikimai skamba tavo pasisakymas, bet jei sakai, matyt, taip yra tongue.gif
Pala, o kaip ji nuo keturiu metu pati vazinejo i muzikine? I kokia muzikine ? Kaip tai pati?
Penkiamete moka pati pasigaminti valgyt? Kaaa? Virykle isijungti ar kaip?

O kas čia keisto? O į muzikinę leidžiu nuo 4m mokytis muzikos- dainavimo paslapčių ir groja pianinu. O kas liečia maistą, tai blynus iškepa be problemų ir dar būtinai prijuostę pasiriša, ko nedarau doh.gif aš. Viryklę taip pat pasijungia pati, yra tas elektrinis uždegimo jungtukas ir uždega, jau išmoko sumažint liepsną ir bemažindama nebeužgesina visai. Labai nori ir bulves skusti, tik dar greitai pavargsta, tad jei pati nori- tai ir leidžiu. Kambarius irgi išsiurbia pati, belieka šlapiu skuduru pravalyt...
Atsakyti
Almux, keista- nes iki siol nepazistu tokios savarankiskos penkiametes. Visai noreciau susipazinti ir gyvai 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Keberiokšt @ 2006 01 02, 22:17)
Almux, keista- nes iki siol nepazistu tokios savarankiskos penkiametes. Visai noreciau susipazinti ir gyvai 4u.gif  4u.gif
biggrin.gif , beje, ji labai mėgsta nueit į parduotuvę ir nupirkt tai ko reikia kasdienai {maisto prekių}... Šiaip noriu, kad ji tikrai būtų savarankiška ir pati suprastų viską. Yra viena pažįstama pirmokė, kuriai motina neleidžia nė žingsnio vienai žengt, tai auga labai kompleksuota ir užgožta mergytė, net gaila jos. Bandžiau motinai sakyt, kad leistų nors kiek pačiai tvarkytis, tai likau nesuprasta. O pati stebisi, kodėl manoji tiek visko pati sugeba, ogi todėl- jog jai leidžiu pačiai daryt...
Atsakyti
Mes saviskio labai neruoseme pasilikimui vienam. Tiesiog taip isejo. Kai jis buvo kokiu 3-4 metu jis uzprotestavo ir atsisake eiti su mumis i parduotuve. Klausiame - tai gal pasiliksi vienas namuose? Taip pasiliksiu. g.gif Na gerai, pasilik. Tiesa pasakius mes su vyru ko gero pergivenom labiau negu jis. Aisku pries iseidami prigrasinome duru niekam neatidarineti, neisdykauti, sedeti ir ziureti filmuka. Greitai apsipirkome ir parlekeme namo. dar pirmame aukste pradejau klausyti ar nesigirdi bliovimo. Ne biggrin.gif . Ateiname, o jis sedi ir ziuri telika. dar sako ko taip greitai atejote. lotuliukas.gif Ir po to vis laiks nuo laiko palikinejome. Palikdavome jam mobilu, kad jei kas galetu paskambinti mums. Bet viena karta, kai mes ji taip palikome, musu katinas uzsimane padukti ir isgasdino vaika - uzsoko ant jo, gal siek tiek ikando verysad.gif Ir grize dar uz duru isgirdome graudu verksma... Klausiu - ar tu senai verki, sako - taip. Taip sirdele man suspaude, kad oj oj. Po to nebenori pasilikti vienas, o mes ir neverciame. Tik kartais buna sunku susitarti. Reikia kazkur nueiti, o jis eiti kartu nenori, o ir pasilikti bijo. verysad.gif
Atsakyti
Nesuprantu, kas per tragedija, kai vaikas vienas paliekamas namuose 3 metu (ar maziau). Jei nebijo, tai kame beda g.gif Beja, nuvaziuokit kada i kaima, kur gyvena tevai su vaikais (be seneliu). Ir ka pamatysit? Ogi, vyras visa diena dirba laukuose, moteris eina gyvuliu apsiserti, o vaikai (kartais vienas, o kartais ir visas pulkas) namuose sedi. Taip uzaugo mano tevai, seneliai, proseneliai (ir ne tik jie) ir namatau cia tragedijos. Negi is jusu giminiu ar pazistamu niekas negyveno kaime? Negi vaikus nuo kudikystes tempdavosi i tvarta kol gyvulius pasers ir karves pamels? Kazkaip abejoju g.gif Ir uzaugo tie vaikai mirksiukas.gif
Atsakyti
Tai kad nereikia nei kaimo... Jei pinigai fontanais netrykšta ir nėr šalia močiutės savos, tai ir turi tėvai kažkaip suktis. Vyresnelį miegantį palikdavom kokiai 20min jau nuo 1m. Aš dirbau mieste, gyvenom užmiestyje, popietinė pamaina baigdavosi 22val. o autobuso gryžt namo nebūdavo. Pati nevairuoju doh.gif tai vyras atvažiuodavo manęs paimt. Žinoma neramu būdavo kiekvieną kart. Dabar jis ir pats jau nori pasilikt namie vienas, bet paliekam tik trumpam. Nors labai nori but savarankiskas, padeda namuose (grindis siurtb, plaut) Po truputį mokosi kaip naudotis mikrobangine, nes už poros metelių šito tikrai prireiks. Mažius jau nuo pirmos savaitės miegantis lieka namie, kol vyresnėlį nuvedu į darželį (gerai kad jis po langu smile.gif )
Atsakyti
Maniškė jau nuo 2 metukų viena pabūna, kai trumpam išbėgu į parduotuvę. Labai patogu. Aš apsisuku per 15 - 30 min., kai su ja valandos reikia ir dar prisiperkm visokių nesąmonių g.gif .
Bet, mana, kad čia labai individualu. Pvz. mano sesers berniukas labai landus ir tikrai vieną palikti baisu, nes ką nors iškrėsti ar pats susižeisti.
Bet apskritai, tai pabūti truputį vienam labai gerai - ugdo savarankiškumą smile.gif
Atsakyti
Pirma karta trumpam saviski viena namie palikau 4 metu - isbegau kokiai 15 min. i prduotuve, veliau buvo dar keli kartai, kai sirguliavo, o man verkiant reikejo sumoketi mokescius ir pan. Pasilikti vienas nebijo, tik pastebejau, kad butinai, kai palieku viena, i galva jam sauna netikeciausiu ideju... Labai nepraktikuoju kol kas to palikinejimo, bet sunui siemet sukaks 6, kitamet i mokykla, tai jau reikes intensyviau pradet mokyti tiek savarankiskumo, tiek kitokiu dalyku is suaugusiu pasaulio. smile.gif
Atsakyti
As savo merginas(4 ir 5m) namuose palieku gal kokioms 15-30 min, kol nueinu iki parduotuves. Turbut daugiau nerimauju as, nei jos. Preis iseidama visada pasiulau eiti kartu, bet jos pasitikslina ka pirksiu, jei nemato sau nieko tinkamo mieliau pasilieka namuose. Ilgesniam laikui pasilikti vienoms niekada nebuvo butinybes.
Atsakyti
Saviskius palikdavau vienus nuo gimimo.Uzmigdau ir einu reikalu tvarkyt,nes maniskiai pakankamai patikimai miegodavo...Siaip mazyli vis dar palieku viena mieganti,kai noriu kokius mokescius ar siaip ka nuveikt,bei su kruva zaislu lovyteje,kol nuvedu vyresneli i darzeli...(jam 1m ir 1men.).O savaitgaliais,kad nereiktu trintis parduotuviu eilese palieku vyresneli (3,5 m.) su mazeliu mieganciu...Ta vienatve trunka nuo 20 minuciu iki 1 valandos...Susitvarko...O siaip ilgesniam laikui palikt galeciau nuo tada kai prades eit i mokykla.Nors cia nuo kiekvieno vaiko priklauso,nuo jo nuovokumo,brandos ir kitu dalyku...
Atsakyti
Maniskis ir nenori nei i parduotuve eiti kartu,jis pareiske man maxima bjauri doh.gif o ir kai tu eini su sese i lauka as paskui jus nesivilksiu doh.gif Kai eina jo drauge ir pasivaikscioti tai jis eina,bet siaip tai neina is namu istempti.Pasilieka pora valandu drasiai namie,jis sako , man dar geriau galesiu pazaisti ir sese netrukdys,nu dar pasiskambina mociutei pasisneka,vis ne taip liudna buna,bet per prievarta tai niekur jo netempiu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo babania: 23 balandžio 2006 - 21:57