Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

Sveikos,

O man po kraupiu vakar dienos ziniu apie tuos vaikucius Elektrėnuose....( Dieve, net ranka dreba, negaliu rasyti ) visai nebesinori ir galvoti apie vieno vaiko palikima namie. Siūlyčiau paskaityti to straipsnio Delfy komentarus, kur pateikta daug nuomonių apie vaikų NEpalikimą namuose vienų. Pvz. JAV baudžiami tėvai, paliekantys vaikus vienus, berods iki12m.
Savarankiskuma reikia ugdyti - pritariu, bet yra ir kita medalio pusė.
Niekad sau nedovanociau, jei kas panašaus...(TPFU, TPFU!!!)
Atsakyti
QUOTE (lauma @ 2004 04 16, 15:11)
palieku vieną nuo kūdikystės, neilgam žinoma tik 30 min. iki parduotuvės maisto nusupirkti ir tada kai miega. Vėliau palikdavau panašiam laikui nemiegantį 2-3m amžiaus, prikarpydavau saplvotų popierėlių, duodavau klijų ir rasdavau kur palikus. Kai išmoko pažinti laiką parodydavau laikrodį - kada grįšiu ir įjugdavau multikus. Dabar mano 6m vaikas mielai lieka vienas namuose "as darau ką noriu" iki 3-4val. ir žinau kad pasišildys valgyti mikrobangėje, esant reikalui jis paskambins, o ir mes su tėvu kartą kitą skambinam jam. Reikia pasitikėti vaiku. O jūsų ką vaikystėje vienų namie nepalikdavo??? O gal manot kad viso to reikia mokyti nuo 10m.???

Na kudikystej manes vienos nepalikdavo tikrai, ir dvimetes, trimetes nepalikinedavo. blink.gif Cia jau ne savarankiskumo ugdymas, o manau atsakomybes stoka. Jokios garantijos nera, kad dvimetis sedes ir tvarkingai klijuos popieriukus likes vienas, na bent jau maniskes prisigalvodavo tokiam amziuje visko rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (oksanita @ 2004 05 22, 16:21)
Nu.... prisiskaiciau as cia drasuoliu mamu.
Pabandziau as siandien ja palinki viena tik pusvalandziui,ir..........
Paklausykit:
Kartais sestadieniais,mes su vyru ryte prasilenkiam. Jis dirba nakti,ir namo gryzta ryte 9-ta ryto. O man darbas nuo 9-niu ryto,tai as iseinu 8:30. Ai galvoju siandiena sestadienis,tuoi gryz vyras ,pabus ta pusvalandi viena.
Is vakaro as jai paaiskinau,kad rytoi ji pabus viena,sakau kaip atsibusi isijunk telika,ir tetis greitai gryz. Oji ,gerai mama ,as pabusiu,as gi didele. Nu ,gerai ,patikejau.
Vos speju atvaziuoti i darba,skambina vyras. Sako: o kur vaikas???
sakau: kaip tai kur,namuose. Jis: tai,kad nera. As: gerai,uztenka cia juokauti,einu dirbti. Jis: as tau rimtai,vaiko nera namuose,durys atrakintos.
Nuuuuuuuuuuu....... viskas, vos nenukritau,kaip pradejau bliauti.
Vyras: tu nesinervuok,as einu ieskoti jos,gal ji nuejo pas mano tevus????
O vyro tevai ,gyvena nuo musu gal kokia 10 min kelio.
Rado ja vyras jau bepareinancia namo. Jis klausia jos: Urte, tai kur tu buvai?
O ji: as buvau su Eikiu pakalbeti } Eikis tai mano uosviu suo}.
- Zinok pas dieduka namuose nieko nera,visi darbe. Tai mes abu pakalbejom prie duru,jis galvojo,kad as turiu raktus,bet as gi neturiu.
Vyras: o tai tu nebijai gatve viena eiti?
Urte: - NE, NEBIJAU AS GI JAU DIDELE !!! wink.gif

manau problema ir yra tame kad tu ja palikai pusvalandziui viena dabar kai ji prie to nebuvo pratinama.... negalima staiga na pabandykim gal jau gausis juk taip niekada nieko nebus ....
na bent jau as taip manau
Atsakyti
Jolkiux,- gal tu ir teisi.
Bet matai mes abi is vakaro susitarem,ir jai mes susitariam ,taip ir buna.
Bet ko ji ta diena nevykde musu susitarimo,nesupratau. Matai kaip ji aiskino:-norejau pakalbeti su dieduku suniuku. Jie gi abu labai geri draugai.
Ne,dar permazi musu vaikai,kad juos palikti vienus,neaisku kas toi ju galveleje ten darosi.
Atsakyti
QUOTE (oksanita @ 2004 05 28, 04:47)
Jolkiux,- gal tu ir teisi.
Bet matai mes abi is vakaro susitarem,ir jai mes susitariam ,taip ir buna.
Bet ko ji ta diena nevykde musu susitarimo,nesupratau. Matai kaip ji aiskino:-norejau pakalbeti su dieduku suniuku. Jie gi abu labai geri draugai.
Ne,dar permazi musu vaikai,kad juos palikti vienus,neaisku kas toi ju galveleje ten darosi.

siaip is esmes sutinku su tavim vaikai jau didesni ir aisku jie prigalvoja visokiu dalyku kur kas labiau unsure.gif o ir galimybes didesnes pasidare tai langa gali atsidaryti tai duris atsirakinti tai valgyt gali sugalvot issivirti....
galbut del to dabar savo mergina kur kas reciau palieku visgi auga maza ka sumanys....
Atsakyti
manau kad palikti vieną vaiką ar ne namuose priklauso nuo vaiko paruošimo, nuo to kaip mama elgiasi palikdama. Jeigu vaikas jaus Jūsų nerimą, tai ir pats jaudinsis. Manau šiuo klausimu net psichologas internetu jums nepatars - vaikai skirtingi ir mamų reakcija taip pat. Man tik įdomu, kai Jūsų mažylis bus 18m ir daugiau - juk taip pat nervinsitės ir jaudinsitės. Na prisiminkim pagaliau savo paauglystę, studijų laikus: mamos nervindavosi ir laukdavo mūsų iš šokių iki išnaktų, o mums tai buvo nė motais. Mano mama nustojo nevintis ir kontroliuoti tik tada kai aš su šeima išsikrausčiau į savus namus. Brangios mamytės mūsų taip pat šitai laukia, vaikai užaugs greitai ir atsikabins nuo mūsų sijonų!!!.
O ką apie vaikų palikimą namie mąsto būsimų pimokėlių mamos??? Juk darželis tai dirbo nuo 7:00 iki 18:30 , o prailginta grupė mokykloje dirbs iki 17:00, ką daryti jei aš dirbu pati nuo 7:00 iki 17:00? Juk meteoru namo neparlėksi? Žinau kiti samdo močiutę vaikui nuvesti ir parvesti, bet netikiu kad pirmokas 30min - 1val. nepabus vienas. O ką daryti ryte? mokykla tai nuo 8:00 dirba. Tagi girgždinčia širdimi, sedėdama kaip ant adatų ruošiu vaiką morališkai ir bandau praktikoje - palikinėju vieną namuose. Ir nepatikėsit, bet kuo toliau tuo daugiau aš juo pasitikiu ir vis mažiau bijau. Sūnus mielai nueina i parduotuvę nupirkti staiga psibaigusio daikto ir jau mokosi skaičuoti. Aišku nuo nelaimių niekada negali būti apsaugotas, bet jos įvyksta ir tėvų akivaizdoje, ar būnant tėvams gretimame kambaryje.
Atsakyti
la, gerai tiems kas turi su kuo mazylius palikti... sunui beveik penkeri, pabuna retkarciais ir vienas gal valanda gal dvi.mielai pasilieka prie kompo.ten palikusi ten ir randu,taciau nutinka visko:viena syki bande sviestuko ant duonytes uzsitepti ir truputeli isibreze i oda, tada paeme pasluoste indams ir apsiviniojo(kaip gipsas atrode),man parejus is darbo pradejo raudoti ir guostis,kad peilis ikando. kita syki irgi radau apsizliumbusi nes kazkas i duris "pypsino" kol as parejau, mat mes su vyru prasilenkdami gryztam kazkur valandos begyje.ziema gi temsta anksciau : gryzusi po 18vai jau gerokai prietema: visos sviesos kiek namie yra dega.pamates mane styktelejo ant fotelio ir dideliais ranku mostais isreke: jau naktis, kodel taip ilgai neparejai? matai jau tamsu?......ir jis buvo teisus.aisku ,jaigu teretume galimybe, visai nei trupucio vieno nepaliktume.darbe gi nepasakysi: baigiam tas ataskaitas-vaikas laukia!. diedukai ,,negali,, su vaiku pabuti,nes savo jau ''atvargo''o aukles reiketu ,bet finansai neisnesa.
Atsakyti
Na. matyt as tai jau tikrai kobra darasi ir neatsakinga. Vaika viena i kiem aisleisdavau nuo kokiu 3 m., labai neramu buvo, bet viska ja,m isaiskini, ziuri pro langus, aisku. Dabar 5.5 , i kiema isleidziu, be jokiu problemu. O palikineti namuose pradejau gal irgi nuo kokiu 3 metu, po truputi. 4. jis pareiskdavo savaitgali, kad su mu,is i parduotuve neis, grieztai, bus vienas. Tai palikdavom viena ir kokiom 3-4 val. Deja, isaiskindavom, kad duru niekam neatrakinti. taciau ismokem, kaip atrakinti duris is vidaus, maza kas atsitiks. Instruktazas tai vykdavo koki pusvalandi, tai tikrai. Paskui, kai kelis katrtus painstruktavom, jau ispildavo mintinai tas instrukcijas, tik greiciau ciuozkit is cia biggrin.gif . O valgyt tai pats viska is saldytuvo paima, ka nori, gali ir pats sau koses isvirti (5.5 m.), isvirti tinginelius, koldunus. Pusdieniui tai tikrai galeciau palikti savo penkiameti.
As pati, budama pirmoke, (7.5)gyvenau VIENA- viena eidavau i mokykla, ir i muzikos mokykla, valgydavau, miegojau, mama tik savaitgaliais atvaziuodavo, sunki buvo situacija, labai. Kasas mokytoja supindavo. Ir per gatves, ir be jokiu telefonu, tais laikais irgi buvio deficitas. Tai truko puse metu. Ir mokiausi puikiai.
mano mama tai jauciu Jav iki gyvos galvos ikalintu, kaip ir mane, jauciu
Atsakyti
Maniškei greitai bus penkeri. O aš jau dabar bandau ją įsivaizduoti pradinukę: pamokos iki 12 - 13 val., kelionė į namus, laisvalaikis namuose ar kieme iki 17 val. Prisipažinsiu, jog vaikui auklės (nuo 12 iki 17 val.) ir dėl finansinių, ir dėl moralinių sumetimų negalėsiu samdyti. Tad jau dabar ir dukrą, ir pati save ruošiu neišvengiamam dalykui: kaip saugiai praleisti tą laiką vaikui vienam. Kartu eidamos gatve aptariame maršrutą ir eismo taisykles, kartais paprašau kur nors nueiti (kad ir netoli) vienai. Nuolatos primenu, kad negalima kalbėti su nepažįstamais, iš jų imti saldainių, įsileisti į namus. Išmokiau atsirakinti duris, nes paaiškinau, jog atsitikus kokiai nelaimei, šauktųsi pagalbos. Žinoma, tai tik teorija, kuri kartais gerokai skiriasi nuo praktikos. Nuolatos seku kitų mamų patirtį, naudingus patarimus bandau pritaikyti. Kai yra noras ir galimybė, stengiuosi dukrą palikti nors porai valandų vieną namuose ar išleisti į kiemą...
Atsakyti
Sveikos mamos, esu cia naujoke smile.gif kas liecia vaiko palikima, na namuose as ji jau palieku pusvalandziui, maksimum pusantros valandos kol nubegu i turgu ar parduotuve. I lauka irgi jau isleidziu viena, bet jis privalo kas 15 min. prisistatyt i namus ir pasakyt kad viskas gerai. siaip nuo namo niekur neleidziu toliau eiti, ir atrodo klauso smile.gif nepasakiau, kad jam jau/dar 6 m. smile.gif
Atsakyti
pupyte, o kaip vaikas pajunta tas 15 minučių. Maniškė ne tik laikrodžio neturi, bet ir valandų nepažįsta... Šią vasarą tik pradėjo skirti suvokti "rytoj", "vakar"...
Atsakyti
Maniškis įtariu susikviestų visus draugus pas save, jei liktų vienas. O per tuos chebrantus pamiršta net duris uždaryti, apie užrakinimą išvis nekalbų- išlekia kas greičiau...gerai kad aš namie būnu, o kitaip tai- užeikite mieli sveteliai....
Atsakyti