Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

Mano manymu, nebūtina palikti vaiko vieno, kad ugdyti savarankiškumą. Kaip tik iš tėvų vaikai išmoksta daugybę savarankiškam gyvenimui reikalingų dalykų. Būnant vienam prie kompo ar TV nedaug išmoksi, o su mama gaminant valgį, plaunant indus, tvarkant namus vaikai ruošiasi būsimam savarankiškam gyvenimui.
Atsakyti
QUOTE(Belenkokia @ 2014 04 23, 12:09)

Šiaip manau daug priklauso nuo pačio vaiko

drinks_cheers.gif Mano pirmokas pareina iš šalia esančios mokyklos ir pabūna vieną ar pusantros valandos vienas, kol grįš tėtis arba aš, paskambina man grįžęs, pasakau, ką valgyti ir už kiek laiko grįšiu. Žino, kaip elgtis, jei kas skambins į duris, moka pasidaryti arbatos ar sumuštinį. Nevadinu to jokiu savarankiškumo ugdymu ar pan., tiesiog tokia realybė, daugelis jo klasės draugų taip grįžta, kas gyvena šalia. Jei vaikas būtų kitokio charakterio, samdyčiau kokią bobutę, kuri parvestų ir pabūtų su juo, nes močiutė nenori būti "įdarbinta", o aš pati neturiu galimybės dirbti laisvu grafiku ar išvis nedirbti.
Atsakyti
QUOTE(Čija @ 2015 01 17, 14:46)
drinks_cheers.gif  Mano pirmokas pareina iš šalia esančios mokyklos ir pabūna vieną ar pusantros valandos vienas, kol grįš tėtis arba aš, paskambina man grįžęs, pasakau, ką valgyti ir už kiek laiko grįšiu. Žino, kaip elgtis, jei kas skambins į duris, moka pasidaryti arbatos ar sumuštinį. Nevadinu to jokiu savarankiškumo ugdymu ar pan., tiesiog tokia realybė, daugelis jo klasės draugų taip grįžta, kas gyvena šalia. Jei vaikas būtų kitokio charakterio, samdyčiau kokią bobutę, kuri parvestų ir pabūtų su juo, nes močiutė nenori būti "įdarbinta", o aš pati neturiu galimybės dirbti laisvu grafiku ar išvis nedirbti.


Mano nuomone pabuvimas vienam valandą yra visai geras tarpinis žingsnis į savarankiškumą. Ir pabūna vienas, ir ne per ilgai smile.gif
Atsakyti
Musisiui vakar suejo 4 metukai. Nesu palikusi kol kas nei minutei vieno. Ir kol kas neisivaizduoju kada tam ateis laikas..... Tikriausiai labai priklauso ne tik nuo vaikucio bet ir nuo teveliu poziurio.... Baimes, atsakomybes......
Atsakyti
Šiaip, lyrinis nukrypimas, prisiminiau įdomų faktą. Jeigu žmogų laikyti gamtos dalimi ir vertinti kaip gyvą sutvėrimą, kuris gimdo jauniklius, tai mokslininkai yra išsiaiškinę, kada tas jauniklis turėtų būti savarankiškas. Kiekvienas jauniklis natūralioje gamtoje sulaukia amžiaus, kada gali išgyventi savarankiškai ir kiekvienai gyvūnų rūšiai tas laikotarpis skirtingas.
Žmogaus jauniklis, pasak kelių sričių mokslininkų (reiktų tik surast tą įdomų straipsnį), laukinėm ("pirmykštėm") sąlygom būtų atstumtas 9-rių.
9-ių metų vaikas gebėtų surasti sau maisto, išgyventi savarankiškai be pagalbos.
Gamtoje labai reta, kad sulaukęs lyt.brandos individas dar būtų priklausomas nuo tėvų.
Čia aišku kalbama, ne apie šiuolaikinę visuomenę, kai žmogus priklausomas nuo pinigų.
Atsakyti
Man tai šis klausimas itin aktualus artėjant mokyklai. Juk pirmokams pamokos baigiasi apie 12.30, o darbas mano iki 18 val.
Ar teks darbą keisti, ar auklę samdyti ar iki tol pripratinti vaiką vieną pabūti?
Aišku, šiais laikais telefonai yra, galima susiskambinti. Bet vaiko protas toks nenuspėjamas ir logika jo kita nei suaugusių.
Manau, kad rašysiu į kokį būrelį mokykloje, kad nereiktų namie taip ilgai vienam būti, o po truputį pratinsiu, kad jau kokioj trečioj klasėj pats galėtų kelias valandas pabūt iki vakaro.
Atsakyti
Anksčiau kai kurios mamytės užsiminė ne tik apie palikimą vieno vaiko namuose, bet ir leidimą vieno į lauką. Aš vaikščiodama su savo vaikais kieme tiek atvejų mačiau, kai nedidukai (4-6 m.) vaikai vieni per gatves laksto, kad tikrai nemanau, jog galima tokiais pypliais pasitikėti ir leisti juos vienus žaisti kieme. Praeitą vasarą vaikščiodama po stadioną mačiau tokią situaciją. Link gatvės bėga kokių 2 m. berniukas ir šaukia "tete" priešais jį einančiam vyrui. Vyras net neatsisukęs į vaiką eina toliau, prieina prie gatvės, per ją pereina. Supratau, kad tai visai ne to vaiko tėtis. Berniukas pribėgo prie gatvės, kuri beje labai judri, bet apsigręžė ir pradėjo eiti atgal. Apsidairiau, aplink buvo daug žmonių, tai pamaniau, kad kažkurie iš esančių netoliese turbūt ir yra jo mama ar tėtis. Tada su vaikais vaikštinėjame toliau. Po poros minučių pamatome mergaites (maždaug pradinukes), jos laksto po stadioną ir viena išsigandusi skundžiasi kitoms, kad dingo jos brolis. Visos labai išsigandę laksto ir dairosi. Supratau, kad turbūt to pačio berniuko, šaukiančio "tete" nepažįstamam žmogui jos ir ieško... vat ir išleido tėveliai pypliuką su dar irgi per maža, kad būtų atsakinga už vaiką, sese. Ta turbūt užsikalbėjo su draugėmis ir vaikas vos nepalindo po mašina... ir tikrai ne ta sesė būtų kalta... ji tiesiog per maža būti aukle
Atsakyti
nors mane pacia palikdavo namie jau nuo keturiu metuku viena, savo dukrytes, kuriai tuoj bus septyni-nepalieku. Kazakaip labai jau vaikiska ji man atrodo.
Atsakyti
Paliekam vaikus vienus iki 3 val laikotarpiui namie (vaikai 8.5 (dvyniai) ir 5.5). Pradejom gal pries pusmeti. Butinai paskambinam kelis kartus. Esame susitare tam tikras taisykles -kol kas jokiu nesusipratimu nebuvo. Bet man labai ramu nebuna.
Atsakyti
Aš tai net šiukšlių išnešt kol kas negaliu. Mano 4,5 skandalą iškelia net į laiptinę durų atidaryti jei išeinu.
Atsakyti
Beveik 6 m dukrai ir beveik 4 sūnui, bet nesu palikus, tik lauke trumpam, kol namo nubėgau pasiimt daikto. Sūnus kažkaip ramiai reaguoja į viską, o dukra labai panikuoja, parduotuvėj dažnai pasimeta (nes labai smalsi ir užsižiopso), o tada būna tokia panika su šaukimais, kad aplinkiniai ir mes vos negaunam infarkto. Arba sykį mane yra labai sugėdinus prieš kitus žmones, kai trumpam įlindau į kabiną pasimatuot pasodinus juos ant suoliuko, ir aišku įspėjus palaukt kelias min, tai jai iš nuobodumo ar dėmesio trūkumo kažkas užplaukė ir pradėjo garsiai kalbėt broliui "mama mus paliko", verkšlenti ir tt. doh.gif doh.gif Susirinko moterys aplink, Dieve, kaip į mane jos žiūrėjo, kai išejau po tų kelių minučių biggrin.gif
Atsakyti
Maniskei 5.3 m. namuose viena lengvai pasilieka nuo mazdaug 3.5 metu valandai ar pusantros mirksiukas.gif
Atsakyti