Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

QUOTE(Eureka @ 2012 11 21, 10:19)
Su penkiamečiais, šešiamečiais ir septynmečiais tikrai tėvai turėtų būti. Ir ne tik todėl, "kažkas neaiškus gali vaikščioti šalia", bet ir dėl auklėjimo. Na, kiek aš esu buvusi kieme, prisižiūrėjusi kieme į vaikus be tėvų...Tai kokius jie žodžius vartoja (net ausys lankstosi), prasivardžiuoja, spjaudosi, spardosi, mušasi ir t.t. Tėvų-nė ženklo. Mano manymu, reikia, kad kažkas juos prižiūrėtų ir paauklėtų. Aišku, tokių palaidų vaikų tėvai pasakytų, kad jų vaikai geri, nieko čia blogo nemato.
Kaime panaši situacija. Būdavo, kad savaitgaliais išvažiuodavome į kaimą su šeimyna. Tai ten tiek palaidų vaikų... Kaimynų berniukas nuo 5 metų buvo labai savarankiškas. Ateina pas mus, mušasi, žaislus atiminėja, isterikuoja. Paskui pradėjęs  lankyti mokyklą iš vis labai savarankiškas pasidarė, nesuvaldomas. Lamei, po vieno incidento tėvai susiprotėjo kontroliuoti jį.


Gerai čia "palaidi vaikai" lotuliukas.gif
Įdomu kiek Lietuvoje tėvų gali būti su septynmečiu kieme. O jeigu gali - tai kiek laiko per dieną, o gal tik savaitgaliais g.gif . Kai lauke šilta ir gražu, kai kieme kiti vaikai linksmi bėgioja, važinėja dviračiais, sportuoja - tai tikrai geriau lindėti kambaryje, spoksoti TV ar žaisti su kompu, nes mama užsiėmusi ir neturi laiko stovėti šalia vaiko kieme ???? bigsmile.gif doh.gif. Ir auklėjimas - tai ne stovėjimas šalia ir pastabų davimas taip nesakyk, to nedaryk... Auklėti galima ir namuose, o tinkamai tai darant nebaisu, kad vaikas tik tau nusisukus puls keiktis, muštis ar spardytis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lapiuksss @ 2013 06 09, 20:58)
Gerai čia "palaidi vaikai"  lotuliukas.gif
Įdomu kiek Lietuvoje tėvų gali būti su septynmečiu kieme. O jeigu gali - tai kiek laiko per dieną, o gal tik savaitgaliais  g.gif . Kai lauke šilta ir gražu, kai kieme kiti vaikai linksmi bėgioja, važinėja dviračiais, sportuoja - tai tikrai geriau lindėti kambaryje, spoksoti TV ar žaisti su kompu, nes mama užsiėmusi ir neturi laiko stovėti šalia vaiko kieme ???? bigsmile.gif  doh.gif.  Ir auklėjimas - tai ne stovėjimas šalia ir pastabų davimas taip nesakyk, to nedaryk... Auklėti galima ir namuose, o tinkamai tai darant nebaisu, kad vaikas tik tau nusisukus puls keiktis, muštis ar spardytis  mirksiukas.gif

Tikrai pritariu. Prisimenu savo vaikyste- dar net ne mokyklinio amziaus su vaikais kieme per dienas dukdavome, kvailiodavome.. o dabar vaikus atrodo kaip suniukus mamos issiveda i lauka valandai dviems pavedzioti.... gaila vaiku. O aukleti, kad nesimustu reikia namuose, o ne lauke. Tiesiog nuo mazens ismokyti, kas priimtina, kas ne. Manau visos tos mustynes, zaislu atiminejimas ir t.t. yra problemu seimoje, tevu tingejimo aukleti atspindys, leidimas buti vienam lauke cia ne prie ko. Ir gi iki pensijos salia nestovesi- vistiek kazkada vienas liks ir problemos, kurios turi pasireikst-pasireiks.
Atsakyti
Neskaičiau visos temos, bet savo mergytę 6 m jau palieku vieną, jeigu namie, tai ilgiau, lauke 2 valandom, nematau nieko blogo, turi vaiku pasitikėti. O save prisimenu visai mažytę lakstančią kieme, tėvai budavo darbe, o aš nuo ryto iki vakaro lauke, dar apsirengdavau ne pagal orus, pvz. saulėtą dieną guminius užsidėdavau, prisimenu kaimynė klausdavo-mažutėli, o kam tuos guminius užsidėjai, juk karšta , saulutė šviečia biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(pudrine @ 2012 08 25, 13:55)
paliekam mes savo 5m vyra viena kaip vaziuojam apsiirkti nes buna daznai kad jis nenori, tai zaidzia sau namie vienas arba kieme prisikvietes draugu. viena kart reikejo i darba tai palikau viena 3val. namie prie kompo tai gryzus radau zaidzianti kuo ramiausiai, jam vienam patinka, bet man visas 3val tik viena mintis galvoj buvo kaip jis ten, na bet kito pasirinkimo nebuvo g.gif

va čia tai monai. Važiuoja kaip suprantu su vyru apsipirkti o penkiametis lieka vienas nes "nenori"???wow. Geležinė tėvų logika, rimtai...Kam likti vienam iš tėvų jei gali pyplį palikti net ne namie o lauke su draugais.

Maniškiui dabar beveik šeši ir jis nė karto nebuvo likęs namie vienas. Nors kartą vyras paliko pas kaimynus kieme (mes gyvenam nuosavam name) jų priežiūroj keliolikai minučių. Tiesa mūsiškis eina vienas į kiemą. Bet mes gyvenam name su uždara gatve-čia paravažiuoja tik gyvenantys, tai dėl mašinų ramu. Bet vistiek kas kelioloka minučių žiūriu ar nenuėjo kur toliau. ir nors žino kad negalima esame kelis kartus parsivedę iš toliau.Tai apie likimą namie, kai gali prisigalvoti bala žino, ko nėra net kalbos.

Kai kurios mamos rašo kad pačios būdavo namie vienos. Taip, aš taip pat. Šešių eidavau viena į parduotuvę, bet šiuolaikiniai vaikai kitokie deja.

Dėl trumpo išbėgimo "į vaistinę" kai vaikas serga. Nuoširdžiai manau jei vaikui mirtinai reikalingi vaistai gali padėti kaimynai, draugai, vyras ar greitoji. Tai ne priežastis palikti kelių metų vaiką vieną.

Aišku nereikia su protu prasilenkti-tikrai nesmerkiu mamų kurios palieka vaiką kol nubėga iki pašto dėžutes. Jei aplinka saugi ar vaikas jau didesnis-jokios tragedijos.
Atsakyti
QUOTE(mikki @ 2013 06 13, 19:24)
Kai kurios mamos rašo kad pačios būdavo namie vienos. Taip, aš taip pat. Šešių eidavau viena į parduotuvę, bet šiuolaikiniai vaikai kitokie deja.


Jūs buvote šauni, protinga ir atsakinga šešiametė thumbup.gif ... o dabar turėdama vieną penkerių metų berniuką jau padarėte išvadą, kad šiuolaikiniai vaikai deja kitokie g.gif . Tai jūsiškis kitoks, nei jūs buvote vaikystėje ir tiek mirksiukas.gif .
Ir tada, kai augote jūs ir dabar yra ir buvo įvairių vaikų. Netgi to paties amžiaus vaikų ir gebėjimai, ir mąstymas skirtingi. Vieni drąsūs ir atsakingi, o kiti ir patys nežengtų nei žingsnio nuo mamos. Vieni mielai lieką vieni ir atsakingai elgiasi, kiti gi vos likę vieni tuoj iškrečia kokią nesąmonę smile.gif

Atsakyti
įdomi diskusija smile.gif

maniškis 6m vaikas vienas namie lieka retai, bet lieka, paprasčiausiai jam vienam liūdna ir neįdomu, bet jis gali ir pusė dienos būti namie jai namuose yra dar ir jo 7m draugė (kuri labai savarankiška ir aš ja labiau, nei sūnumi pasitikiu smile.gif). Aš drąsiai palieku ir abu savo 3 ir 6 m vaikus namie, kai esu lauke (tarkim raviu) arba palieku kieme (kai esu namuose) (kartkartėm tikrinu). ir į parduotuvę 6m vaikas nueina vienas. Gyvenam kaime, mieste tikrai taip drąsiai nesielgčiau...


istorijų, kaip vaikystėje vienos ( su dvyne sese) būdavom paliktos prisimenu ir aš biggrin.gif bet taip sutinku vaikai dabar kitokie, nes ir aplinka nėra tokia saugi (mes tai nuo namų niekad neidavom, nes šventai tikėjom ,kad tokias gražias mergaitės, o dar dvinukes butinai pavogs čigonai ar žydai, jau neatsimenu biggrin.gif )
Atsakyti
Idomi diskusija,ir man visai dabar aktuali..
Turiu 6meti,ir jau buvo kelis kartus tokiu situaciju..ir sia savaite buvo tokia situacija,kad labai klausiau saves ar galiu..Reikejo su mazuoju vaziuoti pas daktara,o vyresnelis tik gryzes namo buvo pavarges nusikales nuo sunkios dienos.Pas dakatre visada pralaukti reikia maximum 2 valandas..vyras turejo gryzti po 40 minuciu.As jam paaiskinau situacija,leidau isijungiti filmuka.Niekam neatidarineti duru,nors jas uzrakinau is kitos puses ir neiti prie namu telefono..Ir nieko pabuvo ir nieko nepridare..mano manymu,kad ir kaip sunku kartais yra,bet tokias budais vaikams suteikiamas savarankiskumas ,ir parodama kad juo pasitiki..
Bet 3 valandom nedrysciau turbut palikti be prieziuros,niekada negali zinoti kas gali tiems vaikams i galva sauti..riba kazkur visvien turi buti...

I lauka jis vienas neina,nors turim uzdara kiema,pats sako as dar nedrystu,as jo ir nestumiu per daug....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Indina: 14 birželio 2013 - 13:49
Palieku nuo septynerių. Kartais net visai dienai. Pats pasišildo pietus ir pavalgo. Indus randu suplautus. Mažojo nepalikčiau ir nepaliksiu gal net aštuonerių. Vaikai skirtingi. Abu esu palikus tik miegančius vidurnaktį ne ilgiau kaip porai valandų.
Atsakyti
Sunui siais metais5, nei 5, nei 6 metu vieno jo palikti nesiruosiu. Matai pagal vaika - kad negalima. Kaip kiti vaikai elgesi ju reiklas, nieko nesmerkiu ir neanalizuoju - jei tevams atrodo kad 6 metu vaikas neprisidirbs, nesusizalos ir namu nesudegins, tai jie reiskia zino, lai palieka. Nors savo vaiko nepalieku - pratinu po truputi. Mokinu atrakinti, uzrakinti durys, neatidarineti svietimems ir taip toliau.
Atsakyti
Labai idomi diskusija smile.gif o as galvojau kad as viena tokia baile smile.gif esu palikus gal pusvalandziui tik savo 6 m dukryte bet tada jai buvo 5,bet labai sirdute jau skaudejo,as jos vienos i lauka net neisleidziu nes labai jau bijau ir neina atsikratyti to jausmo unsure.gif zinau kad reikia vaiku pasitiketi bet per daug prisiklausiau kaip susizeidzia kaip dingsta ir panasiu dalyku tai nedaleidzia man sirdute... o dar kazkada man parduotuvei pasimete tai is vis galva apsvaigo vos alpti nepradejau doh.gif gal kai turesiu antra bus lengviau bet dabar.... oj kaip baisu... net dabar pagalvojus jau sirdis dreba lotuliukas.gif
Atsakyti
pas mus siandien buvo kaip tik tokia situacija, sunui 6 m ir siandien paprase, kad isleisciau viena i lauka, iki siol visada eidavau kartu, tai vistik ejau kartu, nuejau toliau, bet vieno neleidau, prisigalvoja jis visko ir salia bunant dingsta i kita kiema ir pan, tikrai nesijauciu vedziojanti kaip suniuka, tikrai ne viena mama ateina ir sedi ant suoliuko, o kai 4 m vaikai vieni laksto tai tikrai nesuprantu schmoll.gif
Atsakyti
Jau neatsimenu, kada dukrą pirmą kartą palikau namuose, o mažasis kartais ir dabar su sese kartu namuose pasilieka, kai man reikia į parduotuvę nubėgti. Aišku palieku ne ilgiau nei pusvalandžiui ir tik tada, kai jis nenori eiti kartu.
Atsakyti