Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

palieku vieną nuo kūdikystės, neilgam žinoma tik 30 min. iki parduotuvės maisto nusupirkti ir tada kai miega. Vėliau palikdavau panašiam laikui nemiegantį 2-3m amžiaus, prikarpydavau saplvotų popierėlių, duodavau klijų ir rasdavau kur palikus. Kai išmoko pažinti laiką parodydavau laikrodį - kada grįšiu ir įjugdavau multikus. Dabar mano 6m vaikas mielai lieka vienas namuose "as darau ką noriu" iki 3-4val. ir žinau kad pasišildys valgyti mikrobangėje, esant reikalui jis paskambins, o ir mes su tėvu kartą kitą skambinam jam. Reikia pasitikėti vaiku. O jūsų ką vaikystėje vienų namie nepalikdavo??? O gal manot kad viso to reikia mokyti nuo 10m.???
Atsakyti
QUOTE
QUOTE (ema @ 2004 03 27, 16:09)
MAMKOS, duodat. palieku nuo kokių 3 metų, bet tik 20 min. iki parduotuvės ir atgal, adrenalino prisigamina metams į priekį. Neesu tokia drąsi 


Zinok,Ema,as ir,negaliu,per daug esu baili  Jau i parduotuve lekiu ant staigiuju,niekur nezioplineju,bet nieko,susitvarko mergiote,pasedi prie kompo,filmukus isijungia.Reik pratint,bet kaip bijauuuuuu 

Na jus ci dar gana drasios- as jei lekiu i parduotuve tai palieku tik miegancius- ir tai tik kai jau kietai imige ir zinau kad miegos valanda laiko. O "gyvo"- mano sunui 3m ir10men jokiu budu vieno palikt negaleciau net5-10 min ir ne todel kad nepasitikiu, o todel kad jis be galo judrus ir jam vis pritruksta veiklos- papiesia pazaidzia koki 10min jau nori ko nors kito ir t.t. ir pan.
Kai buvo kokiu 3metu palikau su broliu 1metu, kad atsinesciau vezimo is pirmo auksto (buvom lauke). Reikejo uzsinesti i 5auksta. Lipu laiptais ir girdziu- mazius 1 metu jau rekia. Grizus matau vaizdeli- dickis 3metu uzgules ant brolio visu savo svoriu ji spaudzia. Tad tokia mano "aukle".
Atsakyti
vakar buvo toks ivykis mazame Anglijos miestelyje,kad vaikai zaide kieme,o pro sali ejo kazkoks vyrukas ir pasigriebes 3m. mergaite nusinese,gerai,kad vaikai kiti pradejo saukti,tai kaimynas isgirdo ir nusivijo ta dieda,tai jau kai pamate,kad ji pagaus tada paleido mergaite,nu truksta zodziu kas darosi,o jau atrode ramus miestelis...
Atsakyti
Labas visiems,
mano merginai tuoj 5 - tai labai aktuali tema smile.gif
Siandien pirma karta palikau 1 val, skambinau daznai,
o gelbeja tai kompas zinoma

Klausimas: paliekat uzrakine ? ar raktus paliekat ?
Atsakyti
uzrakinu butinai, niekada negali zinot, bet kita vertus baisu buna kad kas atsitiks ir iseiti negales
Atsakyti
Sveikos mamos,
As savo mergina bijau ilgam palikti,dar kvailiuke.
Papasakosiu,kaip toi pasakoi.
Nesu as siuksles zemyn,sakau tu uzsirakink duris.Jeigu kas skambins i duris
,tu pirma paklaus;-kas ten,jei mamyte tai atrakink. As gryztu,paskimbinu,o ji pokst ir atrakino duris. Sakau:- tai ko gi tu nepaklausei,kas ten ir atrakinai.
O ji:-pamirsau.......... doh.gif
Atsakyti
QUOTE (lauma @ 2004 04 16, 17:11)
palieku vieną nuo kūdikystės, neilgam žinoma tik 30 min. iki parduotuvės maisto nusupirkti ir tada kai miega. Vėliau palikdavau panašiam laikui nemiegantį 2-3m amžiaus, prikarpydavau saplvotų popierėlių, duodavau klijų ir rasdavau kur palikus. Kai išmoko pažinti laiką parodydavau laikrodį - kada grįšiu ir įjugdavau multikus. Dabar mano 6m vaikas mielai lieka vienas namuose "as darau ką noriu" iki 3-4val. ir žinau kad pasišildys valgyti mikrobangėje, esant reikalui jis paskambins, o ir mes su tėvu kartą kitą skambinam jam. Reikia pasitikėti vaiku. O jūsų ką vaikystėje vienų namie nepalikdavo??? O gal manot kad viso to reikia mokyti nuo 10m.???

Nu, drąsi tu... blink.gif Maniškis vyresnėlis panašaus amžiaus, bet vienas likęs yra ilgiausiai 10 min. Gal todėl kad aš be galo bailė ir prisigalvoju visokiausių dalykų kas galėtų atsitikti. huh.gif
Atsakyti
Maniskei buvo kazkur virs 3m., as isejau i parduotuve, ji mielai pasiliko viena. Bet kazkaip apsizioplinau ir isbuvau visa val. Griztu (nescia begom), atrakinu duris , o vaikas stovi verkdama ir sako:mama, as tau tiek kartu skambinau... Su zaisliniu mobiliaku... Nuo to laiko nebebuna viena net 5min, kol isnesciau siuksles i konteineri. O ir as pati vis prisimenu ta karta...
O dar karta buvo, kai as gulejau ligonineje, tai vyras, ja uzmigdes, isbego man maisto nupirkti. Grizta, ta atsibudusi, nusiverkusi ir sako: atsitraukiau uzuolaidas, ziuriu masina kieme, vadinasi neisvaziavai, bet labai pasiilgau taves. Nuo to streso prasidejo visokios nesamones: nagu grauzimas, baime ir t.t.
Atsakyti
na siaip mano nuomone vaika jau nuo kudikystes reikia pratinti pasilikti vienam aisku neiseiti is namu nes vaiko iki 1 metu laiko namuos vieno palikti negalima...bet vienas kambary po truputi gali pratintis pasilikti tam ypac pasitarnaus mob. aukle ....tai[p po truputi po truputi.....ir kai 3 metu pyply paliksi namie viena kokiam pusvalandziui problemu iskilt neturetu....

va o del isejimo i kiema vienam cia jau kita problema....gyvenam bute ir musu 4 metu pana i kiema dar nei karto nebuvo isejus viena o ir su manim ne taip jau daug as jos negaliu leisti ten zaisti....va pas senelius kas kita zaidzia laisvai kieme aisku karts nuo karto pasiziuriu kaip sekas bet ramiau ....nuosavas kiemas visgi....
o va butiniuose kiemuose tiesiog nesuvokiu kaip tevai isleidzia vaikus....
Atsakyti
Nu.... prisiskaiciau as cia drasuoliu mamu.
Pabandziau as siandien ja palinki viena tik pusvalandziui,ir..........
Paklausykit:
Kartais sestadieniais,mes su vyru ryte prasilenkiam. Jis dirba nakti,ir namo gryzta ryte 9-ta ryto. O man darbas nuo 9-niu ryto,tai as iseinu 8:30. Ai galvoju siandiena sestadienis,tuoi gryz vyras ,pabus ta pusvalandi viena.
Is vakaro as jai paaiskinau,kad rytoi ji pabus viena,sakau kaip atsibusi isijunk telika,ir tetis greitai gryz. Oji ,gerai mama ,as pabusiu,as gi didele. Nu ,gerai ,patikejau.
Vos speju atvaziuoti i darba,skambina vyras. Sako: o kur vaikas???
sakau: kaip tai kur,namuose. Jis: tai,kad nera. As: gerai,uztenka cia juokauti,einu dirbti. Jis: as tau rimtai,vaiko nera namuose,durys atrakintos.
Nuuuuuuuuuuu....... viskas, vos nenukritau,kaip pradejau bliauti.
Vyras: tu nesinervuok,as einu ieskoti jos,gal ji nuejo pas mano tevus????
O vyro tevai ,gyvena nuo musu gal kokia 10 min kelio.
Rado ja vyras jau bepareinancia namo. Jis klausia jos: Urte, tai kur tu buvai?
O ji: as buvau su Eikiu pakalbeti } Eikis tai mano uosviu suo}.
- Zinok pas dieduka namuose nieko nera,visi darbe. Tai mes abu pakalbejom prie duru,jis galvojo,kad as turiu raktus,bet as gi neturiu.
Vyras: o tai tu nebijai gatve viena eiti?
Urte: - NE, NEBIJAU AS GI JAU DIDELE !!! wink.gif
Atsakyti
Pirma karta palikau dukra viena .. mokykloje, nes .. mamu, kaip zinia, i pirma klase nebenori priimt g.gif .. Niekada nesu palikus vienos, nei namie, nei kieme .. jei pati negaledavau but kartu, tai vistiek kazkas is savu su ja budavo .. Ir ne todel taip elgiausi, kad vaiku nepasitikeciau, tiesiog taip buvo patikimiau, drasiau ir be nervu, kad "jau gal kas atsitiko" .. nesigailiu to ne kiek, mergaite isaugo puki ( na, leiskit biski pasigirt wink.gif rolleyes.gif ), ir savarankiskumo tikrai pakanka .. O su manim viska kalbasi, tariasi, nes taip tiesiog ipratus .. visa laika juk mane "pasonej" turedavo ..

Mano mazasis jau 6-riu, bet darau lygiai taip pat: niekada "vienas namuose" .. O siuo atveju tai ne tik todel, kad paciam gali kas nutikt, bet dar ir todel, kad .. grizus i namucius galiu .. neberast kur grizt ohmy.gif biggrin.gif Ziuresim, kaip cia susiklostys siuo atveju wink.gif .. O jei visai rimtai, tai per daug "rimtame" pasauly gyvenam, kad vaikucius vienus paliktumem .. net ir namuose ... Zinoma, yra tokiu atveju, kada Teveliai neturi kitu salygu, tik palikt vienus .. ka darysi .. bet jiems tai tikrai nervu sistema "patampoma" ..
Atsakyti
mano vaikas beveik 4 metu. isdaigu nekrecia. isejau i parduotuve 30 min. grizdama pamaciau, kad isejes i balkona. blink.gif

nuo tada vieno nebepalieku, nes pastebejau, kad jis nori daryti tvarka - atseit namu seimininkas. gali atsidaryti langa ir pabart triuksmaujancius vaikus.
Atsakyti