Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

QUOTE(Eureka @ 2010 07 19, 17:56)
Na, gal ir taip. Tik dabar galvoju, esant namuose leidi vaikui panaršyti internete, tarkim, 0,5 val. Na, juk visą laiką nestovėsi virš galvos. O ir per tą laiką vaikas visko gali  sugalvoti. Dabar Delfyje perskaičiau straipsnį apie karininką pedofilą, kuris prievartaudavo 9-13 metų mergaites.Net namo pas vieną buvo atėjęs. O ta viena tokia net draugę savo pakvietė (telefonu)...Ir tai viskas vyko su vienais paliktais namuose vaikais.Vos neapsivėmiau perskaičius. O susipažindavo su mergaitėmis internetu. Nemėgstu tokių dalykų skaityti, bet, kaip sakant, skaitai ir mokaisi gyvenimo, semiesi patirties, kaip reikia saugoti vaikus.

na, šiaip vaikus reikia apie tokius dalykus informuoti. pvz. aš saviškiui jau pasakoju ir apie negerus dėdes, ir apie narkotikus. stipriai nuskriausti gali ne tik koks bjaurus senis, bet ir didesnis vaikas. dėl to negalima nei kalbėtis, nei kažkur eiti, nei ko imti iš nepažįstamų.
kai pradės naudotis internetu, aišku, už nugaros nepristovėsi. bet galima instaliuot programas kurios neleistų lįst kur nereikia. taip pat galima peržvelgti history įrašus ar pokalbių istorijas. taip pat turi galiot taisyklė -- nekalbėt su nepažįstamais.
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 07 19, 18:09)
na, šiaip vaikus reikia apie tokius dalykus informuoti. pvz. aš saviškiui jau pasakoju ir apie negerus dėdes, ir apie narkotikus. stipriai nuskriausti gali ne tik koks bjaurus senis, bet ir didesnis vaikas. dėl to negalima nei kalbėtis, nei kažkur eiti, nei ko imti iš nepažįstamų.
kai pradės naudotis internetu, aišku, už nugaros nepristovėsi. bet galima instaliuot programas kurios neleistų lįst kur nereikia. taip pat galima peržvelgti history įrašus ar pokalbių istorijas. taip pat turi galiot taisyklė -- nekalbėt su nepažįstamais.

Na, žinokite, sutinku su jumis, kad visko galima išmokyti vaikų ar apriboti juos. tačiau, manau, kad 100 proc. vistiek jų neapsaugosi...sad.gif Aš pati buvau geras vaikas (berods), man būdavo prisakyta daryti tą ir tą, grįžti namo tada ir tada, nesivalkioti po mokyklos ir t.t. Kaip ir darydavau viską pagal tėvų nurodymus, bet va imdavo kartais ir kažkas susisukdavo galvelėje, sugalvodavau su draugėmis kur nueiti ir pan. O paaugus dar ir maištas prasidėjo...Vat prisimenu save ir pradedu bijoti. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Eureka @ 2010 07 19, 18:26)
Kaip ir darydavau viską pagal tėvų nurodymus, bet va imdavo kartais ir kažkas susisukdavo galvelėje, sugalvodavau su draugėmis kur nueiti ir pan. O paaugus dar ir maištas prasidėjo...Vat prisimenu save ir pradedu bijoti. g.gif

kad su draugais pasivaikščios ar ilgiau nei leista su kompu pažais tai čia niekai.
ir maištaut paauglystėj yra normalu.
kas dėl saugumo, tai svarbu, kad vaikas žinotų, kad negalima ne tai kad su nepažįstamais kalbėti, bet ir adreso duoti, nuotraukų siųsti. o tėvams kartais reikia peržiūrėt history įrašus.
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 07 19, 17:46)

kaip kuriuose Kauno priemiesčiuose autobusas kartą į porą valandų važiuoja  g.gif
šiaip kompus galima sėkmingai sureguliuot kad vaikai kur nereikia neįlįstų arba iš viso kad veiktu tik nusatytu laiku.
o kas kaltas kad su degradu vyru gyvenat? valstybė? unsure.gif

kalbu apie pati kauna, man ir kalnieciai ir silainiai vienodas kaunas, neiskraipyk zmoniu teksto.ir nei karto nepamynejau kad MANO vyras degradas. ismok skaityti teksta, nes susidaro toks jausmas kad ieskai prie ko prikipti, matyt esi baisiai nelaimingas zmogus g.gif unsure.gif
Atsakyti
mano sunui 5 metukai-as irgi bijau ji palikt, isleist is kiemo su vyresniais draugais (vyresnieji daugiau kvailysciu primasto), taciau kartais susiemu ir bandau kas gausis, nes reikia vaikams parodyti, kad jais pasitikime ir laikome pakankamai suaugusiais. as savo sunui visad ir akcentuoju "mamyte labai bijo tave viena palikti ir vaziuoti su teveliu i parduotuve, bet tu jau didelis ir labai protingas, tikiuosi nenuvilsi manes''-suveikia labai gerai, vaikas nepridaro jokiu kvailysciu ir didziuojasi savimi, kad yra didelis.aisku, mes visada snekam kas galima ir kas negalima-pasakoju jam, tarp kitko, kokiu negeru dedziu yra, kaip negalima sneket su nepazistamaisiais, jei kas pristos turi pasakyti teveliam, negalima imt svirkstu, adatu lauke ir pan. (ta dalyka pradejau sakyt visai neseniai, kai atsitiktinai prie prekybos centro pamaciau besimetancius doh.gif )tad jis pas mus daugiau maziau zino, kad peiliai neimami, kai nera suaugusiu, ugnis ne vaikams, jei kas ateis, o musu nera, neiti prie duru ir pan. kol kas jis musu nenuvyle-tikrai protingas berniukas, bet ta sveika baime vis tiek yra, ir kartais labiau bijau ne del savo vaiko, o del kitu-juk gatvese pilna idijotu skraidanciu nenormaliu greiciu, didesni vaikai irgi prigalvoja nesamoniu ir pan.visumoj vaika palieku viena labai trumpam ir labai retai, nes mamos fantazija beribe ax.gif bet jei atsirastu neisvengiamas reikalas, manau palikciau ir ilgesniam laikui
Atsakyti
As saviske jau palieku,nes pratinu pries mokykla. Nepalieku visai dienai,bet 2-3 valandom palieku, ir noriai pasilieka 4u.gif nupirkom mobilu,kad jei kas ,kad galetu susisiekti su mumis. Pirma karta labai bijojau palikt unsure.gif Manau svarbiausia prasilauzt,nes kita karta aplinkybes privercia taip elgtis 4u.gif
Atsakyti
Sunku surasti kompromisa g.gif Siais laikais tiek visokiu nesamoniu vyksta, kad bijai net seselio doh.gif Mums jau virs 6 m, bet bijo pasilikti, bet ir as bijau palikti...Dabar toks issiblaskes paliko, kad nezinau ko ir tiketis palikus blush2.gif todel susiplanavau taip, kad butu visiems gerai (3 lelius lotuliukas.gif isspres visus reikaliukas, ar taip, ar kitaip jo norime) tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(agute07 @ 2010 11 03, 07:11)
Sunku surasti kompromisa  g.gif Siais laikais tiek visokiu nesamoniu vyksta, kad bijai net seselio doh.gif Mums jau virs 6 m, bet bijo pasilikti, bet ir as bijau palikti...Dabar toks issiblaskes paliko, kad nezinau ko ir tiketis palikus  blush2.gif todel susiplanavau taip, kad butu visiems gerai (3 lelius  lotuliukas.gif isspres visus reikaliukas, ar taip, ar kitaip jo norime) tongue.gif

Mano dukrytė panašaus amžiaus tai irgi dar prisibijau palikti ją vieną namuose,nors manau tikrai išbūtų valandą- kitą, bet kadangi yra dar keli vaikučiai tai manau geriau vėliau vyresnėlę pratinti nei ankščiau, spės dar prisibūti... blush2.gif O ir man pačiai reikėtų kažkaip priprasti, kad duktytė auga, bet matyt ne veltui sakoma pradžioje sunku, o paskui pripranti ir jau ne taip viskas baisu kaip įsivaizduoji ar prisiklausai aplinkui... rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 0rchideja: 01 gegužės 2011 - 13:27
Manoji mergytė 5 m. Gyvename nuosavame name. Ji "nepatirs" to daugiabučių vaikų buvimo lauke, ėjimo iš buto į butą, kaip mes gyvenom. Tačiau jau ne kartą prašė palikti ją vieną ir namuose, ir kieme - jūs važiuokit į parduotuvę ir pan.
Pirmiausia, mums patiems reikia su tuo palikimu susitaikyti, suprasti, kad vaikas auga - pasitikėti. Teisingai dauguma sakot - neapsaugosim nuo visko. Jau greit mūsų mergytė eis į I-ą kl., o tada jau per didįjį stiklą nesužiūrėsi, mums darbai, o ji, maža pas kokią draugę, į kokią parduotuvę kt. miesto gale sugalvos nueit.
Aš vis dar bijau ją palikt vieną ir vyrą baru, kad nepaliktų unsure.gif
Sėkmės visoms ir man 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Eureka @ 2010 07 19, 12:58)
Pas mus irgi ne ką geriau. Papasakosiu vieną perskaitytą istoriją. Viena mam prekybos centre pametė  5 m. mergaitę. Paskui pasirodė, kad ją išvedė geras dėdė (pedofilas). Nusivedė kažkur į namo laiptinę, nurengė, matyt, dar kažką buvo sugalvojęs, bet išsigandęs pabėgo. Mergaitę rado po vieno namo balkonu praeivis. O buvo žiema, šalta, o ji pusplikė.

''bomzas'' mergaite ir isnaudojo,per tv rode cry.gif pati liudininke pamaciusi sake,mergaitei ant lupu buvo baltas skystis.kai mama atejo,mergaite pasake .daugiau taip nebedarysiu(kad daugiau nebeis) vaikui sokas buvo !!!!!!

o ka daryti vaikui,kai patevis zagino,o mama suzinojusi nieko nedare,ir uzgauliojo dukra kodel ji nepasake,o pati tuo metu gere.ir kartu su juo toliau gyveno.o kaip dukra uzaugo,norejo ji pasodinti.o motina stojo jo pusen.ir isdave savo dukteri .netgi savo pacios namuose negali buti saugus schmoll.gif


atsiprasau visai ne i tema,bet man labai labai gaila tu vaikuciu,nuo padugniu verysad.gif kur teisingumas g.gif as ir del savo berniuko bijau .....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Uodegyte: 02 gegužės 2011 - 10:22
As vaikysteje buvau gana rami. Bet buvo toks atsitikimas :
nezinau kiek man metu buvo gal 5, ogal 7.Tevai dirbo. Su keliais metais vyresne pussesere,kuri matyt mane priziurejo zaideme balkone - 4 aukstas.
Kiek prisimenu neturejau jokio baimes jausmo, nes perlipau i laukine puse ir vaikstinejau ten isikibusi. Kita diena balkonas buvo uzkaltas. Gerai ,kad gerai baigesi.
Atsakyti
3,5 metu pupai esam palike neilgiau 20 min viena
Atsakyti