Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

QUOTE (Gosh @ 2004 03 28, 12:10)
Zinok,Ema,as ir,negaliu,per daug esu baili sad.gif Jau i parduotuve lekiu ant staigiuju,niekur nezioplineju,bet nieko,susitvarko mergiote,pasedi prie kompo,filmukus isijungia.Reik pratint,bet kaip bijauuuuuu doh.gif

va, va..... reikia, bet sad.gif
Atsakyti
jei neklystu, berods, JAV iki 12 metu vaiku be prieziuros palikti net trumpam negalima unsure.gif nes, rodos, baudzia uz vaiku neprieziura... idomu, kodel pasirinktas tas 12 metu amzius? nes man atrodo, jog vaikai gerokai anksciau gali tapti ir tampa savarankiski g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuike: 28 kovo 2004 - 16:20
aš savarankiška buvau jau 6 metų. Iš pilymo gatvės į savanorius viena truku važiuodavau į daržą, o pirmokė jau varydavau viena pas mamą į darbą į kirtimus tongue.gif , bet savo Dovydo vieno nepaleidžiu, ne bent pas močiutę kieme su vaikais laksto ir tai kas nors prie lango dižuruoja biggrin.gif
Atsakyti
Aha,as ir jau nuo 5 metu savarankiska buvau biggrin.gif Vazinedavau sau ramiai is vieno miesto galo i kita,jau nuo 7 metu budavau vasaros stovyklose pastoviai,pati vazinedavau sportuot i kita miesto galo,varynejom i varzybas po Lietuva,viena likdavau ir miegot nakti,kazkaip net jokios baimes nebuvo,jokio pasimetimo.Matyt toki musu savarankiskuma pas dauguma isugde savaitiniai vaiku darzeliai,o dar siaip is tikruju ir laikai visai kitokie buvo,nebuvo jokiu blogybiu tokiu kokios vyksta dabar.Nors tiesa sakant kazkaip anksciau tevai taip su mumis neuzsiiminedavo kaip mes su savo vaikais dabar,jie pastoviai tik dirbdavao ,kovodavo parduotuvese del prekiu deficitiniu,stovedavo ilgose eilese ,kad va kazko nupirkt vaikams thumbup.gif O mes patys ruosdavomes kaip sakant gyvenimui dukdami kieme su vaikais,o ir prisigalvodavom kiek visko idomaus,o va dabar vargu ar surasi kokia kruvele vaiku ramiai zaidziancia ar bulve,ar Ali baba ar dar ka,ne,jie dabar tik kruvomis i kompiuterines,dar i koki kampa parukyt ar dar kokios zoles ragaut mad.gif Va butent del tokio dabartinio vaiku,paaugliu gyvenimo ir noris kuo ilgiau laikyt ta vaika prie saves,nesinori skubet paleist taip staigiai i ju toki laisva gyvenima sad.gif
Atsakyti
tame ir reikalas, kad apsidairius nėra vaikų, su kuriais žaistų kvadratą, ar kitus ž-aidimus, turbūt mūsų karta visai kitokia unsure.gif
Atsakyti
Priklauso nuo vaiko turbut. Ir nuo to, kiek mama vaiku pasitiki. Kanadoj negalima vaiku vienu namie palikti iki 12 metu amziaus ohmy.gif. Na, ta prasme, jeigu niekas "neuzskiniuoja", tai niekas ir per galva neduoda. Bet jeigu taip "susektu" - butu nekas. Buna, kad kaimynai "paskundzia", jeigu pamato, kad mazas vaikas vienas namie...
Atsakyti
kartais pagalvoju: gal būtų gerai ir pas mus tokia tvarka g.gif . Bet iš kitos pusės laikai tikrai ne tie, ramiau buvo anksčiau, o dabar - šakės dry.gif . Darželyje viena mama pasakojo: vaikščiojo su vaiku lauke, gražiai sau vaikelis su dviratuku važinėjo. Priėjo du pasanai ir atėmė dviratuką vidury baltos dienos, o mam ka net žad prarado. Tai jei nepaiso suaugusiųjų, tai ką jiems reiškia 6-metis blink.gif Na turbūt ir mes iki 12 metų vienų vaikų napalikinėsim wink.gif
Atsakyti
As savaji ir i lauka viena bijau isleist, nors jam jau beveik penki metai...
Atsakyti
Maniau, kad aš viena tokia paranoikė: dukrai jau 4,5 metukų, o aš vis bijau ją išleisti vieną į kiemą, nors gyvename ne didmiestyje, o rajono centre. Tiesą pasakius, mes ir to kiemo neturime, nes iš laiptinės patenki į nejudrią gatvelę. Viena vyresnės mergaitės mama pasakojo, kad kai jos dukra panašaus amžiaus pradėjo prašytis viena į kiemą, tai "atsinešdavo" ne tik skambių žodžių, bet ir tokių naujienų, nuo kurių mamai, kitos kartos atstovei, kraujas užvirdavo. Pasirodo, vyresnieji vaikai (7 - 10 metų, tarp kurių ir mergaitės) liepdavo prieš visus nusimauti apatines kelnaites ir visiems kuo detaliausiai viską demonstruoti tol ir tam, kad kiti vaikai paskui draugautų. Tai savotiška "prisirašymo" prie kiemo chebros procedūra...
Atsakyti
Vaikas nelugu vaikui, o ir kiemas taip pat,
savo kieme tikrai neisleiciau savo maziaus
bet nuejus pas sese ,jos mergytei6,paliekam kieme rolleyes.gif
ir kas 5 min lakstau ziureti
Sese is manes juokes,o as negaliu ramiai sedet
Atsakyti
Pats nezinau kodel, bet mes taip pat nepaliekam mergicku vienu.. Kazkaip gaunasi reflektyviai instinktyviai.. (gal zmonos salygojama).. Nors prisimindamas savo vaikyste, ka as savarankiskai isdarinedavau buto, kiemo, gatves ir lauku erdvese, tai dabar tokiu fokusu ar marsrutu net pries panas turbut nepakartociau.. ohmy.gif Del USA ir Kanados istatymu mane kiek nuraminot, galesiu savo intuityviam elgesiui suteikti kazikoki pasiteisinima..
Atsakyti
As savo penkiameti, praeita vasara buvo 4,5 metu, pabandziau palikt lauke viena. Jis aisku sutiko, o mes suvyru pirmyn atgal nuo vieno lango prie kito. Baigesi vasara, baigesi vargai, o namuose palikom viena netycia. Mes susiruosem i parduotuve savaitgali, o jis sako nenoriu, tai ir palikom, skambinom kas 5 min, o mazius pasirodo liko todel , kad miego norejo. Nuo to karto paliekam drasiau, retkarciais paskambindami. g.gif Nu neramu, bet kai pats papraso paliekam ir gryze randam mieganti, todel priejom isvados, kad vaikas miego nori ir navaziuoja kartu.
Atsakyti