Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

Tikrai dar ilgai savo dukros vienos nepalikinesiu,niekas dar nezino kas ju mazose galvelese gali susisukt,nors kiek bepazintum savo vaika smile.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes (ir teveliai)!

Nepykit uz spam'inima, bet rasau darba ir turiu tokia mini apklausele apie tai kaip vaikai bando jus ikalbeti jiems ka nors nupirkti.
Labai dekinga uz kiekvieno is jusu atsakyma (pildyti jei turite 3-16 metu vaika)!

http://www.manoapkla...ausa/220446815/
Atsakyti
as pati buvau paliekama visai dienai namuose nuo penkeriu metu, nes labai nenorejau eiti i darzeli. vaikai viska supranta, tik jiems reikia viska paaiskinti normaliai. mano atveju, viskas buvo gerai, nesamoniu neprikreciau.
ir , manau, nesamone vaiku vienu nepalikti iki 7-8 metu. vaikas turi mokytis savarankiskumo. bigsmile.gif
Atsakyti
Pradejom pratint nuo 6metuku, is pradziu tik pusvalandziui, paskui valandelei...
Dabar jau 8m., bet ilgiau nei 2val vieno nepaliekam unsure.gif 4u.gif
Atsakyti
nelabai isivaizduoju.
tarkim turite vaika pradinuka. jis grizta is mokyklos 2 val dienos. tetis ir mama dirba. kas ji tada priziuri, jei jau manote, kad vaiko vieno neglima palikti?? ar nedirbate, nes reikia pradinuka priziureti? tikrai keista, kaip taip vaiku nepasitikima. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(eureka5 @ 2010 05 09, 12:29)
as pati buvau paliekama visai dienai namuose nuo penkeriu metu, nes labai nenorejau eiti i darzeli. vaikai viska supranta, tik jiems reikia viska paaiskinti normaliai. mano atveju, viskas buvo gerai, nesamoniu neprikreciau.
i

mano atveju - po gaisro namuose - nerimo atakos visam gyvenimui. neprikrėčiau, užgęsinau, bet.
Atsakyti
QUOTE(eureka5 @ 2010 05 09, 21:04)
nelabai isivaizduoju.
tarkim turite vaika pradinuka. jis grizta is mokyklos 2 val dienos. tetis ir mama dirba. kas ji tada priziuri, jei jau manote, kad vaiko vieno neglima palikti?? ar nedirbate, nes reikia pradinuka priziureti? tikrai keista, kaip taip vaiku nepasitikima.  doh.gif


Mokyklose yra prailgintos grupes, vaikai jose buna iki 18val. Galima samdyti aukle toms kelioms val., kad paimtu vaika is mokyklos ir pabutu kol tevai sugris, arba tartis su kaimyne, kad retkarciais uzmestu aki, ar bent valgyti padetu pasisildyti, kad neivyktu jokiu netiketumu... Zinoma, uz kazkoki atlygi. Aisku, cia igyvendinama tiems, kurie gali skirti tam lesu. Beto, manau, kad pirmokams-antrokams tokios pagalbos tikrai reiketu. Kalbu is patirties, nes pas mus berniukas 8m., antrokas, tikrai ganetinai protingas ir savarankiskas, bet tikrai jam dar per anksti grizti vienam ir buti iki vakaro schmoll.gif baisoka net ir raktus palikti, o ka kalbeti apie maisto pasisildyma ant dujines vyrykles blink.gif sumustini susitepa viskas ok, bet kai pagalvoju, kad budamas vienas uzdega vyrykle ir uzsizaides arba kazkuo uzsiemes apie ja pamirsta, tai net siurpas nukrecia verysad.gif
Bet aisku, kiekvienam reikia kazkaip suktis is situacijos. Vaiku reikia pasitiketi, bet tikrai ne 100% 4u.gif
Atsakyti
pati kol kas vaiku neturiu, gal kai turesiu, kitaip kalbesiu. smile.gif
tiesiog kai buvau pradinuke, neatsimenu kad kuria klasioke kas nors priziuretu. visos kartu zaisdavom tai pas viena, tai pas kita ar kieme. tevai dirbdavo ir budavo normalu. na, kiti laikai buvo. smile.gif
Atsakyti
As pati buvau savarankiskas vaikas, viena nuo 6 metu budavau. Bet gyvenome ramiame mazame miestelyje.

Savo vaiko turbut ilgai nepaliksiu vieno, gal iki 7-8 metu. Mano pazystami beveik visi samdo aukles, kad paiimtu pirmokelius is mokyklos. Kiti samdo, kad isleistu i mokykla, nes tevai i darba anksti, vaikui dar per anksti, o iseina paskui duris pamirse uzrakinti, apie saliko uzsirisima padoriai net kalbos nera smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(Hellė @ 2010 05 10, 09:41)
Mokyklose yra prailgintos grupes, vaikai jose buna iki 18val.

mokyklose prailgintos grupes yra pirmoje, max antroje klaseje.
ir pas mus jinai buvo iki 17 val.

QUOTE(Hellė @ 2010 05 10, 09:41)
ar bent valgyti padetu pasisildyti, kad neivyktu jokiu netiketumu...

o kokie netiketumai gali i vykti sildant valgi mikrobangeje?

QUOTE(Hellė @ 2010 05 10, 09:41)
Beto, manau, kad pirmokams-antrokams tokios pagalbos tikrai reiketu. Kalbu is patirties, nes pas mus berniukas 8m., antrokas, tikrai ganetinai protingas ir savarankiskas, bet tikrai jam dar per anksti grizti vienam ir buti iki vakaro  schmoll.gif  baisoka net ir raktus palikti

na cia jau sakyciau per daug pereksliska, kad antrokui ( jeigu tai yra psichiskai sveikas vaikas) per sunku grizti namo ir pabuti kelias valandas kol tevai grizta.
Sutikciau, jeigu namo reiketu grizti naudojantis visuomeniniu transportu, nors pati tokiu metu naudodavausi jau - kazkaip keista kai tai prisimenu.

Del vieno vaiko galvos taip nesukau, bet va rudeniui jau ruosiuosiu psichologiskai, nes namuose bus dviese - o tai ne tik dvigubai didesne tikimybe ko nors prisigalvoti, bet ir tarpusavio mustynes, bei daiktu nepasidalinimai.

Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2010 05 10, 13:23)
mokyklose prailgintos grupes yra pirmoje, max antroje klaseje.
ir pas mus jinai buvo iki 17 val.
o kokie netiketumai gali i vykti sildant valgi mikrobangeje?
na cia jau sakyciau per daug pereksliska, kad antrokui ( jeigu tai yra psichiskai sveikas vaikas) per sunku grizti namo ir pabuti kelias valandas kol tevai grizta.
Sutikciau, jeigu namo reiketu grizti naudojantis visuomeniniu transportu, nors pati tokiu metu naudodavausi jau - kazkaip keista kai tai prisimenu.

Del vieno vaiko galvos taip nesukau, bet va rudeniui jau ruosiuosiu psichologiskai, nes namuose bus dviese - o tai ne tik dvigubai didesne tikimybe ko nors prisigalvoti, bet ir tarpusavio mustynes, bei daiktu nepasidalinimai.


Pas mus prailgintos grupes yra iki 4klases, jei susidaro reikiamas skaicius vaiku. Visada dirba iki 18val. Keturioms klasems antrokeliu net ne viena prailginta grupe siais metais susidare. Kiekvienoje mokykloje manau skirtingai.
As kalbejau ne apskritai, o apie savo patirti. Babuti tenka ne dvi ir ne tris valandas, o po 5-6val., manau, tai ganetinai ilgas laiko tarpas antrokeliui. Kiekvienas vaikas individualus, galbut jusiskis ramiai sau grizta namo, pasisildo valgyti, paruosia pamokas ir t.t. Taciau ne visi vaikai tokie atsakingi ir susikaupe, ir ne todel, kad jie protiskai atsilike, o tiesiog skiriasi ju budas.
Pats namo jis pareina (kai kazkas yra namuose), taciau raktus jam patiketi kol kas dar manau tikrai ankstoka, nes issiblaskymo pilnas schmoll.gif Jau po truputi pratinam prie minties, kad kitais metais keliaus is mokyklos pats, kaip ir ka tures daryti namuose iki kol mes grisim. Matau, kad jau pats nori tapti savarankiskesniu, laukia kitu metu.

O del dvieju vaiku palikimo namuose, man taip pat kyla didelis nerimas, nes sese siais metais pirmoke, lanko prailginta, kitais metais galvojam, kad dar pusmeti palankys prailginta, kol brolis apsipras buti vienas namuose ir tada jau grizines kartu.. Nors kol kas sunkiai isivaizduoju, nes pas mergaite fantazija beribe..

P.s mikrobanges neturime, todel ir kyla tokios mintis blush2.gif kai palikinesime viena, teks isigyti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hellė: 10 gegužės 2010 - 15:54
as viena buvau paliekama nuo 3 klases.pasikebdavau bulviu su elektrine plytka pakurdavau krosni.viena iseidavau i mokykla kai tevai dirbo rytinej ir viena pabudavau kai dirbo popietinej. nezinau kodel tevai nesikeite pamainom taip,kad jos nesutaptu g.gif manau mama pati zino kokio amziaus vaikas gali pabuti vienas.jug yra vaiku kuriuos ir 16 baisu vienus palikti unsure.gif
Atsakyti