Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

QUOTE(Upokšnis @ 2010 01 07, 09:53)
Kodėl seneliai turi atostogas aukoti anūkų priežiūrai  g.gif Jei anūkas mokyklinukas - seneliai tikrai ne 30 - mečiai ir ne 40 - mečiai. Žmonės nori pailsėti, o ne paskui anūkus lakstyti  mirksiukas.gif


Betgi ir ne visi tuos senelius turi!!!
Na, gerai, turiu anyta 75 metu, priciuozus boba, kuriai nei vaiko, nei gyvuno, nei augalo nepatikeciau!
Taip, tevai mane seneliams palikdavo, bet seneliai paskui mane neturejo lakstyti (ir nelakste), nezaide su manim, neuzsieme, knyguciu neskaite man ir t.t. As pati sau susigalvodavau uzsiemimu ir NIEKADA jiems jokiu problemu nepridarydavau.
O siais laikais, jei tevai palieka vaikus savo tevams, tai paskui juos ir lakstyt reikia, ir saugot, ir uzsiimt. Tik ar visada seneliai turi tam laiko, sveikatos ir noro (o kai kada ir pinigu)? O as net ir prie geriausiu noru netureciau kam savo vaiko palikt. Milijonu neuzdirbam, tai stovyklos irgi atkrenta. O jei ir stovyklai sutaupytum, tai ka tos 2 sav. uzimtumo per metus duoda? Lasas juroj...
Atsakyti
Sveikos mamos, aš gal ir ne įtema bet labai labai reikia pagalbos.
Man reikia jūsų pagalbos esu mama 6men sūnelio ir studente. Rašau bakaluro darba tema:Šeimos ir darbo suderinimo problemos mamų auginančių vaikus iki mokyklinio amžiaus.reikia atlikti tyrimą. Galinčios padėti prašau parašykite man jurgitamuse@yahoo.co.uk
Ačiū. Laukiu.
Atsakyti
QUOTE(Niurzga @ 2010 02 06, 15:57)
Sveikos, papasakosiu pamoką kurią gavau, gal pasimokysite ir jūs  4u.gif


Cia labai gera pamoka,kad vienu vaiku palikti negalima schmoll.gif

Atsakyti
Man juokingai skamba mamų pasiteisinimai, kad jau seneliai pavargę, tetų nėra ir t.t. Tai jei nenorit, tingit , gėdijatės paklausti žmonių, paprašyti pagalbos, tai jūsų bėda, o ne vaiko. Aš už įstatymus, kurie labai griežtai baustų be priežiūros paliekamus vaikus - tiek namuose, tiek kiemuose.
Kaip sprendžiam problemą? Kai vaikas iš ligų neišlipo - dirbdavau naktimis, artėjant vasaros atostogoms, apskambinu visas savo, vyro tetas ir pusseseres. Jau kelias vasaras paauglės kartu gainiojasi su vaiku aplink namus. Galvojat daug kainuoja? 16-metei ir 10 lr į dieną pakanka. Į parduotuvę einam kartu - paimam vasara dviratį, žiema rogutes, rudenį su botais per balas, per lietų su skėčiai gaudynių ir laiką kartu leidžiam ir pasivaikštom, dienos įvykius aptariam. O šiaip, visas laikas planuojamas, kad netektų po to gailėtis patingėjus ar nepanorėjus atlikti savo pareigą.
Visada kai nori, ieškai galimybių, kai nenori - priežasčių.
Atsakyti
QUOTE(Nireglina @ 2010 03 07, 16:47)
Mano vyresnėliui neseniai suėjo 6 m. Dar nesam palikę vieno. Nebuvo būtinybės. Be to jis ir pats nenori. Už 1.5 m. vaikas keliaus į mokyklą. Vis galvoju, gal jau laikas jį pratinti nors trumpam pabūti namie vienam g.gif


Aš esu tokios nuomones kad pratint vaika reikia po truputeli pasilikti vienam,savarankiskumo.Kada sūnui buvo 5 metukai po truputeli pradejau pratint pasilikt vienam.pirma karta pasakiau kad tumpam nubegsiu i parduotuve. O pati pastovejau uz duru(neramu buvo) pasiklausiau ar neverkia.Neverkė.As pasakiau ačiū ,kad pabuvai vienas,tu man labai padėjai.Jis savimi didziavosi.Antrą kartą aš jau nulėkiau į parduotuvę.Taip po truputėli prisipratinom pasilikinėti.Aš su juo nuo mažens daug kalbėjausi kas gerai ,kas negerai,kur yra jo daiktai sudėti, kuriuos jis gali imti žaisti,žiūrėti.Ką gali imti su suaugusių priežiūra.Kartu mes ir nuo mažens tvarkomės.Leidžiu ir dulkes pavalyti,ir grindis plauti,indus išplauti..Padėkoju už atliktą darbą,ir niekad netaisau jei ten kažką ir ne taip pavyko padaryt.Kartu ir maistą kartais gaminam.Reikia pratinti ir vieniem pasilikt,ir savarankiškumo.Nes pradėjus į mokyklą eiti bus labai sunku.Man nebuvo sunku,jei ateidavo iš mokykos manęs nebūdavo jis pats atsirakins duris,užsirakins,persirengs. ir nevalgęs nebus žino kas kur padėta pasiims pavalgys.O štai draugės vaikas vienodo amžiaus, o ir dabar (11 metų jau) nesugeba nei jogurto iš šaldytuvo pasiimt,turi mamytė paduot, o ką jau kalbėt apie kažkokį pasitvarkymą.Taip kad mamytės netūpinėkim,nešokinėkim apie savo vaikučius perdėtai,viską darykim su saiku.
Papildyta:
QUOTE(ignasser @ 2010 04 14, 09:29)
Man juokingai skamba mamų pasiteisinimai, kad jau seneliai pavargę, tetų nėra ir t.t. Tai jei nenorit, tingit , gėdijatės paklausti žmonių, paprašyti pagalbos, tai jūsų bėda, o ne vaiko. Aš už įstatymus, kurie labai griežtai baustų be priežiūros paliekamus vaikus - tiek namuose, tiek kiemuose.
Kaip sprendžiam problemą? Kai vaikas iš ligų neišlipo - dirbdavau naktimis, artėjant vasaros atostogoms, apskambinu visas savo, vyro tetas ir pusseseres. Jau kelias vasaras paauglės kartu gainiojasi su vaiku aplink namus. Galvojat daug kainuoja? 16-metei ir 10 lr į dieną pakanka. Į parduotuvę einam kartu - paimam vasara dviratį, žiema rogutes, rudenį su botais per balas, per lietų su skėčiai gaudynių ir laiką kartu leidžiam ir pasivaikštom, dienos įvykius aptariam. O šiaip, visas laikas planuojamas, kad netektų po to gailėtis patingėjus ar nepanorėjus atlikti savo pareigą.
Visada kai nori, ieškai galimybių, kai nenori - priežasčių.


Ne pas kiekvieną krūva giminių.Kievienam savo problemos.Įdomu kaip galima nakti atidirbus vaiku pasirūpint.Juk ištisai be miego ilgai netempsi.Jei nakti dirbi o diena vaiku rūpintis reikia.
Atsakyti
Saugiai niekada vienus palikusi nesijaučiu. Todėl prašau kaimynės pabūti. Septynerių - dešimties jau drąsiau palikti, bet kai krūvoj - fantazija beribė mirksiukas.gif
Atsakyti
Maniske triju tik, tai esu palikusi tik i rusi begdama ar siuksles nesdama. pirma syki, kai i rusi ejau, tai labai baisu buvo - skubejau, bet ji pati nenorejo eiti. sako pabusiu, kazka ten uzisemusi dare. man sako eik, eik, tik valgyt palik lotuliukas.gif
o seip manau, kad daug priklauso nuo paciu vaiku. yra ramesniu, kurie gali kad ir 5 metu budami pusdieni lipdyti, piesti, su lelem ar masinytem zaisti. o yra tokiu energingu, kad itariu neramu vienus ir 15 metu palikti. turiu pavyzdziu, kai ir 10-meciams po mokyklos samdomos aukles, nes vyrukams energija per krastu liejasi, gali visokiu zbitku sugalvoti.
Atsakyti
QUOTE(ignasser @ 2010 04 14, 08:29)
Man juokingai skamba mamų pasiteisinimai, kad jau seneliai pavargę, tetų nėra ir t.t. Tai jei nenorit, tingit , gėdijatės paklausti žmonių, paprašyti pagalbos, tai jūsų bėda, o ne vaiko. Aš už įstatymus, kurie labai griežtai baustų be priežiūros paliekamus vaikus - tiek namuose, tiek kiemuose.
Kaip sprendžiam problemą? Kai vaikas iš ligų neišlipo - dirbdavau naktimis, artėjant vasaros atostogoms, apskambinu visas savo, vyro tetas ir pusseseres. Jau kelias vasaras paauglės kartu gainiojasi su vaiku aplink namus. Galvojat daug kainuoja? 16-metei ir 10 lr į dieną pakanka. Į parduotuvę einam kartu - paimam vasara dviratį, žiema rogutes, rudenį su botais per balas, per lietų su skėčiai gaudynių ir laiką kartu leidžiam ir pasivaikštom, dienos įvykius aptariam. O šiaip, visas laikas planuojamas, kad netektų po to gailėtis patingėjus ar nepanorėjus atlikti savo pareigą.
Visada kai nori, ieškai galimybių, kai nenori - priežasčių.

Man labai idomu kokia butu nuomone jei augintumet ne viena vaika...su vienu manau tikrai nera didele problema ,gal ir ta 16-mete kaip rasot gali pabuti uz 10lt ,o vat kai tarkim du nedidukai,ar net trys vaikai,vargu ar labai kas nores visus juos ziureti.
Atsakyti
o as jau nepamenu net nuo keliu po truputi paliekam viena. na juk netempsi kartu i parduotuve ar vaistine kai ji serga.... tai ir paliekam, susitariu, kad nupirksiu jai ka nors ar ijungsiu megstama filmuka. max viena pabuna iki pusvalandzio manau jau reiktu pradeti ir valandai palikti... g.gif
laukiu kada ismoks mobiliu normaliau naudotis tada bus lengviau ir paciai ramiau thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
mes pradėjom palikti neilgam 2-3 val.maksimumas nuo 9 metų,nes kai buvo 7 metai padarė eksperimėnta su maža pitarda tualėtė. gerai ,kad paradavėja tik tokia jam tik tokia maža,o tai butu doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
Aš saviškę palikau penkerių pirmą kartą gal kokiam pusvalandžiui, tai radau lygiai taip pat kaip ir palikau prie kompo.... Manau nieko čia baisaus, kaip kažkuri mama sakė, svarbu pažinti savo vaiką, jo judrumą ir t.t. 4u.gif
Atsakyti
Dar nebuvau palikus ir manu, kad iki mokyklos tikrai nepaliksiu. Kiek girdėjau, kad nori išleisti įstatymą dėl vaikų preižiūros, derina tik detales. Taigi gal tik nuo 12 metų pagal įstatymą vaikus galima bus palikti vienus, gal nuo 10 metų. Užsienyje net iki 12 metų vaikų į mokyklą neišleidžia, vieniems namuose neleidžiama būti. Patys vaikai gal ir nieko blogo nepadarys, tačiau supantis pasaulis toks nepatikimas. Ne tie laikai... Mane pačią 4 metų tik į autiką pasodindavo ir aš važiuodavau į darželį, kur pasitikdavo auklėtoja. Ta pati auklėtoja įsodindavo mane į tą autobusą, prie kurio mane pasitikdavo mama. Va taip anais laikais į darželius vaikus vedžiodavo kai kurie tėvai. Dėl to aš labai pykstu, nes vieną kartą pasikeitė auklėtoja, ir tada prasidėjo visa serija nuotykių su manimi...
Aš pati, nors buvau geras vaikas , tačiau viena (ir su draugėm) tokių velnių prisigalvodavau net 10-11 metų. Mes net parūkyti bandėm, ir rąstų krūvą padegti bandėm (kaimynai neleido smile.gif) ir t.t. O mano vyras gi koks, mažu būdamas ko tik neprigalvodavo... Jo rankos randuotos po tokių "nuotykių"... Vieną kartą jis buvo kokių 5 metų, su savo draugeliu nutarė į mišką nueiti. Nu ir nuėjo. Gerai, kad surado tėvai ilgai ieškoję. O tėvai jo abu mokytojai. smile.gif
Aš čia gal ne į temą kai kur, tačiau aš už, kad suaugusieji vaikus kontroliuotų bent iki 10 metų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eureka: 04 gegužės 2010 - 16:39