Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

QUOTE(gieruze @ 2010 01 07, 00:50)
na jei jau taip mastom, vadinasi mamayte ir tevelis turi labiau stengtis ir pasirupinti uzdirbti auklei  4u.gif


Kai tavo vaikas bus pradinukas, sėkmės stengiantis suderinti taip, kad vaikas nebūtų namuose vienas virš 4 mėn atostogų (3 mėn vasarą ir 6 sav. per mokslo metus).
Atsakyti
QUOTE(gieruze @ 2010 01 06, 12:54)
Sutinku, paverkti visada yra lengviausia, nei pasukti galva.
Juk vaiku atostogos nenukrenta is giedro dangaus, visi zinome, kad vaikiukai mokyklose tuti daug atostogu. Viska galima susiplanuoti.Visi dirba, tai ir planuoji, kad viena mociute pasiims 2 savaites, kita mociute pasiimas 2 savaites, tevelis, mamyte,o kur dar seneliai,ziurek, jau ir 3 menesiai uzsipilde. Kooperuojates ir atostogas vaikas praleidzia su suaugusiu turiningai, o ne kiauras dienas  pupso vienas prie teliko ar kompo. Galu gale visi dirabantys ir uzdirbantys, galima pataupyt vasaros stovyklai savaitei - dviem, truputi is seneliu, truputi is teveliu... maziau saldumynu ir atostogoms uzteks.
O gal salia jusu gyvena geri kaimynai, su kuriais galima susitarti. O gal gimine plati, turbut atsirastu kokia sena teta jau pensijoj... Variantu pilna, tik reikia dometis, bendrauti, kad ir lengvai ikireti kazkam, bet juk del svao vaiko, o ne del svetimo!


Tiesiog nuostabūs patarimai biggrin.gif

Kodėl seneliai turi atostogas aukoti anūkų priežiūrai g.gif Jei anūkas mokyklinukas - seneliai tikrai ne 30 - mečiai ir ne 40 - mečiai. Žmonės nori pailsėti, o ne paskui anūkus lakstyti mirksiukas.gif

Žinot, dirbantys ir uždirbantys šioje temoje nesilanko ir neiško patarimų, kur palikti vaiką per atostogas. Gerai uždirbantys gali leisti pinigus tiek stovykloms, tiek auklėms. Čia, kaip suprantu, patirtimi dalinasi tos šeimos, kurios dirba, bet uždirba tik egzistavimui mirksiukas.gif Ir ne visi seneliai gerai uždirba mirksiukas.gif

Nuoširdžiai linkiu, kad Jums nereiktų mokyklinuko vieno palikinėti namuose, kad vieno šeimos nario pajamų užtektų pilanverčiam žmogaus gyvenimui (maistui, būstui, ligoms, rūbams, batams ir t.t.), kad galėtumėt pasisamdyti auklę vaikui prižiūrėti, kad kiekvienais metais galėtumėt vaiką išleisti stovyklauti bent mėnesį (10 d - tik 700 lt), kad visi giminės, kaimynai būtų geriečiai ir Jūsų vaiką prižiūrėtų savo atostogų sąskaita.
Atsakyti
sveikos.visokiu nuomoniu yra ir bus.Mano mergyte mazesne kai buvo daznai sirgdavo, tekdavo tai uosviams palikt, tai mamai.Ji gryzdavo isbalansuota, nervuota, visi gyvena tolokai nuo musu kas vakara neprivazinesi, skambindavom po kelis kartus per diena, ji visai susigraudindavo, neskambindavom, laukdavom kol pati paskambins, vel blogai.todel dabar, kai ji jau gali pati savim kazkiek pasirupint, ji mieliau pasilieka namie.apsirenkt moka, pavalgyt yra palikta, telefonas yra.112 numeri moka net nakti atsikelusi.i darzeli buvo gaisrininkai ateje, jiems viska isaiskino.aisku vasara vaziuoja pas senelius, gryzt nenori, o rudeni ar ziema koks skirtumas, vistiek namie sedeti reik, tai ji renkasi namus.Kieme pasilieka viena jau nuo triju metuku, aisku su vyresniu vaiku prieziura ir tokioj teritorijoj, kad as matyciau ja per langus.sia vasara, budama beveik 5 metuku buvo isismaginusi i parduotuve begti su tokiom paciom mazom arba isvis viena.tai kai pamatem, gavo barti, namu aresta savaitei, po to niekur kojos nekele is kiemo.ta parduotuvyte salia, tik tiek, kad per gatvele tokia reik pereit.mes gyvenam mazesniam mieste, cia viskas paprasciau.Mano mama gyvena klaipedoje, ten niekada savo vaiko nepalikciau vieno kieme net 2 min.tikriausiai ir vienos nepalikciau ilgiau kaip pusvalandziui.
Atsakyti
Sveikos, papasakosiu pamoką kurią gavau, gal pasimokysite ir jūs 4u.gif
Dukrai buvo maždaug 7,5 metų kitai 6, vyresnėlė ką tik po ligos, oras vėsus, o mums į sodą reikia lapų sugrėbti ir obuolių surinkti (lapai galėjo ir palaukti, obuoliai nelabai), palikau merginas namuose, daviau darbo kambarį susitvarkyti, išsisiurbti, dulkes nuvalyti...ir televizorių atblokuotą palikom, kad galėtų pažiūrėti, nu žodžiu, kad būtų ką veikti, praeina nepilnas pusvalandis skambina mažėlė ir sako ,,mama žinok sesė pro langą iškrito (2 aukštas), bet parėjo namo, pro nosį negali kvėpuoti, bet pro burną kvėpuoja doh.gif" maždaug viskas gerai, tuoj pat prisiminiau, kad išvažiuodama į sodą mačiau kaimynę gydytoją grįžtančią namo liepiau lėkti pas ją, bet kaimynė atlėkė pirmesnė. Parskuodėm namo, vyresnėlė išvežta su greitąja į reanimaciją, mažėlė namie su kaimyne (beje policija atvažiavo greičiau nei greitoji g.gif )
Mano mergina sugalvojo išvalyti langus - langas trijų dalių dvi atsidaro, tai ,,reikėjo" išvalytą tą viduriniąją dalį iš lauko pusės verysad.gif koja nuo skardinės palngės nuslydo.

Niekas nelūžo, netrūko...stipriai susitrenkė, labai skaudėjo kelias dienas šoną, iš reanimacijos į kitą palatą perkėlė po paros iš ligoninės paleido dar po dviejų - nes pradėjo sienom lipti ir siausti.

Išsigando ir policija namie ir prie neštuvų pririšo ir kateterį pastatė ir kaklo įtvarą uždėjo...o mūsų šali nebuvo, jokio artimo žmogaus ir dar labai bijojo gauti barti verysad.gif

Beje mažė rūpestinga išėjo sesės parsivesti ir duris užrakino kad niekas neapvogtu kol į pirmą aukštą nulips.

Viskas galėjo baigtis kur kas liūdniau, bet jos angeliukas pagalvę pakišo, žemė prilyta buvo minkšta (žolytė), nukrito per vidurį tarp nupjautų rožių stagarų ir akmenukų krūvelės doh.gif

Aš gi berods viskuo pasirūpinau ir darbu ir pramoga, kad tik joms greičiau laikas prabėgtu, deja VAIKAI NENUSPĖJAMI 4u.gif tačiau kitos išeities nelabai ir yra iš mokyklos irgi grįžta ir pabūna vienos.

Sprendžiae ką daryti vasarą? leidžiu į dienines stovyklas, jos žymiai pigesnės. Išleidžiu ir į paprastą pigesnę stovyklą pvz. skautų, atsotogų vasarą gaunu ir aš, pabūna savaitę su močiute sode, šiek tiek pabūna ir vienos, na taip po truputį vasara ir prabėga.

Visoms linkiu gerai įvertinti vaiko judrumą, smalsumą, užimtumą, atsakingumą...ir išvengti nelaimių 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gieruze @ 2010 01 04, 08:04)
Nei as turtinga, nei savo, nei vyro tevu salia neturiu, taigi sedziu namuose viena su vaikuciais, vyras duona i namus parnesa, verciames kaip ismanydami. Tiesiog mano galva, jokie turtai ar neturtai vaiko sveikatos, gyvybes ir saugumo neatstos. Musu tevu laikais tos bjaurasties buvo maziau, zmones nebijodavo budami namuose palikt atrakintas duris, o dabar... Pasiziurekit aplinkui, kiek pedofilu, kiek plesiku, kiek sukciu ir kiek elektronikos, kuri sukelia nelaimingus atsitikimus ir t. t....
Na, gal as ir perdedu, bet esu tiek istoriju prisiklausiusi, kad net koja nekyla is namu be vaiku...

Nera nieko neimanoma. Zmogus, o ypatingai mama, tikrai ras iseiti, is padeties kaip atostogos 4 kartus per metus. Viskas yra imanoma, jei labai nori  4u.gif

sutinku drinks_cheers.gif


beje..usa tokios mamos,kurios palieka vaikus vienus namie senai butu policijos prieziuroj ir tikrintu kaip yra auginami ir po teismus patasytu sociai,nedgi atimami vaikai gali but ..(nesiplesiu perdaug).30 min palikt vaika nematau problemos...,bet kai valandu valandas palieka tokius mazus tai truksta zodziu.
ka daryt? kaip dirbt ? ir t.t. .... TAIGI JIE VAIKAI!!!!! Baisiau nei baisu. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Niurzga @ 2010 02 06, 13:57)

gerai,kad viskas gerai....deja dazniausiai mamos kol nenutinka tragedija ar nelaime tol galvoja,kad viskas bus gerai.
Ne bereikalo daugelyje saliu teveliai yra baudziami uz vaiku neprieziura ir aplinkiniai atitinkamai reagauoja.
Atsakyti
Laba diena, aš taip pat manau reikia įvertinti vaiko judrumą sumanuma. Mes saviške paliekame prie kompiuterio. g.gif nors ilgiau nei30min. nėra buvusi
Atsakyti
As saviskes ilgam dar privengiu palikti....I parduotuve aisku nueinu, ja palikus viena namuose, bet cia mazdaug pusvalandziui... Kazkada verkiant vyra reikejo nuvezti i darba tai viena pabuvo ir 1,5 val., bet man tuo metu kazkaip labai neramu buvo ax.gif Atsimenu is savo vaikytes kiek man kildavo minciu kai tevai mane palikdavo viena (mane kazkur nuo 4 m. palikdavo porai valandu) doh.gif ir duris butinai rakinu taip, kad jei kokia beda galetu pati atsirakinti ir iseiti - jei koks gaisras ar pan...
Atsakyti
Mano vyresnėliui neseniai suėjo 6 m. Dar nesam palikę vieno. Nebuvo būtinybės. Be to jis ir pats nenori. Už 1.5 m. vaikas keliaus į mokyklą. Vis galvoju, gal jau laikas jį pratinti nors trumpam pabūti namie vienam g.gif
Atsakyti
Niurzga,skaitant tavo posta man siurpuliukai per oda begiojo,visa laime kad mano dickiai jau gali pasirupinti mazyliu,ir as be problemu galiu keliauti kur tik noriu,bet buvo nutikimas ir man kai teko sestadieni mudviem su vyru dirbti,maziukui tada gal 4 buvo o dickiui 6,tai siaubas,isejo abu i balkona ir saukia mama,kaimyne paskambijo i darba ir pasake kad vaikai balkone saukia mane,tai parlekiau kaip strele namo,ir apsikabinau taip stipriai stipriai dekodama dievui kad viskas gerai baigesi.
Atsakyti
as tai bijociau palikti viena.

Papildyta:
ir nebuvo baisu palik?
Atsakyti
QUOTE(Niurzga @ 2010 02 06, 15:57)
Sveikos, papasakosiu pamoką kurią gavau, gal pasimokysite ir jūs  4u.gif




blink.gif blink.gif blink.gif Siaubas,kai perskaiciau net silpna pasidare doh.gif As tokiu ar net panasiu situaciju labiausiai ir bijau,nes vaikiukai tikrai nenuspejami ir nezinai kas tuo metu jiem gali sauti i galva verysad.gif
As savo merginos dar nesu palikusi vienos bet neisivaizduoju ka darysiu kai teks,labai bijau ir neisivaizduoju kaip reikes man prie to priprasti schmoll.gif rolleyes.gif
Atsakyti