Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

QUOTE(argus @ 2010 01 04, 05:03)
Gerai kad tu tokia turtinga ir gali sau leisti samdytis auklę arba turi tėvus, kurie prižiūrės tavo mažylį mokyklos atostogų metu (pradinėse klasėse tai būna spalio savaitę, Kalėdinės 2 sav., pavasario 2 sav. ir vasaros du-trys mėn.), tuo metu kai tu dirbsi. Kai tokių galimybių nėr - palieki vieną. Beje prisimink kai tu augai - taip pat su tavim iki 12 m buvo kažkas iš suaugusiųjų? Aš kai augau tai per atostogas buvau viena nuo pat 7 metų. 4-5 metų palikti vienus sutinku - per maži, bet jau nuo 7 - manau jie jau pakankamai protingi.



Nei as turtinga, nei savo, nei vyro tevu salia neturiu, taigi sedziu namuose viena su vaikuciais, vyras duona i namus parnesa, verciames kaip ismanydami. Tiesiog mano galva, jokie turtai ar neturtai vaiko sveikatos, gyvybes ir saugumo neatstos. Musu tevu laikais tos bjaurasties buvo maziau, zmones nebijodavo budami namuose palikt atrakintas duris, o dabar... Pasiziurekit aplinkui, kiek pedofilu, kiek plesiku, kiek sukciu ir kiek elektronikos, kuri sukelia nelaimingus atsitikimus ir t. t....
Na, gal as ir perdedu, bet esu tiek istoriju prisiklausiusi, kad net koja nekyla is namu be vaiku...

Nera nieko neimanoma. Zmogus, o ypatingai mama, tikrai ras iseiti, is padeties kaip atostogos 4 kartus per metus. Viskas yra imanoma, jei labai nori 4u.gif
Atsakyti
Atėjo metas saviškį (7metų) pratinti pasilikti vienam 2 ar 3 val. Auklė susirgo, jam atostogų metas, jau matau , kad protingesnis, o ir man į darbą dabar tik kelioms valandoms. Anksčiau palikdavau pusvalandžiui ir nulėkdavau iki parduotuvės(žiūrėdavo filmuką). Vasarą į kiemą išeidavo vienas. Dabar duodu telefoną, žino reikalingus numerius (ir extra atvejais tfu tfu tfu), praeinu visus kambarius (langai, durys, dujos, elektr.prietaisai...). Būna pavalgęs, prigėręs blush2.gif , nes prisigalvoju po to, kad valgys, gers, dar pasprinks... doh.gif Pasakau aiškiai kada grįšiu ir laikausi duoto žodžio. O jau kaip giriu vėliau tėvui ,seneliams girdint.... tongue.gif
Atsakyti
As pamenu, kad 6 metu gryzdavau is mokyklos ir sededavau namie laukdama kol kas nors is namiskiu gryz, o kai mazesne tai tikrai lauke viena budavau. Bet kai pagalvoju, kad saviski palikti po metu kitu viena lauke tai net plaukai sausiasi, mums jau virs 3, bet viena palieku nebent uzmigusi 5 min iki parduotuves.
Atsakyti
QUOTE(gieruze @ 2010 01 04, 17:04)
Nera nieko neimanoma. Zmogus, o ypatingai mama, tikrai ras iseiti, is padeties kaip atostogos 4 kartus per metus. Viskas yra imanoma, jei labai nori  4u.gif

nu tai isduok ta stebuklinga recepta, kur deti vaika per vasaros atostogas (3 menesiai), kai darbe atotstogu isleidzia po 2 sav. ( seneliai irgi dirbantys, mociutei savo atostogu grafika reikejo jau dabar patvirtinti ).

p.s. nereikia idealizuoti anu laiku. Sugebedavau tiek is lauko grizti galva persiskelusi ( nuo krepsinio stovo ant asfalto dribau), tiek su perpjauta koja ( ant kazko nukritau), tiek namuose su visa sekcijos dalimi dardejusi zemyn ( stiprus smegenu sutrenkimas) - cia jau mokyklinio amziaus budama.
Beldziu tris kart i medi, kad jeigu maniskiai irgi yra pakankami nepasedos, bet bent jau tokiu dalyku nesugalvoja ir kazkaip be traumu auga.

Sunus - treciojas dabar po pamoku buna namie vienas ( arba per atostogas). Po keliu incidentu uzdraudeme tiek iseiti i kiema, tiek ka nors parsivesti namo. Pries tai du metus lanke prailginta grupe - siemet jau nebedare, nes norinciu be manes tik dar vieni tevai atsirado. Nuo rudens ir mazoji i mokykla zygiuos. va tada jeigu nebus prailgintos grupes, bus daug baisiau - kad dviese ko neprisigalvotu.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2010 01 06, 10:37)
nu tai isduok ta stebuklinga recepta, kur deti vaika per vasaros atostogas (3 menesiai), kai darbe atotstogu isleidzia po 2 sav. ( seneliai irgi dirbantys, mociutei savo atostogu grafika reikejo jau dabar patvirtinti ).


va va ir aš norėčiau išgirsti tą stebuklingą būdą - mano atostogos du mėnesiai, bet tai vis tiek negaliu būt per atostogas su juo visą laiką kaip beplanuočiau. Nes seneliai ir visi dirbantys, nėr kas pabūtų. Auklėms tiek neuždirbu.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2010 01 06, 06:37)
nu tai isduok ta stebuklinga recepta, kur deti vaika per vasaros atostogas (3 menesiai), kai darbe atotstogu isleidzia po 2 sav. ( seneliai irgi dirbantys, mociutei savo atostogu grafika reikejo jau dabar patvirtinti ).




QUOTE(argus @ 2010 01 06, 06:55)
va va ir aš norėčiau išgirsti tą stebuklingą būdą - mano atostogos du mėnesiai, bet tai vis tiek negaliu būt per atostogas su juo visą laiką kaip beplanuočiau. Nes seneliai ir visi dirbantys, nėr kas pabūtų. Auklėms tiek neuždirbu.



Sutinku, paverkti visada yra lengviausia, nei pasukti galva.
Juk vaiku atostogos nenukrenta is giedro dangaus, visi zinome, kad vaikiukai mokyklose tuti daug atostogu. Viska galima susiplanuoti.Visi dirba, tai ir planuoji, kad viena mociute pasiims 2 savaites, kita mociute pasiimas 2 savaites, tevelis, mamyte,o kur dar seneliai,ziurek, jau ir 3 menesiai uzsipilde.Kooperuojates ir atostogas vaikas praleidzia su suaugusiu turiningai, o ne kiauras dienas pupso vienas prie teliko ar kompo. Galu gale visi dirabantys ir uzdirbantys, galima pataupyt vasaros stovyklai savaitei - dviem, truputi is seneliu, truputi is teveliu... maziau saldumynu ir atostogoms uzteks.
O gal salia jusu gyvena geri kaimynai, su kuriais galima susitarti. O gal gimine plati, turbut atsirastu kokia sena teta jau pensijoj... Variantu pilna, tik reikia dometis, bendrauti, kad ir lengvai ikireti kazkam, bet juk del svao vaiko, o ne del svetimo!

Vasaros atostogos
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gieruze: 06 sausio 2010 - 12:57
QUOTE(gieruze @ 2010 01 06, 14:54)
Sutinku, paverkti visada yra lengviausia, nei pasukti galva.
Juk vaiku atostogos nenukrenta is giedro dangaus, visi zinome, kad vaikiukai mokyklose tuti daug atostogu. Viska galima susiplanuoti.Visi dirba, tai ir planuoji, kad viena mociute pasiims 2 savaites, kita mociute pasiimas 2 savaites, tevelis, mamyte,o kur dar seneliai.Kooperuojates ir atostogas vaikas praleidzia su suaugusiu turiningai, o ne kiauras dienas pupso prie teliko ar kompo. Galu gale visi dirabantys ir uzdirbantys, galima pataupyt vasaros stovyklai savaitei - dviem, truputi is seneliu, truputi is teveliu... maziau saldumynu ir atostogoms uzteks.
O gal salia jusu gyvena geri kaimynai, su kuriais galima susitarti. O gal gimine plati, turbut atsirastu kokia sena teta jau pensijoj... Variantu pilna, tik reikia dometis, bendrauti, kad ir lengvai ikireti kazkam, bet juk del svao vaiko, o ne del svetimo!

Vasaros atostogos

Lengva pasakyti - tada vienas pasims, tada kitas, tada - trečias. Šiaip bent jau pas mano artimuosius atostogas suteikia ne tada kada nori, o tada kai gali, ir tai - atostogų metu eina darbuotis. Pati niekada nebuvau išvažiavusi atostogauti į jokius kanarus, LT nelabai galiu sau leisti pasivažinėti. Saldumynų visai nevalgome beveik, o iš to kiek suvalgome nedaug sutaupysi. Tėvas vaiku nesidomi (mes išsiskyrę). O iš to uždarbio reikia butą išlaikyti, už paskolą mokėti, o kaip žinome šiais laikais ir sumažinti jie yra. Tad dabar iš vis centus visus skaičiuoju - jau ir taip susitvarkiau kad kuo mažiau mokėti už paslaugas reiktų. Kai plati giminė - smagu prisiminti, paprašyti. O kai nėr - tenka ir vienam būti. Ir nematau nieko blogo kai 7-8 m vaikas pabūna namuose vienas. O ir jis jaučiasi didesnis. Ir mes taip sedėdavom namie. Skambini telefonu, pakontroliuoji, namo grįžti per pietus. Į lauką išleidi kai jau pats namo grįžti. Iki 7 metų dar per mažas, o jau 7 - gali pabūti jau. Manau dėl to smerkti ir siūlyti ala stebuklingus receptus į kairę ir į dešinę nevertėtų. Manau mamos protingos ir sukasi kiekviena kaip išeina pagal galimybes.
Atsakyti
QUOTE(argus @ 2010 01 06, 11:04)
na Iki 7 metų dar per mažas, o jau 7 - gali pabūti jau. Manau dėl to smerkti ir siūlyti ala stebuklingus receptus į kairę ir į dešinę nevertėtų. Manau mamos protingos ir sukasi kiekviena kaip išeina pagal galimybes.


Smerkti as nieko nesmerkiu. Taip pat nesu kvaila, kad nezinociau, kaip siais laikais kaikurie zmones gyvena ir kokia buna finansine padetis. Mane ir mano sese uzaugino viena mama ir labai sunkiai bei daug dirbo, zinau, kas yra sunkmetis.

Tiesiog mano nuomone yra kitokia. Is sono ziurint, man sirdi spaudzia: 7-metis visa diena vienas namuose 3 menesius. verysad.gif

P.S. keistai man skamba, susitarti su saviskiais- stebuklingas receptas g.gif
Atsakyti
oi mergaites tik nesipykit.....visom po 4u.gif .omusu situacija tokia kad as ir niekaip dar nesirystu palikt vieno sunaus.nors jis kaip ir noretu sako mama eik viena as tingiu smile.gif negaliu is viskas.prisigalvoju ir visokiu blogybiu ,jei isgasdins kas ar i balkona iseit sugalvos ar panas negaliu ir tiek nors jau beveik 5 metukai.tai nezinau kada rysiuos palikt viena.gal po metu kitaip viskas atrodys....tarpkitko airijoj negali vieni vsikai net is mokyklos gryst iki 13 metu berods vat....
Atsakyti
QUOTE(gieruze @ 2010 01 06, 13:54)

Juk vaiku atostogos nenukrenta is giedro dangaus, visi zinome, kad vaikiukai mokyklose tuti daug atostogu. Viska galima susiplanuoti.Visi dirba, tai ir planuoji, kad viena mociute pasiims 2 savaites, kita mociute pasiimas 2 savaites, tevelis, mamyte,o kur dar seneliai,ziurek, jau ir 3 menesiai uzsipilde.Kooperuojates ir atostogas vaikas praleidzia su suaugusiu turiningai,

o prie ko cia motinos sugebejimas pasirupinti vaiko prieziura ir seneliai?
Jie dirbantys ir uzsidirbo savo atostogas poilsiui, o ne privalomam aukles darbui
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2010 01 06, 18:20)
o prie ko cia motinos sugebejimas pasirupinti  vaiko prieziura ir seneliai?
Jie dirbantys ir uzsidirbo savo atostogas poilsiui, o ne privalomam aukles darbui

taip be to daznais atvejais seneliai gyvena laaabbbai toli todel net ir lab noredami nepades.(kol gyvenom lt man ir nebuvo tokios problemos)..o dabar tenka suktis patiems,o jei dar ir aukles nelab galim turet....
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2010 01 06, 15:20)
o prie ko cia motinos sugebejimas pasirupinti  vaiko prieziura ir seneliai?
Jie dirbantys ir uzsidirbo savo atostogas poilsiui, o ne privalomam aukles darbui


na jei jau taip mastom, vadinasi mamayte ir tevelis turi labiau stengtis ir pasirupinti uzdirbti auklei 4u.gif
Atsakyti