Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

Nuo 5 mano nuomone per anksti palikineti g.gif
Atsakyti
As ir taip galvoju, na nebent labai trumpam ax.gif
Atsakyti
4-5m. palikti vienus, manau, dar tikrai per anksti...
Atsakyti
Dievuliau, skaitau ir plaukai man siausiasi blink.gif kaip dar mamytem kyla mintis
4-mecius, 5-meciu plikti vienus namuose!? Kad ir kaip baisiai reiketu i darba, niekada savo mazamecio vaiko nepalikciau pusdieniui schmoll.gif Juk vaikutis tiek visko gali prisigalvoti. Jis jauciasi jau didelis, ypac jei yra vyresnis seimoje, ir viska jau mokantis, sugebantis.
Manau vaikas turi buti subrendes tiek, kad suprastu, kas yra saugu, kad zinotu, kaip elgtis nelaimes atveju, pvz.: jei kyla gaisras ar pratruksta vamzdiai, galu gale tevai turi buti isitikine, kad vaikas zino ir supranta jam nustatytas taisykles ir ju laikosi.
Vaika palikciau keliom valandom ar pusdieniui 11-12 metu, ne anksciau schmoll.gif

Siulyciau panarsyti interneta ir paskaitineti kraupias ir siurpinancias istorijas, kai tevai palieka mazamecius nemie vienus, atsoks fantazija ir tikrai sugalvosit priezasti del ko nenuejot ar pavelavot i darba 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gieruze: 04 sausio 2010 - 01:08
QUOTE(gieruze @ 2010 01 04, 03:05)
Dievuliau, skaitau ir plaukai man siausiasi  blink.gif kaip dar mamytem kyla mintis
4-mecius, 5-meciu plikti vienus namuose!? Kad ir kaip baisiai reiketu i darba, niekada savo mazamecio vaiko nepalikciau pusdieniui  schmoll.gif  Juk vaikutis tiek visko gali prisigalvoti. Jis jauciasi jau didelis, ypac jei yra vyresnis seimoje, ir viska jau mokantis, sugebantis.
Manau vaikas turi buti subrendes tiek, kad suprastu, kas yra saugu, kad zinotu, kaip elgtis nelaimes atveju, pvz.: jei kyla gaisras ar pratruksta vamzdiai, galu gale tevai turi buti isitikine, kad vaikas zino ir supranta jam nustatytas taisykles ir ju laikosi.
Vaika palikciau keliom valandom ar pusdieniui 11-12 metu, ne anksciau  schmoll.gif

Siulyciau panarsyti interneta ir paskaitineti kraupias ir siurpinancias istorijas, kai tevai palieka mazamecius nemie vienus, atsoks fantazija ir tikrai sugalvosit priezasti del ko nenuejot ar pavelavot i darba  4u.gif

Gerai kad tu tokia turtinga ir gali sau leisti samdytis auklę arba turi tėvus, kurie prižiūrės tavo mažylį mokyklos atostogų metu (pradinėse klasėse tai būna spalio savaitę, Kalėdinės 2 sav., pavasario 2 sav. ir vasaros du-trys mėn.), tuo metu kai tu dirbsi. Kai tokių galimybių nėr - palieki vieną. Beje prisimink kai tu augai - taip pat su tavim iki 12 m buvo kažkas iš suaugusiųjų? Aš kai augau tai per atostogas buvau viena nuo pat 7 metų. 4-5 metų palikti vienus sutinku - per maži, bet jau nuo 7 - manau jie jau pakankamai protingi.
Atsakyti
Savo viduriniosios 5,5m. dar niekada nebuvau palikusi vieną namuose, o didžiąją kai auginau (vienu metu buvo l.sudėtinga situacija), tai tokio amžiaus palikdavau porai val. vieną.
Atsakyti
Savo keturmecio, neisivaziduoju kaip viena palikti reiktu schmoll.gif pastoviai einu tikrint, jei kitam kambary uzsibuna blink.gif o savarankiskumas ir smalsumas tryksta per krastus tokiame amziuje bigsmile.gif

Del mokyklinuku, manau bus baisu, bet nebus iseities, kai reiks palikti per ju atsotogas, nes kol kas vienintelis vaikas, o bet to vyriausias butu, taigi nebus su kuo vyresniu saugiau palikti, nebent kokiu kaimynu vyresni vaikai ar panasiai priziuretu blink.gif
Atsakyti
as palikdavau trumpam nuo metuku kazkur jei reikdavo i parduoduve nes uzmigdydavau pietu tai gera pusvalandi zinodavau kad nepabus,o kai buvo virs 3metuku palikdavau ir porai val.jei prireikdavo nes mano jis labai ziuri filmukus tai nuo teliko nesitraukia
Atsakyti
QUOTE(raskejan @ 2010 01 04, 15:54)
as palikdavau trumpam nuo metuku kazkur jei reikdavo i parduoduve nes uzmigdydavau pietu tai gera pusvalandi zinodavau kad nepabus,o kai buvo virs 3metuku palikdavau ir porai val.jei prireikdavo nes mano jis labai ziuri filmukus tai nuo teliko nesitraukia

na maniskis irgi ziuredavo labai filmukus ir dabar ziuri, bet vistiek tai tik laikas, kai as virtuvej bunu ar siaip tvarkausi, bet jokiais budais nedrisciau iseit pusvalandziui is namu blink.gif schmoll.gif
Atsakyti
sveikos 4u.gif , paskaitinejau temelę ir noriu pasisakyti.Aš irgi kartais susiduriu su tokia problema, kad neturiu kur palikti dukrytės.jai dabar beveik 5,5 metukai.bet aš atsimenu save, kai man buvo 5, mama dirbo ant trijų darbų, aš būdavau viena namie.Ir kas keisčiausia, man patikdavo.mano pupa taip pat pasilieka viena kartais ir visam pusdieniui.ir nieko.šalia gyvena jos kūmai, yra pusbrolis su pusesere, bet ji mieliau kartais pasilieka viena.didelių niekšybių nepridaro, žirkles ir peilius aštrius paslepiu, palieku tik vieną,kad kokį sumuštinį susiteptu.palieku telefoną būtinai, kad bet kada galėtu susisiekti su manim arba tėčiu.Ji piešia. lipdo, žiūri filmukus, aišku vakare eina sienom, prasideda dūkimas nerealus, bet yra kaip yra.
aš manau, kad čia dar ir nuo vaiko charakterio priklauso.mes abi mergelės, mums reikia kartais tylos, vienumos.Ji ir darželyje ieško kampiuko, kad galėtu viena pabūti, atsiriboti nuo triukšmo.tai jai buvimas vienai namie jokia kančia.
Į parduotuvę nueiti ar kur greitai nubėgti man, tai be problemų.kad ir norėčiau ją pasiimti, ji dažniausiai atsisako.Sako: tu bėk bėk, aš pabūsiu.
Aišku nepaliekam vakarais kai tamsu vienos.
Atsakyti
QUOTE(vilnele136 @ 2010 01 04, 16:02)
sveikos 4u.gif , paskaitinejau temelę ir noriu pasisakyti.Aš irgi kartais susiduriu su tokia problema, kad neturiu kur palikti dukrytės.jai dabar beveik 5,5 metukai.bet aš atsimenu save, kai man buvo 5, mama dirbo ant trijų darbų, aš būdavau viena namie.Ir kas keisčiausia, man patikdavo.mano pupa taip pat pasilieka viena kartais ir visam pusdieniui.ir nieko.šalia gyvena jos kūmai, yra pusbrolis su pusesere, bet ji mieliau kartais pasilieka viena.didelių niekšybių nepridaro, žirkles ir peilius aštrius paslepiu, palieku tik vieną,kad kokį sumuštinį susiteptu.palieku telefoną būtinai, kad bet kada galėtu susisiekti su manim arba tėčiu.Ji piešia. lipdo, žiūri filmukus, aišku vakare eina sienom, prasideda dūkimas nerealus, bet yra kaip yra.
aš manau, kad čia dar ir nuo vaiko charakterio priklauso.mes abi mergelės, mums reikia kartais tylos, vienumos.Ji ir darželyje ieško kampiuko, kad galėtu viena pabūti, atsiriboti nuo triukšmo.tai jai buvimas vienai namie jokia kančia.
Į parduotuvę nueiti ar kur greitai nubėgti man, tai be problemų.kad ir norėčiau ją pasiimti, ji dažniausiai atsisako.Sako: tu bėk bėk, aš pabūsiu.
Aišku nepaliekam vakarais kai tamsu vienos.

na gal, kad rami mergyte Jusu, tai galima palikti rolleyes.gif maniskis, tai nenusedi vietoje, eina is kampo i kampa, prie visu "kimba", bendrauja, tai vienas jis neisivaizuoju ka veiktu blink.gif o siaip vienas ir nepasilieka, nebent sakau iki masinos einu ar rusio smile.gif
Atsakyti
Na nemaniau, kad taip anksti mamos palieka vaikus vienus. ax.gif

Mano vyresniąjai tuoj 5m, tai viena yra buvus tik kol iki mašinos ar iki rūsio. Nors ji tikrai rami ir neturėtų prikrėst kokių zbitkų, bet niekad negali žinot, kas vaikui šaus į galvą. O jei namie koks gaisras, tai vėl neaišku, kaip pasielgs ji. doh.gif Spės dar pabūti viena kai paaugs, o dabar manau neverta: papildomas stresas tiek i tėvams, nei vaikui.
Atsakyti