Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

QUOTE(sena niekšė @ 2008 09 01, 18:50)
man parduotuvė nėra arti, reikia važiuoti su mašina. todėl išbėgimas kelioms minutėms nesigauna. o ilgesniam laikui palikt vieno -- nu ne  unsure.gif jis pas mane to išradingumo ir be kompanijos turi užtektinai -- jeigu namie tyla, tai reiškia bėk žiūrėt ką iškrėtė.

o pas mus taip : jeigu as virtuveje , o ji kambaryje, ir yra tyla- reiskia kazka padare arba daro lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(eckute @ 2008 08 30, 14:19)
daznai pagalvoju kada galesiu palikti viena  g.gif , bet man kazkaip baisu, kiek esu nelaimiu girdejusi, o juk tie vaikai kaip padauziukai, tik palik vienus  bigsmile.gif , mano pazystama vienus vaikus palieka- mergaite 3.5metu, o berniukas 2.3 metu. man kazkaip baisiai atrodo.  verysad.gif

Nu tokio amziaus , ir dar du vaikus, palikti vienus. Kokios drasios tos kitos mamos...Taigi tokie- visko prisigalvoja, ir dar dviese. Paskui per zinias rodo nelaimes apie sudegusius vaikus, veza i priemima maziukus visokiu nesamoniu privalgiusius.
Neatsakingumas, ir nieko daugiau. Mano vaikui ka tik suejo 6 metai, tai as ji dar nepalieku vieno ilgesniam laikui, maximum valandai, ir tai- retai, nors vaikas ir savarankiskas pagal amziu, tik iki artimiausios parduotuves nubegu, koki skubu reikala sutvarkau, kai reikia ka nors nuvezti,nunesti ir pan. Tokiu atveju- jei vaikas nenori eiti kartu , pavarges, blogas oras, ar panasiai.
Beje, uzsienyje( aisku ne bananu respublikose) toks neatsakingas poziuris baudziamas, susidomi vaiku teises, taip ir vaiku galima netekti, paims i globa. O cia Lietuva -Stebuklu krastas, vaikai 3 metu suauga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo auroryte: 11 rugsėjo 2008 - 23:23
QUOTE(auroryte @ 2008 09 12, 00:20)
O cia Lietuva -Stebuklu krastas, vaikai 3 metu suauga.

Lietuvoj kiek kitokios gyvenimo sąlygos. pvz. ten kur aš pati augau, tai parduotuvė, darželis, mokykla -- viskas buvo tame pačiame kvartale, keleto namų atstumu. Dėl to dar galima suprasti tėvų nubėgimą iki parduotuvės, kai tas trunka dešimt-penkiolika minučių.
aš tai savo sąlygom dabartinėm tokios avantiūros leisti sau negaliu. į parduotuvę tik su automobiliu nukeliausi. o tarkim pakelyje aš padangą prakalu, ar man mašiną aplamdo? per didelė rizika.
Atsakyti
QUOTE(auroryte @ 2008 09 12, 00:20)
Beje, uzsienyje( aisku ne bananu respublikose) toks neatsakingas poziuris baudziamas, susidomi vaiku teises, taip ir vaiku galima netekti, paims i globa. O cia Lietuva -Stebuklu krastas, vaikai 3 metu suauga.

Teisybe ax.gif Airijoj gyvenam treti metai.. Ir tikrai kiek teko prisiziuret visokiu atveju, kai paima vaikus Vaiku Teises, uz tai, kad nors valandelei palieki iki 12 metu vaika be prieziuros... I mokykla/is mokyklos irgi turi atsiimti tevai/globejai ...
Taigi, ir nelaimingu atveju cia kur kas maziau sakyciau .. ax.gif
Atsakyti
vaika , sunu palieku nuo 5 metu kokiai valandziukei, pries tai pasikalbu, ko galima ko ne, jis daznai sirgdavo, tai i vaistine ar i parduotuve sedu valandelei ir nuvaziuoju,. ji palieku prie kompiuterio arba ijungiu vaikuciams ir ramiai palieku. dabar palieku 2 ir net 3 valandoms, bet ir mob tel, kuriuo moku paskambinti tevams jei kiltu kokiu klausimu ar kas atsitiktu, maista, gerimus padedu, viska zino tai ko jam reikia. kai mes augom, tai mus taip nelaike mamos prie sijono, ir kiemuose visa diena lakstem vieni be tevu ir namuose vieni pabudavom, nebudavau mamyciuke ir neazadu mamyciuku sunu paversti., tuoj eis i mokykla, turi ismokti savarankiskumo
Atsakyti
QUOTE(zose123 @ 2008 09 17, 21:58)
vaika , sunu palieku nuo 5 metu kokiai valandziukei, pries tai pasikalbu, ko galima ko ne, jis daznai sirgdavo, tai i vaistine ar i parduotuve sedu valandelei ir nuvaziuoju,. ji palieku prie kompiuterio arba ijungiu vaikuciams ir ramiai palieku. dabar palieku 2 ir net 3 valandoms, bet ir mob tel, kuriuo moku paskambinti tevams jei kiltu kokiu klausimu ar kas atsitiktu, maista, gerimus padedu, viska zino tai ko jam reikia. kai mes augom, tai mus taip nelaike mamos prie sijono, ir kiemuose visa diena lakstem vieni be tevu ir namuose vieni pabudavom, nebudavau mamyciuke ir neazadu mamyciuku sunu paversti., tuoj eis i mokykla, turi ismokti savarankiskumo

Ale anais laikais, kai mes su raktu ant kaklo vieni kiemuose visa diena lakstem, nebuvo tiek priedurniu, piktu zmoniu, iskrypeliu, narkomanu, buduliu su kiaurias BMW per kiemus prasiraunanciu 100 km per valanda greiciu, vagiu, kurie apsimete laiskanesiais, ar dar kuo nors, skambina i duris, kad apvogti, vaiku grobiku, dideliu,koviniu sunu, po kiema vedziojamu be antsnukiu ir pavadziu savo prietranku seimininku , nes " suniukas nekanda", ir t.t.
Atsakyti
Aš sutinku kad vaikus reikia mokyti savarankiškumo, bet... maniškis jau senokai prašosi paliekamas vienas namuose, kai mes išsiruošiame į parduotuvę, ar į svečius. Bet aš turbūt per didelė bailė blush2.gif visada galvoju, kad vaikas gali ko nors išsigasti, ar kas nors nenumatyto nutikti, kad ir "laidas koks užtrumpins", todėl vis sudvejoju ir.. mano kavalierius visur keliauja kartu tongue.gif Ir tikrai sutinku, kad kartais būna situacijų, ypatingai kai vaikas suserga, kad jį reikia palikti, bet aš nuolat ieškau pagalbos, kas galėtų jį prižiūrėt blush2.gif ax.gif gal mane čia ir palaikys baile ar kvaile, bet tokia jau esu doh.gif
Atsakyti
Mano mergaitei 5 metai. Pirmą kartą palikau savo pupą vieną 3 metų ir ne iš gero gyvenimo. Prasidėjo ausų uždegimas, daktarė dar nedirbo, reikėjo skubiai vaistų, nes vaikui labai skaudejo ausis. Tai ėjau iki vaistinės. Gerai, kad turėjau du telefonus, tai eidama visą kelią kalbėjau su ja telefonu. Ir mergaitei ramu, mažiau apie skausmą galvojo, ir man ramiau. Po to pradėjom palikinėt vieną sukakus 5 metukams trumpam. pati prašė. Tai einant į parduotuvę ar turgų dešimčiai ar penkiolikai minučių palieku. Ji žino ko negalima daryti, žino, kad niekam negalima atidaryti durų, raktus palieku (dėl viso pikto, jei koks gaisras būtų ar pan). Žinoma, visi langai, balkonai būna uždaryti. Žodžiu, stengiuosi palikti saugioj aplinkoj. Ilgesniam laikui tikrai nesiryžčiau dar palikti. Maži vaikai iš dyko buvimo gali tokių dalykų pridaryti, kas mums net nesusisapnuos. Ilgam vaikus palikti tikrai nėra saugu. Nesiryžčiau net valandai dar palikti. Manau dar anksti.
Atsakyti
QUOTE(daluzenik @ 2008 08 30, 19:21)

O jus jei nepaliekat, tai gal taip pat turit tam pagrindo?

Nepaliekam nes tam aisku,kad yra pagrindas 4u.gif
Paskutini straispni skaiciau,mama isbego i parduotuve,2 vaikai liko namie,uzsidege mokrobangine krosnele(na kas jos neturi namie,)trumpas sujungimas......kilo gaisras.....gerai,kad buvo vakaras,kaimynai namie,iskviete gaisrine,cia pat parbego mama,vaikus rado po lova ar po stalu pasislepusius,stipriai apsinuodijo smalkemis :4u:aciu dievui,nors gyvi liko,aisku toles nes sveikatos pasekmes neaiskios unsure.gif Mama tik trumpam isbego,max pusvalandukui cool.gif turbut ji daugiau niekada vienu nepaliks namie cool.gif
Papildyta:
QUOTE(auroryte @ 2008 09 11, 22:20)

Beje, uzsienyje( aisku ne bananu respublikose) toks neatsakingas poziuris baudziamas, susidomi vaiku teises, taip ir vaiku galima netekti, paims i globa. O cia Lietuva -Stebuklu krastas, vaikai 3 metu suauga.

drinks_cheers.gif taip isivysciusiose valstybese,vaiko vieno negalima palikti iki 12 metu...... 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Domke @ 2008 09 17, 18:31)
Teisybe  ax.gif  Airijoj gyvenam treti metai.. Ir tikrai kiek teko prisiziuret visokiu atveju, kai paima vaikus Vaiku Teises, uz tai, kad nors valandelei palieki iki 12 metu vaika be prieziuros... I mokykla/is mokyklos irgi turi atsiimti tevai/globejai ... 
Taigi, ir nelaimingu atveju cia kur kas maziau sakyciau ..  ax.gif

drinks_cheers.gif labai protingi istatymai..vaiku naudai thumbup.gif teveliamas daugiau vargo,bet.....
Papildyta:
QUOTE(auroryte @ 2008 09 17, 23:05)
Ale anais laikais, kai mes su raktu ant kaklo vieni kiemuose visa diena lakstem, nebuvo tiek priedurniu, piktu zmoniu, iskrypeliu, narkomanu, buduliu su kiaurias BMW per kiemus prasiraunanciu 100 km per valanda greiciu, vagiu, kurie apsimete laiskanesiais, ar dar kuo nors, skambina i duris, kad apvogti, vaiku grobiku, dideliu,koviniu sunu, po kiema vedziojamu be antsnukiu ir pavadziu savo prietranku seimininku , nes " suniukas nekanda", ir t.t.

butent saugesne aplinka buvo 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Elinga_27 @ 2008 09 22, 11:33)
Aš sutinku kad vaikus reikia mokyti savarankiškumo, bet... maniškis jau senokai prašosi paliekamas vienas namuose, kai mes išsiruošiame į parduotuvę, ar į svečius. Bet aš turbūt per didelė bailė blush2.gif visada galvoju, kad vaikas gali ko nors išsigasti, ar kas nors nenumatyto nutikti, kad ir "laidas koks užtrumpins", todėl vis sudvejoju ir.. mano kavalierius visur keliauja kartu tongue.gif  Ir tikrai sutinku, kad kartais būna situacijų, ypatingai kai vaikas suserga, kad jį reikia palikti, bet aš nuolat ieškau pagalbos, kas galėtų jį prižiūrėt  blush2.gif  ax.gif  gal mane čia ir palaikys baile ar kvaile, bet tokia jau esu doh.gif

jus ne baile ir kvaile,o atvirksciai esate protinga mama mirksiukas.gif aisku lengviausia yra palikti viena vaika ir susitvaryti savo reikalus,nei kitu atveju ieskoti,kas paziures ar vestis kartu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elinga_27 @ 2008 09 22, 12:33)
gal mane čia ir palaikys baile ar kvaile, bet tokia jau esu doh.gif



pries metus laiko, kai dickis mano sirgo stipriai,karsciavo o mazasis nesirgo ir ji turejau i darzeli nuvesti, na tai vyresnelio paklausiau ar pabusi namie kol broliuka greit nuvesiu, jis sutiko, sako ijunk filmukus ir eik. Nu as greit mazaji ant ranku ir i darzeli (darzelis uz musu namo ,tereik per tuneli praeiti), na uztrukau maximum 10 minuciu,parlekiau i namus ir radau savaji uzsilipusi ant spinteles ,sakau ka cia darai,sako vaistuku ieskau gerklyte skauda doh.gif gerai kad raminamieji, nuo miego vaistai padeti tokioj vietoj kur pati ant kedes pasilipus nelabai pasiekiu, o vaikui isvis be sansu pasiekti, bet poto karto daugiau niekada nebepalikau, jei suserga vienas tai ir antrojo nebevedu, maza kas sugalvos per langa paziuret, vdrug prasidarys,neduok dieve iskris ar dar maza kas, ai geriau saugiau.
kai kurie pazystami lazdavojasi, kad vienu vaiku i kiema neisleidziu, kad vienu namie nepalieku, ne tokie laikai manau, kaip kad mes augom......
Atsakyti
as tai savo mazaja palieku tik extra atveju ir tai is baimes atrodo sirdele issoks, bet ji sau filmukus ziuri, arba prie kompo priseda ir zaidzia, bet ilgesniam laikui laaabai baisu butu palikti...
Atsakyti
as irgi viena karta buvau palikusi, maniskis keturmetis - sirgo, o i vaistine reikejo - idaviau telefona, isijunge multika ir palikau...bet pasirode kad mano telefonas uzblokuotas paskambint negalejau, parlekiau po kokio pusvalandzio gero, labai jau neramu buvo - griztu, ramu, tylu, tv isjungtas blink.gif ateinu -atsigules i lova ir miega blink.gif
bet uzteko man to streso, nepalieku kol kas vieno schmoll.gif
Atsakyti