Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kelių metų palikti vieną namuose?

Mano sunus pabuna vienas nuo 5,5.
Pati as jo likti neverciau kol jis pats nepareiske noro. Ejom su vyru apsipirkti ir jis pasiprase liti namie. Zinojau kad uztruksim apie valanda, tai palikau. Pirma karta buvo neramu, bet gryzus pamaciau kad viskas gerai - zaidzia sau ir tiek.
Dabar lieka karta per savaite 2 valandoms vienas, nes lankau terapine grupe ir neturiu kam palikti.
Manau svarbu islaukti kol vaikas pats nori ir nebijo.
O pastovi vaiko prieziura, pastovus laikymas uz rankytes man truputi kvepia nepasitikejimu.
Mano sunus taip pat didziuojasi kad pabuna vienas, dziaugiasi kad juo pasitikiu ir pats labiau pasitiki savimi.
Atsakyti
QUOTE(torika @ 2008 07 08, 14:58)
Kalbėsiu už save, žinau, kad viskas imanoma, bet kita vertus, Vaikuti savarankiškumo  reikia mokint, o  ne lepuniuka augint, suprantu  kad reikia saugot, bet kita vertus, juk ir sedint namie gali kazks nutikt, nuo likimo nepabegsi, gal ir žiaurokai nuskamba, bet juk toks gyvenimas...

Tai,kad vaiko savarankiskumas nepasireiskia vieno buvimas namie,o kituose buitiniuose dalykuose.Lepinukais uzauga tie vaikai uz kuriuos visus darbus atlieka mama,tetis,kurie nieko nepadeda namie,neturi savo pareigu 4u.gif
Ar jus galvojate,kad tie vaikuciai,kurie buvo palikti vieni namuose ir kai kildavo gaisras,jie nebudavo mokomi,kaip elgtis,ka daryti,bet...........juk,kaip pati parasete toks gyvenimas,mazo vaiko elgesys stresineje situacijoje yra nenuspejamas ir visi mokymai gali isgaruoti.
Ne viena atveji zinau,kaip paliktas vienas namie vaikas,netgi vyresnio amziaus pasimesdavo ir ileisdavo svetimus zmones,budavo uzdaryti i vonia(aciu dievui,kad tik tiek) ir namai apvogti,arba bezaisdami su vandeniu uzliedavo buta arba sprogus televizoriui kildavo gaisras.
Manimi vaikysteje teveliai labai rupindavosi,vat kaip pavyzdi,gyvenome prie upes visi kiemo vaikai eidavo vieni su draugais maudytis,o manes neleisdavo,net kai 15 metu buvo vistiek kartu visa seima eidavome,ot kartais pykdavau ant tevu,bet......karta geriausia drauge eilini karta mane kviete kartu eiti,mano teveliu prase,nejau,neleido,o patys laiko tuo metu neturejo kartu eiti.......ta pacia diena netekau geriausios drauges,nuskendo su draugias besimaudydama,nors buvo labai atsakinga mergaite,gilin neidavo,bet......taigi vaikus galime atsakingumo mokyti ir kitaip,nerizikuodami. 4u.gif
Atsakyti
Be abejo yra visokiu istoriju, kurios nutinka....
Kiek tokiu kai vaikas nuskesta bunant prie ezero su seima, kai pasimeta pliaze budamas su tevais, kai masiniuose koncertuose pasimeta ?
Atsakyti
daznai pagalvoju kada galesiu palikti viena g.gif , bet man kazkaip baisu, kiek esu nelaimiu girdejusi, o juk tie vaikai kaip padauziukai, tik palik vienus bigsmile.gif , mano pazystama vienus vaikus palieka- mergaite 3.5metu, o berniukas 2.3 metu. man kazkaip baisiai atrodo. verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eckute: 30 rugpjūčio 2008 - 13:20
Na nezinau, bet as savo dukra palikdavau trumpam, kai per lietu nenoredavau iki parduotuves temptis jau nuo 3 metu ir pabudavo ir nieko nenutiko.
O kai ji buvo 6 metu net sergancia palikus ejau i darba, gryzdavau pietu, pamaitindavau ir sugirdzius vaistu vel lekdavau dirbt iki 18 val.
Maziukui dabar 3.5. Tai viena kart jau buvau taip pat palikus eidama i parduotuve, nes ziutejo filmuka, atisisake eit ir sake, kad pabus vienas namuose.
Istoriju ir as visokiu girdejau, bet kazkaip maciau, kaip jie elgiasi prie manes, tai turiu pagrindo pasitiket ir palikti vienus.
O jus jei nepaliekat, tai gal taip pat turit tam pagrindo?
Atsakyti
QUOTE(daluzenik @ 2008 08 30, 22:21)

O jus jei nepaliekat, tai gal taip pat turit tam pagrindo?


As asmeniskai nepalieku todel,kad jie dar vaikai,tai yra pagrindine priezastis man g.gif
Atsakyti
QUOTE(gagrate @ 2008 08 30, 21:30)
As asmeniskai nepalieku todel,kad jie dar vaikai,tai yra pagrindine priezastis man g.gif

As jus tikrai labai suprantu ir jums pritariu visu pirma jau vien del to, kad jusiskiai yra trys ir labai panasaus amziaus, o kompanijoje jie tikrai isradingumo nestokokja schmoll.gif
Mano augo viena dukra, man rodes pakankamai atsakinga( nebuvo nutruktgalve)
Ir sunus dabar panasiai. Todel turiu pagrindo pasitiket.
O kiek buna dziaugsmo, kad pabuna vienas thumbup.gif Jauciasi toks didelis ax.gif
Atsakyti
QUOTE(daluzenik @ 2008 08 30, 21:21)
Na nezinau, bet as savo dukra palikdavau trumpam, kai per lietu nenoredavau iki parduotuves temptis jau nuo 3 metu ir pabudavo ir nieko nenutiko.
O kai ji buvo 6 metu net sergancia palikus ejau i darba, gryzdavau pietu, pamaitindavau ir sugirdzius vaistu vel lekdavau dirbt iki 18 val.
Maziukui dabar 3.5. Tai viena kart jau buvau taip pat palikus eidama i parduotuve, nes ziutejo filmuka, atisisake eit ir sake, kad pabus vienas namuose.
Istoriju ir as visokiu girdejau, bet kazkaip maciau, kaip jie elgiasi prie manes, tai turiu pagrindo pasitiket ir palikti vienus.
O jus jei nepaliekat, tai gal taip pat turit tam pagrindo?


na taip, ir as ten keliom minutem palieku viena, kol iki parduotuves ar i sklepa ko nors. bet as neisivaizduoju viena palikti keliom valandom ta prasme 2.5m ar 3.5 metu vaika, o paciai iseiti kazkur po prekybos centra pasivaiksciot schmoll.gif
Atsakyti
Aš taip pat trumpam palieku vienus vaikus namie, nes jei reikia į parduotuvę, o oras ne koks ir dar visus vaikus kartu vestis yra tikrai nelengva. Bet palieku labai trumpam. Kol kas dar nieko nepridarė laukdami manęs, netgi manau jie įgauna atsakomybės jausmą( vyresnieji). Bet visada iki kol sugrįžtu būna nerami širdelė.
Atsakyti
man parduotuvė nėra arti, reikia važiuoti su mašina. todėl išbėgimas kelioms minutėms nesigauna. o ilgesniam laikui palikt vieno -- nu ne unsure.gif jis pas mane to išradingumo ir be kompanijos turi užtektinai -- jeigu namie tyla, tai reiškia bėk žiūrėt ką iškrėtė.
Atsakyti
g.gif g.gif
Atsakyti
sveikos merginos 4u.gif perskaičiau visų jūsų pasisakymus apie paliktus vaikučius ir labai nustebau, kad jie jums lieka vieni bigsmile.gif nes maniške jau 5m. bet niekaip nesutariu, kad ji pabudu viena kol aš išnešiu šiušles ar nueisiu iki rusio g.gif manau, kad taip tai irgi negerai schmoll.gif o kas bus kai reiks į mokykla eiti g.gif gal turit koki patarima kaip prikalbint, kad pabutu 10 min. viena unsure.gif
Atsakyti