Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 6

QUOTE(Košė-Malošė @ 2009 01 21, 19:35)
Tarp maitinimų ne trumpesni tarpai kas 2-3 val. ...

Ką daryt, jei negali pažadinti? Net kai pakeiti sauskelnes, vis vien miega. Kuteni padukus, judini smakriuką - burnytė užčiaupta. Jei ir atidaro, tai jokios reakcijos... unsure.gif Na, nepurtysi gi tokį mažiuką! Čia jau kaip ir prievarta gaunasi, joks natūralus maitinimas. doh.gif

QUOTE(Košė-Malošė @ 2009 01 21, 19:35)
JOKIAIS būdais nereikia žinduko- jo gavęs mažylis patenkins čiulpimo refleksą- taip mažiau gera pienelio iš jūsų- tada pienelio mažiau gaminsis, žodžiu, uždaras ratas vedantis prie visokių miltukų. O mišiniai...

O kokiais būdais raminti? Bandai ir ant rankų paimti ir priglaudi prie savęs - niekas nepadeda. Bandžiau ir taip vadinamą "kenguravimą" - prie kūno priglausti, tai mažylis muistosi, net ir kai ramus būna, paguldai ant savęs ir ant šono ir ant nugarytės, ant pilvuko pradeda dar labiau šaukti. Kodėl taip gali būti? Pas tėtį ant rankų ramesnis angel_sadangel.gif
Atsakyti
QUOTE(knatalja @ 2009 01 21, 20:53)
Ką daryt, jei negali pažadinti? Net kai pakeiti sauskelnes, vis vien miega. Kuteni padukus, judini smakriuką - burnytė užčiaupta. Jei ir atidaro, tai jokios reakcijos...  unsure.gif Na, nepurtysi gi tokį mažiuką! Čia jau kaip ir prievarta gaunasi, joks natūralus maitinimas. doh.gif
O kokiais būdais raminti? Bandai ir ant rankų paimti ir priglaudi prie savęs - niekas nepadeda. Bandžiau ir taip vadinamą "kenguravimą" - prie kūno priglausti, tai mažylis muistosi, net ir kai ramus būna, paguldai ant savęs ir ant šono ir ant nugarytės, ant pilvuko pradeda dar labiau šaukti. Kodėl taip gali būti? Pas tėtį ant rankų ramesnis angel_sadangel.gif

nepergyvenk, as tokia pat buvau, na uzaugau kazkaip ir mama maitino sekmingai iki metuku (butu ir toliau maitinus, bet i darba iseijo, mane kaime pas mociute paliko..)
o del raminimo tai ka as zinau...as irgi visokius budus bandziau....nu ant blakstienu tik nestovejau dar smile.gif nepergyvenk, kuri laika pasikankinsit ir atrasi kas patinka tavo maziukui - gal supavimas, gal prie kruties, gal sitas vystykliukas antpilvuko (gal pilvuka skauda) gal dar kas...mano Nojukas buvo labai neramus is pradziu tai atsimenu miegodavau ji ant krutines pasiguldzius...dabar tai jau pati nebesuvokiu kaip sugebedavau dar ir pati pamiegoti ir vaika laikyti smile.gif
Per prievarta tai siulyciau kruties nebrukti...nes tikrai viakui gali praeit noras pas mama buti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Aurosoma @ 2009 01 21, 14:58)
Na o dabar turiu pora klausimu... Mano maziukui pardejo pusti pilveli, tai jis pradeda verkti ir jei duodu kruti, tai is karto griebia zysti ir nusiramina. tai gal pienukas lengvina spazmus, ar kaip cia? Beja ar gali vaikutis persivalgyti mamos pieno, nes jis vis zynda, zynda, zynda. ir diena ir nakti. aisku su pertraukom, bet ar gali buti kad per daug valgo, jei jis valgo ne tik alkanas budamas, bet ir del nusiraminimo, kontakto su mama??? (cia jau manau mano issigalvojimai) Ir dar vienas klausimelis, ar naudojote kokius nors papildus maitindamos, nes pavyzdziui as nemiegu, nei dienom, nei naktim, po labai mazai, jauciuosi isvargusi, tai gal bet kokiais papildais reiketu save pastiprinti? Gydytojos dar neklausiau, idomi jusu nuomone?  g.gif

tai ir zyzia dėl to, kad nori būti pastoviai pas mamytę ant rankų, ar prie krūties...turbū ne tiek diegliukai kiek artumo nori...mano sesers dukryte 1,5...nuolat ant rankų..kitaip nemiega, nenurimsta...tačiau paaugs kūdikėlis ir praeis šis periodas...
o dėl papildų, tai sveikiausias paildas, sveika mityba...o silpnumas praeis, kai pradėsi naktim išsimiegot ir nusiraminsi... dauguma mamyčių pirmus mėnesius būna išvargę...žodžiu tuoj sulauksi palengvėjimo:4u:
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agotė: 21 sausio 2009 - 22:42
QUOTE(Shatura @ 2009 01 21, 18:47)
O ar gali buti taip, kad zindomas leliukas nuolat atpilineja? Kazkaip pries tai skaiciau, kad neatpila, jei viskas teisingai daroma  g.gif

Gali. Maniškis atpylinėjo iki metukų ir dar šiek tiek virš. Pagal simptomus buvo refliuksas: kuomet pilnai nesusiformavęs kažkoks ten skrandžio vožtuvėlis (nu ne medikė aš... blush2.gif ). Jei vaikas gerai jaučiasi ir gerai priauga svorio, tuomet tai telieka 'skalbimo problema'.
Bandykite maitinti statesnėj pozoj, dažniau atraugint, prieš maitinimą paguldykit ant pilvuko, kad oras išeitų ir žiūrėkit, kad gerai apžiotų krūtį (tada mažiau oro prisigaudo). Nemaitinkit rėkiančio: arba dėkit prie krūties su pirmais alkio požymiais, o jei jau įsiverkė, nuraminkit kitais būdais ir tada siūlykit krūtį.
Bet, kaip sakiau, jei šiaip daugiau nieko blogo nepastebit ir vaikelis gerai auga, tai nepergyvenkit. 4u.gif

QUOTE(knatalja @ 2009 01 21, 19:53)
Ką daryt, jei negali pažadinti? Net kai pakeiti sauskelnes, vis vien miega. Kuteni padukus, judini smakriuką - burnytė užčiaupta. Jei ir atidaro, tai jokios reakcijos...  unsure.gif Na, nepurtysi gi tokį mažiuką! Čia jau kaip ir prievarta gaunasi, joks natūralus maitinimas. doh.gif
O kokiais būdais raminti? Bandai ir ant rankų paimti ir priglaudi prie savęs - niekas nepadeda. Bandžiau ir taip vadinamą "kenguravimą" - prie kūno priglausti, tai mažylis muistosi, net ir kai ramus būna, paguldai ant savęs ir ant šono ir ant nugarytės, ant pilvuko pradeda dar labiau šaukti. Kodėl taip gali būti? Pas tėtį ant rankų ramesnis angel_sadangel.gif

Ne, purtyt tikrai nereikia. biggrin.gif Bet tokio mažo kūdikio žadinimas esant reikalui nėra prievarta, o būtinybė.
Iš dar galimų priemonių: išrengti, apšluostyti veiduką drėgnu skudurėliu (jei kambaryje pakankamai šilta). Žadinkit, kai jis yra ne giliame miege (juda akių obuoliai, kruta kojytės, rankytės, lūpytės), nedekit ryškios šviesos, nes nuo jos vaikas užsimerkia, kalbėkite, stenkitės pagauti jo žvilgsnį, jei atsimerkia, paguldykit ant kieto paviršiaus. Sudarykite oda-oda kontaktą: masažuokite, plokite katučių, pasigultykite nuogą vaikelį ant savo nuogo kūno. Pirštu glostykit jo lūpytes. Užlašinkite šiek tiek savo pieno ant lūpyčių.
Įsitikinkit, ar gerai vaikutis apžioja krūtį, ar pakankamai giliai būna spenelis, nes jei jis žinda neefektyviai, neištraukia viso pienelio, tuomet ir užmiega, nes nėra jam kas veikti. smile.gif
Guminukus patarčiau mesti lauk. Mišinuką taip pat (kodėl primaitinat?).
Ar daktarai išreiškė kokių nuogastavimų dėl vaikelio sveikatos? Nes jei viskas gerai (o turit omeny, kad pas tėvelį nusiramina), tuomet ir jums reikia nusiraminti, pasitikėti savimi ir vaikeliu. Vaikai verkia. O mums, mamoms ir tėveliams, reikia ieškoti priežasčių ir jas panaikinti. Žindančios mamos turi didelį pranašumą prieš tėtį: 'namuką', kuriame ką tik augo vaikelis ir kuriame augdamas jis pažino ir prisirišo prie mamos, ir 'pieno fabrikėlį', kuris išlindus iš namuko patenkina visus mitybos poreikius, saugo sveikatą bei raminą. Pasinaudokite tuo. Leiskite su vaiku laiką lovoje, maitinkites, masažuokitės, miegokite. Įsigykitę nešioklę/skarą ir nešiokite vaikelį prie savęs, kol tvarkotės, eikite kartu pasivaikščioti. Maudykitės. Ramiai ieškokite, bandykite, pažinkite vienas kitą ir jums tikrai pasiseks. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2009 01 21, 18:35)
JOKIAIS būdais nereikia žinduko- jo gavęs mažylis patenkins čiulpimo refleksą- taip mažiau gera pienelio iš jūsų- galiu pakonsultuot per skype, tada į AŽ parašykit

viską ką parašėte sutinku...tik va dėl žinduko nelabai ir aš buvau iš tų mamyčių kuri galvojo, kad neprireiks žinduko, bet tikrai klydau, nes viskas priklauso nuo vaiko....kabėt kabėdavo ant papulio ilgai(gaminom pienelį parom)....bet neužmigdavo prie krūties niekaip...o užmigdavo tik supant čiučiuojant su žinduku...padėdavo nusiramin kai aš pvz. į vonią eidavau...ar kur...nieko baisaus tas žindukas, jei tikslingai naudoji....
Papildyta:
QUOTE(Ode @ 2009 01 21, 22:48)
Žindančios mamos turi didelį pranašumą prieš tėtį: 'namuką', kuriame ką tik augo vaikelis ir kuriame augdamas jis pažino ir prisirišo prie mamos, ir 'pieno fabrikėlį', kuris išlindus iš namuko patenkina visus mitybos poreikius, saugo sveikatą bei raminą. Pasinaudokite tuo. Leiskite su vaiku laiką lovoje, maitinkites, masažuokitės, miegokite. Įsigykitę nešioklę/skarą ir nešiokite vaikelį prie savęs, kol tvarkotės, eikite kartu pasivaikščioti. Maudykitės. Ramiai ieškokite, bandykite, pažinkite vienas kitą ir jums tikrai pasiseks.  4u.gif

kaip gražiai parašėte 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agotė: 21 sausio 2009 - 22:49
QUOTE(Agotė @ 2009 01 21, 22:49)
viską ką parašėte sutinku...tik va dėl žinduko nelabai ir aš buvau iš tų mamyčių kuri galvojo, kad neprireiks žinduko, bet tikrai klydau, nes viskas priklauso nuo vaiko....kabėt kabėdavo ant papulio ilgai(gaminom pienelį parom)....bet neužmigdavo prie krūties niekaip...o užmigdavo tik supant čiučiuojant su žinduku...padėdavo nusiramin kai aš pvz. į vonią eidavau...ar kur...nieko baisaus tas žindukas, jei tikslingai naudoji....

Taip, kartais jis gali būti išsigelbėjimas tėveliams, bet prieš duodami jie turi žinoti, ką blogiausiu atveju jis gali padaryti. Todėl rekomenduojama bent pirmomis savaitėmis apsieiti be jo, kol formuojasi pasiūlos-paklausos santykis, kol mama su vaikeliu mokosi žindyti ir žįsti.
Papildyta:
QUOTE(Agotė @ 2009 01 21, 22:52)
kaip gražiai parašėte 4u.gif

Kad tik pagelbėtų... blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 21 sausio 2009 - 22:55
[quote=knatalja,2009 01 21, 21:53]Ką daryt, jei negali pažadinti? Net kai pakeiti sauskelnes, vis vien miega. Kuteni padukus, judini smakriuką - burnytė užčiaupta. Jei ir atidaro, tai jokios reakcijos...  unsure.gif Na, nepurtysi gi tokį mažiuką! Čia jau kaip ir prievarta gaunasi, joks natūralus maitinimas. doh.gif

Kas kiek laiko maitinat??? O naktim??? Jei norite pabudinti- tikslingiausia kutenti, braukti pirštu per padukus.

O kokiais būdais raminti? Bandai ir ant rankų paimti ir priglaudi prie savęs - niekas nepadeda. Bandžiau ir taip vadinamą "kenguravimą" - prie kūno priglausti, tai mažylis muistosi, net ir kai ramus būna, paguldai ant savęs ir ant šono ir ant nugarytės, ant pilvuko pradeda dar labiau šaukti. Kodėl taip gali būti? Pas tėtį ant rankų ramesnis angel_sadangel.gif

Kokiu paros metu neramus??? Po kokios veiklos??? Ar tuo pačiu???
Jei pilvelis- padeda lėktuvėlis- pilvuku žemyn, dar pilvelio čildymas (yra pagalvėlės su vysniu kauliukais- net čia kaip kam) mums padėdavo suvystymas (kaip kokono) vilnoniam plede ir ritmingas (švelnus) supimas, ar vaikščiojimas, dar labai gelbėjo dainavimas. Tėčiai-  thumbup.gif  jų energija stipri- panešioja ir nuramindavo daug greičiau vaiką 4u.gif
Mamų nuotaikas vaikai laabai jaučia  mirksiukas.gif 
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 22 sausio 2009 - 01:36
mano vaikis isitaise sloga...vaje vaje...kaip ji pamaitint...nu valau as ta nosyte, net vaistukus jau lasiu, bet vistiek sunku jam....
Papildyta:
QUOTE(Košė-Malošė @ 2009 01 22, 02:34)
Mamų nuotaikas vaikai laabai jaučia  mirksiukas.gif 

va cia tai tiesa...man du kartus buvo jau nervu priepolis nakti is nuovargio, nieko baisaus, tik zliumbiau puse nakties...abu kartus vienas vaikutis kita diena susirgo...gal cia tik sutapimas zinoma...bet jei trecia karta bus reiskia nesutapimas smile.gif
Atsakyti
na o dabar jau jus man patartik ka daryt su ta sloga....na siurbiu as jam kiek siurbiasi, plaunu su juros vandenuku, nakti net vibrocil ilasinau, ryte pries pirma miegali irgi...bet visa tai padeda na kokiom 10-15 minuciu.....ka jus dar darot? gal kokiu liaudisku priemoniu yra kaip palengvint gyvenima tam vaikiukui...siaip jis jauciasi gan neblogai, tik kad pavalgyt sunku....
gal sakau nusitraukt ir pamaitint su sauksteliu...kaip jus darot?
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2009 01 22, 12:15)
mano vaikis isitaise sloga...vaje vaje...kaip ji pamaitint...nu valau as ta nosyte, net vaistukus jau lasiu, bet vistiek sunku jam....

Yra toks "prietaisas" Rhinomer (kūdikio nosies gleivių aspiratorius) su juo gerai visi "baubai" iš nosies ištraukiami. Yra jūros vanduo purškiamas. Ir geras dalykas, bet mažiai juo nesižavi, su slogyte ilgai būt g.gif negerai, kad iki ausyčių nenukeliautų!!! Įpurškiat, tadu visą gėrį siurbiat lauk. Mes homeopatinius vaistukus naudojam in nosį. (euphorbium compozitum, Heel firmos)
Labai svarbu prieš miegelius išsivalyt nosikę. Eteriniai aliejai- kambaryj pakvėpint (eukalipto) Vėdint. Jei temperatūros nėr, vaikas nėra vangus, upeliai nebėga- laukas ir tiks.
Dar padeda paleistuvės (tokia lapinė gėlė, bet čia reik kokia bobutę turėt, kad flensą duotų) lašiukai in nosį- jie čiaudulį sukelia (po kelis turėtų užtekt) o čiaudėjant ir slogikė eina lauk.
Kuo dažniau siūlyt mp, nes sergant ir sirguliuojant tai ir vaistas ir maistas ir pati mama labai gydo.
Maitint sėdijome, ar pusiau sėdimoje padėtyje- taip jam lengviau kvėpuot.
4u.gif
Kol parašiau, ir jumi parašėt ką darot drinks_cheers.gif
Mum dar padėdavo šildantys tepalai (pvz.rezorbam) padams + ant jų- vilnonės kojinės, vis taškus masazuoja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 22 sausio 2009 - 11:09
turiu ta snargliasiurbi smile.gif ir juros vandenuku plaunu, net sakau vibrocil daviau...nu vistiek jam sunku....padeda kokiai 15 mn trupuciuka...valgyt negali, nors jau viska issiurbiu, nebesisiurbia daugiau vistiek sunku jam....nevalgo...einu traukt pienelio, bandysiu su sauksteliu suduot...
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2009 01 22, 12:40)
na o dabar jau jus man patartik ka daryt su ta sloga....na siurbiu as jam kiek siurbiasi, plaunu su juros vandenuku, nakti net vibrocil ilasinau, ryte pries pirma miegali irgi...bet visa tai padeda na kokiom 10-15 minuciu.....ka jus dar darot? gal kokiu liaudisku priemoniu yra kaip palengvint gyvenima tam vaikiukui...siaip jis jauciasi gan neblogai, tik kad pavalgyt sunku....
gal sakau nusitraukt ir pamaitint su sauksteliu...kaip jus darot?

mums daktare visad pataria gert actifed po 1,25ml ryte ir vakare, is kart padeda thumbup.gif bet nezinau ar tokiems maziams jau jo galima duoti g.gif
Atsakyti