Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 6

QUOTE(Asttux @ 2008 12 12, 12:47)
Ode, man irgi atrodo, kad maniškis iš giliau neištraukia, todėl turbūt ir pienelio mažiau gaminasi  verysad.gif o ką daryt? gal koks pientraukis pagelbėtų? kaip ištraukt tą giluminį pienuką  g.gif

gal vis gi geriau dirbti su apžiojimų
va čia yra nuorodų
http://www.supermama...howtopic=131803
Atsakyti
QUOTE(Pasakyte @ 2008 12 12, 02:51)
pažiūrėjau į tavo liniuotę - šeštoji savaitė - vadinamoji pieno krizė. nenusigąsk - vaikui riekia daugiau pieno, o jo nesigamina taip duag greitai, per kokias tris keturias diena susitvarkys, dėk mažių prie papulio dažniau, bet ne ilgiau, ir pradės gamintis daugiau pienelio.
klausimas - kai pradedi maitinti, ar pradeda būti krūtise toks jausmas, lyg jos pildosi, dilgčioja aplink spenelius?
Kokia poza maitini?
Ar pakeiti pamperą po maitinimo? gal pridaro į kelnes ir nepatogu jam?

Na kai pradedu maitinti tai tokio jausmo nėra, kad jos lyg pildytusi, bet toks spenelių dilgčiojimas kai maitinu ir kai ne tai yra.
Maitinu ir atsigulusi ir sedėdama.
Pampersą po maitinimo pakeičiu, bet tada labai išsiblaško ir apie užmigimą nėra net jokių kalbų.
Oro atrodo labai daug nepritraukiam. Maitinu kaip ir anksčiau, tik anksčiau garžiai pavalgydavom be jokių galvytės sukinėjimų ir nervukų, o dabar jei pasitaukia nuo papuko tai su klyksmu verysad.gif.
Atsakyti
QUOTE(Irmutė @ 2008 12 13, 22:05)
Na kai pradedu maitinti tai tokio jausmo nėra, kad jos lyg pildytusi, bet toks spenelių dilgčiojimas kai maitinu ir kai ne tai yra.
Maitinu ir atsigulusi ir sedėdama.
Pampersą po maitinimo pakeičiu, bet tada labai išsiblaško ir apie užmigimą nėra net jokių kalbų.
Oro atrodo labai daug nepritraukiam. Maitinu kaip ir anksčiau, tik anksčiau garžiai pavalgydavom be jokių galvytės sukinėjimų ir nervukų, o dabar jei pasitaukia nuo papuko tai su klyksmu  verysad.gif.

hm... g.gif
tai vadinasi pienelio gaminasi, dėk dažniau prie krūties, pakaitomis vienos ir kitos, maitink per vieną kartą iš abiejų, kad abiejose tolygiai gamintųsi.
Kitą vertus, mažyliui tai ramu, visada būna su tavimi, raminasi žįsdamas. Jeigu svorio priauga, tai vadinasi pienelio gana, tik jam artumo reikia.
Kokias arbatas geri ? man labai padėdavo melisos - ir per pienelį gal persiduodavo Urtei, tai ji ir miegodavo labai ramiai... Negalėdavau nė lašo juodos ar žalios gerti - mane tonizuodavo, o jau kaip Urtė strakaliodavo, ne tas žodis. Taigi tik dabar, kai bemaitinu vieną kartą per dieną, geriu žalios arbatos. Kava nepatinka, tai ir negeriu.

sėkės.

Atsakyti
QUOTE(Irmutė @ 2008 12 13, 21:05)
Na kai pradedu maitinti tai tokio jausmo nėra, kad jos lyg pildytusi, bet toks spenelių dilgčiojimas kai maitinu ir kai ne tai yra.
Maitinu ir atsigulusi ir sedėdama.
Pampersą po maitinimo pakeičiu, bet tada labai išsiblaško ir apie užmigimą nėra net jokių kalbų.
Oro atrodo labai daug nepritraukiam. Maitinu kaip ir anksčiau, tik anksčiau garžiai pavalgydavom be jokių galvytės sukinėjimų ir nervukų, o dabar jei pasitaukia nuo papuko tai su klyksmu  verysad.gif.


matyt jam pilvuko skausmai prasidėjo. dieną tai reiktų atrūgint kai jau pykt pradeda ir bandyt toliau valgyt.

o naktį pamperio, jei vaikas nepyksta gi geriau nekeist. neišsibudins.
Atsakyti
Laba 4u.gif ,

kiek suprantu ilgai maitinančios vaikams čiulptukų neduoda? Ar jis tikrai gali sumažinti pieno gamybą?

Mano dukrytė per pilvo diegliukus nesitraukia nuo krūties, valgo verkdama, taip prisivalgom oro, tada dar labiau verkiam? Tai gal tokiu momentu geriau čiulptukas?

Bet pas mane jau kokia savaitė kaip apmažėję pieno, tai bijau rizikuoti.... schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(doris @ 2008 12 14, 19:04)
matyt jam pilvuko skausmai prasidėjo. dieną tai reiktų atrūgint kai jau pykt pradeda ir bandyt toliau valgyt



O naktį atrūgint nereikia? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rola @ 2008 12 14, 18:16)
kiek suprantu ilgai maitinančios vaikams čiulptukų neduoda? Ar jis tikrai gali sumažinti pieno gamybą?

Aš daviau čiulptuką. Tvirtai buvau nusprendus neduot, bet kantrybė neatlaikė ir 3sav kūdikėliui nupirkau soskiuką. Tik kad ji jo neėmė, spjovė tą gumą šalin. Kokių tik rūšių neišbandžiau - neėmė schmoll.gif Na ką padarysi - užaugs be jo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Madeleine @ 2008 12 12, 10:19)
Juna08, o tu siūlai MP dieną prieš ar po košių? Gal, sakau, vaikas prisikerta košės ir paskui nebetelpa MP ar nebenori iš sotumo? g.gif  Tokiu atveju, galima pabandyt atvirkščiai - pirma MP, paskui - košė. Bet gal tu taip ir darai... smile.gif
Nors aš savajai turiu kitą bėdą - kaip kuo daugiau pamaitinti kito maisto, tad košę duodu prieš MP. Ir vis tiek košė tik šiaip pasižaidimui, o MP - va čia jau rimčiau smile.gif


Maniškis apetitu nesiskundžia, valgo viską iš eilės, o tada labai atpylinėja. Jei duodu prieš košes MP, jį išvalgo visą, o po to jei dar košės suvalgo, tada šakės doh.gif Kadangi yra labai judrus, tai ištisai atpylinėja... Ryškiai per daug būna, tai reikia man rinktis, kurį patiekalą pasiūlyti blink.gif O prie mėsos negalima pieno išvis...

QUOTE(Rola @ 2008 12 14, 18:16)
Laba  4u.gif ,

kiek suprantu ilgai maitinančios vaikams čiulptukų neduoda? Ar jis tikrai gali sumažinti pieno gamybą?

Mano dukrytė per pilvo diegliukus nesitraukia nuo krūties, valgo verkdama, taip prisivalgom oro, tada dar labiau verkiam? Tai gal tokiu momentu geriau čiulptukas?

O naktį atrūgint nereikia?  g.gif


Labai buvau nusiteikusi pireš (ir dabar esu), bet kai stogas pradėjo važiuoti, padėjo. Davėm gal antrą savautę. Pieno gamyba nesutriko, žįsti efektyviai išmoko (bet ne ištisai čiulpdavo, stengdavomės kuo rečiau). Čia, ko gero, labai individualu. Duodam (ir davėm) tik tada, kai reikia užmigdyti, o jis verkia. Ne taip ir dažnai unsure.gif

Jei prisiryja oro, geriau atraugink, naktį taip pat. Maniškis neatraugintas verkia, o kai atsirūgsta, iš karto nustoja.
Atsakyti
QUOTE(Rola @ 2008 12 14, 19:16)
Laba  4u.gif ,

kiek suprantu ilgai maitinančios vaikams čiulptukų neduoda? Ar jis tikrai gali sumažinti pieno gamybą?

Mano dukrytė per pilvo diegliukus nesitraukia nuo krūties, valgo verkdama, taip prisivalgom oro, tada dar labiau verkiam? Tai gal tokiu momentu geriau čiulptukas?

Bet pas mane jau kokia savaitė kaip apmažėję pieno, tai bijau rizikuoti.... schmoll.gif
Papildyta:
O naktį atrūgint nereikia?  g.gif


nezinau kaip kitos, bet aš nedaviau nė dienos, nes niekaip nesupratau, kam jo riekia, jeigu vaikas miega, tai miega, jeigu pabunda, tai su juo bendrauji, ir irgi - kam tas čiulptukas? g.gif tiap ir užsaugo nepažinusi skonio wink.gif

Su čiulptuku dar daugiau prisigaudys. OI jūs panešiokit vaiką ant pilvo ant sunertų rankų, masažuokit lengvai, laikrodžio rodk. kryptimi, ir dar - uždėjus abu delnus rankų nejudinant jomis spaudyti pilvuką delnų šonais.. na lyg raja kaip plaukioja savo pelekus planiruodama...

Neduok čiulptuko, tikrai, pieno padaugės, jeigu maitinsi naktimis, nes tada gaminasi daugiausia už jo gamybą atsakingo hormono, ir svarbu mamai naktį pamiegoti, pailsėti, nes miegant irgi jo gaminasi dagiausia.


Aš visada atrūgindavau po kiekvieno maitinimo, net naktį iki pusės metų, po to jau rečiau.. vėliau išmoko atsirūgti ir gulėdama.


Atsakyti
QUOTE(Rola @ 2008 12 14, 18:16)
kiek suprantu ilgai maitinančios vaikams čiulptukų neduoda? Ar jis tikrai gali sumažinti pieno gamybą?

Papildyta:
O naktį atrūgint nereikia?  g.gif


priklauso viskas nuo vaiko. jei vaikui labai stiprus čiulpimo poreikis, tai soskius nieko nepagadins.
mes kažkur mėnesio laiko merginai davėm soskių ba kažkaip nervai nelaikė man. tai kokias porą savaičių ėmė tą soskių kai piktumas užeidavo ar rėkdavo. nors man pačiai negražiai ant vaiko veido jisai atrodo. lotuliukas.gif o paskui kurį laiką nereikėjo ir pamiršo. tai daugiau ir nebenaudojam. smile.gif

šiaip kursuose aiškino, kad naktį atrūgint nereikia. nors tai irgi matyt nuo vaiko priklauso. dieną atrūginu, nes kitaip atpila, o naktį - niekada ir viskas gerai.
Atsakyti
Sveikos, 4u.gif

kaip dziaugiuosi kad jus radau smile.gif noriu kuo daugiu apie maitinimo praktika suzinot ir pasiskaityt smile.gif sekmes jums, aciu uz informacija smile.gif
Atsakyti
sveikutes

as ir buvau pries soskes, bet pas maniske buvo toks stiprus ciulpimo refleksas, kas po 3val guledavau su ja. Speneliai buvo jautrus nuo pastovios dregmes, kol galiausiai vyras prieme sprendima ir idave, gerai kad eme. Dabar ivairiai buna ir su ir be soskes, nes jau dometis pradeda viskuo, bet miegant tai butina.

vaikams kuriems skauda ypac pilvelius butina atrauginti, net kelis kartus per valgio viduri galima. Nes net ir tai gali buti didelio neramumo priezastis, atsirugus gali po kiek laiko vel noreti, musiske buna kartais net po val pakartotinai atsirugsta, galima pastebeti kada ji noeri- tiesiog pradeda muistytis. smile.gif
Yra vaiku kuriems nereikia, bet mums kolkas tikrai reik.
Atsakyti
Laba 4u.gif ,

ačiū už atsakymus. Na aš tai atrūginėju ir dieną ir naktį, nematau tame skirtumo, tačiau naktį dažniausiai neatsirūgsta, tik šiaip gidisi, kad pro burnyte truputuką eina oras, na nemoku paaiškinti. Diena atsirūgsta labai stipriai, kartais iš karto, kartais ne, bet atirūgsta. Kartais dar ir miegodama pradeda raivytis, o tada pakėlus atsirūgsta, matosi, kad jai to reikia, bet ne čia esmė....
Oro mes prisigaudom kai užeina diegliai, kai nervingai ir greitai žindom, verkiam ir t.t.. Todėl man ir parūpo čiulptuko klausimas, nors aš nenoriu jo duoti, bet gal taip kankinu vaiką????
Prie krūties vakarais išbūnam abai ilgai, apie 5 val., aišku tame tarpe panešioju, kad atsirėgtų, tačiau man niekad dar nėra dukrytė nugraužus spienelių mirksiukas.gif
A6 jai glostau pilvelį palei laikrodžio rodyklę, guldau ant pilvelio, riečiu kojytes, dedu vyšnių kauliukų pagalvėlę, įvairiai nešioju, bet toks vaizdas, kad viskas veltui. unsure.gif
Be to, mes sunkiai ir kakojam, dažniausiai jai reikia padėti išsikakoti, nors dujos eina visą parą. Kakojam tik kartą per vieną ar dvi paras schmoll.gif .... Tai va...

Na svarbiausia, kad pienukas nedingtų, nes sumažėjęs akivaizdžiai.... Valgom dieną beveik kas valandą ar pusantros. Bet augam gerai, per pirmą mėnesį 1400 g. ir 2 cm, per kitas dvi savaites 600 g. ir 6 cm....


Atsakyti