Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 6


Maggie,

pirmiausiai noriu pasakyti, akd tikrai niekas neprarasta ir jei tik norėsi - dar labai ilgai galėsi žindyti savo stebuklėlį 4u.gif
patikėk manim 4u.gif

Matau, akd dukrytė gimė 3,4kg. O kiek dabar sveria?
Kiek kartų per parą šlapinasi ir kokios spalvos skystis (skaidrus/šviesus ar tamsus?) Ar tuštinasi kasdien?

Pagal rekomenduojamas prieaugio normas tik MP maitinamiems vaikučiams - per mėn priaugti 500g yra normalu 4u.gif
Tai nėra daug, bet yra apatinė norma. Tad manau, akd situacija situacija nėra bloga mirksiukas.gif
O gali būti, akd pienelio turi pakankmai, o mažoji biškį pritingi intensyviau patraukti ir neištraukia sočiausio pienelio, esančio giliau. todėl ir svoris lėčiau auga. Nes kai matai daug 'sisi' - tai pagalvok, jog tai tik iš MP, juk nieko kito negauna thumbup.gif (jei šlapinasi daugiau nei 6-8 kartus ir spalva yra skaidri - skysčių gauna pakankamai)

O galima rinktis taip:
1. bandyti maitinti tik MP iš krūties ir labai tikėti, kad šitas etapas tuoj tuoj pasibaigs.
Tokiu atveju ir toliau žindyk kiek mažylė nori ir kada nori; vos sukniurksėjus, maitink bent 20min iš vienos krūties (jei reikia - pajudink, akd nemiegotų, padukus pakutenk ir pan.) Tada keiskit pampersėlį, pakelk atsirūgti ir kai prasibudins - dar pasiūlyk. Gali maitinti iš abiejų krūtų vienu maitinimu, tik stenkis iš kiekvienos bent po 20-30min ( kitaip nuvalgys 'lengvesnį' pienuką nuo viršaus, o giliau netrauks).
Tokiu atveju, siūlyčiau kaip nors susiorganizuoti pasvėrimą kas 5-7d, akd matytum, kaip einasi.
Ir žinoma - gerk daug skysčių (netinka kava, juoda arbata ir alkoholis, bei daug pieno)- geriau vanduo, kompotas, šiltos arbatėlės,
-daug nuogos odos kontakto. Kelias dienas paskirk tik šiam reikalui - viliokitės abi lovoje ir išsirenkite, kiek leidžia oro sąlygos, akd mažylė savo kūneliu liestų kuo daugiau tavo odos. Tai labai padeda tongue.gif
ir tegul vyras leidžia Tau pailsėti, pagamina šilto maisto, tvarko kambarius ir t.t.
gali pabandyt ir tuos žirniukus laktacijai - žiūriu daugeliui ir padėjo (Kaune juos gamina "Muziejaus" vaistinė, o tu iš kokio miesto? blush2.gif )
2. galima žindyti dažnai ir pagal poreikius, o kelis kart per dieną dar nutraukti MP ir retkarčiais bandyti sugirdyt taip. Na, jei taip jausiesi tikresnė, kad vaikiukas nebadauja.
Visa kitos priemonės - irgi tinka.
3. Net jei tikrai nerimauji ir nori duoti mišinuko, tai irgi nėra tragedija.
tik geriau, jei suduotum šaukšteliu ar iš mažos taurelės - kitaip gali atsitikti, jog dukrytė ne taip stipriai žįs krūtį.
Šiuo atveju, svarbiausia, kad vaikiukas susitprėtų ir tinkamai augtų svorio. O mišinuku tada nepiktnaudžiauk - užteks 1-2k per parą. o kai svoris augs gerai, po truputį mažinti mišinio kiekį ir vsiai jo atsisakyt.
Tik visad pirma duok krūtį, tegul žinda kiek nori ir kada nori, o paskui jau galima ir pasiūlyt.
Bet to - su amžiumi jie tikrai išmoksta efektyviau žįsti ir išsitraukia viską,ko reik. Aš pati maitinau visaip pirmą ir trečia-ketvirtą mėnesiais, o paskui mažinau, mažinau ir dukrytės pačios nebeėmė buteliukų.

Tad nepamiršk - šitam paradui vadovauji tu pati, tad kaip norėsi- taip ir bus 4u.gif

oi, atrodo viską surašiau (naktį galvojau, dėliojau dėliojau - tikiuos, nieko nepamiršau tongue.gif )
Jei ką - rašyk, klausk 4u.gif


Atsakyti
Sveikutes mamytes,

gal galit papasakoti savo istorija nors viena mamyte, kurai nuo pat pradziu labai sekesi maitinti ir zindymas visa laika buvo vien malonumas ir nekele jokiu problemu?
Man labai idomu ar tokiu yra... g.gif
Atsakyti
QUOTE(MarryJane @ 2008 10 21, 21:35)
Sveikutes mamytes,

gal galit papasakoti savo istorija nors viena mamyte, kurai nuo pat pradziu labai sekesi maitinti ir zindymas visa laika buvo vien malonumas ir nekele jokiu problemu?
Man labai idomu ar tokiu yra... g.gif

kai pagalvoju tai zinok galeciau save prie tokiiu priskirti. Pagridnine problema prasidejo smegenyse, po to kai gydytoja liepe primaitinti Noju, nes atseit per plonas ir pradejo abejoti kad man uztenka pienuko. Tai tada ir buvo tos problemos, bet jos daugiau issigalvotos nei realios buvo, nes pienuko man visada uzteko (tfutfutfu) ir nei man krutis skaudejo (na buvo kelis kartus kai vaikucia pradejo ilgiau nakti miegot,bet praejo kai tik vaikutis iszisdavo) nei spenelius buvo nugrauze, nei kokiu mastitu ar dar kokiu velniu (tfutfutfu). Dabar va laukiam dantuku, idomu kaip bus tada... man tik nepatinka labai ta neteisybe siame pasaulyje kai misineliu maitinami vaikai miega visa nakti jau nuo 3 menesiu, o krutimi maitinami dar ir metuku sulauke keliasi schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(MarryJane @ 2008 10 21, 21:35)
Sveikutes mamytes,

gal galit papasakoti savo istorija nors viena mamyte, kurai nuo pat pradziu labai sekesi maitinti ir zindymas visa laika buvo vien malonumas ir nekele jokiu problemu?
Man labai idomu ar tokiu yra... g.gif

ax.gif
na, sakykim man po 2-o gimdymo mirksiukas.gif
Vienintelis rūpestėlis buvo tik pirmas savaites - biškį nerimavau, ar užteks mažajai MP žindant visas tris... Tai nuo vyresnėlių biškį nusukdavau, truputį pataupydavau... Bet paskui smegeninė persivė ir patikėjau, kad kiek išžįs, tiek ir prisigamins, tad galiu duoti, keik kam reikia ir noris thumbup.gif
Kai mažę pasvėrė - supratau, kad visko jau užteko tongue.gif

O nei spenelius perštėjo, nei skausmų buvo - jei jausdavau, kad guzuosis, kviesdavau vyresnėles 'su patirtim' , mikliai sutvarkydavo tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(MarryJane @ 2008 10 21, 21:35)
Sveikutes mamytes,

gal galit papasakoti savo istorija nors viena mamyte, kurai nuo pat pradziu labai sekesi maitinti ir zindymas visa laika buvo vien malonumas ir nekele jokiu problemu?
Man labai idomu ar tokiu yra... g.gif

turiu triju vaiku zindymo patirti, pirmuosius du zindziau iki metu, treciaji - iki 19 menesiu. mano nuostata dar laukiantis pirmojo sunaus buvo paprasta - "yra vaikas, yra papas, duosiu vaikui papa ir viskas bus gerai". butent taip ir buvo. vieninteliai smulkus nemalonumai pirmomis savaitemis zindant pirmaji vaika buvo siek tiek sujautreje speneliai ir laikas nuo laiko stipriai pritvinkstancios krutys. vaikas prie kruties isbudavo po pusvalandi, keldavosi visa para stabiliai kas 2 val. per pirma menesi priaugo 1,5 kilogramo, o as perskaiciau tris storus romanus, kol jis valgydavo wub.gif
beje, per visus tris vaikus turejau viena buteliuka ir viena ciulptuka, kurie sekmingai voliojosi vaiku zaislu dezeje, pientraukio ir misinio rankose nesu turejusi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(MarryJane @ 2008 10 21, 21:35)
Sveikutes mamytes,

gal galit papasakoti savo istorija nors viena mamyte, kurai nuo pat pradziu labai sekesi maitinti ir zindymas visa laika buvo vien malonumas ir nekele jokiu problemu?
Man labai idomu ar tokiu yra... g.gif

Man su pirmaja ėjo kaip sviestu patepta. Jei su antruoju būčiau mažiau vadovavusis neteisingomis rekomendacijomis (tomis, kurias aprašo praktiškai visose vaiko auginimo knygose, kur žindymui skiriamas mažas skyrelis ir kurias, paprastai, teikia pediatrai), irgi būtų 'kaip sviestu'. Tačiau abiem atvejais žindymas suteikė daug teigiamų emocijų.
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 24, 12:31)
manau tokiu rasi skyrelyje nusprendusios nemaitinti krutimi


drinks_cheers.gif Apskritai, šis didelis skyrius skirtas toms, kurios NORI žindyti, bet susiduria su sunkumais.

Beje, Aušra, svekinimai su penkiais 4u.gif Linkiu ir toliau tokio noro ir kantrybės maitinti pačiai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Juna08 @ 2008 10 24, 12:42)
drinks_cheers.gif  Apskritai, šis didelis skyrius skirtas toms, kurios NORI žindyti, bet susiduria su sunkumais.

Beje, Aušra, svekinimai su penkiais  4u.gif  Linkiu ir toliau tokio noro ir kantrybės maitinti pačiai  ax.gif

aciu.
na pirmus menesius man tikrai buvo nelengva, tai gal ir galvojau kad tik greiciau viskas baigtusi, bet dabar tai smagu.
Atsakyti
oi moterėlės, na ir kokia nesmagi čia tema. Bet vistiek gera, kad kalbama apie tokias problemėles ax.gif
Atsakyti
Mielos Mamytės ir jų mažyliai,

Jei užsukote į šį skyrelį, tikriausiai turite rūpestėlių ir klausimų, o gal ir patarimų
To mes čia ir renkamės - kartu galime daugiau.
Jūsų visų patirtis - neišsenkantys lobynai.

Paskutinė tema čia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juna08: 26 lapkričio 2008 - 15:31
Aciukas uz temele 4u.gif
Atsakyti
Saule danguje - imk diiidelį 4u.gif
Laikykis console.gif
Atsakyti