QUOTE(philipuks @ 2005 08 10, 15:29)
Bet is ko paveldima
Mano mama, mociute turi po 4 vaikus ir nera tokiu bedu turejusios ir ne nezino ka reiskia policistoze
Man daktare sake, kad KT be perstovos vartojant daugiau nei 3 metus sutrinka kiausidziu funkcija, aisku ne visoms. As viena is policistukiu
Esu gydytojas ginekologas, turiu med. mokslų dr. laipsnį (disertacija iš nevaisingumo gydymo 1993 m.) Daug metų gydau nevaisingumą, ginekologinės endokrinologijos sutrikimus, apie tai esu parašęs keletą knygelių gydytojams. Dėstau gydytojams šį dalyką tobulinimosi kursuose, todėl pastoviai skaitau naujausią mokslinę literatūrą šiais klausimais. Įsijungiau Aidos ir Daivos (per Aidą) prašomas.
Jūsų daktarė, deja, čia visiškai neteisi. Ji tiesiog šitoje srityje nepakankamai kvalifikuota. Klysta ir kai kurios kitos forumo dalyvės. O daktarė tiesiog nelabai išmano ginekologinę endokrinologiją. Tikiu, kad kitas ginekologijos sritis ji išmano geriau.
Šiuolaikinis ginekologinės endokrinologijos mokslas yra įrodęs, kad:
1. Kontraceptines tabletes ( toliau - KT) žinoma yra vaistas, o ne maistas, tačiau jas galima gerti tiek ilgai, kiek reikia apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, jei žinoma nesusergate kokia nors liga, kai KT vartojimas turi būti ribojamas (pvz, hipertoninė liga ir kt.) Tabletės parenkamas atsižvelgiant į amžių, kenksmingus įpročius bei sveikatos būklę.
2. KT nesukelia nevaisingumo, policistinių kiaušidžių ligos ir pan. Priešingai, jos gali būti vartojamos policistinių kiaušidžių sindromo gydymui, ypač tada, kai pastojimą moteris nori atidėti. Žinoma, policistinių kiaušidžių, arba tikslesnis pavadinimas - lėtinės anovuliacijos sindromas nėra paprasta ir lengvai gydoma liga, todėl KT vartojimas nebūtinai užtikrina, kad moteris pasveiks vien nuo KT.
3. Nutraukus KT vartojimą, ypač jei vartojote bent kelis ar keliolika mėn., pastojimo tikimybė pirmųjų 3-4 mėn. bėgyje padidėja. KT taip pat apsunkina mikrobų patekimą iš gimdos kaklelio į dubenį ir taip sumažina mažojo dubens pilvaplėvės uždegimo riziką, o šie uždegimai dažnai sąlygoja nevaisingumą dėl pilvaplėvės sąaugų ir kiaušintakių pakenkimo bei negimdinį nėštumą, kuris savo ruožtu gali sukelti vėlesnį nevaisingumą. Taigi taisyklingas KT vartojimas patikimai apsaugoja nuo nepageidaujamo pastojimo bei iš dalies apsaugoja reprodukcinę funkciją nuo kai kurių nevaisingumą sukeliančių sutrikimų.
4. Šiuolaikinės KT kuriamos taip, kad sveikos nerūkančios ir nenorinčios pastoti moterys be rizikos savo sveikatai galėtų KT vartoti be pertraukų 10-15 metų, o jei reikia - ilgiau. Nenoriu įžeisrti, bet tos, kurios teigia, kad joms KT sukėlė nevaisingumą, taip pat sėkmingai galėtų tvirtinti, kad nepastoja todėl, jog valgė agurkus ar kramtė kramtomą gumą. "Po to" - toli gražu ne visada reikškia"dėl to".