Nežinau, gal man čia vienai taip atrodo, bet tos informacijos apie radiaciją palyginus suteikia mažai, davė tą juokingą atmintinę, kurioje informacija visai nelogiškai surašyta... ta prasme, niekur nesilankyti, laikytis saugių atstumų nuo vaikų ir nėščių moterų (vyrai kažkodėl visai neminimi, reiškia, jie gali gauti radiacijos ir jiems ji visai nekenkia

) nevažinėti miesto transportu ir tt., bet į darbą galima grįžti jau po 3 dienų...
Retkarčiais pasidaro labai liūdna, kad į tokius rimtus dalykus ne visada atkreipiamas dėmesys...
Pasirodo, kad gyventojų didžiausia leistina metinės sugertosios dozės riba normaliomis sąlygomis yra 5 µSv. (5 R) tai pamąstykim tada kiek mes prispinduliuojam savo šeimos nariams...

kodėl gydytojai nekalba apie tai, kaip juos apsaugoti, nepakanka laikytis juk tų juokingai parašytų taisyklių...
citata iš straipsnio KĄ REIKIA ŽINOTI APIE RADIACIJĄ?:
"Labai svarbi medicininė skydliaukės apsaugos nuo jonizuojančios spinduliuotės priemonė yra jodo profilaktika. Kai jodo profilaktika pradedama likus 6 val. iki radioaktyviojo jodo įkvėpimo, skydliaukės apšvita sumažinama 100 kartų, o praslinkus 6 val. po jo patekimo į organizmą, - tik 2 kartus. Stabiliojo jodo preparatų vienkartinė paros dozė įvairioms žmonių grupėms tokia:
- suaugusieji (tarp jų nėščios ir maitinančios moterys) ir 13-16 metų paaugliai išgeria 130 mg kalio jodido arba 170 mg kalio jodato tabletės. Jos būna įpakuotos po 125 mg arba 250 mg. Jeigu tabletė sveria 125 mg reikia išgerti visą, jei 250 mg - pusę tabletės.
- vaikams nuo 3-12 metų skiriama 65 mg kalio jodido arba 85 mg kalio jodato. Tai pusė suaugusiųjų dozės.
- kūdikiams nuo 1 mėnesio iki 3 metų duodama 30-35 mg kalio jodido arba 40-45mg kalio jodato. Tai ketvirtis suaugusiųjų dozės.
Vienkartinė stabiliojo jodo dozė apsaugo skydliaukę 24 valandas. Naujagimiams iki 1 mėnesio amžiaus skiriama vienkartinė stabiliojo jodo dozė. Nėščioms ir maitinančioms moterims - ne daugiau kaip dvi vienkartinės dozės. Kitoms gyventojų grupėms gali būti skiriamos kelios vienkartinės dozės, bet ne daugiau kaip 10.
Neturint tablečių galima vartoti 5 proc. jodo tinktūrą. Vaikams iki 2 metų 1-2 lašai 5 proc. jodo tinktūros skiriama 3 kartus per dieną ne ilgiau kaip 7 paras. Vaikams nuo 2 metų ir suaugusiems skiriama 3-5 lašai 5 proc. jodo tinktūros 3 kartus per dieną, bet ne ilgiau kaip 7 paras. Atminkite! Kuo anksčiau išgersite stabiliojo jodo preparatų, tuo geriau apsaugosite skydliaukę. Jokiu būdu negerkite preparatų daugiau negu rekomenduojama. "
Papildyta:Kaip sužinoti kiek dar radiacijos turiu, kur galima pasimatuoti? Tai dilema... grįžau po 10 dienų namo , bet dabar gailiuosi... netikiu, kad ta radiacija taip greit pasišalino. blogiausiai, kad jos mes nei matome nei jaučiame, todėl artimiesiems labai sunku įaiškinti, tuojau pasipila visokios replikos, kad bene tu čia prisigalvoji, ir čia tikrai tos radiacijos jau seniai nėra...Ligoninėje sesutė minėjo, kad ji pilnai suskyla rūbuose ir daiktuose, kuriuos turime tik po 28 dienų... o kaip kūne ta radiacija...? Aišku ji po truputuką mažėja, bet kaip sužinoti kiek dar turim ir ar reikia dar laikytis tų saugių 1 m. atstumų....
na ir prirašiau....