Įkraunama...
Įkraunama...

18 mėn skiepas

Sveikutes,
aš taip pat skiepyjau savo vaiką, tais skiepais, kurie priklauso 15 mėnesiukų ir plius nuo vėjaraupių. Po savaitės atsirado tokie patyt požymiai, kaip kad čia aprašo mamytės:vaikas tapo irzlus, naktimis verkia, pakilo aukšta temperatūra. Aš čia pasiskaitinėjau ir nusprendžiau, kad čia bus reakcija į skiepą, tad vartojom viburcol žvakutes ir tikėjomės pagerėjimo.
Tačiau, dvi paras iškentėjusios, šį rytą pasiskambinau gydytojau ir pasiteiravau ar gali būti taip mano vaikui nuo skiepų. Atsakymą gavau neigiamą ir buvau paprašyta atvykti į polikliniką su visu vaiku pasirodyti.
Ir gydytoja buvo teisi. Mano mergaitei tikrų tikriausia angina. Kai pasakiau, kad maniau jog jos tokia temperatura sukilusi yra nuo skiepų, tai patvirtino, kad po savaitės tokie dalykai nėra galimi, nebent nuo vėjaraupių skiepų galėjo būti pabėrimų, o jei būtų kilusi temperatūra, tai turėjo kilti iš karto po skiepo.
Aprašiau savo situaciją tam, kad kitos mamytės nepabijotų kreiptis geriau į daktarę, kad apžiūrėtų vaikučius. Taip greičiau bus surasta tikroji problema ir panaikinta liga:)
Visoms sėkmės:)
Atsakyti
QUOTE(snaiga @ 2009 03 19, 13:47)
Sveikutes,
aš taip pat skiepyjau savo vaiką, tais skiepais, kurie priklauso 15 mėnesiukų ir plius nuo vėjaraupių. Po savaitės atsirado tokie patyt požymiai, kaip kad čia aprašo mamytės:vaikas tapo irzlus, naktimis verkia, pakilo aukšta temperatūra. Aš čia pasiskaitinėjau ir nusprendžiau, kad čia bus reakcija į skiepą, tad vartojom viburcol žvakutes ir tikėjomės pagerėjimo.
Tačiau, dvi paras iškentėjusios, šį rytą pasiskambinau gydytojau ir pasiteiravau ar gali būti taip mano vaikui nuo skiepų. Atsakymą gavau neigiamą ir buvau paprašyta atvykti į polikliniką su visu vaiku pasirodyti.
Ir gydytoja buvo teisi. Mano mergaitei tikrų tikriausia angina.  Kai pasakiau, kad maniau jog jos tokia temperatura sukilusi yra nuo skiepų, tai patvirtino, kad po savaitės tokie dalykai nėra galimi, nebent nuo vėjaraupių skiepų galėjo būti pabėrimų, o jei būtų kilusi temperatūra, tai turėjo kilti iš karto po skiepo.
Aprašiau savo situaciją tam, kad kitos mamytės nepabijotų kreiptis geriau į daktarę, kad apžiūrėtų vaikučius. Taip greičiau bus surasta tikroji problema ir panaikinta liga:)
Visoms sėkmės:)


Papildyta:
Skaiciau, kad buna po skiepu kritines dienos, kai gali buti pablogejimas. Tai po 7 - 10 dienu ir , atrodo po 3 sav. Mes skiepyjom vaika vasara, tada jam irgi buvo apie 1.5 metu. Po savaites pakilo temeratura, vaikas pasijuto blogai. Patekom i ligonine, klausiau, gal tai nuo skiepu. Bet , ar gydytojas tai patvirtintu...Nieko negalejo rasti del ko karsciuoja, po to pasake, kad gerklyte raudona, todel temperatura laikosi kelias dienas. Na reikia gi kokia nors priezasti rasti. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(snaiga @ 2009 03 19, 13:47)
Sveikutes,
aš taip pat skiepyjau savo vaiką, tais skiepais, kurie priklauso 15 mėnesiukų ir plius nuo vėjaraupių. Po savaitės atsirado tokie patyt požymiai, kaip kad čia aprašo mamytės:vaikas tapo irzlus, naktimis verkia, pakilo aukšta temperatūra. Aš čia pasiskaitinėjau ir nusprendžiau, kad čia bus reakcija į skiepą, tad vartojom viburcol žvakutes ir tikėjomės pagerėjimo.
Tačiau, dvi paras iškentėjusios, šį rytą pasiskambinau gydytojau ir pasiteiravau ar gali būti taip mano vaikui nuo skiepų. Atsakymą gavau neigiamą ir buvau paprašyta atvykti į polikliniką su visu vaiku pasirodyti.
Ir gydytoja buvo teisi. Mano mergaitei tikrų tikriausia angina.  Kai pasakiau, kad maniau jog jos tokia temperatura sukilusi yra nuo skiepų, tai patvirtino, kad po savaitės tokie dalykai nėra galimi, nebent nuo vėjaraupių skiepų galėjo būti pabėrimų, o jei būtų kilusi temperatūra, tai turėjo kilti iš karto po skiepo.
Aprašiau savo situaciją tam, kad kitos mamytės nepabijotų kreiptis geriau į daktarę, kad apžiūrėtų vaikučius. Taip greičiau bus surasta tikroji problema ir panaikinta liga:)
Visoms sėkmės:)

Susidarė įspūdis, kad Jūs nežinote, kokie skiepai ,,priklauso" 15 mėn. kūdikiui.

Pagal profilaktinių skiepų kalendorių tai MMR. Lietuvoje registruota Priorix vakcina, o su vėjaraupių komponentu - Priorix Tetra. Visi išvardinti simptomai gali būti vakcinos nepageidaujami poveikiai. Į šios vakcinos sudėtį įeina 3 gyvos virusų padermės - kiaulytė, raudonukė, tymai. Priorix tetra - ir vėjaraupiai.
Nežinau, ar susirgo Jūsų kūdikis angina, ar ne, kokius simptomus paminėjo gydytoja,
tačiau Jūsų gydytoja nėra objektyvi, tvirtindama, kad šalutiniai vakcinos poveikiai pasireiškia tik iškart po skiepo.

Žinoma, kad raudonukės virusų išsiskiria į ryklę praėjus maždaug 7 -28 dienoms po vakcinacijos, daugiausia – apie 11 ąją dieną.
Vakcinos nepageidaujami poveikiai klinikinių tyrimų metu buvo tiriami ir registruojami net ne savaitę, o 42 savaites.
Įdedu Priorix charakteristikų santraukos ištrauką apie nepageidautinus poveikius:

,,Kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu 42 savaites aktyviai buvo stebėtos nepageidaujamos reakcijos. Vakcinuotųjų taip pat buvo paprašyta pranešti apie bet kokius klinikinius įvykius, atsitikusius per klinikinių tyrimų laikotarpį.

Žemiau pateikta saugumo apžvalga yra pagrįsta klinikiniais tyrimais su maždaug 12 000 subjektų, skiepytų Priorix.

Dažnis nurodytas taip:
Labai dažni (≥1/10)
Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10)
Nedažni (nuo ≥1/1000 iki <1/100)
Reti (nuo ≥1/10000 iki <1/1000)
Labai reti (<1/10000)

Infekcijos ir infestacijos
Nedažni: vidurinės ausies uždegimas.
Dažni: viršutinių kvėpavimo takų infekcija.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Nedažni: limfadenopatija.

Imuninės sistemos sutrikimai
Reti: alerginės reakcijos.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Nedažni: anoreksija.

Psichikos sutrikimai
Nedažni: nervingumas, neįprastas verkimas, nemiga.

Nervų sistemos sutrikimai
Nedažni: febriliniai traukuliai.

Akių sutrikimai
Nedažni: konjunktyvitas.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Nedažni: bronchitas, kosulys.

Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažni: paausinės liaukos padidėjimas, viduriavimas, vėmimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažni: išbėrimas.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Labai dažni: vietinis paraudimas karščiavimas (tiesiojoje žarnoje  38 °C–≤ 39,5 °C; pažastyje, burnoje  37,5 °C–< 39,0 °C).
Dažni: injekcijos vietos skausmas ir patinimas, karščiavimas (tiesiojoje žarnoje > 39,5 °C; pažastyje, burnoje ≥ 39,0 °C).

Iš esmės nepageidaujamo poveikio dažnis po pirmos ir antros vakcinos dozės buvo panašus. Išimtis buvo tik skausmas injekcijos vietoje, kuris po pirmosios dozės buvo dažnas, o po antrosios vakcinos dozės tapo labai dažnas.

Įdiegus vakciną į rinką, vakcinos poveikio stebėjimo tyrimų metu pasitaikė šių papildomų reakcijų, laiko atžvilgiu susijusių su skiepijimu Priorix.

Infekcijos ir infestacijos
Meningitas.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Trombocitopenija, trombocitopeninė purpura.

Imuninės sistemos sutrikimai
Anafilaksinės reakcijos.

Nervų sistemos sutrikimai
Transversinis mielitas, Guillain Barré sindromas, periferinis neuritas, encefalitas*.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Daugiaformė eritema.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Artralgija, artritas.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Kawasaki sindromas.

* Encefalitas pasitaikė rečiau nei po 1 iš 10 milijonų dozių. Rizika po vakcinavimo susirgti encefalitu yra daug mažesnė nei rizika susirgti encefalitu dėl natūralių ligų (tymai: 1 iš 1000–2000 atvejų; raudonukė: maždaug 1 iš 6000 atvejų).

Retkarčiais negalima paneigti į epideminį parotitą panašios būklės su trumpesniu inkubaciniu periodu. Pavieniams pacientams būna laikinas, skausmingas sėklidžių patinimas po skiepijimo epideminio parotito, tymų, raudonukės vakcina.

Pasitaikė retų atvejų, kai po vakcinavimo Priorix vakcina išsivystė į tymus panašus sindromas.

Atsitiktinė injekcija į kraujagyslę gali sukelti sunkių reakcijų ar net šoką. Neatidėliotinos priemonės priklauso nuo reakcijos sunkumo (žr. 4.4 skyrių)."

Priorix - http://extranet.vvkt...i...89&Kalba=LT
Priorix tetra - http://extranet.vvkt...i...70&Kalba=LT
Spauskite ,,charakteristikų santrauka"
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AlfaBeta: 19 kovo 2009 - 21:34
QUOTE(AlfaBeta @ 2009 03 19, 22:08)

Įdedu Priorix charakteristikų santraukos ištrauką apie nepageidautinus poveikius:

,

Visai nedaug cia tu salutiniu poveikiu - skiepyjam !
O jei rimtai - tai baisu kaip taip kudikiams ..... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(AlfaBeta @ 2009 03 19, 22:08)
Atsitiktinė injekcija į kraujagyslę gali sukelti sunkių reakcijų ar net šoką. Neatidėliotinos priemonės priklauso nuo reakcijos sunkumo (žr. 4.4 skyrių)."

verysad.gif ir kur garantija kad taip nenutiks tavo vaikui? blink.gif
Atsakyti
Nepageidaujami šalutiniai reiškiniai, galintys atsirasti pavartojus sudėtinę tymų, epideminio parotito ir raudonukės vakciną, yra tokie patys, kaip ir vartojant vienas monovalentines ar sudėtines vakcinas.

Kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu 42 savaites aktyviai buvo stebėtos nepageidaujamos reakcijos. Vakcinuotųjų taip pat buvo paprašyta pranešti apie bet kokius klinikinius įvykius, atsitikusius per klinikinių tyrimų laikotarpį.

Žemiau pateikta saugumo apžvalga yra pagrįsta klinikiniais tyrimais su maždaug 12 000 subjektų, skiepytų Priorix.



Infekcijos ir infestacijos
Nedažni: vidurinės ausies uždegimas.
Dažni: viršutinių kvėpavimo takų infekcija.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Nedažni: limfadenopatija.

Imuninės sistemos sutrikimai
Reti: alerginės reakcijos.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Nedažni: anoreksija.

Psichikos sutrikimai 
Nedažni: nervingumas, neįprastas verkimas, nemiga.

Nervų sistemos sutrikimai
Nedažni: febriliniai traukuliai.

Akių sutrikimai
Nedažni: konjunktyvitas.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Nedažni: bronchitas, kosulys.

Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažni: paausinės liaukos padidėjimas, viduriavimas, vėmimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažni: išbėrimas.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai 
Labai dažni: vietinis paraudimas karščiavimas (tiesiojoje žarnoje ³ 38 °C–≤ 39,5 °C; pažastyje, burnoje ³ 37,5 °C–< 39,0 °C).
Dažni: injekcijos vietos skausmas ir patinimas, karščiavimas (tiesiojoje žarnoje > 39,5 °C; pažastyje, burnoje ≥ 39,0 °C).

Iš esmės nepageidaujamo poveikio dažnis po pirmos ir antros vakcinos dozės buvo panašus. Išimtis buvo tik skausmas injekcijos vietoje, kuris po pirmosios dozės buvo dažnas, o po antrosios vakcinos dozės tapo labai dažnas.

Įdiegus vakciną į rinką, vakcinos poveikio stebėjimo tyrimų metu pasitaikė šių papildomų reakcijų, laiko atžvilgiu susijusių su skiepijimu Priorix.

Infekcijos ir infestacijos
Meningitas.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Trombocitopenija, trombocitopeninė purpura.

Imuninės sistemos sutrikimai
Anafilaksinės reakcijos.

Nervų sistemos sutrikimai
Transversinis mielitas, Guillain Barré sindromas, periferinis neuritas, encefalitas*.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Daugiaformė eritema.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Artralgija, artritas.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Kawasaki sindromas.

* Encefalitas pasitaikė rečiau nei po 1 iš 10 milijonų dozių. Rizika po vakcinavimo susirgti encefalitu yra daug mažesnė nei rizika susirgti encefalitu dėl natūralių ligų (tymai: 1 iš 1000–2000 atvejų; raudonukė: maždaug 1 iš 6000 atvejų).

Retkarčiais negalima paneigti į epideminį parotitą panašios būklės su trumpesniu inkubaciniu periodu. Pavieniams pacientams būna laikinas, skausmingas sėklidžių patinimas po skiepijimo epideminio parotito, tymų, raudonukės vakcina.

Pasitaikė retų atvejų, kai po vakcinavimo Priorix vakcina išsivystė į tymus panašus sindromas.

Atsitiktinė injekcija į kraujagyslę gali sukelti sunkių reakcijų ar net šoką. Neatidėliotinos priemonės priklauso nuo reakcijos sunkumo .

baisu swoon.gif jau geriau prasirgti ir igauti imunitetą natūraliai,nei turėti,vieną ar net kelias šalutines reakcijas unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bimkutele: 20 kovo 2009 - 09:15
QUOTE(bimkutele @ 2009 03 20, 10:14)
baisu swoon.gif jau geriau prasirgti ir igauti imunitetą natūraliai,nei turėti,vieną ar net kelias šalutines reakcijas unsure.gif


Tai va,man irgi vakcinos savo poveikiu,sudėtimi,galimomis pasekmėmis baisesnės nei ligos friends.gif
Atsakyti
Man sesele sake, kad gali parausti ta vieta, kurioje skiepijo ax.gif
Paskiepijo ir musu pupa, rytojaus diena turejo siek tiek karscio, daviau paracetamolio zvakute ir viskas susivarke mirksiukas.gif Iki sio skiepo jokio salutinio poveikio nebuvo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(snaiga @ 2009 03 25, 13:37)
Mano mergaitę skiepyjo atskiromis vakcinomis: MMR ir Varilrix.
Šiandien jai jau geriau ir aš tuom džiaugiuosi. Bėrimai stipriai jau sumažėję, vaikas jau šiek tiek valgo, viduriukai irgi daugmaž apsitvarkė ir šiandien ji jau ir žaidžia ir šneka ir nuotaika gera:) Taip, kad baisųjį periodą perėjom ir ateity tikėsiuos tik pačio geriausio, t.y, kad šiomis baisiomis ligomis nesirgsime apskritai:)
Ačiū už labai naudingas konsultacijas ir sėkmės jums smile.gif rolleyes.gif

Sveikatytės ir Sėkmės Jums su leliuku 4u.gif
Atsakyti
Mus vakar paskiepijo ta 18 mėn vakcina (kokliušas ir t.t.) Tai naktį temperatūra 38,5, numušiau, o ryte vėl temparatūra tik šiek tiek žemesnė. Vaikas apsnūdęs, vangus, ant rankytės skiepo vietoje nemaža raudona dėmė ir guziukas. Iki šiol į jokius skiepus nereagavo niekaip unsure.gif Lauksim iki vakaro, žiūrėsim kaip čia bus, bet tikiuosi, kad nebus dar didesnių bėdų verysad.gif
Atsakyti
sveikutes, mes nuo tokios vakcinos pagulejom ir Klinikojse, kadangi temperatura buvo 39 truko 3 dienas, o paskui komplikavosi i tridiene karstine, gyditojai nieko nelaukdami uzdare mus i ligonine ir sekanti karta liepe skiepytis tik PENTAXIN, o kodel pries tai nesake apie tai niekam neaisku. Laikykites
Atsakyti
Pentaxim(kokliušas,difterija,stabligė),nuo šios vakcinos mano vaikui buvo dingusi klausa.
Atsakyti