QUOTE(sayonara @ 2009 02 24, 07:48)
andriuska, o ne Tu sakei man, kad fiksuoti per šiltame tirpale nereikėtų? ir kad geriausia yra fiksuoti gana vėsiame tirpale? :
kad lyg ir neturėčiau taip sakyti juk sidabro halogenidą sidabru verčia ryškalas (o kartu ir formuoja grūdelius). o fiksažas tik išplauna nereikalingą šlaką (trumpai ir aiškiai http://lt.wikipedia.org/wiki/Sidabras ). netgi elementariai logiškai mąstant juk ryškalas skirtomas į kontrastingą, smulkiagrūdį, išlyginantį ir t.t., o fiksažas tik į rūgštų ir neutralų. bandrai skysčių temperatūra turi būti apie 20 C dar todėl, kad vualis nepradėtų lįsti. ryškalo aukšta temperatūra greičiau veikia cheminius procesus (katalizė tipo) ir sidabro kristalai formuojasi greitai bei didesni.
tai kad manau, kad čia ne fiksažo problema.
tai koks gi ryškalas buvo?
vakar eksperimentavau su c-41 proceso juostos ryškinimu paprastuoju būdu. paėmiau portra 160 (tik nereikia baimintis, 8 metai kaip A.A. ) išfotografavau ir išryškinau. vieną pusę pabandžiau ryškinti beveik standartinį laiką. išėjo vos matomas vaizdas. antrą - dvigubai daugiau, nei tokio nominalo BW (xtol 1+3 20 min.) tai vaizdelis išėjo sakyčiau geras. jei pagrindas būtų skaidrus - butų pats tas. vakare mėginsiu skanuoti. Kam dariau? bendram suvokimui (kad ir c-41 yra sidabro....skaičiau, mačiau skanus, bet pats pabandžiau) ir praktinei naudai. dar turiu gal 8 tokias juostas. galvoju pasikonstruoti vieną daiktą (kamerą tam tikrą). eksperimentams ir konstravimo klaidų nustatymui bus pats tas.