Sveikos
Visas su Naujais
Del tyreliu - darzovines ir vaisines tyreles jei geros kokybes (kaip Hipp is ekologisku produktu), tai manau dar geriau uz sausio menesi neaisku is kokios salies pesticidu prikrauta parduotuvine morka ar bulve. Kur su mesyte tai jos ten mazai tyreeje galima ir isvirti.
Del ankstyvo primaitinimo - vaikuciui kuris PM valgo negauna tiek reikalingu medziagu kiek is MP tai rekomenduoja duoti nuo ~4 menesiu. Nu bet lasiniai tokiam kudikiu, nu jau nepykit bet
Papildyta:
QUOTE(19860526 @ 2008 12 29, 21:36)
uzaugs visi ar maitinsi su misiniu ar ir tyrelem.o medicina ne visi gale
Uzaugs tai uzaugs, bet su daug didesne rizika tureti virskinimo ir kt sutrikimu.
Zinoma medicina ne visagale. Gamta visagale. O is gamtos mamai papukai duoti kudiki maitint
QUOTE(19860526 @ 2008 12 29, 21:36)
o beto galvoju cia diskusija yra beprasmiska nes kiek zmoniu tiek nuomoniu
Tai ne tik nuomone - sitiek metu tyrimus dare zmones nemanau kad kvaili teigdami jog iki 6 menesiu vaiko zarnynas neissivystes ir sunkiai pasisavina kitoki maista
Papildyta:
Jau jus man atleiskite bet noriu pasidalinti siuo klausimu ir gydytojos atsakymu (Dr. Eglės MARKŪNIENĖS
KMUK Neonatologijos klinikos vadovės):
,
Klausimas: Nors pieno turėjau, negalėjau sutikti su nuostata, kad kūdikius galima primaitinti tik nuo 6 mėnesių. Nors mano sūnui pieno pakako, svoris augo normaliai, bet gaila buvo žiūrėti, kaip vaikas godžiai žiūri į mus valgančius. Kai duodavau paragauti sausainio ar banano, jo net akys nušvisdavo. Manau, kad vėlyvas kūdikių primaitinimas yra tiesiog jų kankinimas. Mes valgėme košes nuo mėnesio, mėsą nuo 3 mėnesių ir užaugome normalūs. Tai kodėl mūsų vaikams liepia misti tik motinos pienu iki pusės metų?
Atsakymas: Sunku komentuoti tokį motinos požiūrį, kai daroma blogai ir džiaugiamasi, kad viskas gerai baigėsi, bent tuo kartu. Kaip skambėtų toks posakis: Rūkiau visą gyvenimą ir vėžiu nesusirgau, kojų neamputavo, todėl ir jūs taip darykit, nes viskas apie rūkymo žalą prasimanymai! Koks galėtų būti į tai komentaras? Kad vaikas žiūri godžiai į maistą puiku. Jis domisi aplinkiniu pasauliu, vyksta pažinimas. Jei duodama paragauti, ko jis rankute siekia taip pat puiku. Nors 3 mėnesių amžiaus to daryti dar net nesugeba. Iki tokio amžiaus nei žarnynas nepasiruošęs maisti virškinti, nei kramtymo aparatas (nėra sukamųjų žandikaulio judesių, atitinkamų liežuvio judesių, gebėjimo išstumti iš burnos nepatinkantį maistą).
Tokio amžiaus kūdikis kaip kalėdinė žąsis, ką įdėsi tą nuris, nes tokia fiziologija. Be to daugybė tyrimų įrodė, jog būtent išimtinis žindymas iki 6 mėn. duodą maksimalą apsaugą nuo ligų. Žarnyno gaurelius dengiančios ląstelės jau susiglaudžia ir sudaro vis geresnę apsaugą nuo nepageidaujamų medžiagų, ypač galinčių sukelti alergiją, patekimo į vaiko organizmą. Prirešingu atveju vyksta sensibilizacija ne tik iššaukianti alerginius susirgimus, bet ir autoimuninius. Tai tokios ligos, kaip pvz. diabetes, kai organizmas pradeda kovoti prieš save.
Deja visą sovietmetį visi kūdikiai medikų reikalavimu buvo nuo trečio mėnesio maitinami košėmis. Galim pasidžiaugti, kad ir aš ir jūs užaugom ir nieko. Nesvarbu, kad labai padaugėję vaikų tarpe virškinimo sutrikimų. Jei esi sveikas, kitų neužjauti. O priežastis dažniausiai netinkama mityba. Dabar knygynų lentynos mirgėte mirga, kaip ligas gydytis reguliuojant mitybą. Skaudu, kai žmonės nesistengia ligų išvengti nuo tada,, kai vaikelis dar spurda motinos isčiose, o susigriebia tik tada, kai išryškėja liga. Tada klausiama: Kodėl, už ką, kodėl man?