Antrieji sausainiai imbieriniai, aromatingi ir šventiniai. Jie gali pasirodyti ne visai paprastai pagaminami, bet gerai įgudus gaminama tik truputį ilgiau, negu bet kurie kiti. Aš pabandysiu pažodžiui išaaiškinti jų gamybos principą.IMBIERINIAI SAUSAINIAI RATUKAI (Gingerbread Wheels)
Originalus receptasŠviesi tešla:113 g sviesto, kambario temperatūros
1/3 st. cukraus
1/2 a. š. vanilės esencijos
1 trynys
1 a. š. tarkuoto su tarka šviežio imbiero
3/4 1 st. miltų
žiupsnelis druskos.
Tamsi tešla:113 g sviesto, kambario temperatūros
1/2 st. cukraus
1 kiaušinis
1/3 st. tamsios melasos (molasses)
- amerikietiškai sirupas 3 a. š. tarkuoto su tarka šviežio imbiero
1 a. š. cinamono
2 v. š. kakavos miltelių
1/2 a. š. sodos
2 2 1/4 st. miltų
1/4 a. š. druskos.
Šviesi tešla.Išplakti mikseriu sviestą su cukrumi iki šviesios purios masės. Įmaišyti trynį, vanilės esenciją ir imbierą. Miltus sumaišyti su druska ir, dedant nedidelėmis porcijomis, užminkyti nekietą tešlą. Galutinė tešlos konsistencija turi būti tokia, kad ją būtų galima kočioti, bet kad ji vos-vos dar per minkšta kočiojimui būtų. Neskubėkite dėti dar miltų. Suvyniokite tešlą į maistinę plėvelę ir dėkite 1 val. į šaldytuvą.
Tamsi tešla.Išplakti sviestą su cukrumi iki purios masės. Įmaišyti kiaušinį, melasą ir imbierą. Atskirai sumaišyti miltus su cinamonu, kakava, soda ir druska.
Palaipsniui beriant miltus, užminkyti nekietą smėlinę tešlą. Suvynioti ją į maistinę plėvelę ir atšaldyti šaldytuve 1 val.
Surinkimas ir kepimas.Padalinti atšladytas šviesią ir tamsią tešlas pusiau.
Iškočioti po vieną pusę kaip šviesią, taip ir tamsią tešlą į 40×5 cm dydžio ir 56 mm storio stačiakampį (tai patogiausia daryti naudojantis dviem medinėmis 5 mm storio lentelėmis, tarp kurių ir kočiojama tešla). Supjaustyti kiekvieną stačiakampį į plonus 5 mm pločio gabalėlius/brūselius. Patepant teptuku kiekvieno brūselio šonus baltymu, sujungti kartu dvi tešlas, kaitaliojant šviesią tešlą su tamsia, lengvai paspaudžiant ranka brūselius vieną prie kito. Lengvai pereiti/pakočioti kočėlu per naujoviško dryžuoto stačiakampio paviršių ir aptepti jį baltymu. Suvolioti likusią pusę šviesios tešlos į cilindrą beveik 40 cm ilgio ir 3 cm skersmens. Dėti cilindrą ant dryžuoto stačiakmpio vidurio ir, atsargiai, apvynioti cilindrą dryžuota tešla.
Iškočioti likusią tamsią tešlą į tokio pat ilgio (40 cm) ir truputį didesnio pločio (maždaug 12 cm) stačiakampį, ir aptepti jo paviršių baltymu. Dėti dryžuotą cilindrą ant tamsios tešlos vidurio ir apvynioti tamsią tešlą aplink cilindrą. Suvynioti tešlą į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą mažiausiai 1 val.
Įkaitinti orkaitę iki 170° C (350 F).
Aštriu peiliu supjaustyti atšaldytą tešlą 5 mm storio sausainiais, išdėlioti juos išklotoje pergamentiniu popieriumi skardoje, ir kepti 1015 min. arba kol sausainių apačia pradės lengvai rusti.
Ataušę sausainiai gerai laikosi sandariai uždengtame inde.
Paruoštą tešlą prieš kepant galima laikyti šaldytuve iki 3 dienų arba šaldiklyje iki 1 mėn.
*Šviežią imbiero šaknį šaldytuve galima laikyti iki 1 savaitės arba šaldiklyje maždaug iki 1 mėn. (beje, tiesiai iš šaldiklio ji netgi lengviau tarkuojasi su tarka).
*Visada geriau naudoti šviežią imbiero šaknį negu seną.
*Šviežio imbiero, aišku, geriausia nekeisti imbiero milteliais, bet jeigu visiškai nėra kitos išeities, tai maždaug proporcijos tokios: 3 dalys šviežio = 1 dalis milteliais. O maždaug todėl, kad pas kiekvieną savo skonis kažkas mėgsta kad imbiero būtų daugiau, o kažkas nelabai.
*Imbieras, kaip ir bet kurie prieskoniai, turi savo nepakartojamą skonį. Dideliais kiekiais jis pakankamai dominuojantis ir aštrus, bet sausainiuose aštrumo visai nesijaučia, o tik jo ypatinga napakartojama nata (pirma, jo ten palyginus nedaug, antra termiškai apdorojant/kepant ryškus imbiero skonis truputį sušvelnėja).
Šaltinis: kuking.net