Įkraunama...
Įkraunama...

Kepurytė-šalmas

Ačiū MISTY, gavosi šalmas, tik foto nesigavo blink.gif

user posted image
Atsakyti
jolitag, šauni kepurytės "interpretacija" thumbup.gif Ausytės ir snapelis thumbup.gif

Vaidullka, gražus šalmelis thumbup.gif Ar čia Gerdai skirta? g.gif
Atsakyti
Dėkui, žinau kad aky kreivos mezginio, bet nesigauna man kitaip blush2.gif Bet jau kad pats šalmas gacos, tai pagirtina lotuliukas.gif

Čia ne Gerdai, čia būsimam, tik galvoju kad gal jau bus per stora g.gif
Atsakyti
Kepurytę šalmą aš mezgu kitaip smile.gif ir ji atrodo vat taip

user posted image

tiesa tik baigiau, todėl neskalbta dar.
Atsakyti
QUOTE(Misty @ 2008 11 11, 16:07)


Kai numezgu reikiamą ausytės ilgį (mano kepurėje tai buvo 4,5 cm), pridedu ant virbalo reikalingą kiekį akių nugarinei daliai

user posted image


o kaip reikia pridėti tas papildomas akis? nu niekaip neįkertu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(rimmi @ 2009 01 26, 02:16)
Kepurytę šalmą aš mezgu kitaip smile.gif ir ji atrodo vat taip

user posted image

tiesa tik baigiau, todėl neskalbta dar.

o gal galėtumėt tokios kepurytės aprašymą ideti cia?
Atsakyti
Nu jus ir saunuoles, as irgi megzti pradejau kepuryte tokia, bet va db reik pridet akis ausytem o as tokia mezgeja kad nemoku doh.gif nubet trauksiu sena knyga apie mezgima gal rasiu ka nors
Atsakyti
QUOTE(rimmi @ 2009 01 26, 02:16)
Kepurytę šalmą aš mezgu kitaip smile.gif ir ji atrodo vat taip

user posted image

tiesa tik baigiau, todėl neskalbta dar.

Ir as prasau sito salmo aprasymo ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linusha: 04 vasario 2009 - 14:19
QUOTE(kgt @ 2009 01 12, 13:02)
Pasinaudojau pamokėle ir numezgiau iškart dvi  smile.gif Kai kurių darbeliams neprilygsta  ax.gif , bet taip degu noru parodyti, kad dar net neišskalbtą nufotkinau blush2.gif 
Dėvėsim pagal nuotaiką (arba švarumą hihihi.gif ):
rožinė                                                          ir baltoji
user posted image user posted image

bigsmile.gif kokia super ideja thumbup.gif
Saunuole mamyte....labai grazu 4u.gif
Atsakyti
Labai labai dėkinga už super aprašymą viskas aišku ir suprantama . 4u.gif
taigi mano rezultatas ax.gif
user posted image
taip nelabai matosi bet man užbaigti nelabai pavyko blush2.gif
Atsakyti
Tik dabar pamačiau aprašymo prašymus. Aprašymą turiu tik rusų kalba. Jeigu norite galiu atsiųsti - rašykite až.

Pabandysiu papasakoti lietuviškai, o kai mezgiau, tai ir fotografavau. Visą laiką mezgama gera bloga. Pradedama nuo veido dalies. Išsimatuojate kiek yra aplink mažylio veiduką ir apsiskaičiuojate kiek reikia akių pagal savo mezginio pavyzdėlį. Pvz. yra 80 akių. Mezgama apvaliuoju mezgimu. Pradedame nuo dalies aplink veidą:

user posted image

Numezgus 3-4 cm, išmezgame 2 eiles gerosiomis akimis. Tuomet apie 1/5 akių nukeliame ant didelio žiogelio, mūsų atveju būtų 80:5=16 akių (čia dalis po smakriuku). Ir toliau mezgame gera bloga, bet ne apvaliuoju mezgimu:

user posted image

Taip mezgame iki kepurė yra tinkamo ilgio. Net nežinau kaip čia tiksliai paaiškinti, nes reikia įsivertinti, kad toliau bus mezgamas kepurės linkis per viršugalvį ir nugarinė dalis. Linkis mezgamas kaip kojinės kulnas, todėl kepurės ilgis dar šiek tiek pailgėja (pagilėja).

Kaip darome kepurės nugarinę dalį. Turimas akis padaliname iš 3. Mūsų atveju 80-16 (ant žiogelio)= 64. 64:3=21,33333... Tai daugiau akių paliekame viduriniei daliai, tuomet akys pasiskirsto taip: 21 - 22 - 21. Išmezgame pirmą virbalą su 21 akimi, tuomet antrą su 22, tik paskutiniąją 22 akį sumezgame su pirmąją trečiojo virbalo akimi. Tuomet mezgame antrąjį (vidurinįjį) virbalą (atgal - trečiojo virbalo išmegzti nereikia). Taip pat paskutiniąją jo akį sumezgame su pirmojo virbalo pirmąją akimi (čia grįžtant pirmoji). Ir taip mezgame, kol sumezgame visas akis iš kraštinių virbalų su viduriniojo virbalo kraštinėmis akimis. (nežinau ar aišku smile.gif aš mezgiau ant vieni virbalo).

user posted image

user posted image

Akių sumezgimas atrodo taip kaip nuotraukoje. Toliau, kad tęstume darbą, reikia surinkti akis. Tai maždaug atrodo taip: turime virbalą su 22 akimis tuomet surenkame akis iš vieno krašto, išmezgame akis nuo žiogelio ir surenkame akis iš kito krašto. Atrodo taip:

user posted image

Surinkę akis gauname jų mažiau, nei buvo uždėta. Taip ir turi būti. Mūsų atveju vietoj 80 akių išeitų apie 68. Vėl grįžtame prie apvaliojo mezgimo. Rusiškame tekste siūlo megzti su puse numerio plonesniais virbalais. Aš mezgiau tais pačiais. Mezgame gera - bloga 5-6 cm. Mažiems vaikams pakanka 3-4 cm.

Toliau liko pelerina. Aš ją mezgu reglanu tokio ilgio, kokio reikia.

user posted image

Pabandžiau paaiškinti smile.gif nežinau ar pavyko. Jei ką - klauskit.
Atsakyti
noriu Misty arba kurios kitos mergaitės pagalbos blush2.gif padekit apsiskaiciuot kiek cm reik priekiui, ausytems, nugarai ax.gif galvytes apimtis 50 cm mastau.gif flirt.gif

Atsakyti