QUOTE(trumpam @ 2010 12 13, 01:31)
Na nereikia nieko perlenkti anei i viena puse. Man tai juokingai atrodo amzinas gamybininku keikimas - ko jie pelno vaikosi, mus nuodija ir t.t. Gamina ta, uz ka pirkejas isgali susimoketi. Kaip jus galvojat, del ko atsiranda tie visi cheminiai priedai? Gal cia koks slaptas gamybininku samokslas, a? Idomu, daug atsirastu cia isgalinciu moketi uz 100 % nugarine pora simtu litu? Ir atitinkamai uz kitus produktus? Ir kas cia nenormalaus, kad gamybininkas del pelno dirba? Ar jis turetu dar primoket, kad is jo perkama?? Visos imones veikia del pelno. Ir tai yra visiskai normalu. Tarp kitko, sunaudoti visa ta "slamsta" kaip cia vadinamos pvz odeles yra net sakyciau ekologiska. Nejau reiketu ispjaustyti is kiaules tik geriausias dalis, o visa kita ismesti? Deretu pagalvoti, kaip tersiama aplinka isauginant gyvuli, tai jei jo maksimaliai neisnaudosi, tai bus nei ekonomiska, nei ekologiska. Velgi - grynos odeles pirkejui nepateiksi, taigi, naturalu, kad ji yra paskaninama kazkokiais imanomais budais. taip kad dejuoti ir dusauti irgi reikia protingai. kai tiek zmoniu pusbadziauja, tai nenuostabu kad gamintojas stengiasi pateikti kuo pigesnius produktus. kitaip ta dalis is viso badautu.
Vienintelis blogis yra apgaudinejimas. Kai informacija yra slepiama arba neteisingai nurodoma. tai yra nusikaltimas.
Ir tarp kitko, zmoniu gyvenimo trukme siaip ar taip ilgeja. Nepaisant to, kad ivyko drastiskas posukis nuo naturalaus proseneliu ukio prie chemizuoto maisto.
Na žalia kiaulienos nugarinė, kad ir turguje šiuo metu kainuoja 15 lt./kg (aišku gamybininkams urminė kaina mažesnė). Nesunku paskaičiuoti , kad gamintojas turės dar apie tiek išlaidų pagaminant tarkim panevežio file (darbas, prieskoniai, rūkinimas ir pan.) + transportavimas+ realizavimas... Suma sumarum 1 kg kaina išauga apie 4 kartus. Tai iki 200lt. už 1 kg dar tikrai toli. Aš asmeniškai už gerą gaminį sutikčiau mokėti daugiau pirkdama jo kad ir 100 g ant sumuštiniu paįvairinant pusryčius
. Nereikia persiėsti (vidutiniam suaugusiam žmogui per dieną reikia nuo 45 g (moterims) iki 53 g (vyrams) baltymų. Tokį kiekį galima gauti su 160-185 g liesa, ant grotelių kepta mėsa, 180-210 g kieto sūrio, 7-8 kiaušiniais ar 17-20 riekių rupios duonos. Baltymai gaunami su gyvulinės ir augalinės kilmės maistu. Pagrindiniai pripažinti baltymų šaltiniai yra mėsa, pienas, kiaušiniai ir žuvis. Nemažai baltymų galima gauti su pupelėmis, riešutais, grūdiniais maisto produktais. Per didelis baltymų suvartojimas kenkia organizmui, nes padidėja alergijų pavojus, pasunkėja kepenų, inkstų veikla, sąnariuose gali kauptis druskos).
O odelės kaip odelės (pvz. gaminu vyniotinius iš kiaulienos irgi odelėj
), esmė, kad visokių sausgyslių ir kitokio brudo primaišo gamybininkai, kurie jokios maistinės vertės neturi. Tai už ką realiai tas ubagas moka? Visa kas atlieka gamybos metu galima perdirbti gaminant pvz. maistą šunims (ar daug LT gamyklų žinote kurie gamina šunims, katėms maistą ?)
O vat dėl informacijos visiškai su jumis sutinku
Ir netgi sakyčiau dėl tų pačių skurstančių informacija yra gerokai patirštinama (bet tai jau atskira tema
).
QUOTE(Atidela @ 2010 12 13, 02:53)
aš kažkaip ir pati niekat sasyskų ir šlapenkos nemėgau. Gryna mėsa man žymiai mieliau, bet va galvojau pasistengsiu vaikui įtikt kuo labiau
dėkui labai už visokias idėjas.
Beje, o kodėl lašiša blogai? Gal aš kažko nežinau?
deja.. šiais laikais kaime nėra taip paprasta ir tą sveiką paršioką užsiauginti patiems, nes visi pašarai su visokiais priedais. o jeigu dar sugalvosi skiepyti ar pan. tai išvis jau tada.
nu bet jeigu pašarus ruošiesi pats, tai visai neblogai. o jeigu dar ir gyveni ne prie kelio, tai išvis prabanga..
Na mūsų vienas vaikas iš vis nevalgo dešrelių, sasiskų ir pan. , o ir lašios jam neįkiši. Mes jį vadinam lakmuso popierėliu, nes kažkaip intuityviai vaikas moka pasirinkti maistą
O dėl lašišų va čia info :
http://www.salmo.lt/...-kepsnio-verte/
kai pagalvoju kiek mes jų suvalgem
nors mano tėvas visada sakydavo jog jo pagauta žuvis LT ežeruose ar upėse yra šimtą kart naudingesnė nei lašišos iš parduotuvės. Dabar manau, jog jis buvo teisus
Jūrinių žuvų valgom retai, kai yra galimybė gauti natūralioj gamtoj pagautų. O omega rūgščių gaunam iš žuvies taukų ir sėmėnų aliejaus.