Kalbėjote apie integruotas blykstes. Įmetu kelis patarimus, kada tokią blykstę naudoti, o kada geriau išjungti ir pamiršti.
Integruotai blysktei NE
Žmogaus akis turi matyti šešėlius, kad galėtų skirti formas. Kai šviesa sklinda iš tos pačios pozicijos kurioje yra ir fotoaparato objektyvas, modelio veide nebelieka šešėlio. Šviesa, einanti iš vieno taško, (o tokia ir yra integruotos blykstės šviesa), formuoja plokščią apšvietimą, tai sąlygoja, kad pirmas planas bus apšviestas (o pagrindinis objektas galbūt net peršviestas), o antras planas beveik juodas.
Integruotą blykstę galima valdyti. Pasirinkite funkciją no flash. Dažniausiai ji žymima žaibo simboliu, apjuostu perbrauktu apskritimu. (Instrukcijoje tikrai rasite). Dabar fotoaparatas automatiškai nebenaudos blykstės, tačiau išlaikymas padidės, kad patektų užtektinai šviesos reikalingos tinkamai ekspozicijai.
Tačiau pailgėjus išlaikymui, kyla pavojus, jog nufotografuotas vaizdas bus sujudėjęs ir išplaukęs. Visiškai nejudinti laikomo fotoaparato paprastai galima apie 1/30 sek. Be to, ne visuomet fotografuojamas objektas yra visiškai statiškas. Todėl jums būtina pagalvoti apie tai, kaip fotoaparatą išlaikyti nesujudinus ir kaip sumažinti išlaikymą. Ką jūs galite:
- Susirasti daugiau šviesos. Jei tik įmanoma, susiraskite kokį nors tinkamą šviesos šaltinį ir pasižiūrėkite kaip dabar atrodo fotografuojami modeliai (žmonės ar daiktai).
- Nustatyti aukštesnį ISO, pvz., ISO 400 ar ISO 800 (tik atminkite, kuo didesnis ISO skaičius, tuo daugiau skaitmeninio triukšmo).
- Prieš spausdami fotoaparato užraktą, priglauskite jį prie medžio, akmens, sienos, kėdės, bet ko, kas padėtų jį tvirtai laikyti rankose.
- Pastatykite fotoaparatą ant kokio nors paviršiaus ir įjunkite uždelsto paleidimo funkciją. Tuomet užrakto paleidimo judesys neturės jokios neigiamos įtakos.
- Naudokite stovą.
Keturi didžiausi trūkumai, naudojant integruotą blysktę:
- Tinkama ekspozicija vienpusė, nes šviesa krenta žvilgsnio kryptimi. Todėl fonas dažniausiai tamsus, o pirmo plano objektai "peršviesti".
- Ant blizgančių paviršių dažnai atsiranda nepageidaujamų "blikų".
- Akių raudonumas.
- Plokščia, bešešėlė šviesa, suteikianti menką gylio pojūtį.
Integruotai blykstei - TAIP
Integruota blykstė yra naudinga. Tačiau tikrai ne tam, apie ką jūs iki šiol galvojote. Kaip minėta anksčiau, ji nenaudojama tamsiam kambariui apšviesti. Tačiau ji yra puikus pagalbininkas, kai fotografuojate lauke, o kadre yra ir saulės nutviekstų ir šešėliuotų objektų. JPEG formato nuotrauka negali traktuoti kontrasto diapazono taip pat, kaip ir jūsų akis. Nuotraukoje, kurios ekspozicija buvo tinkamai nustatyta saulės nutviekstam objektui, portreto šešėliai bus pavirtę visiškai juodais. Nuotraukoje, kurios ekspozicija buvo tinkamai nustatyta portreto šešėliams, saulės nutviekstą foną pavers visiškai balta spalva. Fotografuojant prieš šviesos šaltinį, modelio nesimatys, liks tik jo siluetas, todėl jei jūsų sumanymas ne toks, įjunkite blykstę, fokusuokite modelio veidą.
Jeigu vis dėlto patalpoje norite naudoti integruotą blykstę naudokitės šviesos išsklaidytojais. Juos paprasta pasigaminti pačiam. Tai gali būti pusiau matinė lipni juostelė, kuri nesulaiko šviesos, bet ją išsklaido, balto popieriaus kortelė, baltas indelis nuo foto juostelės, baltas jogurto indelis, plastikinė lėkštutė ar stiklinė ir t.t. ir pan. Aš pati esu naudojusi keletą iš šių daiktų ir jie puikiai veikia.
Pavyzdys
Ne pats puikiausias objektas pavyzdžiui, bet kito ant stalo neturėjau. Pirmoji nuotrauka - natūrali šoninė šviesa, antroji - blykstė, trečioji - blykstė su difuzoriumi (paprastu baltu lapeliu užrašams).