QUOTE(liamuna @ 2008 11 07, 14:37)
Kad jei gerai supratau ta taisykle, tai ji galioja ir portretuose.
Taip, labai gerai supratai, šaunuolė
Paprastai kalbant, ši teorija teigia, kad jeigu aktualiausius (didžiausią susidomėjimą keliančius) taškus sudėliosi susikirtimo taškuose, arba su lig linijomis, nuotrauka bus labiau subalansuota, o žiūrovui bus žymiai paprasčiau ir natūraliau ją pajusti. Tyrimais yra įrodyta, kad žmogaus akis, jam žiūrin kokį nors atvaizdą, natūraliai seka nuo vieno menamos linijos susikirtimo iki kito, o ne klaidžioja atvaizdo centre. Todėl trečdalio taisyklės laikymasis natūraliai atgamina žiūrėjimo įprotį.
Pavyzdžiai (aut. Darren Rowse):
Šios fotografijos autorius sąmoningai asmens galvą "įdėjo" tarp susikirtimo taškų; ypač akis, kurios ir yra vienos svarbiausių portrete. Antras "susidomėjimo taškas" -kaklaraištis ir gėlė.
Šioje nuotraukoje modelis pastatytas ta pačia kryptimi su lig linija, o tai reiškia, kad ji yra žymiai toliau nuo centro ir kuria atskirą susidomėjimo tašką. Jei modelis stovėtų tieisiai per vidurį, tai jau būtų "sunkus" kadras.
O fotoaparato instrukcijas skaityti BŪTINA. Stovint eilėje parduotuvėje prie kasos, valantis dantis, geriant kavą. Be to būtina ne tik skaityti, bet ir pabandyti tai, kas ten rašoma. Instrukcijas skaito ne tik tik ką nusipirkę fotoaparatus, bet ir seniai juos turintys. Ir skaito ne po vieną kartą. Tikrai tikrai