Įkraunama...
Įkraunama...

"žaliosios" laidotuvės

QUOTE(nep @ 2008 12 01, 16:36)
As uz tai, kad mirusiuosius degintu, o pelenai jau savaime "zali". Galima juos kur nors graziai uzkasti, vietos daug neuzimtu, neterstu aplinkos. Arba isberttu pvz i jura. Kaip buvo pagal pageidavima pasielgta su Lt unesco ambasadore.

Na jau ne, o juroj paskui zmones maudosi. Turetu sazines doh.gif

Atsakyti
QUOTE(nep @ 2008 12 01, 14:36)
As uz tai, kad mirusiuosius degintu, o pelenai jau savaime "zali". Galima juos kur nors graziai uzkasti, vietos daug neuzimtu, neterstu aplinkos. Arba isberttu pvz i jura. Kaip buvo pagal pageidavima pasielgta su Lt unesco ambasadore.


Butent as taip noreciau but 'palaidota'. Sudeginta ir isbarstyta i jura. Visai nenoriu but pakasta po zeme ir tuo labiau kad kas turetu eit ir rupintis kapu. Bereikalingas laiko gaisimas g.gif Mirei ir tiek, kam dar uzkraut papildomus rupescius artimiesiems doh.gif
Atsakyti
Kažko diskusijos pasibaigusios, o aš kaip tik grįžau iš laidotuvių ir dabar galvoju - kažin ar įstatymiškai Lietuvoje galima mirusiojo pelenus kur tai išbarstyti?..
Man sodininkystė kapinėse irgi nepriimtinas dalykas - žmogų galima prisiminti ir ne per prievartą, kai reikia palaistyti, nuravėti, nugrėbti, persodinti ar pan...
Atsakyti
http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=437969 15 str. atsakymas
Atsakyti
Man pati idėja graži, palaidojai ir medį pasodinai ir jokių gėlių, paminklų, tvorelių ir t.t. Nes dabar jau toks biznis iš tų kapų, kad net baisu.
Tėtis miręs daugiau kaip 10 metų, mama kiekvienais metais pavasarį suka galvą, kuo apsodinus kapą, kad kuo mažiau reikėtų laistyti, nes jei karšta vasara, tai kas antrą dieną kursuoja į kapines, kurios nuo namų apie 3 km. Man šiurpas ima pagalvojus, kaip bus, kai mamos nebus, nes aš gyvenu 200 km nuo mamos.....
Vienintelė išeitis bus samdytis, kad kas nors prižiūrėtų kapus ir už tai mokėti 200-300 Lt per metus.... O gal ir dar daugiau????
Atsakyti
QUOTE(cccSonata @ 2013 07 24, 15:07)

nėra padėties be išeities. Galima susitvarkyt taip, kad nereiktų taip dažnai važiuot, spalvota skalda, akmenukai ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Vitulka @ 2013 07 25, 10:30)
nėra padėties be išeities. Galima susitvarkyt taip, kad nereiktų taip dažnai važiuot, spalvota skalda, akmenukai ir pan.


Yra ir skaldos, bet gi nepadėsi vasarą plastmasinių gėlių. O kapinėse jokių medžių ir užuovėjos nėra ir kepa gyvos gėlės ant saulės.
Atsakyti
QUOTE(cccSonata @ 2013 07 25, 09:55)
Yra ir skaldos, bet gi nepadėsi vasarą plastmasinių gėlių. O kapinėse jokių medžių ir užuovėjos nėra ir kepa gyvos gėlės ant saulės.

Iseitis yra ir ne viena, bet zmones patys kuriasi sau problemas.
Atsakyti
QUOTE(Nox @ 2010 05 15, 13:27)
Tokie karstai tai gal ir nieko, bet žmones miške laidoti tai nežinau  doh.gif  Ateini į mišką pasivaikščioti ir žiūri ten kapinės  blink.gif

na jau tikrai nei miškuose, nei privačiose žemėse negali būti laidojama
dabar tas miškas ar žemė priklauso vienam, o jei paskui parduosit
kam svetimiems žmonėms jų sklype reikalingi kapai

QUOTE(ingridukas @ 2010 05 24, 19:10)
Visai nieko ideja,bet gal maloniau butu,kad musu paprastose kapinese butu maziau pompastikos.Noretusi daugiau gamtos,zalumos,paprastu mediniu kryzeliu,o ne istisus granito labirintus.Panasiai kaip amerikoi...

žalumai reikia priežiūros
medžiai šiukšlina
tad naujose kapinėse praktiškai nėra medžių
JAV kapinių tvarkymo tradicijos visiškai kitokios
pas juos viskas apsodinta veja ir laidojimo vietą žymi paminklai, konusai ar lentos
Atsakyti
O man su metais kristalizuojasi tokia mintis-svajonė-vizija...
Žmogui mirus - jį sudeginti (kad ir kartoniame, bet gerai apipavidalintame) karste (nes medžių ir taip su metais mažėja katastrofiškai), ir kur nors pasodinti to žmogaus vardan medį ir jį pabarstyt tais žmogaus pelenais.
Pliusai:
1. neužimami dideli žemės plotai
2. sodinamas medis, kuris augdamas valys orą
3. bus vieta, kur galima ateiti ir pasidžiaugti, jog žmogus (kažkuria prasme) vis dar su mumis...
4. nereikės puošti kapo. Nesakau, kad to daryti negalima, tačiau kai kurių puikybė prasiplėčia iki absurdo su tais papuošimais. Vieni puošia, kad perspjautų kaimyno kapą, kitiems mat atrodo, kad mirusiam žmogui svarbu, kaip jo kapas atrodo - ar su gyvom a rplastikinėm gėlėm, tretiems pvz. nelygis laidoti artimąjį kurioj nors vietoj ar kokių nors kitų žmonių pašonėj.

Man atrodo, kažkaip prasmingiau "vardinį" medį pasodinti ir pelenais pabarstyti, nei leisti šimtus karstui, kuris sutrunys, kapo papuošimams, pigioms plastikinėms žvakėms ir gėlėms.
Medis bent jau šiokią tokią naudą duotų... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Tikutaku @ 2014 04 03, 07:41)
O man su metais kristalizuojasi tokia mintis-svajonė-vizija...
Žmogui mirus - jį sudeginti (kad ir kartoniame, bet gerai apipavidalintame) karste (nes medžių ir taip su metais mažėja katastrofiškai), ir kur nors pasodinti to žmogaus vardan medį ir jį pabarstyt tais žmogaus pelenais.
Pliusai:
1. neužimami dideli žemės plotai
2. sodinamas medis, kuris augdamas valys orą
3. bus vieta, kur galima ateiti ir pasidžiaugti, jog žmogus (kažkuria prasme) vis dar su mumis...
4. nereikės puošti kapo. Nesakau, kad to daryti negalima, tačiau kai kurių puikybė prasiplėčia iki absurdo su tais papuošimais. Vieni puošia, kad perspjautų kaimyno kapą, kitiems mat atrodo, kad mirusiam žmogui svarbu, kaip jo kapas atrodo - ar su gyvom a rplastikinėm gėlėm, tretiems pvz. nelygis laidoti artimąjį kurioj nors vietoj ar kokių nors kitų žmonių pašonėj.

Man atrodo, kažkaip prasmingiau "vardinį" medį pasodinti ir pelenais pabarstyti, nei leisti šimtus karstui, kuris sutrunys, kapo papuošimams, pigioms plastikinėms žvakėms ir gėlėms.
Medis bent jau šiokią tokią naudą duotų...  ax.gif


Kur nors pelenų barstyti negalima.
Atsakyti
QUOTE(Jolete @ 2014 04 04, 11:43)
Kur nors pelenų barstyti negalima.

Tas "kur nors" gali būti specialiai tam tikslui skirta vieta. Juk ir dabartiniai kapinių sklypai anksčiau buvo tiesiog "kur nors". Žmonės juos atrinko, pažymėjo ir suteikė prasmę.
Atsakyti