Įkraunama...
Įkraunama...

"žaliosios" laidotuvės

man labai nejaukios yra Vilniaus Karveliškių kapinės....atrodo išvažiuoji iš miesto ( nes jos yra šiek tiek už Vln) ir atvažiuoji į naują miestą... tik jau mirusiųjų... jos yra didžiulės, kad surasčiau savo labai artimo žmogaus kapą, reikėdavo anksčiau "pasivaikščioti" ilgėliau...juodos varnos, keistas kvapas, molis, jokio medžio... čia paauglystės prisiminimai... ir nieko bendro su tuo vaizdiniu, kuris iš kažkur įrašytas į sąmonę - jaukūs keli kapeliai, medžiai, aukšta žolė ir ... visa tai kažkur šalia namų, kad galėtum, kai reikia, nueiti ir tiesiog pabūti...
Atsakyti
Mums su vyru bediskutuojant ne karta buvo iskiles klausimas ar Lietuvoje butu gallima buti palaidotam savo zemeje?
Atsakyti
kaip tik nesenai diskutavom apie laidotuves. man pats priimtiniausias būdas - kremavimas. Paskui užkasti mano pelenus ir pasodinti toje vietoje medį(jei norėsis vaikams, anūkams, aplankyti, pabūti su manimi).
Atsakyti
QUOTE(vyyšnia @ 2010 05 15, 12:22)
kaip tik nesenai diskutavom apie laidotuves. man pats priimtiniausias būdas - kremavimas. Paskui užkasti mano pelenus ir pasodinti toje vietoje medį(jei norėsis vaikams, anūkams, aplankyti, pabūti su manimi).


drinks_cheers.gif man irgi toks laidojimo būdas atrodo priimtiniausias.. rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rytorasa: 15 gegužės 2010 - 11:35
QUOTE(vyyšnia @ 2010 05 15, 11:22)
kaip tik nesenai diskutavom apie laidotuves. man pats priimtiniausias būdas - kremavimas. Paskui užkasti mano pelenus ir pasodinti toje vietoje medį(jei norėsis vaikams, anūkams, aplankyti, pabūti su manimi).


Aš irgi taip norėčiau drinks_cheers.gif na, galima ir mažą medinį kryželį šalia. Bet tikrai nenoriu nei karstų, nei paminklų doh.gif
Atsakyti
Tokie karstai tai gal ir nieko, bet žmones miške laidoti tai nežinau doh.gif Ateini į mišką pasivaikščioti ir žiūri ten kapinės blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nox: 15 gegužės 2010 - 13:28
Visai nieko ideja,bet gal maloniau butu,kad musu paprastose kapinese butu maziau pompastikos.Noretusi daugiau gamtos,zalumos,paprastu mediniu kryzeliu,o ne istisus granito labirintus.Panasiai kaip amerikoi...
Atsakyti
QUOTE(ingridukas @ 2010 05 24, 20:10)
Visai nieko ideja,bet gal maloniau butu,kad musu paprastose kapinese butu maziau pompastikos.Noretusi daugiau gamtos,zalumos,paprastu mediniu kryzeliu,o ne istisus granito labirintus.Panasiai kaip amerikoi...

Lietuva -ne Amerika.Mes turim kitokias laidojimo tradicijas ir požiūrį.
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2008 12 02, 09:29)
Mintis grazi, bet nepamirskit, kad tos tevonijos daugeliu zmoniu del ivairiu priezasciu buna parduotos. Ar jus noretumet nusipirkti sodyba su kokiu desimt svetimu kapu salia?
Asmeniskai man labai nejauku gyventi kapiniu pasonej. unsure.gif

drinks_cheers.gif
Nereikia manyti, kad kažkas po jūsų gyvens taip, kaip jums norėtųsi.
Atsakyti
Iš pradžių gal ir gražu, bet kai miške bele kur ar prie namų pradėtumėm laidotis...blink.gif pagalvokit šeima iš penkių žmonių. 3 vaikai iš jų. jie turės dar po 5 vaikus keikvienas ir .t.t nemanau kad po kelių šimtų metų būtų taip kad kam patiktų išėjus į kiemą vaikščiot tarp mirusių, o be to jei nieks neužtveria tų kapinių, dar ir šunys ištūso vieną gražią dieną rolleyes.gif cool.gif
Atsakyti
Tikrai nenoreciau but kazkur pamiskej pakasta kaip koks suo. Labai man nejaukiai visa si ideja skamba. Man butu priimtinas kremavimas, o po to noreciau kad isbarstytu pelenus i jura. Pati gyvenu salia kapiniu, nuo vaiksytes augus, pripratus, nebaisu. Net artimo ir brangaus zmogaus paminkla per langa matau.
Na cia ne amerika, bet mintimis pasidalinti galima 4u.gif , grazu tokie nedideli paminkliukai, vazele gelytem ir visur zaliuojanti zolyte(cia kaip vaizdas is filmu)
Atsakyti
Kiek daug nuomoniu bigsmile.gif musu kapines tai kazkokia sodoma ir gomora,ir aplamai visas lietuviu laidojimo apeigos,baigiant gedulingais pietumis yra nesamoniu nesamone schmoll.gif
Atsakyti
pamačius filmuota medžiaga pradžioj pamaniau kad: -" VAU, KAIP FAINA IR AŠ TAIP NORĖČIAU!" bigsmile.gif bet paskaičius jūsų mintis, pagalvojau kad tikrai gal ir nelabai malonu vaikščioti po mišką, grybauti ar uogauti tarp kapų, kažkokių paminklų schmoll.gif nesiderina visiškai. Nebent tam būtų specialiai atrinkti-paskirti miškai-kapinės, bet ne bet kur kur tik kas užsinori schmoll.gif aš ir esu už sudeginimą, o mano pelenus norėčiau kad man malonioje aplinkoje pakastų, tarkim mano sodyboje ir toje vietoje pasodintų medį bigsmile.gif tikrai nebaisu ir mirti būtų, o ir pašaliniams augantis medis manau neigiamų emocijų neturėtų sukelti, vis gi ne lavoną pakastų, o tik pelenus toje vietoje išbarstytų ar užkastų. Tokia sodyba pirkti man nebūtų baisu, tik nesuprasčiau nebent tų giminaičių, kurie senolių sodybą pardavinėja ax.gif
O kalbant apie pačius kapus, man patiko Danijoje matytos kapinės. Užsukom į jas, nes iš tolo pasirodė labai gražus parkas, tik vėliau supratom kad ten kapinės. Antkapis - natūralus lauko riduliukas, ant kurių arba yra arba net nėra jokio vardo, šalia vaza, pasodintas vienas žemaūgis krūmelis (visžalis), pievute, kapo plotas maždaug metras ant metro ir buksmedžių gyvatvorėmis atskirtas iš trijų šonu, tik priekis atviras kad galėtum prieiti thumbup.gif buvau nustebus pirmą kartą pamačius, kad gali ir taip atrodyti kapinės, o ne kaip pas mus doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dagma: 12 vasario 2011 - 18:50