QUOTE(Gorada @ 2009 10 13, 02:38)
as nelabai suprantu tu narvu esmes, vadinasi jei noriu kad nakti nepadarytu - darau i narva, diena i darba iseidama vel darau i narva, gautusi, kad mano suo be narvo pabutu tik kokias 3-4 valandas per para, ar taip zmones savo gyvunus laiko? nieko nenoriu izeisti, tik man kazkaip labai keistai skamba.
savaitgaliais ir mes taip darom, panasiai ir gaunas, jis pamiega - ir isvedu. turbut kas kokias 4 valandas ir iseina taip. kambary niekad nebuna pridaryta, tik va kad darbo dienom bedute
Jūs turite problemą- aš jums pasiūliau patį papraščiausią ir greičiausią problemos sprendimą. Niekas nesako šuns visai dienai uždaryti narve. Be to, šuniui narvas- jo guolis, tarsi jo kambarys, tad ir per dieną kelias valandas jame pamiegoti nėra problemos.
O darbo dienom apribokite šuns laisvę, pvz uždarykite į vieną kambarį. Arba visada galima per pietus patiems grįžti namo, šunį išvesti, arba paprašyti/ pasamdyti ką nors, kad už jus tai padarytų.
QUOTE(Saulė* @ 2009 10 13, 09:42)
turime ir mes ta pacia bėda
Aisku musu mazoji dar 3 mėn. neturi, bet jau zinokit mano kantrybė blėsta
Dar kaip visai maziuke parsivezem, tai kazkaip nekreipdavau dėmesio, nes balutės mazytės budavo, o dabar kuo toliau tuo baisiau..Sakot iki 7-8 mėn. praipranta i lauka eit?
Eina sau kaip ilgai
o kaip jus elgiatės kai suniukas ka nors padaro?Ar parodot jam ka pridirbo, ar ka?
O ką jūs darot, kad tų balučių namie neatsirastų, jei skundžiatės ir nematot baloms galo? Kuo daugiau darbo įdėsit į šunį, tuo greičiau jis išmoks viską atlikti lauke. Viskas tik nuo jūsų priklauso.
Jei pagaunat šunį nusikaltimo vietoj (dar vis bedarantį), tada galit jį švelniai subarti ar pasakyti "ne" ir iškart nešti į lauką ar ant palutės, žiūrint kaip jūs pratinat. O tada girti nesvietiškai, kai toj vietoj, kur reikia, šuo atlieka savo reikalus. Bet jokiu būdu nebarkit šuns jau po fakto, kai randat balą. Šuo jūsų nesupras, tad efekto iš to jokio.
Skaičiau straipsnį, jog buvo padarytas eksperimentas su barimu. Žmonės galvoja, kad šunys žino, ką blogai padarė, nes barami jie nuleidžia galvą, uodegą, bėga slėptis, "atsiprašinėdami" laižo rankas ir t.t. Atliekantys eksperimentą mokslininkai įtikino šuns šeimininkus, kad šuo kątik padarė balą (nors tai buvo netiesa). Šeimininkai, žinoma, pradėjo šunį barti, o tas iškart rodyti minėtą elgesį- nuleistos ausys, akys ir t.t. Tai tik parodo, kad šuo reaguoja į žmogaus emocijas, bet nesupranta, ką blogai padarė.