kažkaip nelabai man realūs čia skaičiai kažko.Turit gal kokių faktų? Nes tuoj atkasiu kokius saugos duomenų lapus. Pati čiupinėjau įjungtas ir veikiančias paneles, nu rankos nesinori ant jų pridėjus laikyti, bet nusideginti nenusidegini. 50°C? daugiau? Kelių šimtų laipsnių - tai čia mes vėl ne apie tą patį kalbame. Čia gal jūs turite galvoje infraredinius šildytuvus su atviru kaitinimo elementu? tada sutinku, bet jie net teoriškai į IR paneles nėra panašūs. Taip, gali būti montuojami ir ant lubų, kokiuose nors angaruose, bet čia mes kalbam apie individualius namus. Abejoju, jog tokius kas naudoja. O kelių šimtų laipsnių temperatūrą sudegintu šalia esančias pakabinamas lubas. Ir po jomis plaukai pradėtų svilti. Negali būti tokių temperatūrų.
O po gipsu montuojamas turėjau galvoje plėveles, taip ir parašiau. Beje, jos klojamos ir po plaukiojančiom grindim. Tai dabar jeigu jos kaistų iki kelių šimtų laipsnių, tai kas ten galėtų ant jų užlipti? pati plėvelė gal ir generuoja 40-45°C, bet tai čia koks nors pikinis jos galingumas. Ranką ant paviršiaus uždėjus jaučiasi, kad gerokai įšyla grindų danga, bet tikrai nedegina, o ir bet tačiau, niekas tokių temperatūrų normaliom eksploatacijos sąlygom nesukelia. Užsatai termostatui temperatūrą ir valio. Išsijunginėja tiek tie kilimėliai, tiek ta IR plokštė.
O šiltas namas ar kiauras, tai čia jokio skirtumo. Šiltam name gal ir vienos plokštės kambariui bus per daug, o šaltam ir 10 bus mažai ir veiks jos skirtingą laiką. Toks ir skirtumas. Plokštės paviršiaus temperatūra bus vienoda. Skirsis bendra atiduodamos šilumos energijos galia dėl didesnio panelių ploto ir elektros skaitliuko parodymai. Daugiau jokio skirtumo.
Papildyta:
gal jūs jau nebsipainiokite, gerai? Jūsų paklausius, tai imam kokius 5kW teną, įvarvolinam ją į 60cmx60cm plokštę, įkaitinam ją iki keliu šimtų laipsnių ir kad nenusidegint ikišame į izoliacinę medžiagą? Kad paviršius liktų ~50°C? čia jau vėl mes nebesusikalbam, o tikėjausi kad pagaliau susikalbėjom.