Nezinau, ar juoktis, ar verkti. Paemet du ikaitusius kunus ir paskaiciavot ju spinduliuotes galia, viena pavadinote IR kita konvekciniu sildytuvu... kodel dar trecio nepaemus, pvz pavadinkime ji burzuike, pamatave gausime jos pavirsiaus t kokius 250C paskaiciuojam P analogiskai IR ir konvekciniam, tada burzuikes P padalinam is P IR ir padarome stulbinancia isvada: BURZUIKES COP YRA VIRS 2 LYGINANT SU IR!
Tikra teisybė. Buržuikės COP yra tikrai didelis, nes buržuikės paviršius yra tikrai karštesnis nei 120 ar 150 laipsn. C. Mes ir nepretenduojam į pigesnį nei kieto kuro šildymo būdą, tačiau čia kalba eitų apie norėjimą ar galėjimą žaisti su malkom, anglim, briketais ir t.t. Žodžiu kalba eina apie komfortą. Turim akivaizdžių pavyzdžių, kai žmonės po tam tikrų ligų (infarktų, insultų) nebegali aktyviai dirbti su kietu kuru, tai ir renkasi automatines sistemas, kurios tikrai yra gana taupios.
COP turetumes skaiciuoti su butina salyga: abu sildytuvai sunaudoja VIENODA energijos kieki!
Ta sąlyga ir yra išpildyta. Išbandyta praktikoje su 600W elektriniu ADAX radiatoriumi ir 600W IR plokšte. Sąnaudos ~2 kartus mažesnės. Kartais ir mes kaip pardavėjai žiūrime kokios galios el. šildytuvus jau turi klientas.
Tuomet lygindami isvystomas galias matytume skirtuma.
Nepamirskite, kad sildytuvas sildymo galia pasiekia ne tik spinduliavimo, bet ir tiesioginio silumos perdavimo budu, net ir IR sildo ora,
Tikrai taip, IR šildytuvas šildo IR orą. Tik santykis santykiui nelygu. Neužmirškite vieno dalyko, kad turi įtakos standartinio elektrinio radiatoriaus (savaiminis oro pratekėjimas) ar konvektoriaus naudojamo ventiliatoriaus pravaromas oro kiekis m3/h. Formulės neiškosiu, jei norėsite - susirasite.
Be to IR šildytuvas galima sakyti šildo "ten kur reikia", o radiatoriaus pagaminama šiluma pirmiausia kaupiasi patalpos viršuje, o tik po to prišyla pažemė. Na bet žmonės ne šikšnosparniai ir "nekaba" ant lubų. Labai akivaizdus radiatorinio ir grindinio šildymo pavyzdys yra paduodamo termofikato temperatūrų skirtumai. Radiatorinis - 40-80 laipsn. C, grindinis - 30-40 laipsn. C
kuris tiesiogiai kontaktuoja su sildytuvu. Visas skirtumas ir bus tik spinduliuotes ir silumos perdavimo budo santykyje, IR daugiau spinduliuoja ir truputi perdavineja, konvekcinis sildytuvas daugiau perduoda ir truputi spinduliuoja. Abiem atvejais susumave perduota energija, gausime vienoda rezultata
Pagal mano aukščiau minėtą pavyzdį apie termofikatą radiatoriniam ir grindiniam šildymui paruošti bus tikrai sunaudojami skirtingi energijos kiekiai. Šildomų patalpų temperatūra bus tikrai vienoda.
Taip pat nereikia pamiršti ir suakumuliuotos energijos grindų betone ar kitoje dangoje.
Žodžiu nereikia nagrinėti kalusimo tik iš vienos pusės. Reikia nagrinėti klausimą visais aspektais.
Jei teisingai suprantu norite pasakyti, kad 120 C temperatūros, 1 m2 paviršiaus ploto plokštė spinduliuoja du kartus daugiau energijos nei 60 C temperatūros tokio pat ploto plokštė.
Ar jums nešovė į galvą tokia paprasta mintis, kad tokio pat ploto plokštei įkaitinti iki 120 C reikia du kartus daugiau energijos nei iki 60 C?
Viskas priklauso nuo kaitinimo elemento medžiagų, jo ploto