QUOTE(varlyte96 @ 2011 10 19, 12:44)
Ačiū labai už tokius išsamius atsakymus, tai man išties didelė pagalba. Aš labai stengiuosi viską sudėti į savo šviesią galvą, bet pasitikslinsiu dar porą dalykų, kurių taip ir neperprantu.
1. Kaip gali šiluma iš infrašildytuvo prilygti šilumai iš tepalinio, jei infrašildytuvo reklamoje rašoma, kad "spinduliai šildo objektus ir tik tada - objektai orą"?
Į šį klausimą labai nesunku atsakyti. Prisimenate energijos tvermės dėsnį? Jis sako, kad energija niekur nedingsta, ji tik gali pakeisti formą. Na tikslesnę formuluotę internete surasit. Taigi elektra virsta arba tiesiogiai oro šiluma (tepalinio radiatoriaus atveju), arba infraraudonaisiais spinduliais, o po to oro šiluma (infraraudonojo radiatoriaus atveju). Na čia labai jau supaprastintai pasakyta ir truputį netikslu, nes ir infraraudonieji spinduliai patys yra šiluminė energija, be to tepalinis radiatorius irgi šiek tiek spinduliuoja infraraudonūjų spindulių. Taigi, jei nenusuksit infraraudonūjų spindulių radiatorių į langus, o langai be selektyvinės plėvelės, tai visa elektros energija (na čia irgi labai labai maža paklaidėlė) virs šiluma šildomose patalpose vienodais dydžiais.
QUOTE
2. Kodėl infraraudonasis šildytuvas 30 proc. ekonomiškiau, jei, tarkim, jo ir tepalinio (mūsų atveju - konvencinio) šildytuvo galingumas tas pats, tarkime 1,2kW?
Skiresi šildymo būdai. Tepalinis šildytuvas priskiriamas konvekciniams oro šildytuvams, o infra - infrašildytuvams.
Taigi pirma ir pagrindinė vieta, kur galima taupyti su infrašildytuvais yra patalpų oro temperatūrų suvienodinimas visame patalpų aukštyje su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Suvienodina, tai ne padaro visą patalpų oro temperatūrą vienodą, bet ženkliai sumažina skirtumą. Daugiau info
lentelėje.. Lentelė pakankamai aiški , gal tik su keliais punktais nesutikčiau. pav. Šilumos nuostoliai vėdinant patalpas abiem atvejais bus vienodi jei patalpų oro temperatūra bus ta pati, nuostoliai bus mažesni tik esant mežesnėms patalpų oro temperatūroms, kas prie infra šildymo ir yra, bet nepavadinčiau ženkliai didesniu skirtumu, o šilumos likimas įkaitusiuose kūnuose būna abiejų šildymo būdų atvejais.
Ką duoda temperatūrų skirtumas įvairiame patalpų aukštyje? Pasiremkime mano pateiktos lentelės duomenimis ir pažiūrėkime koks temperatūrų skirtumas bus Jūsų patalpų palubėje esant skirtingam šildymui. Sakykim patalpose palaikot 20 laipsnių temperatūrą, tai tokia temperatūra bus grindų aukštyje, o Jūsų palubėje (4 metrai) bus konvekcinio šildymo atveju nuo 24.8 laipsnių (20+4*1.2=24.8) iki 30 (20+4*2.5=30), o infraraudonojo šildymo atveju nuo 20.8 (20+4*0.2=20.8) iki 21.6 (20+4*0.4=21.6). Skirtumas akivaizdus?
Taigi, toks temperatūrų skirtumas lemia ir didedsnius energijos nuostolius šildant palubės orą. Internete yra skaičiuoklių, jei norėsi galėsi pasiskaičiuoti, aš tik noriu parodyti, kuriose vietose yra galimybė infraraudonajam šildymui dirbti ekonomiškiau.
Didesnės oro masės temperatūra palubėj surija labai daug energijos šildant ir palubėje esančias namo konstrukcijas, namo sienas, lubas (Jūsų kaimynams jau vien nuo Jūsų sušildytų lubų, o jų grindų, ženkliai šilčiau), jų įšildymas ir vėl surija didžiulius kiekius energijos, taip pat, esant didesniai lauko sienos temperatūrai patiriami didesni šilumos nuostoliai, nes šiltesnė lauko siena į lauką išmeta daugiau energijos, nei vėsesnė prie grindų esanti siena.
Antras dalykas kur galima pataupyti, tai efektas, kad mes jaučiame šilumą, jei bendra oro ir sienų temperatūra yra lygi 39°C.
Vaizdžiau apie tai
čia.. Teko įeiti į pirtį, kai ji jau uždaroma ir yra išvėdinta? Vidaus temperatūra būna panaši kaip ir likusių patalpų, labiausiai skiriasi sienų temperatūra. Tai reiškia, kad jei sienos, grindys ir lubos (pačios konstrukcijos, o ne oras šalia konstrukcijų) yra šiltesnės, tai atitvarų temperatūrų vidurkį (grubiai skaičiuojant) sudėjus su oro aplink Jus temperatūra gausim Jūsų jaučiamą temperatūrą, o orinio šildymo atveju oras būna ženkliai šiltesnis už konstrukcijas, kai infraraudonojo šildymo atveju, konstrukcijos šiltesnės už orą. Iš to išplaukia, kad su konvekciniu šildymu reikia palaikyti didesnę oro temperatūrą nei infraraudonojo šildymo atveju, kad jaustumėmės vienodai šiltai. Tai leidžia taupyti energiją per jau aukščiau minėtą ventiliaciją. Kuo šiltesnis oras su ventiliacija išmetamas lauk, tuo patiriami didesni šilumos nuostoliai.
Dar vienas dalykas, kur matau tokio šildymo galimybę yra tas, kad infraraudonojo šildymo atveju galima šildyti vidines, su lauku nesiliečiančias atitvaras, sienas. Taip lauko sienos lieka vėsesnės ir patiriami mažesni nuostoliai bet jeigu infraraudonąjį šildytuvą nukreipsime šildyti lauko sieną, tai ji įšils labiau ir bus patiriami didesni nuostoliai, tad čia galimas ir priešingas rezultatas. Infraraudonųjų spindulių šildytuvais šilumai išgauti galima šildyti tik vidines sienas norint patirti mažesnius nuostolius.
Bet vis tik, visai nešildyti lauko sienų nederėtų. Minimaliu, gerai apskaičiuotu galingumu, reikėtų pašildyti ir lauko sienas. Tai reikalinga tam, kad oras esantis šalia stipriai vėsesnių sienų ne atvėstų ir nepradėtų leistis žemyn, sudarydamas šalto oro mases judančias palei grindis-skersvėjus. Tarp kitko, tai dažnas reiškinys, konvekcinio šildymo atveju. Su infraraudonojo šildymo pagalba to galima išvengti, bet čia jau reikia labai mažų galingumų, kurių tikiuosi pasiekti naudodamas Caleo plėvelę. Tarp kitko, net pirmajame pasyviame "veikmės" pastatytame name pratiesta viena šildomų grindų kilpa palei lauko sienas su dideliais langais, siekiant išvengti mano minimų skersvėjų. Čia nuoroda iš vienos infraraudonąjį šildymą stumdančios svetainės apie infra pritaikymą šiai konkrečiai užduočiai.
Visas straipsnis iš kurio paimtas paveiksliukas
čia., Bet man jis nepatinka, nes visi kiti paveiksliukai akcentuoja zoninį šildymą. Taip, su zoniniu galima sutaupyti labiausiai, bet tada galimas per intensyvaus šildymo pojūtis, bei šaltis išėjus iš zonos, todėl likę paveiksliukai nelabai tinkami kalbant apie visų patalpų, o ne zoninį šildymą. Tarp kitko noriu atkreipti dėmesį, kad tik su selektyvine danga, langų stiklai nepraleidžia infraraudonūjų spindulių į lauką.
Beje, grindinis šildymas, nors iš prigimties yra konvekcinis, savo šildymo metodu yra labiau panašus į infraraudonąjį šildymą.
Ir dar vienas straipsniukas iš
bandymo patalpose. Tik neaišku, kiek būtų kainavęs tokių patalpų šildymas kitais būdais, nes duotas lauko oro temperatūrų diapozonas didelis, ir neaišku, kokios temperatūros lauke tuo metu vyravo. Taip pat perskaičiavus šios dienos kainom buto šildymas konkrečiu atveju kainuoja 165.24 Lt, o ne 117,6 lt/mėn.
QUOTE
3. Miegamajame paliktume konvekcinį, jis ten kažkaip "įsipaišė", kambariukas tik 15 kvadratų, tai kažin kiek elektros neišdegina. Bet va gigantei svetainei (30 m/kv) gal reiktų paimti ir infraraudonąjį - Mintas, būčiau dėkinga iki amžiaus galo, jei parašytumėt modeliuką ar įmestumėt nuorodą, aš su savo bobišku protu galiu ir prašauti... Reikalavimai būtų tokie: papildomai prišildyti 30 m/kv, nešildyti lubų
ir kad tilptų į 300-400 LTL ribas (suprantu, kad plokštės daug brangesnės, man bus gerai ir "lempinis", vyras galės svetainėj nesilankyti
).
Aaaačiū labai
Tai ką rašau, tai tik informacija, kurią surinkau ieškodamas šilumos šaltinio savo statomam namui. Kadangi namo statybos dar tik prasideda, konkrečiais modeliais dar nesidomėjau. Jums tikrai ženkliai geriau patars tomas13 ar kitas tuo užsiimantis specialistas prekybos vietoje.