Įkraunama...
Įkraunama...

Dažna echoskopija nėštumo metu

man daro kas menesi echoskopa, ir manau, kad labai gerai, nes mato kaip vaikiukas vystosi ir panasiai... o kad kenkia manau sneka tos gydytojos, kurios neturi galimybiu daryt echoskopo... pvz. man daug ramiau, kaskart pamatyt savo lelyte, negu tik nuejus, kad pasvertu ir pamatuotu spaudima... ax.gif
Atsakyti
Tikrai nemanau kad kenkia echo, bereikalo juk ir nedaro gydytojai. Ir mums tik ramiau kai pamatai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(NoriuButMama @ 2009 01 09, 15:47)
man daro kas menesi echoskopa, ir manau, kad labai gerai, nes mato kaip vaikiukas vystosi ir panasiai... o kad kenkia manau sneka tos gydytojos, kurios neturi galimybiu daryt echoskopo... pvz. man daug ramiau, kaskart pamatyt savo lelyte, negu tik nuejus, kad pasvertu ir pamatuotu spaudima... ax.gif


butent... siandien buvo labai isgasdines mane mazulytis - maniau, kad persileidimas gresia. nuskubejau pas savo gydytoja ir kai echoskopu pasiziurejo tai greitai isitikino, kad viskas gerai.... o jei pradetu tyrimus daryt ar dar ka tai neaisku kada galima butu is tiesu nebesijaudinti...
Atsakyti
QUOTE(Agnieshkele @ 2009 01 12, 16:04)
butent... siandien buvo labai isgasdines mane mazulytis - maniau, kad persileidimas gresia. nuskubejau pas savo gydytoja ir kai echoskopu pasiziurejo tai greitai isitikino, kad viskas gerai.... o jei pradetu tyrimus daryt ar dar ka tai neaisku kada galima butu is tiesu nebesijaudinti...

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Per visą nėštumą mane kokius penkis kartus žiūrėjo su echoskopu.
Nesu medikė, negaliu pakomentuoti ar tai gerai, ar blogai, bet vaikutis gimė visiškai sveikas thumbup.gif O man ir vyrui būdavo didžiausia laimė žiūrėti į besivystantį kūdikėlį wub.gif Išlikusias foto parodysiu ir dukrytei tongue.gif
Atsakyti
Jei tik vardan pramogos, tai zinoma, kad nereiktu daryti echoskopijos tik uzsimanius, bet jei yra reikalas, tai ta echoskopija daraisi ir net nemastai. Pvz. dvynukus nuo panasiai 26 sav. echoskopu tiria kas dvi savaites.Tokiu atveju net nera ka kalbeti apie echoskopo nauda ar zala. Nuolatinis vystymosi ir augimo stebejimas BUTINAS. Aciu Dievui ir mokslui, kad tokia technika yra. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Lauriake @ 2009 01 13, 16:21)
Jei tik vardan pramogos, tai zinoma, kad nereiktu daryti echoskopijos tik uzsimanius, bet jei yra reikalas, tai ta echoskopija daraisi ir net nemastai. Pvz. dvynukus nuo panasiai 26 sav. echoskopu tiria kas dvi savaites.Tokiu atveju net nera ka kalbeti apie echoskopo nauda ar zala. Nuolatinis vystymosi ir augimo stebejimas BUTINAS. Aciu Dievui ir mokslui, kad tokia technika yra.  thumbup.gif


drinks_cheers.gif
Atsakyti
standartas jei nera komplikaciju - 2 kartai.

jei mes negeriam, nerukom, nevartojam vaistu, neuostom jokiu chemikalu, tai kodel turetume buti uztikrintos ultragarso nekenksmingumu vaisiui, zinodamos, kad tai yra spinduline diagnostika? gal ir labai mazas spinduliu kiekis, gal labai nepakenks vaisiui, bet tikrai nieko gero neduos, kad ten vaiksciot kas menesi.

Echoskopija
2008, Rugsėjis 2 - 07:44
Straipsnio šaltinis:
www.SOS03.lt
Echoskopija kitaip dar vadinama ultragarsiniu tyrimu. Tai spindulinės diagnostikos metodas, paremtas ultragarso savybe plisti skysčiais. Ultragarsinės bangos silpnai skverbiasi per orą ir kaulą, tačiau labai gerai - per skysčius, parenhiminius organus, minkštuosius audinius. Ultragarso banga, susidūrusi su kliūtimi (kitos terpės paviršiumi), lūžta. Specialiais jutikliais užrašomos atspindėtos ir išsklaidytos bangos. Vaizdas stebimas ekrane.




Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2009 01 08, 15:14)
Ultragarso baimės kyla iš paprasčiausio neišmanymo kokiu principu ultragarso įranga veikia. Tai yra paprasčiausios garso bangos, o vaizdas kuriamas registruojant garso bangų aidą, kuris grįžta skirtingai priklausomai nuo to koks yra paviršius.


Pritariu thumbup.gif
Mano nestumas toli grazu nera idealus, tad leidziu gydytojai nuspresti kiek man echo reikia, juk ji priziuri mano nestuma ir puikiai zino mano situacija...bet kai gulejau ligonineje nei vienas gyd.net nepaklause kiek jau echo esu turejus, taigi manau, kad nepaziurejimas gali buti daug gresmingesnis, nei kazkelintas echo... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Laura01 @ 2009 01 20, 18:08)
standartas jei nera komplikaciju - 2 kartai.

jei mes negeriam, nerukom, nevartojam vaistu, neuostom jokiu chemikalu, tai kodel turetume buti uztikrintos ultragarso nekenksmingumu vaisiui, zinodamos, kad tai yra spinduline diagnostika? gal ir labai mazas spinduliu kiekis, gal labai nepakenks vaisiui, bet tikrai nieko gero neduos, kad ten vaiksciot kas menesi. 


Na ne spinduliai, bet garso BANGOS. Tai gi elementarus 5-tos klasės fizikos kursas, ne kažkokie mistiški spinduliai, galima kad ir Wikipedijoj pasiskaityti apie garso bangas.

O du kartus echoskopiją (lietuviškai būtų aidoskopija) daro dėl to kad taupo valstybė savo piliečių sveikatos sąskaita.
Atsakyti
QUOTE(asertyt @ 2008 10 27, 07:51)
! beto nemanau kad rastum visur si aparata jei jis butu jau toks kenksmingas,ir aplamai nebutu jis israstas,juk kalba eina apie kudikius,o ne apie koki daikta  g.gif


del to aparato radimo visur - tai kazin kaip cia rast ji visur pavyktu pvz anglyne? ax.gif

man is viso tik 1 karta ziureje butu, bet po to dar viena kart apziurejo pabaigoj nestumo neplanini toki. Tai tik tik kumscius laikiau kad gerai ten pas mane viskas butu blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2009 01 21, 00:09)
Na ne spinduliai, bet garso BANGOS. Tai gi elementarus 5-tos klasės fizikos kursas, ne kažkokie mistiški spinduliai, galima kad ir Wikipedijoj pasiskaityti apie garso bangas.

O du kartus echoskopiją (lietuviškai būtų aidoskopija) daro dėl to kad taupo valstybė savo piliečių sveikatos sąskaita.



drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti