Įkraunama...
Įkraunama...

Dažna echoskopija nėštumo metu

as irgi manau, kas per daug tas nesveika ax.gif aisku, jei yra butinybe, jei kazkas negerai, jei reikia, tai ir daro echo, bet tikrai nemanau, jog reikia lankstyt privaciai dar papildomus echo darytis, jei tik blogiau pasijauti ar sona paskaudena ax.gif nera irodyda (bent jau nezinau nieko apie tai), kad echo kenkia, bet taip pat nera irodyta kad visiskai nekenkia, tad gerai viskas, kas su saiku mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikutes. gyvenu anglijoje. paprastai cia daro 2 ekoskopijas pirma 12 savaite ir kita apie 20ta. as antra pasidariau lietuvoje per atostogas apie 19 savaite. kita turejau cia anglijoj, ir liepe ateiti dar karta (tai iseina bus man 27ta savaite) nes sake vaikelis yra labai idomioj pozicijoj tai negalejo normaliai patikrinti.
as lietuvoje klausiau daktaro ar nekenks trecia ekoskopija kuria darysiu uk, tai sake karta per menesi galima, nieko blogo. bet dabar prisiskaiciau kad vaikelis butent ta savaite jau buna atsimerkes, tai susinervinau ir nzn gal neiti man i ta ligonine daugiau nenoriu savo angeleliui pakenkti sad.gif ka jus manot? cia tokie daktarai kad jiems viskas dzin, tai ju ko nors klausti net neapsimoka. beja man bus 4 kartas jau. kiek kartu jus daret? ir kada paskutini karta? labai aciu uz info labai jaudinuosi ir nzn ka daryti nes pas daktarus turiu eiti po savaites....
Atsakyti
Tikrai nereikia tiekn ervintis dėl echoskopijos. Ji labiau kenkia nėštumo pradžioj, nes neva gali sukelti persileidimą, bet ir tai nėra tiksliai įrodyta
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2009 01 03, 14:29)
Tikrai nereikia tiekn ervintis dėl echoskopijos. Ji labiau kenkia nėštumo pradžioj, nes neva gali sukelti persileidimą, bet ir tai nėra tiksliai įrodyta


Persileidimą nėštumo pradžioj gali sukelti ne pati echoskopija, bet tai kad ji daroma vaginaliniu būdu - dėl tos pačios priežasties ir normalių ginekologinių apžiūrų nėštumo pradžioj vengiama. Taip anksti echoskopijas daro dažnniausiai dėl gresiančio persileidimo ar nesivystančio, dėl to bet koks landžiojimas ten yra rizikingas. Nuo kokios turbūt 15 savaitės echoskopijas daro nebe vaginaliniu būsu, bet per pilvo sienelę.

Echoskopija nėra kažkokie mistiški spinduliai, tai yra paprasčiausios garso bangos, o vaizdas sukuriamas registruojant garso bangų aidą - lygiai tokį patį aidą, kuris gaunasi pamiškėj pašūkavus ir kenkia tiek pat.

Vat atsisakymas daryti echoskopiją kai yra įtariamos kokios nors problemos, tai jau gali sukelti rimtą grėsmę tiek vaiko tiek motinos sveikatai. Gi ir daro tas echoskopijas tam kad diagnozę nustatytų, o ne šiaip sau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elemire: 03 sausio 2009 - 15:12
na aciu jums, nuraminote mane smile.gif
Atsakyti
Aš gyvenu Airijoje. Čia echoskopiją daro absoliučiai kiekvieną kartą kai einu pas gydytoją. Net pirmą kartą ėjau kai buvau 5 savaičių ir tada darė echoskopiją. Visada per pilvo sienelę ir niekada vaginaliniu būdu. Net nežinojau kad gali kuo nors pakenkti. Kas kartą pažiūri kūdikio širdutę, pamatuoja viską... Paskutinę kartą buvau gr 23, dabar eisim sausio 13.
Atsakyti
Nusiramink, jai reikia, tegul daro. Man jau 8kartus darė ir nieko, kiek kalbėjau su daktarais, nėra tokio, kad echo kenkia vaikučiui. ax.gif Bėja, aš specialiai eisiu 27-28sav. daryt echo 3D/4D, nes šio metu kaip tik gerai matosi vaikutis, nes jis jau pakankamai didelis, bet dar jis nėra suspaustas gimdos. Tai kad baik nerimaut, ir džiaukis neštumu mirksiukas.gif
Atsakyti
As dar sakyciau, ypac kol nejauciami judesiukai, ir jei dar lengvas nestumas be jokiu pykinimu - tai is kur zinoti, kad vaisius vystosi. Tikrai ne viena atveji zianu, kai apie 17 savaite net paaiskeja kad jau keleta savaiciu viskas yra mire.
Atsakyti
Manau viskas gerai tai, kas daroma su saiku. Nes pries 50 metu tvirtino, kad rentgenas nescioms nekenkia, o dabar..
Nera irodyta, kad echoskopas TIKRAI VISISKAI nekenkia, bet nera irodyta ir tai, kad kenkia.. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vilimex @ 2009 01 08, 11:14)
Manau viskas gerai tai, kas daroma su saiku. Nes pries 50 metu tvirtino, kad rentgenas nescioms nekenkia, o dabar..
Nera irodyta, kad echoskopas TIKRAI VISISKAI nekenkia, bet nera irodyta ir tai, kad kenkia..  mirksiukas.gif


Na yra skirtumas tarp radioaktyvių rentgeno spindulių ir paprasčiausių garso bangų. doh.gif Rentgeno spindulių mūsų normalioje aplinkoje nėra, o garso bandos supa mus nuolatos - juk negyvenam nėštumo metu garso izoliuotoje patalpoje. doh.gif

Ultragarso baimės kyla iš paprasčiausio neišmanymo kokiu principu ultragarso įranga veikia. Tai yra paprasčiausios garso bangos, o vaizdas kuriamas registruojant garso bangų aidą, kuris grįžta skirtingai priklausomai nuo to koks yra paviršius.
Atsakyti
QUOTE(vilimex @ 2009 01 08, 12:14)
Manau viskas gerai tai, kas daroma su saiku. Nes pries 50 metu tvirtino, kad rentgenas nescioms nekenkia, o dabar..
Nera irodyta, kad echoskopas TIKRAI VISISKAI nekenkia, bet nera irodyta ir tai, kad kenkia..  mirksiukas.gif



na rentgeno ir echoskopo veikimo principas yra visiskai skirtingas..tai nesulyginami dalykai... blink.gif
Atsakyti
Tai, kad echo, kitaip tariant ultragarsas, nėra spinduliai, kaip visuomenėje priimta galvoti. Dabar visai neseniai gavau iš savo ginės tokią knygutę "Nėštumo kalendorius", kur aiškiai parašyta, cituoju:

"Ultragarsas, tai ne spinduliai, kaip dažnai mano moterys, o nuo audinių atsispindinti ultra aukšto dažnio garso banga. Priklausomai nuo audinių struktūros banga ateina skirtingo intensyvumo. Per 30 metų trukusius tyrimus nenustatyta, kad ultragarsas, kenktų, sukeltų pokyčių vaisiui."
Atsakyti