Įkraunama...
Įkraunama...

Dažna echoskopija nėštumo metu

kai buvau nestuke.gif pirmąkart (o tas nestumas buvo po persileidimo, tai pirma trimestra apturejau 6 echo), paskui buvo dar 6. nezinau, ar cia daug (mano galva, lyginant su 2-3, kuriuos daro poliklinikoj), tai cia daug. bet, kadangi mano daktarelis, o as juo pasitikiu, pasake: "jei kenktu-nedaryciau", tai buvau rami. dabar auga grazus ir sveikas berniukas wink.gif
Atsakyti
tikrai nekenkia. Klausiau ne vieno daktaro.
Atsakyti
Gyvenu ne LT
Cia echoskopija daro kiekvieno nesciosios apsilankymo pas ginekologa metu, t.y. kas 4 savaites, kai nestumas persirita i III trimestra - ir vizitai pas gydytoja padazneja - dar dazniau. Apie 22 savaite dar papildomai daro morfologine echografija (labai detalia ir issamia echoskopija) tai cia jei nekomplikuotas nestumas.
Jei nestumas su komplikacijom - dar dazniau.



Atsakyti
man su pirmaja gydytojas irgi dare kiekvieno apsilankymo metu, t.y. kas sesias savaites, pat daktaras sake, kad taip daro visom nestukem, nes jos tada apsiramina, ir pilnos geru emociju laukia kito apsilankymo nestuke.gif tiesiog pridedavo trumpam davikli, kad parodyti jog leliukui viskas ok, kad jis juda ir pan, tik 18sav dare issamu tyrima, kada ziuri organu issivystyma, matuoja viska ir t.t. nestuke.gif nu ir tikrai jauciausi pati daug ramiau drinks_cheers.gif
Atsakyti
Kaip ir rasiusioji pries tai, gyvenu uzsienyje. Cia praktika tokia,kad kiek ateini pas daktara, tiek echoskopa ir daro. Prisiskaiciusi ivairiu nuomoniu, pagrinde siame forume, bandziau pamazinti skaiciu, nes ejau pakankamai daznai, man taip ramiau, bet daktaras nusisypsojo ir apramino. Ir is tiesu, jei yra taip praktikuojama, daktarui ir mamai po echoskopo yra ramiau, tai kodel gi ne. Akivaizdziu irodymu, kad kenktu nebera, o kontroversisku nuomoniu yra daugybe ir ivairiomis temomis.
Mano pastebejimas butu toks: kadangi LT gydymas atseit nemokamas ir nestukei kompensuoja tik kelis echoskopus, tai tik tiek ir daro, tada pravartu uzsiminti, kad ale kenkia ir pan., kad nebutina daugiau daryti. BET jei kompensuotu daugiau tu tyrimu, tai manyciau daktarai sneketu visai kitaip. Tie, kas nestumo metu lankosi pas privacius gydytojus, tai tikrai padaro echoskopija daugiau, nei iprastai, valstybinei, nestukei:)
Atsakyti
QUOTE(Faustina2000 @ 2012 05 28, 12:52)
tikrai nekenkia. Klausiau ne vieno daktaro.


nuėjau 6sav. į KKGN pasitikslinti gimdymo datą (ciklas buvo nugrybavęs, o pastojau), tai ginius atliko labai nenoriai, trumpai ir nedarė vaginalinio, neklausė širdies dūžių. sakė, tokiam mažam nėštumui reikia kuo daugiau ramybės

pirmus du nėštumus echo atliko tik 19-20sav.

mano pozicija tokia: nereikia be reikalo leistis į visokias baimes ir dvejones, lyčių paieškas ir pasimatymus 3D-4D formatu savo pramogai g.gif jeigu kraujuojama, kokios kitos bėdos kyla, kiekvienas ginius atliks echo be kalbų, jeigu bus būtinybė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo teplė: 03 birželio 2012 - 12:56
QUOTE(Jurte222 @ 2012 06 04, 13:36)
sveikos visos.man reikia jusu palaikymo.dariausi hcg buvo <2.00.labaratorijoj pasake kad nest nera.parasiau i internetini puslapi seimos ginekologijos centras klausk drasiai ten man atrase kad nestumas yra.tai nebezinau ka galvot.o vaikelio lb noriu.ryt leksiu ant echo.ka jus manot? unsure.gif

TAi palaukit siek tie, jei jau nescia, tai nescia smile.gif . O paprasta testa is vaistines ar daret? smile.gif O su echoskopais neskubekit, mums kursuose sake, kad iki 19 sav nepatartina.
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 06 04, 13:03)
mums kursuose sake, kad iki 19 sav nepatartina.


blink.gif blink.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 06 04, 14:03)
TAi palaukit siek tie, jei jau nescia, tai nescia  smile.gif . O paprasta testa is vaistines ar daret? smile.gif O su echoskopais neskubekit, mums kursuose sake, kad iki 19 sav nepatartina.

kaip tik neseniai skaiciau straipsni, kad mokslininkai atliko tyrima ir nenustate jokio zalingo echoskopu poveikio smile.gif ji patartina atlikti ne dazniau kaip karta i savaite mirksiukas.gif o jei yra kokios komplikacijos, tai nori nenori ir dazniau
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 06 04, 14:03)
TAi palaukit siek tie, jei jau nescia, tai nescia  smile.gif . O paprasta testa is vaistines ar daret? smile.gif O su echoskopais neskubekit, mums kursuose sake, kad iki 19 sav nepatartina.

kaip įdomiai.
o tai kaip tada pažiūrėt, ar plaka širdutė, ar vystosi, kaip kakliuko raukšlę pamatuot? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurginė @ 2012 06 04, 21:14)
kaip įdomiai.
o tai kaip tada pažiūrėt, ar plaka širdutė, ar vystosi, kaip kakliuko raukšlę pamatuot? g.gif

Nu matot iki 19 sav kaip ir nera tikslo kazka ten ziureti, kaip tam vaikeliui padesi, jei kas bus netaip ? O konkreciai sirdele ir su tokiu paprastu daikteliu man yra klause. smile.gif O paskui ir judesius jauti , reiki aismokti juos pasiskaiciuoti, ypac i pabaiga.. 4u.gif
Jei kas bus blogai ivyks persileidimas, kraujuosit. O jei jauciates gerai ir viskas normaliai tai nera tikslo ir naudoti ta echoskopa. KAip aiskino kursuose (Semeta) ir visai tam pritariu, gal labai tiksliai nenupasakosiu, bet mazdaug yra taip: KAd taip irodymo kad kenkia nera, bet ,kad nekenkia irgi nera, nes tai gan naujas dalykas ir dar nera jau taip visapusiskai istyrinetas. Echoskopas veikia tam tikro daznio garso bangomius-ultragarsu. PO apvaisinimo lasteles milzinisku greiciu dalijasi, mums net neisivaizduojamu, taigi vyksta tam tikras judejimas, vibracija, ten labai reikalingas tikslusmas, tikriausiai isivaizduojat kokio dydzio yra zmogutis pirmomis savaitemis.TAigi ultragarsas irgi yra vibracija ,judejimas, taigi nera irodymo, kaip tiksliai jis veikia toki maza zmoguti, be to tai garsas, kuris mums negirdimas, bet yra gyvunu, kurie tai girdi,. Pvz yra ultra garso prietaisai pelem is namu isvaryti, nes jos nekencia to garso. TAigi neaisku koki garsa tuo metu zmogus gali pajusti ir kaip ji gali paveikti. Yra tam tikru spejimu, kad ankstyvas ultragarsas gali sukelti persileidima.
TAigi mano asmenine irgi nuomone, kad nera rimtos priezasties kam darytis ta ultragarsa taip anksti, vien tam kad nustatyti ar nestumas yra? ar verta rizikuoti, jei yra tai yra niekur nedingsit suzinosit biggrin.gif O jei nera tai irgi paaiskes smile.gif
Velesni tyrimai jau kazka istiria ir gali duoti bent kazkokia nauda. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ada21lt: 04 birželio 2012 - 20:38
QUOTE(ada21lt @ 2012 06 04, 20:37)
Nu matot iki 19 sav kaip ir nera tikslo kazka ten ziureti, kaip tam vaikeliui padesi, jei kas bus netaip ?<...> Velesni tyrimai jau kazka istiria ir gali duoti bent kazkokia nauda. 4u.gif


doh.gif Semeta jums konkreciai smegenis praplove, atsiprasau unsure.gif
Atsakyti