Įkraunama...
Įkraunama...

Dažna echoskopija nėštumo metu

QUOTE(čiaudanti bitė @ 2010 04 17, 14:56)
KMUK gyd. R. Armaitienė sakė, kad dažna echoskopija blogai tuo, jog kažkokiais tyrimais nustatyta - sukelia vaikams mikčiojimą...


na jei taip butu tai mano sese butu tikras mikciukas ax.gif jai labai daznai dare echo nes buvo kazkas blogai, tai buvo pries 5 metus, dabar as laukiuosi ir nemanau kad labai kenktu... dar buvo tik 1 echo 7savaiciu. dabar zada geguzes viduri daryti 4u.gif oi kaip laukiu, as is tu kuriom ramiau pamacius kad viskas gerai, kad auga ir t.t. ax.gif
p.s. mano gine kaskada minejo kad daro kartais echo per maksti ar kaskaip panasei, kai kisa i vidu ir ziuri, va tada tai sake kad kenke vaikiukui.
Atsakyti
as tai irgi nemanau kad echo kenkia... as labai noriu kiekviena men kad darytu, kad ziuretu ar viskas gerai, jausmas kai pamatai savo leliuka neapsakomas wub.gif pas mane poliklinokoje echo po 20lt kainuoja, bet ir tai daktare sakr kad nedarys kas menesi verysad.gif nesuprantu kaip gali suzinot ar viskas gerai tik ant kedes apziurejus.... gal zinot kur kaune galima privaciai echo darytis?
beje sugalvojau daryt 9men albumeli wub.gif savo pilvuko fotke ir leliuko kartu i albuma kas menesi det wub.gif
Atsakyti
QUOTE(mazge123 @ 2010 04 17, 19:09)
na jei taip butu tai mano sese butu tikras mikciukas  ax.gif  jai labai daznai dare echo nes buvo kazkas blogai, tai buvo pries 5 metus, dabar as laukiuosi ir nemanau kad labai kenktu... dar buvo tik 1 echo 7savaiciu. dabar zada geguzes viduri daryti  4u.gif  oi kaip laukiu, as is tu kuriom ramiau pamacius kad viskas gerai, kad auga ir t.t.  ax.gif 


Tai čia visoms smalsu dažniau į leliukus pažiūrėt... man echo kiekvieno nėštumo metu gan daug kartų darė.
Bet jeigu nėra jokių blogų įtarimų dėl leliuko tai tikrai nėra ko ten žiūrinėti dažnai.
Atsakyti
sutinku,kad daryt reikia, jei yra kazkokia patologija. o siaip tikrai uztenka 3 kartu. bet jei vaikui viskas gerai, kam tie dazni echo? kad mamos galetu pasidziaugt vaikuciu? tikrai netoleruoju tokiu, kurios tuos echo darosi vien tam. gal ir nekenkia jo vystymuisi, bet faktas kad vaisius neigiamai i ji reaguoja. kol jo nedare, maziukas ramiai pilve miegojo.kai pradejo echoskopuot, paselo spardytis.
Atsakyti
šią savaitę teko išgirsti profesionalaus gydytojo nuomonę apie ultragarsą: Neįrodyta , kad kenkia, yra vienas tyrimas, tačiau išsamią išvadą galima daryti kai yra atlikta mažiausiai keliolika tyrimų skirtingais metodais tuo klausimu, ir juos apibendrinant. kol kas - tėra atlikta vienas profesionalus tyrimas, kuris teigia, kad kenkia. TAČIAU - kol tie tyrimai nebus atlikti ir nebus daugiau PROFESIONALIŲ nuomonių - siūlau ultragarso tyrimą daryti tuomet, kai to tikrai reikia. Yra nuomonių, kad kūdikėlis ultragarso metu girdi tai, ką girdėtų suaugęs žmogus padėjęs ausį ant geležinkelio bėgių važiuojant traukiniui, yra apie 1 proc tikimybė, kad dėl DAŽNO ultragarso tyrimo vaikelio klausa gali būti silpnesnė ar sutrikusi, bet vėlgi išsamių tyrimų atlikta nėra.

čia tik norėjau pasidalinti tuom ką girdėjau, ir išvada gydytojo buvo maždaug tokia (pažodžiui neatkartosiu) tėvai sprendžia dėl ko ir kuom jie rizikuoja - ar siekiant išvengti didelių sutrikimų ar net vaisiaus praradimą - daro dažną ultragarsą, ar kaip tik rizikuoja vaikelio sveikata siekiant išsaugoti savo ramybę. kažkaip gražiai jis ten išvedžiojo - kas svarbiau jūsų ar jūsų vaikelio ramybė tiek įsčiose tiek gimus. neatsimenu kaip ten gražiai sakė, bet esmę perteikiau. blush2.gif ax.gif
Atsakyti
Pradžioj buvau nuomonės, kad dažnas echo yra nesąmonė. Bet kai pradėjom gimdyti ir aš ir keletas mabo druagių ir visų mūsų nėtumo istorijos skirtingos. O buvo ir ypatingų atvejų. Tai priėjau išvados, kad gydytojai daro tiek echo kiek riekalinga. Šiaip Klepesova pakankamai vaizdžiai čia nupasakojo.
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2010 04 18, 13:23)
Pradžioj buvau nuomonės, kad dažnas echo yra nesąmonė. Bet kai pradėjom gimdyti ir aš ir keletas mabo druagių ir visų mūsų nėtumo istorijos skirtingos. O buvo ir ypatingų atvejų. Tai priėjau išvados, kad gydytojai daro tiek echo kiek riekalinga. Šiaip  Klepesova pakankamai vaizdžiai čia nupasakojo.

http://www.youtube.c...h?v=xNq73LdXebA paziurekit cia apie 3D echoskopa gydytoju nuomone.Tikrai nepavojinga,nes db nebedaro senais aparatais,3D viska detaliai parodo.Ir dvd diska turiu.Lb smagu namie paziureti thumbup.gif Man kiekv.menesi Vokietijoje daro lb smagu,kai zinai,kad viskas gerai.Viska detaliai parodo,ir skysciu kieki mato.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SimonaV: 02 gegužės 2010 - 17:28
QUOTE(čiaudanti bitė @ 2010 04 18, 10:16)
Tai čia visoms smalsu dažniau į leliukus pažiūrėt... man echo kiekvieno nėštumo metu gan daug kartų darė.
Bet jeigu nėra jokių blogų įtarimų dėl leliuko tai tikrai nėra ko ten žiūrinėti dažnai.


na as dabar jau tvirtai galiu pasakyti kad as uz dazna echoskopija ne tik tada kai kasnors blogai bet ir kai gerai gali dazniau pasidaryt jei mamai neramu. juk mama jaucia kada ko reik jai ir jos kudikiui. va pvz man buvo idealus nestumas, pirmas echo buvo 7 savaiciu, poto dare seip visus nesciuju tyrimus jie buvo idealus todel paskyre kita echo 16-17 savaite. na ir stai 15 savaite pradejo teplioti rudai bet labai nedaug. pasiskambinau daktarei liepe kuo greiciau atvaziuot ir isvada ta kad nesivystantis ir kaip supratau jau nemazai laiko jis ten nesivyste... taip kad merginos geriau pasidaryt echo dazniau nei paskui daryt valymus... angel_sadangel.gif ir eilini karta isitikinau kad patarimu reik paklausyti bet padaryti taip kaip pacei atrodo geriausei... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(mazge123 @ 2010 05 06, 10:11)
na as dabar jau tvirtai galiu pasakyti kad as uz dazna echoskopija ne tik tada kai kasnors blogai bet ir kai gerai gali dazniau pasidaryt jei mamai neramu. juk mama jaucia kada ko reik jai ir jos kudikiui. va pvz man buvo idealus nestumas, pirmas echo buvo 7 savaiciu, poto dare seip visus nesciuju tyrimus jie buvo idealus todel paskyre kita echo 16-17 savaite. na ir stai 15 savaite pradejo teplioti rudai bet labai nedaug. pasiskambinau daktarei liepe kuo greiciau atvaziuot ir isvada ta kad nesivystantis ir kaip supratau jau nemazai laiko jis ten nesivyste... taip kad merginos geriau pasidaryt echo dazniau nei paskui daryt valymus...  angel_sadangel.gif  ir eilini karta isitikinau kad patarimu reik paklausyti bet padaryti taip kaip pacei atrodo geriausei...  verysad.gif

Labai užjaučiu, kad taip įvyko..
bet jie vis tiek nieko negali padaryti, tik stebėt.... būtų padarė valymą anksčiau ir tiek...

JAV, kur viskas turi savo kainą, echo daro kaip poliklinikoj, tik du kartus. Gauni spec siuntimą į ligoninę ir ligoninės darbuotoja (ne gydytoja) viską atlieka. Kainuoja tau arba tavo sponsorams/draudimui mzd apie 200usd. O pas mus kiekviena privati gydytoja turi echoskopą kabinete, tai ir lepina neštukes smile.gif.

Yra nuomonė, kad echoskopas gali subtiliai pakenkti, kad tai yra t.t. stresas mažyliui, kad mažylis jaučia spindulius ir jų bijo. Bet nzn, kiek ji turi pagrindo.
Atsakyti
QUOTE(čiaudanti bitė @ 2010 04 17, 14:56)
KMUK gyd. R. Armaitienė sakė, kad dažna echoskopija blogai tuo, jog kažkokiais tyrimais nustatyta - sukelia vaikams mikčiojimą...



Na, aš visą vaikystę pramikčiojau ax.gif Ir dabar , kai tenka patirti didelį stresą užsikerta kalba ax.gif Bet tuo metu, kai mano mama mane nestuke.gif , apie echo niekas net nesvajojo biggrin.gif

Aš darausi echo kartą į pusantro mėn. ax.gif Ne iš kvailo smalsumo, o tam kad gydytojas pasakytų - tavo lialia auga tvirta, drūta ir , kiek tai įmanoma pamatyti, sveika 4u.gif

Maniškė per visas echo ramių ramiausiai čepsėdama pramiega nestuke.gif Klausiau gydytojo, kiek kenkia echo - na, sakė, vandenų temperatūra pakyla šiek tiek, tad jei lialius miegojo prieš procedūrą, sušilus vandenims tiesiog ima ir prabunda, pradeda daugiau judėti ax.gif

O kad valdiškos poliklinikos skiria TIK dvi ar tris echo - tai tik pinigų klausimas - taupo. O tą taupymą reikia kaip nors pagrįsti, ar ne? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2010 05 06, 11:26)
Labai užjaučiu, kad taip įvyko..
bet jie vis tiek nieko negali padaryti, tik stebėt.... būtų padarė valymą anksčiau ir tiek...



taip, butu padare anksciau, o db koplikacijos....
Atsakyti
As manau, kad nera nieko blogo, kad daro daznai echo... juk svarbu, kad tinkamai priziuretu vaikeli.. ir jei kas ne taip, geriau, kad pastebetu anksciau!!!!!
Atsakyti