Įkraunama...
Įkraunama...

Dažna echoskopija nėštumo metu

taigi echoskopas daromas ne dėl pramogos, 12-13 sav tikrinama sprando raukšlė, nosies kaulas, matuojamas ūgis, 19-22 sav apžiūrimi vidaus organai, vėlgi matuojama ar viskas atitinka pagal savaites, ar nėra atsilikimo ar apsigimimų. tai manau tokios tikslinės echoskopijos reikalingos.
o dėl to kad vaikelis stresuoja echoskopavimo metu, tai net nžn, mūsiškis ramiai miegojo visą laiką, tik vieną kart pozą pakeitė tongue.gif tai manyčiau negirdi jis jokių važiuojančių traukinių garsų nuo echoskopo kaip yra gąsdinama biggrin.gif o dėl spinduliavimo tai irgi nereik perlenkti lazdos, čia gi rentgenas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tutti: 07 balandžio 2010 - 13:35
Pirmo nestumo metu turejau 12 echo per visa nestuma, nes buvo gresiantis persileidimas. Labai nerimavau ar tie echo nepakenks. Teko daug skaityti apie tai ir nera irodyta kad echo kenkia kudikiui g.gif Mano gine patvirtino, kad kudikiui nepakneks, todel kad ji labai trumpai kas karta ziuri. Buvo pora kartu kai teko ilgiau paziureti ir ismatuoti kudiki. Bet kai as pati pamatau, kad mano maziuko sirdute plaka ir jis spardosi, man taip gera pasidaro thumbup.gif Ir susilaukem sveiko sunelio thumbup.gif Dabar vel laukiuosi ir iki dabar turejau 4 echo. As vazineju privaciai, bet nepasakyciau,kad jie megejai echo daryti. Ar daro ar ne kaina man skiriasi tik 30 lt. Todel nemanau, kad del ju butinai darytu echo. Bet as ten senai lankausi ir ta gine labai pasitikiu mirksiukas.gif Ir manau jei tie echo tikrai darytu zala kudikiui ji tikrai daznai nedarytu g.gif
Atsakyti
per visa nestuma echo dare 3 kartus. pirmakart 12sav., antrakart 25sav., treciakart-40sav.,del pernesiojimo po termino. kiek teko skaityt, kad dideles gresmes tai nekelia, bet mano nuomone gan kategoriska... be reikalo tikai nereikia jokiu echo. manau, kad vaikeliui tai tikrai nera gerai.
Atsakyti
QUOTE(Ingužėlė @ 2010 04 07, 08:35)
Man dabar 16 sav. ir echo dar neturejau ne vieno. Pirma echo darysiu tik po trieju savaiciu. Ir tai labai ilgai dvejojau ar verta. Taciau nusprendziau paziureti i savo leliuka.  2.gif 
Ir tikrai manau, kad echoskopo darymas vien del mamos smalsumo, yra visiska nesamone. Pilnai suprantu tas, kurioms yra sunkus nestumas, ir turi ivairiu skausmu ir kraujavimu, bet ir tai daryti 7-10 echo. per pirma trimestra...kosmosas.  schmoll.gif ar kartais toks kiekis echo dar labiau nepablogina situacijos??????
Ir kad kazkieno daktare, daro daug echoskopu, ir sako kad viskas gerai, jie nekenksmingi...suabejociau tokiu daktaru kompetencija tokiam darbui...  doh.gif


As vis gi linkusi manyt, kad ta daktarre yra lbiau sitoj srity isprususi, nei jus visos kartu wink.gif
Nera ne vieno mokslinio irodymo, kad echoskopas gali pakenkti vaikui! Nera echoskopiju skaiciaus apribojimu!
Aisku, jus galit apgint disertacija ir irodyt, kad tu visu mokslininku kompetencija ne kokia, o jus pati protingiausia ir gaut Nobelio premija laugh.gif
Atsakyti
QUOTE
taigi echoskopas daromas ne dėl pramogos, 12-13 sav tikrinama sprando raukšlė, nosies kaulas, matuojamas ūgis, 19-22 sav apžiūrimi vidaus organai, vėlgi matuojama ar viskas atitinka pagal savaites, ar nėra atsilikimo ar apsigimimų. tai manau tokios tikslinės echoskopijos reikalingos.


na sprando rauksle pagal nora tikrinama tikrai ne visoms, o del organu tai kas ish to ten ziuret, juk nei padidinsi nei pamazinsi-kaip yra taip yra, be to per echo daznai klysta, juk sprendzia pagal primtus standartinius suvidurkintus skaicius, o moterys visos skirtingos ir vaikeliai skirtingi-negali visiems tikti tas pats standartas, todel gali daugiau prigasdint busima mamyte be reikalo nei naudos atnest.
Musu mamoms echo nedarydavo, nebent itardavo kazkokius nesklandumus.
Manau jei moteris jauciasi gerai, kraujo tyrimai geri tai ner ko ten listi smile.gif

Mokslinio irodymo nera nei kad nekenkia nei kad kenkia, bet yra pasaulines sveikatos organizacijos rekomendacijos medicinos istaigoms echo daryti ne daugiau kaip 4 kartus per nestuma, nes jo nekenksmingumas nera visishkai irodytas.
Chia kiekviena sau spendzia, bet jei nera butinybes manau kuo reciau ten lisim tuo geriau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Keretoja @ 2010 04 07, 16:42)
na sprando rauksle pagal nora tikrinama tikrai ne visoms, o del organu tai kas ish to ten ziuret, juk nei padidinsi nei pamazinsi-kaip yra taip yra, be to per echo daznai klysta, juk sprendzia pagal primtus standartinius suvidurkintus skaicius, o moterys visos skirtingos ir vaikeliai skirtingi-negali visiems tikti tas pats standartas, todel gali daugiau prigasdint busima mamyte be reikalo nei naudos atnest.
Musu mamoms echo nedarydavo, nebent itardavo kazkokius nesklandumus.
Manau jei moteris jauciasi gerai, kraujo tyrimai geri tai ner ko ten listi smile.gif

Mokslinio irodymo nera nei kad nekenkia nei kad kenkia, bet yra pasaulines sveikatos organizacijos rekomendacijos medicinos istaigoms echo daryti ne daugiau kaip 4 kartus per nestuma, nes jo nekenksmingumas nera visishkai irodytas.
Chia kiekviena sau spendzia, bet jei nera butinybes manau kuo reciau ten lisim tuo geriau smile.gif

pritariu. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(musik @ 2010 04 07, 16:13)
As vis gi linkusi manyt, kad ta daktarre yra lbiau sitoj srity isprususi, nei jus visos kartu  wink.gif
Nera ne vieno mokslinio irodymo, kad echoskopas gali pakenkti vaikui! Nera echoskopiju skaiciaus apribojimu!
Aisku, jus galit apgint disertacija ir irodyt,  kad tu visu mokslininku kompetencija ne kokia, o jus pati protingiausia ir gaut Nobelio premija  laugh.gif



Na kaip bebutu nebukit naivi: Nera irodyta, kad echoskopas nekenkia vaikui....

100 % sutinku su Keretojos nuomone. Visiska tiesa.
Mano tokia nuomone taip pat.
Atsakyti
o as si nestuma iki 18 savaiciu jau turejau 4 echo. ax.gif
Atsakyti
4 kartus ziurejo , per visa nestuma . Neskaitant to karto per gimdyma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(waiduuleda @ 2008 10 19, 11:48)
Turiu pazystama zmogiuka, kuri daznai supa eko. Manau, kad tai yra negerai.
Jei gerai jautiesi velniams ten kisti nosi unsure.gif
Deja esu girdejusi ir pasekmiu... is viso to, nes vistiek matyt kazkoks poveikis ivyksta per dazna kartojima..., nustoja vystytis ir panasiai...



QUOTE(burbuliuxbum @ 2008 11 09, 16:16)
O eiti ir ziureti i savo leliuka jei nera butinybes, vien tik del idomumo, tai tikrai nematau prasmes. schmoll.gif  Be to juk niekur nera visu simtu procentu irodyta kad echo ne trupucio nekenkia! g.gif



QUOTE(ingista @ 2008 11 11, 15:26)
Sveikos! Mano tokia pati nuomonė, kad dažnai (kiekvieną mėn.) daryti echo nėra sveika gimsiančiam kūdikiui. Žinoma, kai yra kokių įtarimų, neaiškumų ar bėdų tik tuomet pateisinu dažnus tyrimus.



Klausykit moterys kur jūs prisiklausėt tokių nesamonių???
Nu pagalvokim- valstybė FINANSUOJA iki 3 kartu- jei normaliai nėštumas vystosi. NORMALIAI- tai yra- motina sveika, tėvas sveikas, vaikas taip pat vystosi normaliai- svoris, ūgis ir t.t.t.
Jei yra patologija, jei motinos kraujas neigiamas ir yra rizika kūdikio sveikatai- t.y. gali pradėti gamintis antikūnai ir kūdikis elementariausiai gali uždusti, arba gali pradėti vystytis patologijos, kai vaisius vystosi per lėtai ar yra ankstyvo gimdymo rizika (kai pas būsimas mamas buvo negimdiniai nėštumai, persilaidimai, vaisiaus mirtis) tokiu atveju echo daro dažnai ir labai dažnai. Mano atveju tiek su pirma tiek su antru daro kiekvieną mėnesį (aš patenku į rizikos grupę dėl kraujo grupių nesuderinamumo mano - vyro + pirmagimė gimė su +)
TAi darykime išvadas- jei echo nors kiek kenktų tikrai jo nedarytų toms moterims kurioms gresia persileidimas, kurios jau turėjo įsčiose mirusį vaikutį. Eco yra pats saugiausias būdas patikrinti ar viskas gerai kūdikiui nekenkiant pačiam vaisiui ir jo motinai. Eco daro jau kiek laiko? 10? 20 metų? pakolkas nėra jokių įrodymo kad būtent echo pakenkė vaisiui... O padėjo tikrai ne vienai. Pvz mano mama iki 4 mėn nešiojo mirusį vaikiuką kada mirė neaišku- pastebėjo tik tada kai prasidėjo komplikacijos- temperatūra ir t.t. jei būtų tais laikais darę echo tikrai prasidėjus negalavimams iš karto būtų padarę abortą o tada laukė iki kol pradėjo kilti tempera, prasidėjo komplikacijos. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2010 04 14, 09:51)
Klausykit moterys kur jūs prisiklausėt tokių nesamonių???
Nu pagalvokim- valstybė FINANSUOJA iki 3 kartu- jei normaliai nėštumas vystosi. NORMALIAI- tai yra- motina sveika, tėvas sveikas, vaikas taip pat vystosi normaliai- svoris, ūgis ir t.t.t.
Jei yra patologija, jei motinos kraujas neigiamas ir yra rizika kūdikio sveikatai- t.y. gali pradėti gamintis antikūnai ir kūdikis elementariausiai gali uždusti, arba gali pradėti vystytis patologijos, kai vaisius vystosi per lėtai ar yra ankstyvo gimdymo rizika (kai pas būsimas mamas buvo negimdiniai nėštumai, persilaidimai, vaisiaus mirtis) tokiu atveju echo daro dažnai ir labai dažnai. Mano atveju tiek su pirma tiek su antru daro kiekvieną mėnesį (aš patenku į rizikos grupę dėl kraujo grupių nesuderinamumo mano - vyro + pirmagimė gimė su +)
TAi darykime išvadas- jei echo nors kiek kenktų tikrai jo nedarytų toms moterims kurioms gresia persileidimas, kurios jau turėjo įsčiose mirusį vaikutį. Eco yra pats saugiausias būdas patikrinti ar viskas gerai kūdikiui nekenkiant pačiam vaisiui ir jo motinai. Eco daro jau kiek laiko? 10? 20 metų? pakolkas nėra jokių įrodymo kad būtent echo pakenkė vaisiui... O padėjo tikrai ne vienai. Pvz mano mama iki 4 mėn nešiojo mirusį vaikiuką kada mirė neaišku- pastebėjo tik tada kai prasidėjo komplikacijos- temperatūra ir t.t. jei būtų tais laikais darę echo tikrai prasidėjus negalavimams iš karto būtų padarę abortą o tada laukė iki kol pradėjo kilti tempera, prasidėjo komplikacijos. verysad.gif


drinks_cheers.gif as manau, kad jau geriau daugiau kartu pasidaryti, jei yra reikalas, negu neziuret ir praziopsot ka nors svarbaus, man echo jau daryta tikrai daugiau nei 3 kartus ir nematau as cia nieko blogo, jau geriau dazniau paziuret ir isitikinti, kad viskas gerai, nei po to kaltinti daktarus kad jie kazka praziopsojo ir pan.
Atsakyti
KMUK gyd. R. Armaitienė sakė, kad dažna echoskopija blogai tuo, jog kažkokiais tyrimais nustatyta - sukelia vaikams mikčiojimą...
Atsakyti