Įkraunama...
Įkraunama...

Dažna echoskopija nėštumo metu

Tai tikrai yra spinduliavimas, taciau jeigu gresia pavojus spinduliuociau kiek tik reiketu, bet darytis echo del to, kad tiesiog pamatytum vaikeli ir panasiai manau grynu gryniausia nesamone smile.gif echoskopas spinduliuoja, kaip ir kiekvienas elektroninis aparatas cool.gif
Atsakyti
Kas per daug tas nesveika - tai žino visi...
Mano gyvenime buvo atvejis. Kai laukiausi teko pagulėti patologiniame skyriuje. Palatoje buvome 4 mamytės ir gydytoja mums visoms paskyrė echoskopą. Nėštumai mūsų visų buvo apie 6 mėn. Viena mamytė kažkaip nelabai norėjo to echo, nes sako jau 3 kartus tai darė jos ginekologė. Mes truputį įkalbėjom, kad gal ne prošalį ir kito gydytojo nuomonė, ji sutiko. Iš echoskopo ji grįžo paskutinė ir ką gi ji pasakė- ogi pasirodo, kad ji turi pilvelyje dvynukus!!! lotuliukas.gif O jos ginė to nematė. Žodžiu palatoj buvo didžiulė šventė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lelijabalta1: 06 kovo 2010 - 10:37
QUOTE(lelijabalta1 @ 2010 03 06, 11:36)
Kas per daug tas nesveika - tai žino visi...
Mano gyvenime buvo atvejis. Kai laukiausi teko pagulėti patologiniame skyriuje. Palatoje buvome 4 mamytės ir gydytoja mums visoms paskyrė echoskopą. Nėštumai mūsų visų buvo apie 6 mėn. Viena mamytė kažkaip nelabai norėjo to echo, nes sako jau 3 kartus tai darė jos ginekologė. Mes truputį įkalbėjom, kad gal ne prošalį ir kito gydytojo nuomonė, ji sutiko. Iš echoskopo ji grįžo paskutinė ir ką gi ji pasakė- ogi pasirodo, kad ji turi pilvelyje dvynukus!!! lotuliukas.gif O jos ginė to nematė. Žodžiu palatoj buvo didžiulė šventė


Va cia tai naujiena biggrin.gif bigsmile.gif Tai gerai kad kartais tu echoskopu buna daugiau nei priklauso mirksiukas.gif gerai kad suzinojo nepagimdziusi kad nesiojo ne viena o du leliukus thumbup.gif lotuliukas.gif wub.gif
Atsakyti
na mano nestumas dar tik 12 savaiteliu,o echoskopu jau 6 ar 7 turejau,kadangi pas mane patologinis,labai sunkus nestumas.ir klausiau daktaru ar mano maziukui nepakenks toks daznas echo darymas ir pasake kad tikrai ne.aisku tai nera vitaminas,bet ir tikrai nekenkia.juk jie bereikalo daznai nedaro jo... smile.gif
Atsakyti
Nezinau, man teko skaityti keleta straipsniu ir ziureti video apie tai kad echoskopas gali kenkti, todel be butinumo apskritai nezadu jo darytis. Pilvukui dabar virsh 10 savaiteliu ir pas gine dar nebuvau, pakliusiu tik po 2 sav, tai tikiuosi kad uzteks paprastos apziuros ir kraujo tyrimai bus geri smile.gif
Pasauline sveikatos organizacija savo ataskaitose rasho kad nera irodyta kad echoskopas kenkia bet nera irodyta kad nekenkia, todel patariama echoskopuoti ne daugiau kaip 4-5 kartus per nestuma.
Nzn tikriausiai viskas priklauso nuo vaikelio atsparumo tam spinduliavimui, vistik jei nera butinumo manau del to kad paziureti vaikelio lyti ar shaip ish idomumo tikrai neverta.
Atsakyti
Aš esu už echoskopijas - tiek, kiek gydytojas mano esą reikalinga. ax.gif Pačios nėštumo pradžia buvo nerami (tepliojo nuo 5 iki 10 savaitės), tad teko nuolat tikrintis, ar nieko nenutiko lialiui schmoll.gif

Esu iš tų isteriškų nestuke.gif , kurios panikuoja dėl kiekvieno menkniekio. Tad širdis tikrai nurimdavo, kai ekrane pamatydavau savo lėlytę, sparčiai augančią ir mojančią mamai rolleyes.gif Teko skaityti, kad nuolatinis nerimas ir stresas ypač kenkia besivystančiam vaikuičiui. Tai ar ne geriau echoskopija nei baimė - ar ten viskas gerai? blush2.gif

Klausiau savo pažįstamo ginekologo, kuris specializuojasi vaisingumo srity - daroma tiek, kiek reikia ir nė vienos daugiau. ax.gif Valstybinės įstaigos stengiasi taupyti ir paskiria tik tris - pačias būtiniausias.

Asmeniškai aš jau turėjau kokias 6 ar 7 echo ir iš kiekvienos turiu nuotraukytę ax.gif
Atsakyti
Tik už dažną echoskopiją, ji laiku parodo galimus pavojus.
Atsakyti
Man dare jau 3 echoskopijas. Pirmas dvi dare 3 ir 6 sav., o paskutine - 19 sav. Iki paskutines echoskopijos laikiausi nuomones, kad echoskopiju galima darytis daug. Prisiskaiciau straipsniu, kad tikrai nekenkia tas echoskopas. Bet, kai pamaciau savo leliuka, tai supratau, kad jam ta echoskopija visai nepatinka. Pradejo sokineti , bande ilisti kuo giliau iki kampa...matesi, kad norisi jam pasislepti nuo musu smalsiu akiu smile.gif aisku jausmas neapsakomas, kai pamatai tavyje auganti vaikeli smile.gif Laikausi nuomones, kad mamytei geriau nestresuoti. Geriau pasidaryti papildoma echoskopija, negu nerimauti ir jaudintis del vaikelio smile.gif
Atsakyti
Sveikos, man per visa nestuma dare gal 10 kart echo. Aisku dare tam, kad isitikint ar viskas gerai. Anot mano gyd. tai nekenksminga. Nestumo pabaigoje ir as pamaniau, kad mano mazylei tai nelabai patiko, nes kai gyd. apziurinedavo jos veideli ji rankyte uzsidengdavo akytes.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingeborga_: 15 kovo 2010 - 14:08
na mum dar tik 9 savaite, bet jau dare mum 4 echo, kazkaip ir neramu buvo, kad nepakenktu,bet tai butina buvo, nes pradejau kraujuot, teko gult i ligonine. bet tiesa pasakius nemoku jum papasakot kaip man palengveja po kiekvienos echo kai pasako, kad vaikelis gyvas ir sveikas thumbup.gif ir dabar 19d laukiam echo, kad isitikint jog normaliai vystomes smile.gif labai laukiu ax.gif
Atsakyti
Man dabar 16 sav. ir echo dar neturejau ne vieno. Pirma echo darysiu tik po trieju savaiciu. Ir tai labai ilgai dvejojau ar verta. Taciau nusprendziau paziureti i savo leliuka. 2.gif
Ir tikrai manau, kad echoskopo darymas vien del mamos smalsumo, yra visiska nesamone. Pilnai suprantu tas, kurioms yra sunkus nestumas, ir turi ivairiu skausmu ir kraujavimu, bet ir tai daryti 7-10 echo. per pirma trimestra...kosmosas. schmoll.gif ar kartais toks kiekis echo dar labiau nepablogina situacijos??????
Ir kad kazkieno daktare, daro daug echoskopu, ir sako kad viskas gerai, jie nekenksmingi...suabejociau tokiu daktaru kompetencija tokiam darbui... doh.gif
Atsakyti
Na man dabar 14 sav, dar echo nesidariau, pagal plana turetu daryt apie 18-20 savaite, taciau galvoju atsisakyt, kol kas tikrai nenoriu jo daryt, paprasysiu kad atidetu velesniam laikui, o ten paziuresim smile.gif
Atsakyti